• tomoun

    Vyměnil jsem manželce vidli ,elastomerku za olejovku z 80 na 110mm.Překvapilo mě jak se změnil "výraz"kola,zvláště pak úhel hlavové trubky je více otevřený.Nebude ten rám extremně namáhaný?Nepraskne to?Určitě jste to už někdo takto upgradoval.Napište zkušenosti.Dík

    0 0
    • madcat  

      z 80 na 110 to imho není tak strašná změna, aby to tomu kolu hned muselo vadit… teda jestli to není vyloženě z papíru. co je to za kolo? já sem kdysi dávno měnil na ocelovým schwinnu vidli 50 mm na 100 mm a bylo to v pohodě, asi 24 minut sem si na to zvykal a pak už bych neměnil :)

      0 0
    • Meesha  

      jestli manzelka moc nedropuje, tak to vadit nebude :-)

      0 0
    • kesu  

      no ja si myslim ze pokud manzelka nejezdi 4X :) tak to ram vydrzi jde jen o to jestli se ji na tom jezdi dobre,ahoj

      0 0
    • tomoun  

      Ještě mám doplňující dotaz:chci takhle upgradovat svoje kolo (Author spirit model 2000) je to tuším crmo+ocel tenká trubka. PŮJDE TO???

      0 0
      • goofy  

        Ja mnel Kinetica 2001, coz je tushim stejny ram, a shlo to bez problemu…

        0 0
        • tomoun  

          Já mám vlastně taky Kinetica ale rám jak, jsem zjistil,je Spirit.Takže žádný praskání se nekonalo??Já mám trochu obavu že zvětší hlavový úhel,mám 86kg a ty trubky jsou takový tenoučký,žádný hydroforming a návarky u hlavy…

          0 0
          • goofy  

            No ja to vozil jenom kratce, protoze mi pak rupnul ram u sedlove objimky, a v reklamaci sem dostal hlinik, ale nebal bych se toho. Cro-Mo trubky jsou odolnejsi nez hlinikove. A z geometrii to trochu hnulo, ale rekl bych, ze k lepshimu. A author je dlouhy, takze ve stoupani problemy nebyly…

            0 0
      • wbiker  

        Měl jsem kinetica taky z 2000 a už potom, co sem tam dal místo pevné vidle odpruženou (80mm) se dost změnila geometrie. Docela bych se bál, aby se z toho nestal nezatáčející harley.:-)

        0 0
      • madcat  

        CrMo tenkých trubek bych se nebál, pokud to není nějakej extra šajs, ten můj Schwinn byl taky CrMo tenký trubky a přežil šílený věci, ten by asi snesl i namontovanýho Monstera :)… ocel prostě drží…

        0 0
        • Mamut  

          Prave je na reklamacke bratov Sector, ktoremu praskol zboku zvar hornej ramovej a hlavovej. Vidlica 80mm. Ocel proste drzi…

          0 0
          • madcat  

            nojono, sector je asi extra šajs :))) nebo spíš extra zeslabovanej šajs, ale tady se celou dobu mluvilo o levnějších rámech, který zeslabovaný určitě nejsou a v tomto případě fakt „ocel prostě drží“ :))

            0 0
      • Lister  

        Koukni na moje kolo, je to stejnej rám, 80 už je na něj skoro moc – je dělanej ještě na vidlice s „obřím“ zdvihem 64mm :o), 90 co tam mám teď je na hranici a když vysunu na 120, tak je to skoro napoužitelný – maximálně dolekopcom. Takže pro tenhle rám nedoporučuju.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.