• kycis

    Dneska jsem se byl projet a na necelých 80 km jsem vypil 3,5 litru, ani jednou jsem nebyl čůrat a doma jsem byl ještě o 3 kila lehčí než obvykle. To vychází ztráta cca 6,5 litru. Je vůbec možné tak velké množství tekutin během jízdy doplnit? Kolik je vlastně tělo schopné ztratit/vstřebat tekutin za nějaký časový úsek?

    0 0
    • cabbage  

      je, už sem vypil 3L na 30km…

      0 0
      • pepek  

        Dnes :3,5 litru na 50 km, doma ještě pořád přidávám.

        0 0
    • enjoy  

      normalne piju hodne i kdyz skoro nic nedelam,treba kolem 4–5 litru.. blby ale je,ze kdyz mam pocit ze mam malo tekutin a chci pit,ale bricho uz je uplne na vode az je mi blbe.. taky nevim co s tim:-)

      0 0
      • PIWNIK PONURY  

        jo, ten pocit zizne, prestoze piju, znam:-) me pomaha nepit cistou vodu, ale treba redenou stavu…

        0 0
      • kámen úrazu1  

        Co s tím? Chtít rozbor krve. Nechci strašit, ale měla jsem něco podobnýho.

        0 0
        • enjoy  

          tak ale to se stane jenom obcas,kdyz piju fakt moc.ja proste piju protoze chci a ne proto,ze musim.do piti se nenutim,proste jak vidim flasku,tak se napiju:-).bavime se porad o nealku:-))

          0 0
          • kámen úrazu1  

            Tak to je asi něco jinšího. Já pila, prootře jsem měla pořád (několikrát za hodinu) hodně velkou žízeň – asi jako kdybych na sluníčku nepila několik hodin. Ale dej si na to bacha, někdo má řídký kosti, abys Ty neměl řídkou krev. ;-) A tak relativní nedostatek různých látek a minerálů.

            0 0
    • Biker jak Pes  

      V předposledním Velu psali o pitném režimu a psali tam, že se mám pít hodně, ale ne víc než 800 ml za hodinu, protože žaludek nedokáže víc vody zpracovat…

      0 0
      • enjoy  

        no vidis.. a me zase kdysi nekdo rikal,ze pit vic jak 5 litru denne uz je na otravu nebo co:-)

        0 0
        • Biker jak Pes  

          Tak 5 litrů vypiju taky a nikdo mi nic neříká. Ale známý pil dokonce přes 8 litrů denně, nechápu. Taky chodil každou chvíli na záchod…

          0 0
        • kesu  

          jo na otravu to pri normalne vytizenem organismu je ale za predpokladu ze to vypotis tak je to naprosto v pohode.A jeste to ze zaludek nezvladne vic jak 800ml vody za hodinu neni pravda,voda se vstrebava az v tlustym streve.

          0 0
        • lubos  

          Ne 5, ale 10l vody za den, ale muze to byt individualni. Otrava tusim ani ne, ale dochazi pak v organizmu k necemu , co zpusobi kolaps. Ted nevim, jestli ledvin, nebo ceho.

          0 0
          • emkaa  

            Jojo, myslim, ze to je kolaps ledvin, ale to bys musel pit cistou vodu. Problem je v tom, ze mas strasne moc vody s minimem mineralu. Nebo tak nejak.

            0 0
            • lubos  

              jo, to je myslim ono.

              0 0
            • BorisFR  

              Je to kolaps ledvin. Ty pak nestíhají ochlazovat srdce a to je teprve problém. Pít klidně, ale když se člověk zrovna moc nepotí, tak ne víc jak 3 litry denně.

              0 0
          • jecnak  

            Je to trochu jinak. Rozlisoval bych nedostatek vody a nedostatek mineralu. To prvni zpusobi kolaps ledvin a to druhe otok na mozku, bezvedomi, pripadne smrt. I pri dostatku vody muze nastat nedostatek mineralu. Dokonce existuje nekolik pripadu maratoncu, kterym nekdo v domeni, ze jim pomuze, dal napit ciste vody a skoncili v komatu… Prakticky jde o to, ze clovek ma zizen, ale nema jen nedostatek vody, ale hlavne nedostatek mineralu, ktere take chce doplnit. Kdyz ale pije cistou vodu, tak ten deficit jen prohlubuje a nakonec skonci tak, ze se mu mota hlava a nakonec, kdyz pokracuje timhle stylem dal…

            0 0
            • Traction  

              Přesně tak potem,močí,ale taky dechem se vylučují z těla minerální a různý stopový prvky.Takže obyčejnou vodou to nedoplníš.Ale myslím,že záleží na na délce a objemu zátěže.

