• Bohus

Nedávno som z podruky kúpil cestný bicykel Cannondale R600 model 2001 ( www.cannondale.com/…l-1RR6T.html ). Najazdených má odhadom 5 – 10 kkm. Je na ňom zadný náboj s priemyselnými ložiskami Coda Expert ( vyzerá asi takto www.cannondale.com/…ar%20hub.pdf ). Zadný náboj časom začal vydávať pravidelné zvuky podľa rýchlosti otáčania kolesa. Najprv len pri záťaži (do kopca) a teraz už pri každom otočení kolesa. Raz som s bicyklom vbehol na nerovnost na ceste a vtedy na pár minút šiel náboj potichu. Určite to ide z náboja. Náboj sa pritom otáča ľahko. Orech to nebude, lebo je to názvislé od šlapania. Viete mi poradiť, v čom môže byť problém a ako ho odstrániť? Ďakujem.

• PjSky  

ahoj, mam podobny problem s HT Proteus [shit] a resime to v prispevku porad klepe plz pripoj se, rada bude asi stejna. btw tohle mi delala babicina ukrajina i lada :D ale tam to byl kultovni zazitek

• Daf  

Tak to rozeber. Treba na neco prijdes :) Mozna se to do naby dostala voda a loziska se toci nasucho.

• Bohus  

Keďže v domácich podmienkach neviem stiahnuť kazetu, tak som zatial len rukou odtiahol ľavú krytku (druhý diel z ľava z hore uvedeného PDF). Bolo tam vidieť ložisko, ktoré bolo namazané. Ešte som zabudol poznamenať, že koleso sa točí bez záťaže potichu.

• PjSky  

dobra rada nad zlato :) moje klepacka stala ve skladu delsi dobu [model 2004], takze je tu jeste moznost „lehnuti“ loziska :( to se deje u aut, ale u kola..? je to vubec mozne?

• rbo  

hoj..mal som tereaz podobny problem..a myslel som si ze je to zo zadneho naboja..asi orech.. az v druhom servise mi povedali ze je to najskor vypletom..dotiahli ho vycentrovali a zatial je to ok, tak skus moznouaj u teba…koleso malo za sebou iba400km..

• jecnak  

Jj vyplet je klasicky zdroj spousty zvuku – zvlast cerne draty jsou uchvatne.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.