• petryk

    Mám možná takový trochu „ženský“ dotaz… Chci novou vidli místo RS Duke XC, kterou mám teď. Ohledně citlivosti nemám s Dukem vůbec žádný problém, funguje výborně, jen se kroutí při delším brždění, prostě torzní tuhost není při použití kotoučovek úplně ideální. Třmen začne brknat o výplet a já jen čekám, kdy se tím výpletem projde… Líbila by se mi třeba Reba, nejspíš něco, co má 32 mm nohy, ale prostě MUSÍ být bílá! Já vím, že barva nejezdí, ale design je prostě důležitej:) Problém je, že jsem na moc bílých vidlic nenarazil, Reba je bílá jen na nových kolech, R7 asi nechci a RST taky ne. Pak mě ještě napadá Maratonka, ale ta je asi už zbytečně drahá… A přelakovávat se mi nechce

    Jestli víte o nějakém „bílém“ zdroji, tak dejte vědět. Dík

    0 0
    • JMT  

      manitou R7

      0 0
    • Pá-dlista1  

      888RCX2 a navic vypada designove daleko lip nez ostatni kandidati ;)

      0 0
    • cabbage  

      nedávno někdo prodával bílou rebu na cyklobazaru..

      0 0
    • vlk  

      no marathonka je s tuhostí to samé jako Duke.R7-ani neuvažuj -s kotoučovkama je ještě měkčí než ten Duke.Někde jsem na obrázku viděl bílého Recona.

      0 0
      • vlk  

        koukal jsem na ofic stránky a v bílé z těch lepších vidli od RS je Reba a Recon

        0 0
        • petryk  

          No, ja vim, že Recon je bílej, ale neseženeš ho stejně jako Rebu. Všude mají stříbrnou nebo černou barvu…

          0 0
      • bam  

        To ze R7 je mekka mas z nakyho testu nebo z vlastni zkusenosti ? Ja si to nemyslim, mam ji s koutoucema asi 12kkm a problem nevidim a vakl taky zadnej. Mozna se ale pletu, protoze moc lepsich vidlic jsem nejezdil. Dyl akorat par mesicu F100 RLC, ale bez primyho porovnani. Jestli mas nakej link na porovnani tuhosti, tak bych se rad kouknul.

        0 0
        • vlk  

          POcitově, ale beru zpět, ono na pocity jsem zjistil na to má neuvěřitelný vliv a ovlivňují to řidítka a gripy a přední kolo-především jeho náboj.Ale obecně vidle s 32 nohama jsou většinou o třídu tužší než vidle s 30mm.

          0 0
        • vlk  

          mimoto, když jsem si přečetl původní dotaz, tak Duke se mu kroutil.No a R7 je na tom stejně.

          0 0
        • MlokCZ  

          Ono s tou tuhostí je to hrozně relativní. Záleží jak se jezdí (jaký terén, jakým stylem) a i jak to komu vadí nebo ne. Třeba máme doma jedno kolo se Skarebem už dvě sezóny, najeto na něm tedy není nějak moc, tak 6tis. km, ale taky nemá ani náznak vaklu a je v pohodě. Ježděno celou dobu s kotoučema. A přitom se ta vidlice tu sezonu, co jsem ho jezdil (pak sezonu manželka), kroutila hrozně moc (při ostrém zabrždění kolo se zkroutila do vrtule a kolo nedrželo stopu). A taky pořád ta vidlice žije a manželka s tuhostí vidlice nemá žádný problém (a váhově jsme na tom téměř stejně). R7 je proti Skarebu na tom už o dost lépe, ale zhruba stejný rozdíl je pak mezi R7 a 32mm vidlicemi.

          A znám lidi, kteří jsou nespokojeni i s tuhostí RVL, Reby a podobných vidlic (která třeba mě už příde naprosto dostatečná).

          0 0
          • bam  

            jj tezko se to posuzuje. Nedavno jsem dal 180mm kotouc a mel jsem ze zacatku pocit ze se krouti. Pak jsem ji dal na jiny kolo a uz to nepozoruju (taky 180mm). Jak pise vlk, ten pocit ovlivnuje vic veci, ne jenom vidle. Me staci ze nema vakl a nejsou s ni problemy :) Budu ale v dohledny dobe potrebovat jeste jednu vidlici, tak me to jen tak zajimalo jestli ma nekdo naky rozumny srovnani.. Jo a jako hlavni kriterium je samozrejme ze musi byt bila :)

            0 0
            • MlokCZ  

              Tou relativní tuhostí jsem hlavně myslel, že jedna konkrétní vidlice bude pro někoho málo tuhá a pro někoho naprosto dostatečně. Samozřejmě ty další vlivy na pocit tuhosti celku jsou také jasné. Pro porovnáví tuhosti vidlic je ale informací k dispozici dost a není problém (pokud se nejedná o dvě téměř stejně tuhé vidlice se stejným průměrem vnitřních nohou, podobnou váhou a stejným použitým materiálem) určit, která bude tužší (pokud vezmu jako příklad třeba Skareb x R7 x Reba, tak je to zcela jasné).

