Rovná řidítka nebo nízké vlaštovky?

64 nepřečtených
  • dieegoo

    Chci si pořídit na kolo nová řidítka, na ty současné se mi nějak nechtějí vejít páčky od brzd… a zajímá mě, co je lepší.. jestli rovná a nebo vlaštovky s nízkým zvednutím.. koloshop.cz/da­ta/images/ něco takovýho mám na mysli… Cena tak kolem 500,– v historii nemám čas hledat :)

    0 0
    • Páník  

      davam bod vlastovkam…ted jsem kupoval Botrager za 500,– a jsem moc spokojenej

      0 0
    • CZiko  

      můžu nabídnout jeté bontrager, které jsem měl minulý rok na XC stroji.. šířka 580mm

      www.bike-forum.cz/…zar/2921.jpg

      0 0
    • MlokCZ  

      Jen si dej pozor při kupování vlaštovek jaký koupíš. Já vyměnil na bejvalém kole 58 rovný za 62 vlaštovky (výměna byla kvůli zvednutí řídítek o 2,5cm). Současně jsem si myslel, že dám páky o chlup dál od gripů (taky dualy), no a jaké bylo moje překvapení, když jsem po půlhodinovém boji dostal páky pouze do stejné vzdálenosti od gripů jako byly. Dál jsem se násilím už rvát neodvážil. Problém byl v tom, že ty vlaštovky směrem ke středu zvětšovali svůj průměr (mnohem dříve než ty rovný předchozí) a páka i když byla úplně povolená dál narvat nešla (to už jsem se bál, že by ta objímka mohla roztažením praknout a už to ani silou moc nešlo).

      Jinak na současném kole (v profilu) mám vlaštovky (64cm), které jsou úplně nízké a naprostá spokojenost.

      0 0
      • CZiko  

        jj, to je velký omyl to s těma pákama… na rovných je dáš o hodně dál… třeba na mých nynějších řídítkách (zkrácené na 670mm) mám fakt problém dát páku zadní brzdy tak, abych jí držel jedním prstíkem…

        0 0
      • smash  

        Je to sice trochu off topic, ale jak se ten zdvih vlastovek projevi? jsem docela trdlo, a hodne lidi mi rikalo, ze by vlastovky treba trochu pomohly :) tak tedka resim jake.

        0 0
        • MlokCZ  

          Prostě o tu výšku jakou mají udanou budeš mít úchop výše.

          0 0
          • CZiko  

            …tudíž bude mít více vzpřímený posed…

            0 0
            • BB  

              to neni tak jisty, pokud pujde z 580 rovnych napr. na 660 vlajdy, tak je ma sice vys, ale ruce ma vice od sebe, takze zadny zvyseny posed se nekona.

              0 0
              • MlokCZ  

                To podle mě není vůbec pravda, ruce jdou z ramen, takže místo rovně jsou jen nepatrně šikmo, což akorát tak vyrovná větší úhel vlajd směrem k jezdci (testováno na mě, mám úzka ramena, takže by se to u mě projevilo hodně).

                A co jsem se pokoušel změřit kolik mě změnili posez vlajdy 62cm se zvýšením 25mm oproti rovným, tak to bylo dokonce ještě více než těch 25mm, protože díky většímu úhlu těch vlajd to zkrátilo posez o 1cm o který se to díky širšímu úchopu rozhodně neprodloužilo (to prodloužení kvůli šířce úchopu bylo v mm, téměř neměřitelné). U širších vlajd bude trošku víc, ale celý cm to podle mě stejně nedá.

                0 0
    • kubajs mtb  

      já mám ritchey rizer a je to fajn, rovný bych už asi nechtěl

      0 0
      • DX3,5  

        Dávám rozhodně plný počet bodů vlaštovkám…rovný řídítka bych už asi nechtěl…vlaštovky se mi líp držej…a taky líp vypadaj…jen mi vadí jak se směrem doprostřed zvětšuje průměr…

        0 0
      • j-c  

        Taky mam rithey rizer pro ve verzi oversize.. a spokojenost

        0 0
      • Pá-dlista1  

        Tak to si teprve pockej na poradny riditka (a nemusi byt nutne drazsi). Urcite jsem proti Ritchey vyrobkum zaujaty, ale tyhle riditka jsou jedny z nejstrasnejsich.

