• Siddha

    Zdar lidi, mam novej kompl, mival jsem nVIDIU ted mam ATI (nejaka x550 – ale s 3400 A64 demo Quaka 4 bezi na stredni kvalitu vpohode). nVIDIA mivala pekny vsechny frekvence nastavujici drivery, Catalyst je hnusnej shit a nastavovat skoro nic nedovoli, jak resite nastaveni vyssich frekvenci a tyhlety veci?

    0 0
    • CZiko  

      www.pctuning.cz

      0 0
      • Lister  

        jen pro upřesnění :o))))

        forum.pctunin­g.cz/

        0 0
        • Siddha  

          dobry ale prave proto sem se ptal, ted uz sem stravil dalsi hodinu a prd. ATItools frekvence monitoru nenastavujou, dalsi smejdy bud nejedou, nebo taky ne, nemate nekdo opravdu nejakej ozkousenej tip?

          0 0
          • pos3k  

            ati tool snastavi vse :-)

            0 0
            • Siddha  

              a kde se tam nastavujou frekvence monitoru? vzdyt to nastavuje jen frekvence procesoru a pameti…?

              0 0
              • pos3k  

                ze si takova lamicka tak ti to odpustim :) nevim jakou verzi ati tra tools mas, (catalysty jej ma v instalu rovnou), jestli mas v liste ikonu, tak tam je pres hafo moznosti (profilu, pretaktovani) i display (muzes mit frekvence co dava monitor (ddc) nebo je muzes „vynutit“ (zakazes ddc) kdyz je ikona vpravo tak levym mysitkem primo monitor (barva, rozliseni, frekvence), pravym mysitkem se otevre cela nabidka (display-settings)

                0 0
            • Siddha  

              nenastavi, fakt ne, znovu sem to zkousel, ma tam jen 60, 75, 85 a nic vic a to ten smejdik musi jeste bezet…

              0 0
          • MlokCZ  

            A nebo třeba Rivatuner, ten nastaví taky všechno.

            0 0
    • rb  

      Nevim,jak u novych karet,ale mi catalyst funguje v pohodě.

      0 0
      • MlokCZ  

        No v ovladačích nastavíš obnovovací frekvenci pro pracovní rozlišení, to je bez problémů. Problém je ale frekvence pro další rozlišení v kterých hraješ hry, to už potřebuješ nejaký další soft.

        0 0
        • Siddha  

          doprdylky tady me nikdo nerozumi, ja nehraju hry, prece! ja chci jen dostat z monitoru vic, nez jsou ty standartni prednastaveny frekvence 60 75 85 a hotovo. melo by to davat v urcitym rozliseni i 95 ale kdyz to tam nicim nenarvu, tak to nepojede! tohle umi ty Detonatory od prirody po 1 Hz nastavovat…

          Mloku, dik, ale ten Rivatuner to mozna i umi, ale naprosto nechapu jak to zadat. je to hrozne slozity. 1280*960 bych mel mit a nVIDII mel v 95 Hz ale vsechny ty ATI shiti maji jen 85 a smitec. achjo…

          0 0
          • MlokCZ  

            Tak to je pak jasny, tvuj problem neni v ovladacich grafiky a le v nastaveni monitoru, nikdy te to nenecha nastavit na grafice vic nez mas max frekvenci na monitoru. Takze nejdriv musis v nastaveni monitoru vybrat tokovy ovladac, ktery ma povoleno vyssi frekvenci nebo to upravit v registrech rucne.

            0 0
            • Siddha  

              no vlastne ne, kdyz vypnes detekci tak necha co chces, ale nevis kde to v registrech byva?

              0 0
              • MlokCZ  

                Jak pisu nize a pos3k vyse.

                Jinak na spravnou frekvenci pracovniho rozliseni neni treba mit naistalovany ani control center (nebo drive control panel), to musi jit i se samotnymi cistymi ovladaci.

