• james11

    Prosím lidi co do toho trochu vidí aby mi poradili jak strávně trénovat na bajku. Mě se říká můj selký rozum že jezdit denně je stejná blbost, jako dát o víkendu 90km a přes týden nic. Co si o tom myslíte vy? Jako schůdná varianta se mi jeví třeba Po, ST, PÁ, trénink po 20km a třeba v SO nebo v NE 50–60km, ostatní dny volno. Díky za postřehy.

    0 0
    • MlokCZ  

      Tak to se ti to jeví teda dost špatně.

      Začni tim, že si pročteš komplet stránky www.kpo.cz/…ziologie.htm

      0 0
      • MlokCZ  

        Přečti a snaž se to pochopit celý, jinak k rozložení tréninku do dnů je především bod „Jáma a kyvadlo – Principy tréninku 1“

        0 0
    • yoggi  

      to je sice pekny plan ale ja by som volil variantu podla pocasia ako to dovoluje a hlavne chuti.

      0 0
    • Blade  

      Na trening se vykasli, jezdi jak se ti chce, bajking te musi bavit. treba ja jezdim uz dva tydny v kuse kazdej den od 30 do 65Km a bavi me to cim dal vic :) Pokud teda nechces bejt vrcholovej sportovec, to pak nemuzu slouzit :)

      0 0
      • james11  

        Nechápu jak můžeš jezdit denně, to necítíš únavu nebo si jezdíš jen lážo plážo?

        0 0
        • Blade  

          No proste bylo venku krasne a to je pak desna skoda nejet :) Holt kdyz ma nekdo dost casu a je zblaznenej do kola… :) Unavenej sem jak pes, proto vyuziju dnesniho zatazenyho a studenyho dne pro odpocinek :) Jinak myslim ze jezdim docela svizne, 20,5 prumerna rychlost letos, snazim se jezdit prevazne v terenu, presuny po silnici:)

          0 0
          • james11  

            Já jezdit každý den 14 dní v kuse tak jsem mrtvý…neříkej mi že tvé svaly nepotřebují regeneraci a odpočinek :-D

            0 0
            • Blade  

              Dyt rikam ze sem utahanej jak pes. Dneska si pujdu kolo tak maximalne ocistit po tom co sem vcera zmokl :)

              0 0
        • petebike  

          jezdim taky denne, ale prave ze musis vedet jak jezdit, na jakych tepech,kadenci atd atd, aby si nebyl znicnej, mesicne to pak hodi pres 2000 km

          0 0
          • james11  

            2000km za měsíc? A chodíš člověče i do práce? :-D

            0 0
            • petebike  

              jo na 8,5–10 hod, 5× tydne, v praci najezdim tak 700–800 km, zbytek na silnici/bajku

              0 0
              • james11  

                Tak to musím uznat že si dobrý! 2000km najedu tak za rok :-)

                0 0
                • petebike  

                  proc chces tedy vedet jak spravne trenovat?

                  0 0
                  • james11  

                    zajímá mne to, chci jezdit a používat u toho nějakou metodu/systém ne jen bezhlavé nejíždění kilometrů.

                    0 0
                    • MARIN  

                      hledat nejaky system kdyz najedes 2000km rocne opravdu nema smysl

                      0 0
                    • orca  

                      „Tréninkem“ si to tak akorát zošklivíš – při 2000km za rok jsi nadšenej biker (neuraž se – ani já na tom nejsem o mnoho lépe) Takže jezdi kde chceš a jak chceš když to jede tak jeď když ne tak nejeď … a budeš mít stále radost … trénink je řehole …

                      0 0
                      • james11  

                        jo pohoda, myslím se*u na celý trénikový plán, budu jezdit podle nálady, počasí a chuti.

                        0 0
                        • Daf  

                          Jestli se nechystas jezdit zavody tak se vykasli na system a jezdi kdy se ti chce. Je docela pruda kdyz se zrovna na stredu podela pocasi a pritom jsem v pohode mohl jit na kolo v utery kdyz bylo krasne :)

                          0 0
                    • lubos  

                      To si jenom bajkovani zhnusis. To mi ver.