              0 0
              • bam  

                Vzdyt jo, kdyz se i me zda na jednom kole dostatecne tuha a na druhym ne, tak je jasny ze ruzny lidi na tuhost budou taky mit jinej nazor ;)

                0 0
    • blue  

      v tvym pripade bude ale prelakovani nejjednodussi volba

      0 0
    • lubos  

      Myslim, ze Reba World Cup je jenom bila. Ale zas na druhe strane asi tolik penez nechces dat za bilou barvu :)

      0 0
    • vlk  

      jinak k té tuhosti při brždění kotoučovkama-dost to také záleží na náboji.Co mám nový novatec tak je to os 100 procent lepší než se starýma shimanam.A to se prý ještě cyrábí novatec a ritchey náboje, kde je vlastně rychloupínák široký 12mma Náboj je ve standartní vidli zafixován jen přes něj.To by také u klasické vidle dost pomohlo.Jinak co největší průměr vnitřních noh a popřípadě pevnou osu-tedy pike s u-turnem-snížit -ale zas je vyšší váha.

      0 0
    • scret  

      Tenhle „problem“ jsem resil taky. Ctel jsem neco 100mm a lehkyho… Bily XC vidle jsou jenom: Recon,Reba,R7,Ma­ratonka (ale jenom 80mm). Nepocitam nejaky shitky ala RST! Prelakovavat bych neradil.Dela to treba Sterba… Ale kdyz jsem to pocital,tak te to stejne vyjde min. 2tis.:(((( Jinak nejakej manik na cyklobazaru prodaval Psylo v bily barve…

      0 0
    • pos3k  

      kdysi jsem shanel bileho duka :-) nakonec jsem sel do cerneho :-)

      myslim ze bilou rebu by mohlo jit nekde objevit (aka montazni vidlice) :-) hodne stesti pri hledani

      0 0
      • scret  

        hele lidi ja v tom nevidim problem sehnat bilou Rebu… Mrknul bych na nejakej e-shop a kdyz ji nemaj skladem,tak ji urcite objednaj..... Podle stranek Rockshoxu delaj bilou Rebu ve vsech verzich… Od SLka po WC.

        0 0
        • lubos  

          Dovozce nedovazi. Nesezenes to v CR. Uz to jeden zajemce zjistoval :(

          0 0
          • scret  

            tak to je fakt bida:((( Priznam se ze jsem to nezjistoval… Ale asi to taky castecne vypovida o kvalite dovozce… Mimochodem kdo to je??:)Pokud by clovek neco chtel,tak jaky problem to je pro dovozce to objednat???

            0 0
    • Elwing  

      jo to znám, můj jediný požadavek na vidli byl aby byla bílá :) a nakonec to dopadlo celkem dobře, RS Pilot SL 2003 (Kibic ať mlčí :) )

      0 0
    • prodi  

      Docele hezkej byl kdysi Black (model 02–03), jestli ho někde seženeš…

      0 0
    • corse1  

      u nás v shopu maj SIDa v bílí perleti,vypadá dobře

      0 0
    • fluider  

      2007 Rock Shox Revelation 426 Air U-Turn

      0 0
      • fluider  

        Magura dodava vidlice v roznych farbach, ale treba si priplatit. Neviem ako u Pells ale na Slovensku by to stalo cca 30EUR navyse (nepamatam si presnu sumu, uz som sa na to pytal dovozcu).

        0 0
    • McBlacky  

      SID je bílej a myslím že se dá i sehnat narozdíl od jiných. Jinak koupit R7 a dát lak bude celkem ekonomická varianta

      0 0
    • MTBMO  

      kup si manitou black v bílý taky to dělaj:))))

      0 0
    • Ladap  

      Fox 32 F100 RL

      0 0
    • Archer  

      Marzocchi XC 700 SL

      Uz mesic ji prodavam v bazaru, ale zatim nic… mas zajem? :)

      0 0
    • goofy  

      Sice pekne, ze tady vsichni davate cenne poznamky, ale dotaz je rok stary, takze predpokladam ze tazatel uz ma zakoupeno ;o)

      0 0
    • Hynas  

      Kde jsem už tohle to slyšel…:o)))

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.