• jg

    Ahoj, nedaří se mi rozumně seřídit přehazku (buď řadí dobře nahoru a špatně dolů nebo obrácene, nic mezi není) a poslední co mě napadlo, bylo zkontrolovat řetěz. Měrka propadne na třetí zub (viz. foto). Může to mít vliv na přesnost řazení a mám už řetez vyměnit, i když má najeto jenom 500 km? Díky.

    0 0
    • petebike  

      muze a nemusi, menil si lanko a bowden? kdyz uz je retez takto vytahany tak ho na kole nemam, jinak 500 na HG73 podle stylu jizdy je tak nejak normalni

      0 0
    • lidumil  

      Jak píše petebike – řetězem to rozhodně není, výměň lanko a bovdeny, a pak ještě jde o to, jak dlouho máš přehazku – můžou bejt „unavený“ pružiny.

      0 0
      • TheIF  

        Nebo má přehazka vůli do stran, mě se ACERA po 10K hýbala o cm :-)

        0 0
      • jg  

        Kolo mám letos nový, takže nevím, jestli výmena lanek a bovdenů pomůže, jinak přehazka je XT, páčky Deore. Asi zkusím nejdřív vyměnit řetěz a uvidím, co to udělá. Poradíte nějaký normální řetez, který se nemusí měnit každých 500 km? Na starém kolem jsem měl nějaký Connex, který byl po 5000 km ve stejném stavu, jako HG73 teď…

        0 0
        • petebike  

          to je prave to, nikdo ti poradne nerekne jakej retez ti vydrzi a kolik ti vydrzi – vzdy je to o stylu jizdy,razeni, pak o pocasi, jak se o to staras a pod…ale hodne lidi si pochvaluje retezy od Campy…zatim ale nemam zkusenost, nejvic mi vydrzel XTr retez pri zavodnim zatizeni nejaky 1600 km

          0 0
        • lidumil  

          Ještě bych zkusil nejdřív alespoň lanko v bovdenu promazat.

          0 0
          • Lišák  

            Ale něčím hodně řídkým (WD40). Pokud se použije něco hustšího, tak to po nějakém čase je ještě horší, než před mazáním.

            0 0
            • lidumil  

              Já mám nějakou bílou vazelínu s teflonem a nemá to chybu.

              0 0
          • jg  

            Jo díky za radu, to by mohlo být ono. Začalo to totiž blbnout po poslední akci Bílý potok (brody, hodně vody, bahno), takže bovden u přehazky byl pod vodou a kdo ví, co se dam dostalo za sajrajt. Zkusím namazat.

            0 0
            • lidumil  

              No a když to bude lepší, pak bych to vyměnil.

              0 0
              • lidumil  

                Sem to kdysi řešil taky, neřadilo to hlavně dolů, pak jsem aspoň promazal a bylo to OK, ale jen na chvíli. Tak jsem to vyměnil a je to OK! Od té doby mám doma pořád náhradní lanka a bovdeny…

                0 0
                • PietroUL  

                  Mazání lanka je podle mě nesmysl, akorát se na něj chytá víc bordelu a je to pak ještě horší. Největší divy dělá výměna posledního bovdenu před přehazkou.

                  0 0
                  • Gorgov  

                    mazání lanka je nesmysl? No větší nesmysl už sem dlouho neslyšel:o))

                    0 0
                    • PietroUL  

                      Jagwire bovdeny, nerezový lanka a no problemo :) Když už je to zasekaný, tak promazání stejně vydrží max. na jednu vyjížďku.

                      0 0
                  • lidumil  

                    Nesmíš na to lanko vylejt celou lahev. Mažu to bílou vazelínou, jen trochu pod bovden. Ale každej má holt jiný zkušenosti.