                      0 0
    • orca  

      Slovo trénink v podání hobíka je děsně zavádějící , tím se ohání kde kdo a výsledek je jen takovej že šlape … ale má to vznostné jméno …

      takže jezdi jak se ti líbí jak máš čas jak je počasí :-)

      0 0
    • petebike  

      podivej se na www.beeda.net, to je clovek co opravdu trenuje, koukni na jeho KM/hod a pak si rozmysli jestli chces „trenovat“ nebo jezdit na kole a jestli na to mas cas

      0 0
      • Meesha  

        jj, dobrej priklad pro odrazeni :-))

        0 0
        • McBlacky  

          ale zase na races nám nařeže celkem krutě. Takže k něčemu to je.

          0 0
          • lubos  

            275W pri 2mmol. Hmm, Trophy jako najizdeni objemu pod 14hodin :)

            0 0
            • McBlacky  

              on je fakt zvíře, se podívej jak zajíždí. V sobotu 3 v kat na Malevilu, kde byla letos pěkně ostrá partička, hlavně proto že je to kolo pro život a pak euromaraton serie zároveň.

              0 0
            • johny.h  

              Ach jo:) Já mám 270, ale chybí mi ještě nějaká ta vytrvalost, abych to v tom výkonu vydržel těch 100km. Kolik sezón to chce jezdit pro slušnou vytrvalost (tak 20. místo)?

              0 0
              • lubos  

                Pockej, pockej. Jestli mas 270W pri 2mmol laktatu (obvykle AP prah), tak to je vytrvalost az-az :) Proste takhle muzes jet treba i 30hodin, pokud tedy mas alespon trochu tuku (ne jako nekteri tady :P .. nebudu jmenovat :D ). Pak je problem spis razu .. bolesti zad, nuda, bolesti v rukou, krk, pitny rezim , sem tam neco normalni snist (ne jenom odprny sladky tycinky). Dale ti co jedou kratsi trat, je jich tam dost a nekdy zdrzuji ve sjezdu. No a hlavne neusnout. Coz by me mozna hrozilo, kdyby mel jet s takovou vytrvalosti :P

                0 0
                • johny.h  

                  Tak takhle to vypadalo v březnu po snad dobré zimní přípravě-trenažér, běžky-skate, asi 5500km od 13.10.2005. Teď pokus v cyklotrénink.com, tak uvidím jak dopadnu:)

                  0 0
                  • McBlacky  

                    3W/kg při 1,0lakt. to je pěkný. Natrénováno máš taky dost – jen vydržet.
                    5500km budu mít tak v půlce června :/

                    0 0
                    • McBlacky  

                      …července jsem chtěl napsat kua…

                      0 0
                      • johny.h  

                        Co mi to je platný, když jsi mě zažíznul na Malevilu. Jezdím teda 2.sezónu. Já 79. místo.

                        0 0
                        • McBlacky  

                          si asi moc brzdil, jinak to nechápu :)

                          0 0
                        • lubos  

                          Ale Malevil je cross-country kdyz to srovnas s Trophy. Mozna mas horsi AnP, nebo spis tim, zejsi mnohem starsi, nejsi zvyklej jezdit na vysokych tepech. Podivej se na vysledky z 200ky. Prvni mista jsou lide hodne pres 30let. Proste mladici jezdi kratsi, a ty delsi jsou pro starsi lidi :)

                          0 0
                          • McBlacky  

                            přesně, já dojel MAlevil zničenej AVG TF 163 (maximálku mám někde u 190) a rozhodně už bych o moc dál ve slušným tempu nedojel, velkej kopec už bych si musel jet hodně zvolna. Prostě když víš jak dlouho cca pojedeš tak si rozvrhneš síly a pak to napálíš :)

                            0 0
                            • johny.h  

                              Tak tady je můj Malevil:)Jelikož jsem se potřeboval vybočit:), nejlepší to bylo v pěkným stoupáku, kde mě předjela skupinka s Dymlovou, které jsem předtím poodjel a pak mi nějak nešlo je dohnat, tak jsem si tahal tak 30km sám, nikde nikdo a to je opruz. Tam jsem to pěkně flákal, protože nebylo s kým se honit :), probrala mě až tepovka kolem 150 a pak, když mě začli dojíždět asi 15km před cílem dvojičky.