                Jsem celou dobu myslel, ze chces frekvenci pro dalsi rozliseni, protoze nechapu, jak pro to pracovni s tim muzes mit problem.

                0 0
                • Siddha  

                  bohuzel to neni tak snadny, proste s detekci i bez detekce EDID mi to nenabidne nic jinyho jak 85 a pak az 100. Monitor by nemel mit problem s 95 ale proste jedu na 85, tak se tim budu zabyvat jindy, to nehori…

                  0 0
                  • MlokCZ  

                    Tak to jo, když monitor nedá 100. To mě zas taky nenapadlo, protože jsem nikdy neměl a nikomu nepořizoval monitor co nedá 100 (pro mě pod 100Hz byl monitor nepoužitelnej, sice na první pohled rozdíl mezi 85,90,95,100 a víc nepoznám, ale po pár dnech mají oči jasno).

                    0 0
                  • MlokCZ  

                    Tak to bude už opravdu na ty registry a to z hlavy taky nevim.

                    0 0
                    • Siddha  

                      dobry dik i tak. no ja taky nerad to ze ted bezim na tech 85. ta 95 mi ale uplne vyhovuje. i kdyz urcite casem tuhle 19tku vymenim za nejaky lepcejsi LCDcko, ale mam omezenej budget, a kdyz ty dobry disleje sou pro me porad jeste celekem drahy (PVA nebo tak neco co ma trochu normalni barvy)…

                      0 0
                      • MlokCZ  

                        To je fakt, ja mam na stole Eizo S1910 a to se porad drzi dost draho.

                        0 0
                  • Gorgov  

                    To je normální. standartni frekvence sou 85 a pak az 100, kdyz chces jinou, pouzij rivatuner. Ikdyz nevim proc.

                    0 0
                    • Lister  

                      co nevíš proč????

                      Osobně pod 100 nejdu, pak mě totiž bolí hlava, příště už bude stejně LCD, takže tohle už bude jedno ;o)

                      0 0
                      • Gorgov  

                        85 uz je v poho, ale asi jak pro koho, me postacuje

                        0 0
                        • Lister  

                          si říkám, když to ten monitor umí tak proč to nevyužít :o)

                          Sedím u toho někdy i několik hodin a pak už je to znát, ale já jsem na tohle celkem citlivej.

                          0 0
          • MlokCZ  

            A nebo poumuze vypnout u nastaveni monitoru skryt frekvence, ktere monitor nemuze zobrazit a pak rucne zadat tu vyssi co potrebujes (jen bys mel vedet, ze ji monitor urcite zvladne).

            0 0
          • pos3k  

            ti rikam o kousek vyse :-)

            0 0
    • Lister  

      nechce se mi to celý, číst. Zmínil někdo refresh lock ten funguje spolehlivě, jinak já mám taky ATI, ale už nidky více, příště zase Nvidia – no flame please :o))))))

      0 0
    • Gorgov  

      Ta grafarna je starej shit, zahod ji a kup si neco normalniho :)

      0 0
      • fousek  

        Ti co si koupi drahy kolo chapu, ale ti co vyhodi kazdej rok za inovovani PC vic jak 1000 nechapu, vzdyt ty hry sou porad stejny akorat maj lepsi grafiku a horsi hratelnost, kdyby me fakt bavilo hrat hry tak je vyrazne vyhodnejsi jit do naky konzole

        0 0
    • Mamut  

      cez Modeline v xorg.conf to musi ist

      0 0
    • Siddha  

      Nic z toho me proste nedovoli zkusit jit pres 85 Hz v mym oblibenym 1280 * 960. Zkousel jsem to uz s Rivatunerem, Refreshlockem a dalsima, ale nevim, proste su asi uplnej idiot. Pritom je to takova kravina a ono to porad tak hnusne na tech 85 blika… mel by dat 96, hajzl, fakt nikdo nevite, co delam blbe? Klidne i neco porejpu v registrech, jen mi pls poradte KDE!!! prosim…

      0 0
      • Mamut  

        jen mi pls poradte KDE!!!

