• tulda

    Zdravim, včera mi odešly rolničky u X-9ky (přestraly se točit). Dneska sem si je chtěl koupit, ale vůbec nikde je nemaj, všude jen kompatibilní s shimanem. Žitný je údajně taky nedováží, tak se obracim na Vás, jestli náhodou nevíte o nějakym shopu (nejlíp v Praze), kde by je měli (byl sem v 69, bikeranchi, bikeexpertu, eurobiku). Sem zoufalej:-) Zejtra vyrážim na krále a teď tohle…

    0 0
    • Daf  

      Me se povedlo uspesne zatuhle rolnicky vycistit a rozhybat ;) Kup tam BBB za dve kila jsou dobry. Ty original se nemuzou vyplatit kupovat.

      0 0
      • tulda  

        Jenže tři blbci je dělaj jen na shimano, prej se lišej :-( Takže jedině originál

        0 0
        • Gorgov  

          Kdepak. Lisej se v sirce, proto treba k exu nebo shamanum sou jeste distancni podlozky aby to bylo akorat. Doorucuju zajit treba do bikeranche a vzit ty exu. Jsou hlinikovy a v pytliku k nim i ty podlozky

          0 0
          • tulda  

            Fakt? Já byl v bikeexpertu, tam ty Exu (nebo shaman?) měli a nic takovýho neřikal, jen řek, že nemaj. (je fakt, že s těmahle expertama moc dobrý zkušenosti nemam). V bikeranchi maj jen BBB, u těch kompatibilitu k sramu nepsali.

            0 0
          • JSt  

            je to tak. i k tem bbb jsou podlozky na sh i sram.

            0 0
        • Palo TT  

          To je pravda. Horna rolnicka sa na niektorych SRAM prehadzovacoch naozaj odlisuje – os srobu co ju drzi neprechadza jej stredom. Znie to divne, ale je to tak. V takomto pripade tam das len original. V kazdom pripade si pozri tvoj prehadzovac a az potom kupuj :)

          0 0
    • palkac  

      na vysehradu bikelive. tam rikali ze je maj.. ale uz je to taky par chvil..

      0 0
    • Pekáček  

      Horní kladka má excentricky otvor na šroub. Pokud nechceš aby ti standartní 11z kladka trčela podivně z přehazky, dej nahoru místo ní 10z. A budeš muset možná pilovat kolíčky na vodítkách co fixovaly původní kladku. Jinak já jezdily ty ložiskové kladky Sram do zhodblování zubů na nich, asi jsi je propláchl wapkou nebo tak něco.

      0 0
      • Pekáček  

        Šmarjá to je překlepů, píšu na stařičkém notebooku.

        0 0
      • Palo TT  

        Maju to vsetky modely? Pre X7 2005 to plati, ale aktualny X9 ma napisane „cartridge bearing pulleys“, co vyzera na priemyselne loziska a tam moc excenter nenarobis.

        0 0
      • beranek666  

        můžeš mi ukázat co je na této kladce excentrického? ted ji zkoumám a přijde mi docela centrická…

        0 0
    • Splinter  

      Tak to vytáhnu… Dělá někdo kromě sramu ty excentrický rolničky? Rád bych něco sehnal :-/

      0 0
      • mechanik  

        Poslal jsem Ti mail.

        0 0
        • fík  

          díky Ti i za ostatní, že to dáš prosím Tě i sem, pokud se to týká těch rolniček

          0 0
        • vt  

          ja chci taky ! ;-)

          0 0
      • jecnak  

        BBB je kompatibilní se Shimano 7 a 8 rychl.; Campagnolo 8, 9 a 10 rychl.; Sram-ESP do modelu 2004.

        0 0
        • jecnak  

          Jeste samozrejme s 9kovy Shimanem, s 10 nevim, ale na 90% take.

          0 0
      • Paja  

        A proc ne original? To uzs za ten rok ty kladky ojel?

        0 0
    • Blabas  

      Hele a co ti říká údržba? Rozeber vyčisti, namaž. Měnit má smysl když se sjedou, ale když se přestanou točit, tak je asi chyba jinde než v rolničkách, že?!

      0 0
      • Cobol  

        Rolničky sou ty malý kolečka na ramínku přehazovačky?, a to se dá rozebrat (sh deore?)? A jde to v pohodě zase složit??? Jinak nějakou starší přehazovačku sem chtěl rozebrat(nejednou), ale byla nějak snejtovaná… Tak to nešlo…

        0 0
        • Vilém  

          U deore bez problemu.Vysrou­bujes ty srobky ktery prochazi skrze kladku a normalne je vyndas ven.Je tam kluzne pouzdro a dve plechove prachovky po stranach.Vycistis, namazes, slozis, je to otazka par minut. Ted nevim jestli i deore,ale horni a dolni kladka byvaji rozdilne,prehodit to vsak nejde.

