• kadas152

    čau chci si koupit novej batoh chci: možnost přichicení integrálky nějaký popruhy na chrániče by nebyly od věci pokud možno aby měl vak na vodu větraný záda a aby držel i při ostrý jízdě a skocích na svym místě zamlouvá se mi CAMELBAK HAVOC: www.kasa.cz/…-havoc-2006/ ale ta cena se mi až tak moc nezamlouvá radši bych něco levnějšího existuje něco podobnýho nebo má šetřit na Camel?

    0 0
    • ZuzicK  

      Co třeba Dakine Nomad? www.dhrace.cz/index.aspx?… i když s tou cenou je to podobný

      0 0
    • Radek Broz  

      Jednoznacne Dakine Apex, je lepsi nez ten Camel. O neco levnejsi dela Hydrapa, ale zase neni tak dobrej.

      0 0
    • FR_lame  

      Ja bych bych poridil camel M.U.L.E. www.kasa.cz/…-u-l-e-2006/

      momentalne mam loop lobster 24. vozim tam vetsinou pet lahev nebo njaky veci, takze se to tam dost presejpa :( takze chy neco uzsiho a mensiho. hrudni a brisni popruh ma snad kazdej. na integralku staci prikoupit par popruhu /pasku/. vod veci urcite neni njaka pevna vystuha zad. hodne stesti pri vyberu…

      0 0
      • MlokCZ  

        M.U.L.E bych mu rozhodně nedoporučil. Já jsem s ním sice naprosto spokojen, ale vozim ho na XC s tím, že toho moc nepotřebuje (někde jsem to už psal v jiném threadu, co se do něj k plnému 3l vaku přesně vejde). Zas tak moc se toho tam nevejde a když ho nacpe a ještě na něj bude chtít přichycovat integrálu, chrániče, …, tak už bude hrozně nestabilní (protože je úzkej, na XC a méně věcí super, ale při více věcech bude hrozně hlubokej vůči šírce).

        0 0
    • JMT  

      mam camela mayheym a suverene nejlepsi co sem kdy mel, ty pasky nepouzivam na integralu ale na karimatku a spacak :-)

      0 0
    • Tomcat  

      BoblBee ;-)

      0 0
    • Baba-Ji  

      Vytahuju z minulosti.

      Na klasicke turisticke vyjizdky, ale i EN/FR by jste doporucili ktery z techhle dvou batohu(cena/vykon):

      Camelbak Havoc (za 1790,–)

      http://www.orlita-zlin.cz/…melbak-havoc

      nebo

      Osprey Zealot 16

      http://shop.dolekop.com/index.php…

      0 0
      • Gabbo  

        Me se osobne asi libi vic ten Osprey, ale Camelbak ma v cene hydrovak ne? A kde to mas za 1790,– prosimte? Ta cena je hodne pekna a vim ze po nem loni bracha pokukoval..

        0 0
        • Baba-Ji  

          tech 1800 je v kamenaku „za rohem“

          …a protoze jedu dneska odpo na Rychleby a vcera se mne rozsypal obyc. batoh, ktery jsem pouzival i na kolo, potrebuju rychle sehnat (ne moc drahou a s hydrovakem) nahradu.

          0 0
          • goofy  

            Jo tak to je pruser takhle na rychlo. Ono by se par jinych batohu jeste naslo, ale ten Havoc je pomerne slusny batoh, ale hlavne by ti mel sedet na zadech. Jinak pak jeste obejit outdoor obchody a na neco se mrknout. Tezko rict, odkud jsi :-)

            0 0
            • Baba-Ji  

              Brno, shodou okolnosti jsem koukal na hydrovaky v outdoorech uz ted o vikendu, prakticky maji Ospreye a par Camelbaku, ale za jeste vyssi ceny, nez v cyklo-shopech.

              Jeste mozna Mule(1900) nebo Mule NV(2100) by staly za rec, nebo Osprey Zealot(2500), ale pres dva litry se mne davat nechce.

