Odpružená sedlovka zkušenosti.

27 nepřečtených
  • Volf

    Předem se omlouvám všem co jezdí na fullu. Kdysi jsme tady řešili odpružené sedlovky. Nakonec jsem si ji loni pořídíl taky / Suntour / a teď o víkendu jsem se rozhodl udělat testík. V pátek jsem si objel svoje oblíbené kolečko cca 70 km vlastně pořád lesem. No a v neděli jsem si půjčil od kamaráda karbonovou sedlovku od Pellse CR Mono, která by už měla být za tu cenu docela dobrá. No a najednou člověk jede a říká si, kruci ten štěrk tady včera nebyl, kde se nabraly takový velký kořeny, jak to, že pořád stojím v pedálech a tak dál. Prostě teprve tak člověk pozná, jakým přínosem je odpružená sedlovka. Dojel jsem domů, záda skoro na padrť, vnitřnosti proštěrchaný jako ze šejkru a vůbec žádná radost z kola. I sedlo Selle Italia SLR XC, který je jinak úplně super, mně připadlo jako kus obrubníku. No a hliníkovou jsem už nechtěl ani nasazovat, protože pokud se takto chová vychvalovanej karbon, tak co teprve hliník. Jinak sedlovka o průměru 27,2 a vytazená cca 24 cm. Takže podle mýho za karbonovou sedlovku nemá cenu platit.

    0 0
    • kesu  

      mas pravdu nema,chce to fulla:)))

      0 0
    • Thapsus  

      Ano, mám podobné zkušenosti. Konečně mohu přejíždět kořeny v sedě. Ani ta váha není takový problém, protože se dá bez problému použít lehké sedlo, které není tak pohodlné.. Bez odpružené sedlovky už ani ránu!

      0 0
    • JJ  

      Vozil sem suntourku letos na jare, super pohodli a funkce, ale mel sem tu levnejsi verzi a chytla pomerne rychle vakl, tak sem ji sundal a schoval si ji na pozdejc, tak ted drncam na hliniku

      0 0
      • dalimil  

        kterou myslíš tu levnější ?

        0 0
        • JJ  

          Delaji se dve, s duralovymi a ocelovymi cepy, ta s ocelovymi cepy ma mechanismus kryty plastem

          0 0
          • dalimil  

            náhodou přesná typová čísla nevíš ?

            0 0
            • JJ  

              Ta s ocelovymi rameny je snad NEX, s duralovymi NCX. Je to na strankach suntouru nebo trena na koloshopu

              0 0
              • dalimil  

                jak je to při šlapaní, hlavně do kopce, nehýbe se moc ?

                0 0
                • JJ  

                  Toho sem si nevsimnul, jinak jde pomerne hodne pritvrdit, mam 80 kilo a jeste mela dost velkou rezervu

                  0 0
                • dalimil  

                  myslel jsem pro ženu,má 55 kg

                  0 0
                  • JJ  

                    oficialne na 60–100 kg

                    0 0
                    • dalimil  

                      hmm… a jak se to pod ní bude chovat ?

                      0 0
                      • JJ  

                        No to ti muzu tezko rict, ale treba by sla u te drazsi vyndat jedna pruzina a dat tam misto ni neco jinyho. Za ty prachy co se da ta sedlovka sehnat, bych to vyzkousel, tvrdsi nez normalni sedlovka to nebude.

                        0 0
                    • iiki  

                      testováno 110kg 3tkm, pouze výměna čepu válečku, původní se trochu přidřel, ale spřátelený kovoobráběč vyrobil nový kus se zajištěním na závit – lze rozebrat na přimazání.

                      0 0
                  • vt  

                    Pritelkyne cca 50–55kg ji ma, nastaveni na minimum a funguje dobre. Obcas na ni kouknu a je videt, ze sedlovka funguje.

                    0 0
                • Volf  

                  Při šlapání se ti hýbe i vidlice a nikdo to neřeší. Ten pohyb je vážně nepostřehnutelnej.

                  0 0
                  • MlokCZ  

                    Jenže vidlice při pohupování nemění vzdálenost mezi sedlem a středem.

                    Já jsem si párkrát pro zajímavost odpruženou sedlovku testoval a já bych na tom jezdit nemohl. Pohodlí to skutečně přinést může, ale:

                    • buď se nastaví na měkko, aby plnila svůj účel, potom ale na tom nemůžu šlapat (někomu to třeba nevadí, ale mě hrozně)
                    • když se přitvrdí, tak už je to se šlapáním ok, ale zase pobere jen větší rány (a v takových případech jsem na HT stejně byl v 95% případů ze sedla), takže už je tam skoro zbytečná

                    Raději než odpruženou sedlovku bych dal málo nahuštěný pořádný balóny. No a samozřejmě full je full, ale to je řešení jiné cenové kategorie.

                    0 0
                    • JJ  

                      Zkousel si teleskop nebo paralelogram? Tam je straslivej rozdil. U paralelogramu pohyb stred-sedlo poznas leda po projeti hodne velky diry

                      0 0
                      • MlokCZ  

                        V tom máš nejspíš pravdu, zkoušel jsem ve všech případech teleskop. Ten paralelogram má už z principu příznivější dráhu.

                        Pak mě ale vadí jedna zcela zásadní věc, že když se postavim do pedálů, že to přestane fungovat :-)

                        0 0
    • Soptík  

      Také jsem se Suntourem spokojený,po lese a v poli se konečně dalo jezdit v sedě.Chvíli jsem zvažoval zdali se mi vyplatí full a no..vyplatil:o)Ku­poval jsem jí hlavně kvůli své slečně která podědila mé kolo.

      0 0
    • jihra  

      Něco o těch Suntour paralerogramových sedlovkách je tady – www.srsuntour-cycling.com/…69/index.php?… V každém případě doporučuji připlatit si za celoduralovou sedlovku – má duralová i ramena paralerogramu. Ta s plechovými rameny paralerogramu má ta ramena zakrytá plastovými krytkami. Jak už tu někdo psal, tak ta s plechovými rameny brzo chytne vakl. Sedlovka se prodává s průměrem 27,2, ale měl jsem v ruce tuhle sedlovku s průměrem 26,6.

      0 0
      • Mamut  

        Priatelka ma pod zadkom 1,5 roka (2500–3000 ?) ocelovu a vakel ziadny. Udrzba taktiez. Na zaciatku som ju premazal a chystam sa az teraz. Aj to len tak preventivne. Problemy s nou nie su. Len to vazi ako maly dom. Skor z dovodu hmotnosti by som radil dural.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.