          0 0
          • Cobol  

            a roznejtováváte předtim řeťez? a sundaváte přitom celou přehazovačku?(a ta se sundavá -„bez patky“?- tím šroubem co je „nejvíc nahoře v přehazovačce“(šroub co drží přehazovačku na patce) a nebo se musí vyndat zadní kolo a pak se to sundavá i s patkou – „nutno povolit šrob mezi rámem a patkou“???) Zkoušel sem to a khorní rolničce nedostanu imbus – díky přehazovačce přesně naproti jejího ramýnka.??? Koukal sem na ivelo a nic moc…

            0 0
            • rock  

              Dostaneš, když chytneš to ramínko a otočíš ho proti pružině. Přahazovačku není nutné sundávat a řetěz může taky zůstat vcelku. Jenom se mi osvědčilo sundat řetěz vpředu z převodníků. Napoprvé se s tou pružinou přehazovačky budeš možná trochu prát (hlavně až budeš tu kladku vracet zpátky), ale když chytneš grif, je to jednoduchý …

              0 0
        • jecnak  

          To je cely www.bajk.cz/…3/kladky.gif

          0 0
          • Blabas  

            Děkuju za tuhle diskuzi. Většina toho, co jsem tu zažil, naznačovala, že pod XT neni nic dobrý, každej tu dá minimálně 10000 km za rok a to je ještě ostuda. Všichni ( skoro ) strašně řeší značkovost výbavy asi víc než funkčnost. Najednou narazim na diskuzi, kde je obrázek částí rolničky a diskutuje se o tom jak rozebrat, namazat… Pro mě velké překvapení, že tu taky jsou normální lidi, co nerozumí všemu, nejsou mistři světa a brouci pytlíci. Takže velké překvapení, ale taky velmi příjemné. Díky K tématu: Rolničky se dají snadno rozebrat, snadno vyčistit a snadno zase poskládat. Vyžadují to, pak se krásně točí, nepískají, vydrží. Bacha na ty na strojních ložiscích. Jsou „línější“, těžší a moc údržby kromě výměny ložisek s nimi nevymyslíte.

            0 0
      • tulda  

        No když sem to tehdy řešil, tak se sem je nejdřív skutečně pokoušel rozhejbat, neboj. Vyčistil sem to, nasadil, netočili se, sundal, promazal, nasadil, netočili se. Jinak ti děkuji za krásnou učitelovskou radu, asi bych se měl stydět…

        0 0
        • TinkTink  

          Mel jsem totozny problems – trvalo 15minut rozhybat lozisko v kazde kladce (nepohlo se ani o milimetr…) a dat tam poradnou vazelinu – rozhybaval jsem silikonovym olejem, kdy z tama tekly tuny rzi, ale nakonec to povolilo, vycistilo a od ty dobry je to ok.

          0 0
    • ben  

      Já je sehnal v www.bikezone.cz original na X9.Skus tam napsat.Na e shopu je nemají ukázaný,ale v kameným obchodě je snad ještě mají.

      0 0
    • ben  

      Já je sehnal v www.bikezone.cz original na X9.Skus tam napsat.Na e shopu je nemají ukázaný,ale v kameným obchodě je snad ještě mají.

      0 0
      • RedAce  

        a jaká byla cena?

        0 0
        • Splinter  

          nemají je, snad koncem měsíce.. Ptal jsem se tam osobně…

          0 0
          • RedAce  

            a přibližná cena???

            0 0
            • Splinter  

              300 cca bych tak čekal…

              0 0
              • Paja  

                Na X9 jsou jiny nez ty na X7 za 250Kc, co maji na webu?

                0 0
              • Paja  

                hmm, tak podle katalogu nahradnich dilu je u 2005–06 X7 a X9 stejny, 2007–08 se lisi, sice jsem to moc nestudoval, ale podle obrazku jsem zadnej rozdil neobjevil:o)

                0 0
    • Zdenda CUBE  

      Zkus se podívat na tyto, jsou to rolny na průmyslových ložiskách a i tak mají do 9g !! je to novinka a zdaj se dost dobré pcshop.pells.cz/spor­t/default.asp?cls=spre­senttrees&strid=3101

      0 0
      • Vilém  

        Pokud bys to precet cely, tak se tu psalo, ze chce excentrickou. Ty kladky co prodava Pells sice vypadaji pekne, ale moc neverim zivotnosti. Mel jsem 2 pary Al kladek EXU, ale od te doby zase kupuju radsi plastove. Treba BBB na loziscich, jejichz zivotnost je nekolikanasobne vyssi nez u Al kladek.

        0 0
        • mechanik  

          Všechny alu kladky se podstatně dřív opotřebí dural je tvrdý a otěrem „ubývá“ rychleji než podstatně „pružnější a houževnatější“ plast :-)

          0 0
          • beranek666  

            to není pravda, eloxovaný dural je velice tvrdý a má dobou otěruvzdornost, není asi lepší ale zhruba stejně trvanlivý jako nylon, z kterého jsou kladky

            0 0
            • Vilém  

              Jezdil jsi je? To co rikas by mozna platilo v pripade dokonale cistyho retezu,ale za normalnich podminek provozu ty duralovy kladky vydrzi nekolikrat mene nez plastove.Svuj podil na tom ma i to, ze EXU, s kteryma mam zkusenost maji jeste odlehcovaci dirky, na ktere se kladka „prozere“.

              0 0
    • kubad  

      Třeba tyhle :-)

      0 0
    • jecnak  

      Vyuziju tenhle thread. Ma nekdo zkusenost s pouzivanim 11z kladek pro starsi Shimano prehazovacky? Tam je totiz 10z a fyzicky se 11z urcite bez problemu vejde, ale treba ma nekdo jinou zkusenost. Je to na starou Duru cca 1996 – viz. silnicka v profilu.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.