                              0 0
                          • Biker jak Pes  

                            Co tím myslíš, delší pro starší. Já mám 16, jel jsem krátké XC i dlouhé maratony a zatím můžu říct: zlaté maratony, nesnáším XC… :)) Zkrátka mnohem víc lidí zaříznu na maratonech než na XC…

                            0 0
                            • McBlacky  

                              to je daný způsobem tréninku, když nejezdíš intervaly blízko u ANP tak nemáš na XC šanci

                              0 0
                              • Biker jak Pes  

                                Možná jo, ale je taky pravda, že mám radši delší tratě než krátké rychlovky… :))

                                0 0
                            • lubos  

                              To je obecne takhle. Obcas se najdou vyjimky :)

                              0 0
                            • martt  

                              ci to nebude tym, ze na maratony chodi verejnost a na XC skor zavodnici.

                              0 0
                        • Biker jak Pes  

                          Kolik tě stálo to vyšetření u Casri, taky o tom uvažuji. Nevím, ale jestli to má u mě smysl, když je mi 16 let. Chtěl bych to zkusit, protože kámoši co jezdí se mnou, mají tepovou frekvenci skoro 150/min na rovině, kdežto já to mám, pouze když se dřu do kopce jak blázen a ke 180/min se dostanu málokdy, tak nevím… :))

                          0 0
                  • lubos  

                    Fuy!, jedes pryc Ty chrte :o) Zvery. Misto abyste trenovali na Tour de France, tak tady zabijite cas tlachanim :P

                    Ja mam pri AP mozna 180W. Nebo spis 160W. Nevim .. snad to nekdy zjistim. A nebojim se uvazovat o 200ke :)

                    0 0
                    • rich  

                      som na tom priblizne rovnako :-)) a pripadne to mozeme otestovat niekedy v domovskych karpatoch budem uz v ba natrvalo takze privitam nejake spolocne akcie

                      0 0
                      • lubos  

                        A jeje. Tak to si potrenoval dobre :) Takze Bukova a CK to isti :) Konecne partak na dlhe tury. Akurat to bude asi dost zle vyzerat, ak zavolame dalsich, tusim ze mas tiez Spesla, ze ? :o)))

                        0 0
                        • rich  

                          radsej sa plazim na dlhsej trase bez zbytocnych zastavok potrenoval som skutocne dobre – mam viac nabehane a odposilovane a total asi 900km mam enduro – ze je to spesl je irelevantne :-))

                          0 0
                          • lubos  

                            No to nie je jedno. Ja sa na tie spesle uz v Karpatoch nemozem pozerat :P

                            0 0
                            • rich  

                              vcera som videl dvoch typkov v meste na stumpoch pojdem celu dobu za Tebou, aby si nemal traumu, ale snad enduro tam nieje az taky casty zjav ako epic a stj takze merida a giant je skor unikat v karpatoch? :-D

                              0 0
                              • lubos  

                                No meridu vidim len ked ide Stax :) … jazdim teraz na GF. Giant .. ten si setrim na tazsi teren a az bude kondicka.

                                0 0
                          • martt  

                            Zacni jazdit MTBO. V Pezinku mate dobry oddiel (Sokol Pezinok).

                            0 0
                            • rich  

                              to zase mna nebavia taketo organizovane akcie vo vacsom mnozstve. ale viem ze tam funguju uz davnejsie aj ako tradicne orientacne preteky.

                              0 0
                  • Gorgov  

                    hele to neni moc dobry, chce to vytrvalost, ale i intenzity, mas strasne malej rozdil AP a ANP a taky malej vykon na ANP. No chce to vytrvat, taky se o to snažim :)

                    0 0
                    • johny.h  

                      Jak dlouho jezdíš závody na takový výsledky? Když jsem byl u Martínka na testech, tak mi řekl, že člověk, který jezdí delší dobu než já a má třeba má i o něco horší výsledky, může díky vytrvalosti dopadnout líp. Tak doufám v příští sezónu :)

                      0 0
                      • lubos  

                        Blackyho na Trophy zariznes. Bych si dovolil tvrdit :)

                        0 0
                        • McBlacky  

                          to je jasný, já dokonce pochybuju že to vůbec dojedu… Dlouhý kopce mi nejdou :( a tam ji je mooooccc