              0 0
              • goofy  

                Ja myslim, ze ten havoc poslouzi dobre. Tak narychlo asi tezko sezenes neco slusnejsiho, a kdybys koupil neco bez vaku, tak zas budes mit problem asi sehnat vak jak to tak znam :-)

                0 0
              • Kubas.1  

                Mule mi přijde docela malej na EN/FR použití (myšleno pití, věci, nějaká mikina, přichitit chrániče, helmu)

                0 0
      • goofy  

        Pro mne jsou oba docela male, kvuli vaku se mi libi vic Osprey, ale za 1800 neni co resit a bral bych Havoc. Nebo lehce pres dva by sel sehnat i Dakine Nomad

        0 0
      • mr.antik  

        ten osprey vypadá dobře, ale je to pálka bez vaku

        0 0
    • gazman  

      Tady je tvůj batoh. http://www.kupkolo.cz/…e-30_z92602/ případně některá z jeho menších verzí. Mnoho krát oceněný, roky vyráběný a hojně rozšířený:-)

      0 0
      • mr.antik  

        to je ale i s basejumpovým padákem uvnitř, ne?

        0 0
      • goofy  

        Jo tenhle je hodne fajn a i objemove treba pro mne akorat… :-)

        Ale tezko rict, jestli ho nekde tak na rachlo za rozumny peniz sezene + by musel shanet vak… Ten Camel poslouzi taky dobre podle me.

        0 0
        • Janouch  

          batoh na kolo s objemem 30 litru to je naprosto uhozeny

          0 0
          • Kubiczech  

            batoh na kolo je naprosto uhozeny

            …nemuset to vozit, tak nevozím.

            0 0
            • Bish0p  

              Nevozit batoh, tak vozim jinou protekci zad, takže mě je to fuk.

              0 0
        • gazman  

          Objem je v klidu, dá se zmenšit a neznám nic otravnějšího než mít přecpaný bágl. Jak chceš něco najít tak vyklopíš všechno. Jak to pak uložíš jinak tak se to zas nechce vlézt, prostě opruz a to nemluvím o tom, pokud po cestě sebereš v lese nějaký bordel, nebo třeba rostou hřiby. Toš to si v řiti.

          0 0
          • Kubas.1  

            přesně tak, lepší mít rezervu

            0 0
            • Janouch  

              no to bych zrovna nerekl kdyz je batoh velikej mas snahu ho naplnit a pak boli zadek:(

              0 0
              • pitos  

                Běžně vozím batoh 26l a určitě bych jako jediný menší nebral.

                Přehlednost v batohu a lepší usazení na zádech díky málokdy plnému batohu je k nezaplacení.

                Malý batoh se hodí max na krátké vyjížďky po lese kolem baráku.

                0 0
              • gazman  

                To už jsem slyšel moc krát, je to známá teorie. Nesouhlasím s ní.

                0 0
                • Janouch  

                  no pokud v tom batohu vozis jen lehky veci tak asi ano ale kdyz jedu na vic dni a vse potrebne si vozim v batohu mam 21 litru tak ho mam narvanej a zatez je limitní pred bolesti zadku… nedovedu si predstavit ze vozim 30ti litrovej bagl a mam ho plnej tedy i dost tezkej

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    veci vemes ± stejne jak do toho 20 tak do toho 30l baglu..finta je v tom, ze zatimco napechovany batoh se chova na zadech jako boule (a nerikej, ze ne, kazdy batoh kdzy se napechuje, tak ztrati trochu pohodli-pokud nema nosny skelet)…tak tricitka naplnena z 2/3 je porad prijemna na zadech, protze hezky drzi tvar…

                    0 0
                    • Janouch  

                      nevim jak tvuj batoh, ale muj ergon kdyz je nacpanej tak sedi… proste na kole velkej bagl smysl nema pokud ho mas plnej boli zadek pokud poloprazdej tak zbytecne vozis vzduch :) maximalni objem aby nebolel zadek je tak do 20 litru

                      0 0
          • goofy  

            tak tak… Ted mam 26l kopii TransAlpinu (jo priste to uz bude Deuter, pac ty zada tam jsou na hovno :-) ) a obcas i tam mi nejaky ten litrik chybi, kdyz se sejde par okolnosti.