        Ok, radim ti KDE. Mne tiez vyhovuje najviac KDE, ale preco si potom protestoval proti modeline… :-)

        0 0
      • pos3k  

        a ovladace k monitoru mas? kdyz to ma podporovat tak to tam musi byt :-)

        0 0
      • Siddha  

        tohle je snad jedina vec, co jsem jeste nezkousel, jak se s tim zaraba? mam jako uplne vykopat ty ATI drivery? diky za odpoved!

        0 0
        • toncekk  

          Vyhodis Catalyst, nainstalujes Omegy, menu to ma snad i stejny, akorat tam sou mozna nejaky vychytavky navic oproti originalum, jako taktovani. Ja nevim, Catalyst sem uz davno nemel. Omegy nejsou original, takze treba se neda zarucit stabilita, ci co. Me nikdy problem nedelaly. Mely by mit o chlup lepsi vykon a pry sou vychytanejsi, lepsi obraz. No pixel sem pixel tam ja nepoznam, podle srovnavanejch obrazku je rozdil nula nula nic. Jeste muzes zkusit ovladace DNA, ale ty sem jeste neinstaloval.

          0 0
          • Lister  

            …akorat tam sou mozna nejaky vychytavky navic oproti originalum, jako taktovani…

            no bych řekl, že zrovna tahle „drobnost“ je hodně důležitá, nebo ti přijde 30% nárůst výkonu tak zanedbatelný :o) U Nvidie jsem dokonce z jedné karty vytáhl i 60% a to už se počítá :o)

            0 0
            • toncekk  

              Mam 9200SE – 64bit pameti, takze tam se 30% narust nekona. Sem rad, ze mam pasiv na grafice a nehuci mi to, jak ty rychlejsi grafiky ;-) Ted uz si zahraju minimalne, takze ty prehnany pokusy s taktovanim a vodnim chlazenim uz me presly :-) A k te frekvenci hlavne :-) Zrus, jak ti radej to DDC a nastav misto toho maximalni frekvenci monitoru u tvyho rozliseni pres 100Hz a pak by ti to melo v tom „obycejnym“ nastaveni frekvenci monitoru vytahnout vejs. Ale ze teda musis mit rychly oci. Ja mel dycky 75, pac vys neumel a kdyz mam ted 85, tak uz ani zadny blikani, jak ty nepozoruju. Ideal je stejne LCD, nerad sem jedno pujceny po dvou mesicich vracel…

              0 0
              • Siddha  

                ja to nejak zkusim, na 19" monitoru jsou to uz dost velky rozdily – 75 fakt fest blika, z 85 jeste unaveny oci, 95 a vic je ok, snad to s tema Omegama pujde…

                0 0
              • Lister  

                no já mám 9550 a taky jedu pasivně – to je výhodě tehdle čipů, že skoro netopí :o) No a díky OC to i celkem zvládá, rozhodně ještě není do šrotu.

                0 0
                • toncekk  

                  9550 byly dobry karty, myslim orezana 9600, takze uz DX9 a dobrej pomer cena/vykon, sly dobre taktit. 9200 je „ciselne“ modernizovana 8500 – starsi generace a SE je ten nejvetsi shit :-) jenze ja na vic nemel. Nechapu, ze nekdo vyhodi 10000 za grafiku. Docela se divim, ze ta tvoje nema aktiv, kdyz to je celkem rychly. Ja na to pridratuju obcas v lete starej z celera, aby to nepadalo, ale letosni leto me k tomu nejspis ani nedonuti :-)

                  0 0
              • Siddha  

                toncekku, prosimte, zasral sem si skoro novej kompl dalsim svinstvem (omega drivers) prilozenej refresh lock vypada prakticky stejne jako padesat jinejch podobnejch utilit, akorat me to prekopalo celej system a doinstalovalo featury o ktery nestojim, pac nevim, naco by me byly, ale nejsem schopnej tu frekvenci poladit… je tam v tech ATI Tray zalozka refresh lock, tak tam vlezu, vytvorim „profil rozliseni“ rekneme 1280 × 960 × 32 bitu x 95 Hz a co se stane kdyz do toho rozliseni prepnu? no? no nic, proste 85 Hz…

                ja uz fakt nevim, je me z toho nanic, to nikdo neresil stejnej problem???