                          0 0
                          • lubos  

                            Nejlepsi Cech … Radek Sibl to dal za 11hodin. A taky jedna holka. Za 15:30 ;o) Tak snad nejsi horsi, ne ? A jo kopce .. ale kdepak. Zadne dlouhe stoupani. Jedno asi 5km a jedno mozna 7km. To jsou kratounky. Na Garde jsem jel 4hodiny stoupani 28km, to se da rict, ze je dlouhy kopec :) Nebo treba stoupani na Kralovu Holu na Horal Krejzi (12km … taky z toho boli zadek .. krome jinyho :P).

                            Vzpominam si jinak, asi tak pulhodiny pred dojezdem (nebo o neco vic, mozna hodinu) jak me dojeli dvoustovkari. Vzhledem k casu odhaduji, ze to davali za asi 12:20..12:30 celkove. Nejeli moc rychle. Dokonce kdyz jsem mel v sobe gel, tak jsem stihal. Netrvalo to dlouho, nez mi ujeli :) A oni ale jeli uz asi taky z poslednich sil :)

                            0 0
                      • Gorgov  

                        No hele tenhle rok se do toho chci oprit. Minulej rok sem chtel zacit poradne jezdit. Zacal sem maratonskej pohar, ale po par zavodech to neslo. Jezdily se tam samy kila a ja nemel najeto. Rok pred tim sem vlastne zkusil prvni zavody, takze se da rici ze jezdim druhym rokem. Hele mam na ANP 4,9 , Beeda 4,3 a stejne budu rad kdyz s nim na dlouhy pojedu. Myslim, ze treba na ANP nedokazu jet tak dlouho jako on… No odbornik na to nejsem :)

                        0 0
                        • Daf  

                          Neni to jenom o W/kg. Zavodnik s vyssim absolutnim vykonem a treba i nizsim vykonu na kg bude rychlejsi treba na rovinkach, nebo proti vetru, ale asi i v tahlych stoupanich. navic pro srovnavani vykonnosti je mnohen zajimavejsi udaj na AP ;)

                          0 0
                          • Gorgov  

                            Nj, ale AP myslim taky neni spatny, tam mam 4,3 no a uplne lehounkej nejsem – 75kg…

                            0 0
                            • Beeda  

                              proste se flakas no:-)B.

                              0 0
                              • Gorgov  

                                No vypada to tak :( ale me to teda pri zavode neprijde, asi se musim nejak vyzavodit a bude

                                0 0
                            • Daf  

                              To je hodne dobry. A beresto jako hodnotu pr 2 mmol, nebo jako prvni zlom laktatove krivky. Totiz ta hodnota pri AP pri 2mmol a AnP pri 4mmol je spis orientacni. AP by mel byt nekde v oblasti prvniho zaloneni laktatove krivky a AnP u dalsiho strmejsiho zalomeni. Napr Johny.h bude mit AP zhruba na 140 tepech ne na 152 nebo kolik to ma pri 2 mmolech. Ale jinak mas pravdu neni to jen o wattech. Co se Beedy tyce tak si myslim ze je na tom mnohm lip nez ma posledni laktat na strankach ;)

                              0 0
                              • Gorgov  

                                JJ, souhlas, teď tady tu krivku nemam, delal sem to v carsi, a vojtechovskej mi to trochu posunul. Mam to pri 2mmol a 4mmol.

                                0 0
                      • lubos  

                        Jinak jsem se Te zapomnel zeptat. Nejsi nahodou ten Hruska, co si myslim, ze asi jo ? :)

                        0 0
                    • lubos  

                      Jo, presne tohle jsem si vsiml. Ale jak Johny psal, v podstate doted jezdil jenom zakladni vytrvalost. Nebo tak nejak. Tak jeste je cas :)

                      0 0
                    • lubos  

                      Me by stacil AnP jako mas ty AP. Bohate by mi stacil :P

                      0 0
            • Gorgov  

              to ale neni nijak moc, nechci se chlubit, ale mam 326W na Ap, váha 75kg. No ale stejne mi to neprijde jako jedinej vypovidajici udaj…

              0 0
    •  

      Máme rádi zvířata!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.