              0 0
      • lubos  

        Hm. To se mi nezda. Mnozstvi , kolk zaludek je schopen vstrebak zalezi na stavu zaludku, jeho velikosti, a taky samozrejme na , jak se to jmenuje ? Osmoza ? No, proste.

        0 0
        • McBlacky  

          právě, třeba hypotonickýho iontáku vstřebáš víc než vody… ikdyž při větší zátěži v tomhle vedru to stejně nestihneš doplňovat at piješ co piješ

          0 0
        • jecnak  

          Voda se vstrebava v tlustem streve.

          0 0
          • lubos  

            Jo, vlastne ano. Ale hlavne je to tenke crevo, kde se vstrebava, ne ?

            0 0
      • pop  

        Tak tomu bych nevěřil. Co pivaři? Těm by asi necelý 2 piva za hoďku nestačili :)). Nebo chtějí říct,že se jim to kumuluje v žalůdku? :) Tak to jo,konečně vím,proč mají tak velký bancky :)))

        0 0
        • pop  

          sorry. 2 piva by nestačily. Se mi tam vloudila zas hrubka :)

          0 0
    • vifon  

      Vcera 85 km a 4,5 l tekutin pocas bikovania. Doma este asi 1,5–2 litre. Po dojazde o 1,5 kg menej :-). Vypotil som aj nemozne, na kratasoch solne mapy.

      0 0
    • MlokCZ  

      Dnes 55km čistě terén, ale docela napohodu a na celý den (po cestě jsme se jeli podívat na Chodovar cup, vykoupat a na oběd), vypil jsem:

      • 3l hypotonickýho nápoje
      • 1,5l vody
      • 2 piva

      Na záchodě jsem párkrát byl (i když normálně chodim víc), takže tekutin bylo skoro dost, možná mohlo být ještě o chloupek víc.

      0 0
    • lubos  

      jinak 3l dolu z vahy na vode, no nic moc. Na to pozor.

      0 0
      • vojta  

        Vcera 75km(50km teren)/1700m, Vypil jsem 2,5 l vody z camelu a 0,5 ze studanky a po zbytek dne jsem se najak nemohl dopit a jak nem moc rad limonady, dostal jsem takovou chut na nejakou sladkou vodu, ze jsem si musel zajit kousek do hospody na tocenou kofolu … :)

        0 0
        • kolombo  

          Já si střihnul 90 km po Frýdlantsku, asi 4 litry jonťáku, litr Libverdský kyselky a 2 piva. A přežil jsem to :-)

          0 0
      • kycis  

        No jo, jsme to nejak podcenili, 1.5 l v cemelu, 2 pivka a pulka petky matonky, no a pak uz dosly i penize, takze nezbylo nez trpet :-(

        0 0
    • rock  

      V sobotu na 77km 1.7 l. Hned po dojezdu pak ve mně ještě litr zasyčel :-) …

      0 0
    • Vojtas  

      v nedeli od 11 do 19 presne 50 km, 3L pyti z vaku + 4 piva, pojednom zejo, ty piva sem skoro nepoznal. a byly ctyri defekty tak ze proto tak malo za cely odpoledne ;)

      0 0
    • Andrysska  

      No, to já jsem spíše ostuda! Včera jsem najela 115km a vypila jsem dohromady asi 2litry… Hm,asi to bude málo,co? I když neměla jsem potřebu více pít-denně vypiju tak maximálně litr. Zkusím se polepšit.

      0 0
      • kycis  

        Velbloud :-)))))

        0 0
      • Polka  

        Tak to jsem na tom hur – na 89km 1.4 litru :-) Nemel jsem sebou kejml, no. Nechapu ale kam date na kole tech 5–6 litru.