                    0 0
    • chupas  

      mam na lx retezu pres 6000km a chodi porad bezvadne. tim to urcite nebude. na devitku skace, jen kdyz neni zasranej bordelem. jinak mu to chvilku trva. PS: merka propadla uz daaaavno

      0 0
      • Lister  

        ny myslím, že případná výměna řetezu se ti hodně prodraží :o)))))))

        0 0
        • chupas  

          ani ne. jeste by to hodne najezdilo. ale mam jen jeden retez a novej dat nemuzu, tak to tedka kompletne vymenim za xt kazetu a k tomu 3 retezy budu tocit kazdy tyden. jestli mi odesly prevodniky, koupim novy kliky za 990 vcetne prevodniku. rolnicky nejsou omlety. no, zas tak draho to nevyjde. porad lepsi nez, po 500km menit za novej retez. myslim, ze strategie 3 retezu s rovnomernym opotrebenim bude nejuspesnejsi. za 2 roky se uvidi :))

          0 0
          • Lister  

            ad strategie tří řetezů – můj příspěvek kousek níž :)

            Kliky za 990 – to chci taky co to bude???

            0 0
            • chupas  

              mam od koupi kola namontovany truvativ 5D. kliky mi uplne stacej. je to cerny a zubaty. co to trochu kali, je ten divnej stred. moc tomu nerozumim co tam je, ale je to divny. obcas zacne cvakat. ale jinak zadnej problem. jsem ochoten to podstoupit za tu cenu.

              0 0
      • Milenius  

        Taky nemenim, mam tam 4000 a porad to slape, doporucuju vymenit lanko a bowdeny, je to jen asi za stovku, nejhorsi je vymenit retez a nemenit kazetu, lepsi to nechat treba 10tis. jezdit a pak vymenit oboji nez menit retez kazdou chvili

        0 0
        • Lister  

          převodníky, přehazka?????

          Měnti tohle po 10 tis mi přijde poměrně dost šílený

          Pokud bych chtě jezdit do totální smrti, tak jako ideál považuju koupit 3 řetezy a postupně je točit v nějakých 2 tis intervalech až do celkového objemu kolem 30 tis to by mělo vydržet a pak to celý vyhodit. Tím netvrdím, že to takhle dělám, ale mám to v plánu až přejdou současný komponenty z letňáka na zimáka, momentálně mám asi 4. řetez a ten bude poslední (v průmeru ježděn jeden kolem 3–4tisíc, ale podle měrky jsme ani jeden nepřetáhl). Ty starý mám schovaný a tak to celý přehodím na to druhý kolo a začne kolotoč. Jsem zvědavý kolik na tom udělám než to přestane šlapat.

          0 0
          • JSt  

            jestli mas retez na devitku, tak se priprav, ze to nejspis moc nevydrzi – zacnes to trhat jak na bezicim pase. na osmickovym retezu mam najeto dost pres 20k a jeste radi docela dobre.

            0 0
    • jihra  

      Jestli máš řetěz takhle vytahaný, tak máš samozřejmě opotřebené i zuby na pastorcích. Celkové opotřebení – to je hlavní příčina popisovaných problémů. Jediná (dílčí) pomoc je vyměnit kompletně lanko a bovdeny – doporučují dát tam broušené lanko a brzdové (ne řadící) bovdeny), do bovdenu ještě kápnout trošku oleje. To často pomůže (ale jen na nějakoui dobu), ale někdy nepomůže ani to. Pak zbývá jedině výměna řetězu i pastorků. A možná i přehazky, ale ta většinou přežije více výměn řetězů i pastorků.

      0 0
    • jg  

      Tak jsem vyměnil řetěz, to nepomohlo, bovdeny jsem sundal, lanka očistil, tak to moc nepomohlo. Na vině byla rámová brašna, její pásek se dostával pod uchycení bovdenu na rámu a to bránilo lanku v pohybu (viz foto). Díky všem za rady, s brašnou už něco vymyslím.

      0 0
      • Lister  

        :o))))))))))))

        Nevím, možná si fandím, ale tohle bych asi zkusil jako první :o)

        0 0
        • jg  

          No já asi taky, kdyby tam ta brašna nebyla už 3 měsíce a až teď to začalo vadit…

          0 0
      • petebike  

        :-DDDD si strelec

        0 0
    • Fisi  

      Nech si změřit hak dela to jak je ohly že nejde seřidit měnič …

      0 0
      • PietroUL  

        Někdy to dělá rámová brašna. Zkusil bych se podívat, jestli nemá moc silnej pásek.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.