Zkušenosti s Marzocchi MX Comp ETA

50 nepřečtených
  • Miky

    Nazdar Všichni, odešla mi vidlice (Manitou MARS), a tak potřebuji něco nového uvažoval jsem o něčem co snese trošku tvrdší zacházení, hydru-kotouč a týpka s 83 kg. U kámoše v obchodě jsem objevil MArzocchi MX Comp ETA (105mm) model 05, novou a cena by byla asi cca 7500kč. Co vy na to? příjde Vám to jako dobrá volba? Ješte jsem tam objevil RS Torra (85–130mm, reboumb), ale všichni mi tvrdí, že to je o třídu dolů-ta by byla asi za 6500kč. Please poraďtě, můj bike na kterém to bude uvidíte v profilu. Dík za všechny rady a zkušenosti s tímto matrošem. Jo obě vidlice jsou nové a tudíš v záruce. MIchal

    Anketa: Co Vám připadá jako lepší volby?

    0 0
    • apache6000  

      mam mx comp eta 2006 a zatim spokojenost.tu druhou vidli neznam takze nemuzu srovnat.

      0 0
    • feri  

      som taktiez vlastnikom Mx Comp Eta na biku Scott Elite Racing.Povodne tam bola Manitou Mars ale taktiez mi odisla.Na radu kamarata mam Mx…Eta.Priklanam sa k tejto vidlici i ked mam problemy s Eta systemom./uz 2× v servise a chystam sa tretikrat/.Ne­viem,mozno je to asi nevydareny kus.Uvidim ako dopadne oprava.

      0 0
      • Miky  

        A co máš za problémy s ETA systémem? Ty lockouty u Marzocchi opravdu moc neumí a říkali mi to i v servise. Prý pokud posílají Marzocchku na servis tak kvůli problémům s lockoutem a nebo proraženým lockoutem.

        0 0
        • goofy  

          Prorazena ETA? Tak to museli byt ti chrti opravdu sikulove…

          0 0
        • feri  

          Prave lockout mi nedrzi.Ked ho zapnem tak vidla sa mi akoze v zapnutom stave dviha do povodneho stavu ako keby bol lockout vypnuty.Proste lockout nedrzi.

          0 0
    • norman  

      Mám MX comp ETA 105mm od podzimu 2004 a je naprosto v pohodě, i při mých sto kilech. ETA je podle mě dobrý systém, dávám si nicméně v rámci prevence proražení pozor abych ho zavíral jen v málo náročném terénu.

      0 0
    • kurýr na bajku  

      Tak jako tvrdit, že MX comp je o třídu výše než TORA je trochu názor laika, ne ? A tu Toru kup 318, ať tam máš LO.

      0 0
      • Miky  

        ta 308 má lockout přímo z řidítek, a to že je MX Comp o třídu výše vnitřnostma je informace od týpka co už pěkných pár let vidlice rozebírá, a tyhle dvě už rozebraný měl a před 2 lety jezdil MX Comp bez ETA a teď má REBU.

        0 0
        • kurýr na bajku  

          Copak rozebrat to dovede každej…

          0 0
          • Martyss  

            Nu taky MX zahodil a koupil Rebu:-)

            0 0
            • kurýr na bajku  

              Taky sem frajera ňák nepochopil… Tak von jezdí RS a doporučuje Marzocchi, protože už jich spoustu rozebral, ale žádnou nesložil :-P Ať teda jasně řekne v čem je MX lepší, mně by to vážně zajímalo.

              Jestli teda Miky chce „skutečnou“ odpruženou vidlici, tak jistě přitlačí 1390,– a koupí si „skutečnou“ REBU !!! ,–) www.bikemarket.cz/product.php?…

              0 0
              • apache6000  

                MX je proste lepsi hezci a hlavne je to marzocchi!!!!!!!! ha ha

                0 0
              • Manas  

                To se mi libi: „nastavení Floodgate – proražení imbusem“ Hehe :-)

                0 0
      • Otelo  

        308 neexistuje, on mysli 318.

        0 0
    • Miky  

      Ta proražená ETA, to nebyl Biker ale Debil – fakt totální Lama…

      0 0
    • Pekáček  

      Tedy mám MX Comp ETA 04 (ta má zřejmě kratší negativku) a pořád zápasím s dost velkou necitlivotí vidle na malé podněty. Trochu pomohlo promazání stíráků vazelínou při rozborce v zimě, ale nějak snad vyprchala či co. Teď jsem tam injekční stříkačkou s jehlou vpravil dost hustého silikonového oleje a zas trošku ožila, ale žádná sláva. Recon co mám na druhém kole je daleko větší žehlička i když je to čistě vzduch s takřka trojnásobným tlakem.

      0 0
      • kurýr na bajku  

        Tys nehlasoval :-/

        0 0
        • Pekáček  

          Chceš abych hlasoval pro Toru, že jo? ;o) No Tora asi bude vážit tolik co ta moje ETA, navíc je citlivější a má seřizovatelné tlumení bez lození do vidle. A delší pouzdra, takže třeba i vydrží víc, kdoví.