        0 0
        • wroum  

          ja je taky mel :-) pak sem je nastesti ohnul. a vazej jak kdyby nemely bejt duty.

          0 0
    • rarášek1  

      Co nejvíce zkrácená rovná řidítka asi tak na 52cm

      0 0
      • Lister  

        tohle vypadá na uzavřené oddělení, se dívím že tě pouští k tomu počítači :o)))))))))

        0 0
      • enjoy  

        dobry no.ja jenom aby se pak poznalo kterym smerem se na tom jezdi dopredu:-)

        0 0
        • Lister  

          to poznáš podle těch ozubených koleček, ty jsou většinou myslím vzadu :o)

          Osobně bych pod 58 nešel, te´d čeká na 640mm vlajdy a ty budou určitě OK.

          0 0
          • enjoy  

            nedavno jsem mel na vizlinovi zpatky 58cm rovny a malem jsem se na tom neudrzel,bylo to celkem nebezpecny.. a ted laboruju kde sehnat rovny aspon 61cm.jedna z mala moznosti progresscycle jsou neschopny,coz jsem cekal,tak nevim:-/

            0 0
            • PIWNIK PONURY  

              kdyz jsem minuly rok kupoval rodla, taky jsem cumel jak malej je vyber v sirkach nad 60 (plus rozumna cenova hranice:). nakonec to byly Bontragery, ale sundany z kola…

              0 0
              • enjoy  

                zkusim je asi nekde sehnat no.. rikam si jeste,jestli to ma cenu,kdyz mam doma 62cm vlastovky,je to jenom o pocitu,ze nechci mit na visionovi vlastovky:-)

                0 0
                • JSt  

                  ja mam na mongoosu puvodni rovna 62cm rodla true. ale v kseftu sem to nikde nevidel..

                  0 0
                • Lister  

                  hodně štestí, já chtěl to samý a nesehnal tak budou ty vlajdy, ale mě to neva, já chci mít řidítka dost vysoko – mám je skoro na úrovni sedla…

                  0 0
    • Trojci  

      No, já sem asi jeden z mála kdo přechází od vlaštovek k rovnejm – ikdyž popravdě řečeno, ty moje nový Ritchey Comp mají sklon 7 stupňů – takže rozdíl v pohodlí oproti Amoebě -scud je opravhu jen minimální – spíš je poznat že jsou teď řidítka o 1,5 cm blíž k rámu (kopu si do nich při jízdě vestoje) Což mi radost nedělá a zkončí to novým delším představcem..

      0 0
      • Frankie  

        Nejsi :)) taky jsem sundal z bika puvodni vlastovky a dal tam rovny…

        Kdyby mel nekdo zajem, tak ty vlastovky pustim – FSA, oversize, tusim prumer 31,8mm.

        FV

        0 0
    • Peslezedirou  

      U mě se to v poslední době střídá. Jezdil jsem na závodním HT 56 cm, pak jsem přestal chrtit tak jsem dal vlaštovky BBB 60 cm pohoda. Loňský rok zas rovný 56 pohoda. Ke konci roku jsem koupil Ansver Hyperlite 610 rovný, po pádu hodně ohnutý a s prasklinou. Koupil jsem je znovu a zas jsem je ohnul, žádná prasklina tak je vozím dál. Tím jsem chtěl říct, že se dá zvyknout na skoro vše. Chce to zkoušet a určitě najdeš to co ti nejvíc vyhovuje. Kromě zvednutí si dej pozor na úhel směrem k sobě, někdo rád vlaštovky téměř rovné bez zahnutí směrem k jezdci a opačně.....

      0 0
    • Tino  

      pripadá mi síce ze vlaštovky vyzerajú na biku lepšie, ale stále jazdím na rovných. dôvod sú rohy – ja si neviem predstaviť jazdiť bez nich.

      vy, čo jazdíte s vlaštovkami – nechýba vám možnosť počas jazdy meniť úchop riaditok, ktorý umožňujú rohy? Mňa by unavovalo mať roky iba v jednej polohe. dá sa na to zvyknúť?

      0 0
      • kovar  

        vůbec nechybí.