        0 0
        • kolombo  

          Normálka dám v hospodě pivko a litr vody do láhve, velblouda nedolejvám, je s tím moc práce. A když vím o studánce, tak taky doplním zásoby.

          0 0
        • MlokCZ  

          Přesně jako kolombo, pár zastávek na pivko a dolití malé láhve co vozim na rámu + 3l ve vaku (který taky po cestě nedoplňuju), dohromady vždy stačí.

          0 0
        • kycis  

          Ja to myslel tak ze velbloud je ona, ten taky nemusi skoro pit :-) No prave ze mam problem jak takove mnozstvi po ceste doplnit, tak me zajimalo jak to resi ostatni..

          0 0
          • Andrysska  

            Velbloud? myslím, že o velbloudech moc nevíš- ti už narozdíl ode mě mají zásoby v hrbu…zatímco já je nemám ani na hrbu…

            0 0
    • VencaV1  

      Vcera jsem vypil urcite pres 10 litru na 40 km. :)

      0 0
    • pop  

      Podle mě je to závislý na tom, kolik má člověk svalstva (čím víc,tím víc se přehřívá a musí víc pít) a na tréninku (čím víc natrénováno,tím míň se potí a stačí mu míň pít) a na odolnosti organismu (termoregulaci-někdo ji má horší). Osobně piju 0,5 – 1,5l za hodinu výkonu(podle intenzity a vedra).

      0 0
      • max78  

        Je vztah mezi trenovanosti a pocenim takovy, jaky uvadis? Napada me…pokud bych byl trenovany, pak by vyssi trenovanost meho organismu mela vest k lepsi termoregulaci. A pokud bych mel lepsi termoregulaci, pak bych se zacit potit driv nez jako netrenovany, protoze muj oranismus uz by predvidal blizici se vetsi zatez a reagoval by s predstihem podle svych predchozich zkusenosti se zatezi meho organismu. Znamenalo by to ale opravdu, ze se budu potit mene? Nechci vyvolat negativni reakce, jen se ptam, protoze sam nemam dost znalosti k tomu, abych to mohl uplne analyzovat. Pokud mi nekdo z Vas da vysvetleni, budu rad. Diky. M.

        0 0
        • lubos  

          Praveze trenovany mene. Ale i to muze byt individualni asi.

          0 0
      • Greyhound  

        Přesně tak,kdo má smůlu jako já a má špatnou termoregulaci, stačí mu v horku popoběhnout třeba jen popoběhnout 100m a doslova z něj leje.Jak je přes 30, po zhruba 4h intenzivní („závodní“) jízdy a vždycky skončím dehydratovanej – bolest hlavy,slabost,kruhy pod očima, na dresu bílá vrstva soli atd. Nedá se s tím dělat nic, když hodně piju (zkoušel jsem leccos), tak se to stejně nestačí vstřebat a rozbolí mě ještě žaludek a jde to pěkně horem zpátky :-) Vřele doporučuju to nepřemáhat – loni jsem to na Železnejch horách udělal a když jsem se silou vůle dobelhal do cíle, vypadal jsem (nemluvě o tom jak jsem se cítil, to se nedá dost dobře popsat) tak strašně, že mě kamarádi rovnou odvedli ke zdravotníkům. V sanitce jsem dostal dvě kapačky, k tomu dvě piva :-) a za hodinu jsem odcházel jako rybička. Takže jako jediný řešení pro sebe bohužel vidím vozit si v batohu kapačku a pouštět si to průběžne rovnou do žíly… ;-))

        0 0
        • jecnak  

          Jsem na tom podobne, ale dokazu s tim uz trochu zit a nejezdit ve vedru naplno. Dost pomuze nemit na kole nic na zadech, dobre obleceni, perfektne vetrajici prilba, kratke vlasy, oholene nohy, bez rukavic, kratke ultralight ponozky atd. Ale i tak jak je pres 28 nemuzu jet co bych mohl a strasne se smazim. Ze se smazim poznam velmi jednoduse – tepu hned od zacatku skoro o 20t vic nez normalne a pritom pocitove mi to jede v pohode. Docela by me zajimalo co se s tim da delat vic – nejak si zvykat na vedro?