            0 0
            • mr.antik  

              doteď vozim tohle http://www.lyzeakola.cz/…/574218/Home

              Je fakt, že když beru lopatku, tak už se musim omezovat

              0 0
              • goofy  

                Hmm… Tam se vleze jenom voda a tatranka, ne? :-)

                0 0
                • Smazaný účet  

                  no…a kde je 2.5l vak, svaca, pumpa, duse, naradi, bunda, nejake zapomenute picoviny a podobne veci, bez kterych v horach nejde prezit:)

                  0 0
                • mr.antik  

                  duši pumpu nějaký nářadíčko vozim pořád. Když tam dám lopatku, tak musim odpustit vodu na cca litr (vozim petku s hadičkou), pak se tam vejde ještě nějaká ta sušenka a mobil).

                  Bez lopatky normálně všechno co potřebuju, akorát teď mám větší foťák, tak je trošku problém. A i tak klasický výjížďky co jezdim (tak do 6 hodin) se daj v pohodě

                  Ta 10l varianta Ospreje se mi moc líbí s tim že bych chtěl dát foťák na ramenní popruh (abych ho nemusel furt tahat z batohu), ale nevim jestli to nebude už moc lítat.

                  0 0
                • Janouch  

                  idealni na maly vylet… nechapu snahy na zadech na kole prevazet pul domacnosti

                  0 0
                  • goofy  

                    Na maly vylet mozna. Do hor by mi to rozhodne nestacilo. Ale rikam, kazdeho vec, co si bere ;-)

                    0 0
                    • mr.antik  

                      celodenní alpy v pohodě a větší hory neznám :-) Když je nejhůř, hrozí dešť nebo výkyv teploty, hodim bundu navrh do popruhů.

                      Uznávám, že problém může dělat voda.

                      0 0
                      • goofy  

                        Tak jasne, ze se da vyjit… :-) Ale jak rikam, ja toho proste vozim vic. Casto jedu pod hory na cely den vlakem, a kdyz je nejiste pocasi, tak se toho nazbira. Uz jenom trebas to, ze k podzimu je rano docela kosa, pres den relativne vedro, a pak zas kosa. Proto pak v nekterych pripadech mam v baglu trebas sustku, termo triko, navleky, chranice, suche triko, obcas tensi mikinu, nejakou tu svacu, 3l vody (vypiju toho vzdycky celkem hodne), naradi, pumpu, klice, srajtofli, mapy (ty tam mam prakticky cely rok), svetla, fotak, mobil a krabicku posledni zachrany…

                        …no a nekdy tam najdu jeste zapomenute vosky na lyze, metr, dalsi rukavice, cepku… :-D

                        0 0
                        • Slavoš  

                          1+

                          S větším báglem člověku většinou nic nechybí, občas něco přebývá. :-D

                          0 0
                          • mr.antik  

                            no s tím „chyběním“ to bohužel není přímo uměrné velikosti baťohu :-) Zrovna teď jsem si vzpomněl že už asi rok jezdím bez rychlospojky :-)

                            0 0
                      • gazman  

                        Myslim ze se tu trochu zacina zapominat na to k cemu chce tazatel batoh pouzivat a to na freeride. Do tricitky dam chranice loktu, nohou, petku s vodou velke bryle šustku podle pocasi jeste treba nenakou nahradni moiru čepku trochu vercajku a treba i poradny fotak a je to akurat aby nebyl precpany coz je z vyse popsanych duvodu pruda. Na nejake pojebane xc staci na den v klidu i desetilitrovy pytlik. Pripinani chranicu na batoh nemam rad. Blbe se pak do nej leze a je to i komlikovanejsi nez to dat dovnitr, kdyz prsi tak je to tyky vyhoda.