        0 0
      • wroum  

        dokud sem jezdil rovny rodla, tak bych bez rohu nemoh, ale po prechodu na vlastovky sem rohy prestal potrebovat. moje pritelka taktez :-)

        0 0
      • cabbage  

        na rovnejch bych bez rohu nepezil, ale na vlastovkach rozhodne nechybej…

        0 0
        • wbiker  

          To mi musíte vysvětlit. Proč vám po přechodu na vlaštovky přestaly chybět rohy? Vždyť úchop je tam stejný, ne? Trubka jako trubka…:-)

          0 0
          • kovar  

            nevím, neřeším, prostě rohy mi nechybí, ač když jsem je kdysi měl, tak jsem je na užších rovných řidítkách používal hodně a po přechodu na pro mě lepší větší délku rovných řidítek (710mm) jsem rohy pak už skoro nepoužíval, tak šly rohy z domu. Po přechodu na vlaštovky už nebyl důvod vůbec nad rohama uvažovat.

            0 0
          • Lister  

            vlaštovky mají dvoje zahnutí, jednak k bajkerovi a pak tyky vzhůru, tím pádem se dostane ruka do přirozenější polohy, zápěstí se tak nenamáhá a prostě nepotřebuješ měnit úchop. Rovný rodla mají jen jedno zahnutí.

            0 0
      • náčelník  

        Chybí, ale určitě se na to dá zvyknout.

        0 0
      • MlokCZ  

        Vozim na vlaštovkách rohy a plně mě to vyhovuje. I když proti rovným používám rohy o něco mále, ale stále dost. Zkoušel jsem pár vyjížděk nechytat za rohy a to mi prostě nesedí.

        0 0
    • mawerick  

      Já se teda hlásím k rovnejm:) Asi jsem jedinej cvok tady kterej mění vlaštovky za rovný řídítka:) Právě hlavně kvůli rohům… A taky mě nějak z těch vlaštovek bolí ruce…

      0 0
      • Pá-dlista1  

        //Trojci (18.05.2006 00:53:39) 213.192.0.xxx 2×> Rovná řidítka nebo nízké vlaštovky? (^ odpověď na 1× ^) No, já sem asi jeden z mála kdo přechází od vlaštovek k rovnejm… Frankie (18.05.2006 10:35:36) 212.71.191.xxx 3×> Rovná řidítka nebo nízké vlaštovky? (^ odpověď na 2× ^) Nejsi :)) taky jsem sundal z bika puvodni vlastovky a dal tam rovny… //

        To je najednou samotářů :)

        0 0
        • mawerick  

          že by to něco dokazovalo?;)

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Jé, promin. Ja blbe pochopil vetu: Asi jsem jedinej cvok tady kterej mění vlaštovky za rovný řídítka:) , takze se ti omlouvam. Cvok jsi tady opravdu jedinej :-D

            0 0
            • mawerick  

              Děkuji děkuji děkuji;) už jsem si skoro myslel že to nepřijde;)

              0 0
    • honzarb  

      kup Pro Tapery karbon od Answeru, paky narves kam chces…

      0 0
      • dieegoo  

        ale ty uz sou za dvojnasobek :/

        0 0
        • Roman_Pe  

          Mám taký dotaz. Dávam si skladať takého kolo.

          http://www.cyklonemcik.cz/…robnosti.php?…

          Neviem sa ale rozhodnúť či tam dať rovné říditká alebo vlaštovky. Je nejaká špecifikácia pre MTB kola aké tam použiť. Alebo je to len na mojom rozhodnutí.

          0 0
          • DaSnail  

            je to jedno

            0 0
            • Roman_Pe  

              A nebude problém nasadiť všetko ako som to tu čítal- ako sa rozširuje tak je dosť problém to tam narvať. Myslím brzdy, řazení a páčka na zamykanie vidlice?

              0 0
              • DaSnail  

                jako ktoré. napr na fsa 280 som nedokázal dat brzdovú páčku dost daleko od gripu, easton ea70 je vpoho a ešte je tam miesto na poploc a nejaký další remote

                ked nepotrebuješ vlajdy, tak spešl má 680mm rovné, sú fajn

                0 0
              • mr.antik  

                Osobně bych dal na xcéčko 660 rovný (nevlaštovky) s větším zahnutím (podobné vlaštovkám)

                Nebo vlaštovky, pokud potřebuješ ruce výš.

                Šířka je jedno – kus odříznout je můžeš vždycky…

                V každém případě karbon, např. truvativ.

                0 0
    • maajkee  

      Nic není lepší, záleží co ti víc sedne a jak jezdíš.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.