          0 0
      • Pekáček  

        Ještě foto oleje co se dere z pod stíráku ven.

        0 0
        • kurýr na bajku  

          kámošovi už to 2× přetěsňovali v RAZU, ale furt to chčije, tak nevim :-o

          0 0
          • Pekáček  

            Ale todle je silikonový olej co jsem napral mezi stíráky aby vidle trochu ožila :o)

            0 0
            • kurýr na bajku  

              Vypadá to stejně :-)

              0 0
              • Pekáček  

                Jinak ale musím taky chválit když tolik haním :o) Nemá žádný vakl a těsnění těsní dobře (asi až moc). Napadá mě jak snížit tu necitlivost:

                • dát tam negativku z řady 05
                • dát místo vzduchu pružinu

                Ale kde to sehnat?

                0 0
                • vlk  

                  já bych řek, že u mx comp, klade docela odpor to těsnění.Zkusil bych tam dát spíše nějaké neoriginální kroužky.Zkusil bych třeba z vidlic RS a co vím, tak i milan měl taky nějaké lepší kroužky a dokonce ještě levnější . No a jiné negativky.By mě zajímalo co ti tenkrát s tou vidlí vlastně udělali, když ti ji v reklamačce-zmenšovali vakl, Zda vyměnili futra za nová, či je nějak upravili apod.

                  0 0
                  • Pekáček  

                    No buď je zarazili hloubš, nebo podložili izolepou, holt tak se to prý dělá :o)

                    0 0
                    • Lone1  

                      Ani jedno z toho,není možné.Kdyby jsi to podlepil,tak se to při narážení futra shrne,přemýšlej… Zarazit je hloubéji,není taky tak jednoduché.Protože narážeče,které jsem vidél,když mi vidli spravovali,mají hloubku už pevné danou.Navíc by hrozilo roztržení monolitu.

                      0 0
                      • Pekáček  

                        Takže mi ty pouzdra vyměnili za nějaké extra těsné? Vidle má tak osm tisíc km a pořád nemá vůli.

                        0 0
                • vlk  

                  no někde v historii se pružiny řešily a byly tam i odkazy na výrobce pružin, co vyrábí podle dodaných rozměrů a požadavků na tvrdost.

                  0 0
      • Pekáček  

        Včera konečně dorazil RedRum olej na Recona (vzduchový píst) a tak mě napadlo s ním večer nadopovat stíráky. Ráno příjdu ke kolu a ejhle, vidle nezatvrdla jako obvykle! Tak jsem zvědavej, jak dlouho to vydrží. Zatím žehlí jako divá ;o)

        0 0
        • lidumil  

          Tý jo, to máš teda pěkně starou stříkačku :-) Amefy už asi 20 let nejsou.

          0 0
          • Pekáček  

            Jen jehla je stará, stříkačka je nová. Vše z dob modelaření a míchání paliva do motorů.

            0 0
        • vlk  

          a co tě ten olej stál.

          0 0
    • wroum  

      nad MX bych vubec neuvazoval. Tora budiz, ale radsi bych si priplatil za Recona nebo Revelationa.

      0 0
    • kurýr na bajku  

      Kdo je to sakra „gobake“ co hlasoval pro MX ? Ví o tom gobike ?

      0 0
    • Jenda  

      a co takhle letosni marzocchu na www.bagbike.cz/?… ta 06 mi prijde o neco lepsi a o moc hezci nez 05

      0 0
      • Miky  

        je drahá, už jsem koupil novou marušku MX comp ETA '05 za 7400,–, a jsem přesvědšem že bude super na moji hmotnost a styl jízdy. díky všem za pomoc při výběru.

        0 0
        • apache6000  

          dobra volba

          0 0
        • goofy  

          Draha?????? Myslis tim, ze je o 90 korun drazsi? No jo, vzdyt to je 4 a pul piva :o)

          0 0
        • kurýr na bajku  

          Dobře ti tak.

          0 0
        • Jenda  

          eee? ja ji tam vidim o 110 levnejsi ale mozna ze nechapu jenom pojem draha:-)

          0 0
          • Miky  

            Omluva všem, díval jsem se na první vidli v odkazu a to byl All mountain, ta 06 je tam ještě levnější než ji mám já, ale mě by se ani trochu nehodila barevně ke kolu :-) zní to blbě ale ty šedé nápisy Bomber se mi líbí víc.

            0 0
    • pened  

      no, mam MX Pro ETA 2006 (105mm). Fakt nevim jetli je mezi Compem a Prockem az tak zasadni rozdil krome zpusobu regulace odskoku. Kazdopadne ja jsem s tou vidlou absolutne spokojeny. Predtim jsem jezdil olejovku Manitou. Moje domaci tereny jsou Beskydy, obcas Jeseniky. Vazim 72, myslim, ze zpusobem jizdy ji rozhodne nesetrim. Priste bych do ni sel zase.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.