                        0 0
                        • mr.antik  

                          hmmm tak se jdu pojebat…

                          0 0
                          • gazman  

                            Me tak rozrusilo ze jste zcela prekroutili oc tu slo, ze jsem pouzil trochu ostrejsi sluvko. Omlouvam se. Ale je fakt ze se zde jedna o batoh na freeride at neodbocujeme od podstaty toho na co jsem chtel poukazat? :-)

                            0 0
          • Smazaný účet  

            mam tricitku a 100% souhlasim…nahazim co s sebou potrebuju a nemusim ani moc resit nejake urovnavani, Postahovani paskama, chranice na postrani popruhy, blembak chytnu ta horni poutko a popruhama na blembak a muzu nerusene slapat na kopec:)

            0 0
            • Janouch  

              to nedava moc logiku ,kdyz sebou netahas tolik veci proc je vozis v tak velkym batohu ?? Argument že jsou rychleji dostupne je mimo kdyz jsi ty veci urovnas tak aby jsi poruce mel ty dulezity veci staci maly batoh… nehlede na to ze spousta batohu ma maly kapsy po stranach bederniho pasu kam das mobil nebo malou svacinu…

              0 0
              • pitos  

                Malý batoh který je nacpaný sedí na zádech hůře než věčí naplněn třeba jen z poloviny.Pos­tahuješ pásama na rozměr co potřebuješ a jedeš.

                Navíc se řeší batoh na technické ježdění,takže tam potřebudeš pohodlně připnout integrálu a chrániče.

                0 0
              • gazman  

                Třeba nechce mít pět batohů v rozmezí objemu 10 až 30 litrů, nebo jak už ti jednou napsal, nechce se mu ukládat věci do báglu jak puzzle, bo jinak se to nevleze, nebo nechce mít problém kam dát tatranku kterou si cestou koupí a se kterou se nepočítalo. tohle všechno mi zní logicky. Já třeba beru občas z lesa nějaké plechovky nebo petky co najdu, kam bych je dal, kdybych měl bágl ve fullu? Jak něco takového řešíš ty? Nemáš na to nějakou fintu?

                0 0
                • Smazaný účet  

                  baglu mam teda vice, 3, 7, 15, 30 a pak velike bagly…

                  • 3l je tak na nejake prasule a vak s vodou…vetsinou si ho bere pritelkyne,kdyz si vyjedem po okoli
                  • 7l beru nejcasteji na takovy bezny vylet po okoli…2l vody,tricko/bun­da/vetrovka, naradicko, pumpa, obcas duse, penezenka
                  • 15l jako vyse, ale vetsi svaca…xc vyjizdka bez chranicu…(pujcuju si hood pritelkyne)
                  • 30l vpodstate nejcasteji…nejake zbytecnosti,na­radi+duse+pum­py(kola+vidla),pe­nezenka, tricko, navleky, bunda/vesta,svaca. Nekdy chranice a pro vyjezdy pridelam na bagl integralu…

                  prdel boli trochu vice, ale nic, na co by se po hodce nedalo zvyknout…mam prd najeto a nemel jsem problem v tomhle setupu vyjet na Travny (cca 600 vyskovych metru po asfaltu+nejake tlaceni lesem)…

                  0 0
                  • gazman  

                    Já mám 10, 28zimní, 30, 45+(takže asi 55) a 75. Můžu vyrazit na odpolední výlet za barák nebo na měsíc kamkoliv.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      45L mam na hory na delsi dobu a na stehovani mam 80+10(i s kuchyni a nejakou verbezi se do toho zabalim na pul roku:))

                      0 0
                      • gazman  

                        Ty vole žrádlo na půl roku do 80l báglu? Seš SADHU nebo co?

                        :-D

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          ne, travil jsem zimu v Parizi na skole, takze jsem bral nejake obleceni, nadobi do kuchyne (koleje…) a nejake elektro blbosti:)…k tomu druhy bagl s notebookem, tkaze jsem byl jako chodici almara. Na jednu letenku muzes vzir 6Kg kabinove zavazadlo a 25Kg na odbaveni a ja bezne tahal okolo 40Kg:D

                          0 0
    • Janouch  

      a co tohle http://www.ergon-bike.com/…erenduroblue

      mam starsi model od Ergonu BC2 a maximalni spokojenost

      0 0
      • goofy  

        Jenom pripominam, ze Baba-Ji ozivil par prizpevku vys mrtvolu, to tak jenom pro poradek :-)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.