• pino

    Zdravim bikerov cca pre rokom som kupil z druhej ruky bike Scott – myslim ze celkom slusny ram+vybava ale iba biedna vidlica – Suntour XC 60 :-)),po roku bkovania som zistil ze to uz dlhsie nevydrzim!!!Uvzujem ze to osadim Marzocchi MX Copmp ETA – len sa neviem rozhodnut ci 105 alebo 120?Pytal som sa par kamosov – jeden tvrdi ze to znesie aj 120 iny ze 105 je max. Bolo by super keby mi niekto poradil. Pokusim sa prilozit aj fotot – musim ju ale najst :-).dikes.pino

    0 0
    • Nimrod  

      těch 15mm je podle mě tak malej rozdíl, že to skoro ani nepoznáš

      0 0
    • Garyk  

      A řešil jsi, co to provede s geometrií? Pokud byl rám stavěnej na 60 mm vidli, tak 120 mm ti výrazně změní úhel hlavové trubky. Aby se s tím dalo vůbec zatáčet :-)

      0 0
      • Garyk  

        Sorry, teď jsem se dočetl, že Suntour XC 60 má zdvih 75 mm, takže to tak hrozné nebude. Spíš bych porovnal výšku obou vidlí (osa → vršek korunky)

        0 0
        • pino  

          vpohode, myslim ze ten bajk nebol stavany na taku malu vidlu – kupil som ho second hand – bol stavany na nieco vyssie – haluz je ze ta xc 60 posobi ovela vyssia ako v akutocnosti je – je to skratka total shit – zajtra by som poslal fotku – budem vdacny za kazdu radu – dikes – pin

          0 0
          • zirecek  

            Zdvih není jen o geometrii rámu. Co jezdíš za styl, jak tě kolo baví nejvíce? Prvotní je určení pro co/na co používat.

            0 0
            • pino  

              Ahoj, jazdim obvykle XC – obcas si to pustim aj drsnejsim terenom – skoky moc nemusim ale ked uz sa nieco objavi – tak do toho idem – samozrejme v ramci zdraveho rozumu – rozmyslam ze to osadim MX Comp ETA 105 v bagbike.cz ju maju za super cenu,trochu mam dilemu ci tam nedam 120, ale tu nemaju – aspon nie na na webe :-)),, prikladam foto mojho biku – ak sa niekto vyzna uvitam kazdu radu – teraz tam je Suntour XC 60 :-)

              0 0
              • mar_tin1  

                si odmeraj tu vidlu, nie? vysku tej mx compky najdes na webe vyrobcu, aby si to nemusel hladat, tak 105 ma 484,3mm a 120 499,3mm. no a potom budes mudrejsi… ale ja by som sa tiez priklonil k 105. ked uz mx comp…

                0 0
                • pino  

                  tiez som uvazoval o vyske, geometrii a podobne, problem je v tom ze sa mi nepodarilo najst ziadne info o rame ktory mam – je to divne ale ani u scotta som ho nenasiel… mam komplet specifikaciu tych MX copiek :-) ale dik za info, z tych 3 bodiek som nezmudrel, myslis ze to nieje dobra volba?pin

                  0 0
                  • mar_tin1  

                    tazko povedat… dnes je za tu cenu dost lepsich vidlic. uz sa to tu riesilo viackrat, taka tora, splice… osobne mam skusenost akurat s mx comp 2004. dnes by som asi skusil tu toru s u-turn, akurat som nenasiel aku ma dlzku…

                    0 0
                    • McBlacky  

                      splice asi neee

                      0 0
                      • mar_tin1  

                        jak pro koho a jak na jake pouziti. nekdo psal, tusim to byl tinktink, ze splice mu prijde lepsi, nez mx comp, ze je zehlivejsi… myslim, ze obe jezdil. proto jsem napsal i splice. i kdyz mozna ta 2006 mx comp je lepsi jak 2004/2005…

                        0 0
                    • fousek  

                      hale jestly to nutne potrebujes vedet tak to zmerim a zejtra to sem dam, chces vedet vejsku od horniho okraje korunky k ose naby, ze ano?

                      0 0
                      • mar_tin1  

                        no ja to nepotrebuju, ja na novou vidli nemam penize :-) spis by se to mozna hodilo pinovi. ale dik…

                        0 0
                      • pino  

                        dik za snahu – ta vyska mi ale velmi nepomoze – som trochu zaciatocnik, takze to asi vyzera divne, ale ja naozaj netucim ake su parametre mojho ramu :-((, tym padom to mozem poriesit iba podla nazorov skusenejsich.pino

                        0 0
                        • mar_tin1  

                          ak ti terajsia geometria vyhovuje, akurat ti nefunguje vidla, tak ked das novu vidlu s rovnakou (priblizne) vyskou, tak to bude ok, nie? vidla s 100mm zdvihu ma od kazdeho vyrobcu inu dlzku, pravdepodobne aj rozne vidly od rovnakeho vyrobcu. takze to, ci je ram stavany na 100 mm ti povie rovnako malo.

                          0 0
    • lubos  

      asi by som sa priklonil k 105

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.