                0 0
                • toncekk  

                  Pri instalaci se te to pta, co chces instalovat, takze nemas odklikavat dalsi,dalsi,dal­si,dokoncit. Byvaji tam takovy ficury, jako odemknuti pipelines pro softwarove orezany grafiky atd. takze instalovat jenom to,co poterbuju. Ja v nastaveni Obrazovky(Omega driver 2.6.42) zrusim auto DDC a nastavim rucne pro my rozliseni vyssi frekvenci. Pak v nastaveni Vlastnosti obrazovky-Monitor zrusim „Skryt rezimy, ktere nemuze monitor zobrazit“ a nastavim vic. Ale i tady se mi ukaze bez uprav ne-auto DDC po vyskrknuti toho „Skryt rezimy…“ max 100Hz (17" monitor). Navic 95Hz je nestandartni frekvence, takze bud bych nastavil rovnou 100, protoze blikani pry mizi od 90–95Hz, ale pokud mi to nenabizi, tak bych ho netrapil, taky by to nemusely vydrzet civky. To bych tech 100Hz radsi dal na o trochu nizsi rozliseni, treba 1152×864. Vyssi frekvenci, kterou nebude zvladat sice mozna docilis mensi blikani, ale budes mit rozmazanejsi obraz.

                  0 0
                  • Siddha  

                    cece, ale moderni monitor te nenecha presvihnout frekvenci vys jak zvlada… ale diky, a sbohem a satecek – me ty Omegy blbnou :( nejede vubec ten control panel no toz tak… co s tim nevim. a k tomu ze je to nestandartni frekvence, no dyt to je to o co mi celou dobu jde!!! tyhle nestandartni frekvence umi standartne Detonatory nastavovat po 1 Hz takze to podle me nejak jde. akorat se musi vedet jak…

                    0 0
    • Lister  

      když už tady něco z téhle brenže je, nevíte náhodou jak se dá do panelu snadného spuštění přidat ikonka pro plochu, mě nějak zmizela a celkem mi cbybí :(

      0 0
      • pos3k  

        zkus najit cestu C:\Documents and Settings\Admi­nistrator\Data aplikací\Micro­soft\Internet Explorer\Quick Launch jestli tam neni Zobrazit plochu.scf

        nebo zkus v nabidce plochy-zobrazenivlas­tnosti – plocha -vlastni nastaveni plochy

        0 0
        • Lister  

          Díky použil jsem první způsob a do svého profilu jsem zkopíroval tohodle zástupce z jiného uživatele a už to funguje :o)

          Jen teda navím, kdybych byl na tom kompu jediný uživatel, jak bych ten soubor vytvořil :(

          0 0
          • VencaV1  

            Vytvoril by sis soubor s obsahem:

            [Shell] Command=2 IconFile=explo­rer.exe,3 [Taskbar] Command=Toggle­Desktop

            A ulozil ho jako Zobrazit plochu.scf

            0 0
    • Jirik123  

      ja k nastavovani frekvenci na atine pouzivam refreshforce, jeste musis nastavit v catalystech->obrazovky->klikni na svuj monitor->odskrtni „pouzit DDC informace“ potom by ti mely slapat i frekvence ktery tvuj monitor oficialne nepodporuje.

      0 0
    • pos3k  

      pokud „stale“ nic tak zkus POWERSTRIP :-) www.svethardware.cz/…029205B.html

      0 0
    • raceman  

      nvidia FOREVER

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.