          0 0
          • pop  

            Někde jsem četl,že ochlupení zlepšuje termoregulaci…ale nevím, zda-li neměli na mysli pouze zimu :) Co se týče těch zad, máš pravdu, ale kde zas vozit víc pití, když ne v kejmlu? :(

            0 0
          • pop  

            Jedině si postupně zvykat na teplo, tak jako se dělá léčba např. alergikům atd.(tj.čím dál víc a častěji jezdit ve vedru).

            0 0
            • jecnak  

              Tak od zitrka maj kolegove v praci poustni klima :-) Zadna klimatizace, hezky globalni oteplovani.

              0 0
          • Greyhound  

            Podle mě se na to moc zvyknout nedá, respektive na sobě nepozoruju, že by se to v průběhu léta nějak zlepšovalo. Bohužel to pak znamená, že pokud bych to nechtěl pojmout vysloveně turisticky, dlouhý letní maratony pro mě v podstatě nepadaj v úvahu – nemá smysl si opakovaně devastovat ledviny a srdce zahuštěnou krví. Škoda, třeba na Salzkammergut jako vy nejedu čistě kvůli horku – kdyby bylo počasí jako když jsme jeli před měsícem na Ještěd, neváhal bych ani minutu :-/ Tak držím palce ať vás to moc nesesmaží!

            0 0
        • vzduch  

          Za toto tema diky, já si myslel, že moje pocení při sportu je něco abnormálního .V sobotu jedu Drasala, tak jsem zvědav , jak to v tom vedru přežiju .Chtělo by to klimatizaci .

          0 0
        • JIRA  

          Bolest hlavy z vedra mne taky štve. Zrovna tady hledám nějakou radu a nic. :( V sobotu jsme jeli „trochu“ rychleji 100 km a ta bolest je fakt nepříjemná.

          0 0
    • kafac  

      V soboru jsem jel 170km po ceste jsem vypil asi 5 litru + 2 piva, a pak jsem jeste vecer vypil asi 11 piv :-)

      0 0
    • Glum  

      Rekordně jsem za den vypil 11 litrů (kombinace ionťák, voda) během přejezdu Torre (Portugalsko), což 130 km, přes 2500 m převýšení, teplota až 37 °C. Kupodivu mi nebylo ani blbě od žaludku, ani mě netrápily křeče.

      0 0
    • mab  

      A co vubec pijete? kdyz nepocitam pivo nebo vodu pripadne prosim i odkazy.

      0 0
      • Rychlej turista  

        Normálně jezdím jen na suchou vodu a neslazený zelený čaj. Jenom když je velké horko a jedu něco dlouhého, tak si do obou flašek dám hodně zředěný jonťák a pak jedu už zase jen na vodu. Důležité je být zavodněný už před jízdou a taky minerály je třeba do sebe narvat předem, začínám už několik dní před výkonem. Jestli je do sebe cpeš až během jízdy, možná se ti nezkroutí nohy, ale pokud se po několika hodinách ještě dokážeš hýbat, tak jenom proto, že zvracíš :-D /…/article.php?… /…/article.php?…

        0 0
    • marapara  

      To víš, že je to možné. V takovém vedru a nevíc pokud to třeba ještě drtíš po kopcích.

      0 0
    • jonys  

      Udává se okolo 12–15 l/24h.Ale vím,že třeba joe Cutler(kulturis­ta)pije 18 litrů denně(možná tím že sype…)a kdysi slavný koulař Gunthor vypil denně 7l mlíka(!!!). Jinak bych ten hmotnostní úbatek ale moc neřešil.Např. u fotbalistů je 4kg docela normál a přitom taky vychlemtají dost-Amgláni letos na MS při 1 zápase ve vedru tuším 70bidonů!

      0 0
      • Zdeno Micio  

        Celkově je známo, že se sportovci více potí, tím pádem i více pijí. Hold, někdo potřebuje víc, někdo méně. Třeba takové pivo po výkonu je kvalitní mok z hlediska minerálů a iontů, jelikož urychluje regeneraci. Na druhou stranu, pokud je ho moc, tak játra nemohou plně zpracovávat odpadní látky po výkonu. Třeba Sosenka pil několik půllitrů denně před svým rekordem v hodinovce.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.