• hasart

    Tak jsem si dneska koupil nový řetěz shimano hg-53 a hned jsem ho šel namontovat,protože řetěz na kole měl už 132,8mm.Ten nový jsem si ještě změřil a naměřil jsem 132,4mm.Čekal jsem 132,maximálně 132,2 ale tohle mě překvapilo.Ale na konec ten starý byl hg-73 a měřil jsem ho už po 300km a měl už taky 132,6mm.Tak když byl nový tak měl asi stejně jako tenhle.Měřil jste někdo nový řetěz a kolik jste naměřili?

    0 0
    • lidumil  

      Velo 11?/05

      0 0
    • Pekáček  

      Zrovna o víkendu po Šelovi při údržbě kola jsme naměřili zhruba toto: Sram PC49, najeto cca 400km včetně Šely – 132,4mm Shimano HG53 nový jen po Šelovi – 132,6mm Shimano HG53 fungl nový – 132,4mm

      0 0
    • yoggi  

      ja mam na moduse SHIMANO HG-50 ( deore ). po prejduti cca 630km ma retaz 132,4mm.

      0 0
    • Pi†el  

      mam ted na kole SRAM PC 49 a po asi 700km ma 132,3 …mereno na vice mistech

      0 0
    • kafac  

      Shimano HG-53 najeto asi 800km delka 132,5

      0 0
    • Chlupatej Bobr  

      Koupil jsem nový řetěz SHIMANO HG-53 (dl.132,4mm) namontoval jsem ho a po ujetí cca 150 km jsem dával kolo do servisu, do toho samého krámu kde jsem předtím kupoval řetěz a ten hodný pán mě sdělil, že řetěz je už vytažený a je třeba ho vyměnit…

      0 0
      • M1R3K  

        nebyl to obchod ZPM sport???

        0 0
        • Chlupatej Bobr  

          Ne, ne, nebyl. V tom co píšeš, jsou taky nějací experti?

          0 0
          • M1R3K  

            no v nem jsou na retezi experti nejvetsi..ani se nekouknou a uz ho mas dlouhej a uz budes menit i kazetu a hned na tebe valej i novy taci a dokonce kliky :-)

            0 0
            • kolond  

              Na kazetě HG81 mám odjeto přes 20 tisíc. Nic nepřeskakuje, řazení bez problému.

              Měnil jsem dokola několik řetězů. (HG74, 2× C10) Jediné co to odneslo, je 42z hliníková pila, kterou jsem dvakrát popravil pilníkem. Tu bych chtěl sehnat nějakou méně jetou.

              Vzhledem k ceně C10 jsem měl raději koupit 4× HG54 a byl bych na tom lépe.

              Kolik měl řetěz nevím, ale měrka kterou teď používám v něm létala ze strany na stranu.

              Sehnal jsem starý použitý a kolo mám na ježdění po městě.

              0 0
    • jecnak  

      Campa C-9 po 350km – zavody, blato atd. 132,2

      0 0
    • Gorgov  

      ha teď sem změřil novej řetěz shimi 105 deste rychl. a je to 132,7mm. A ten co mam na kole je jetej 3kkm a ma 134mm. To je docela zajimavy co?

      0 0
      • martt  

        novy urcite nema 132.7 mm. Mas blbu subleru. Ja som zmeral desiatky novych reatzi a mali 132.2–132.3.

        Alebo je ten retaz nejaky defektny. Je to ale robene strojom, skor mas blbu subleru.

        0 0
        • Gorgov  

          tak sme to merili znovu a 132,4 mel. Podle me teda vic, ale i to je dost

          0 0
    • Polka  

      Cau, dovolim si sem pridat takovej souvisejici dotaz. Menil jsem retez hg53 a spojil jsem ho tak, ze kdyz zaberu, tak taham za vnejsi clanky retezu v tom spoji. Na Shimanu uvadi, ze by to melo byt radeji („strongly recommended“) presne opacne tzn. tahat za vnitrni clanek. Myslite si, ze je to big problem a ze to driv nebo pozdeji rupne? Diky.

      0 0
    • Orbis  

      XTR řetěz po 1000 132,6:-)

      0 0
    • enrico  

      XTR reťaz po 2500km 133,0 :-( už už mam new asi 100 km a stále si nesadla, že by blbá kazeta? :-)

      0 0
      • Gorgov  

        zdá se :) Mě teď střílí desítková dura takže taky problém…

        0 0
      • M@rtin  

        Vzhledem k 2,5 kkm a 133 bych řekl, že spíš zkurvená kazeta.

        0 0
    • Vrci  

      Tak teď jsem měnil řetěz. Starý 132,6 Nový 131,9

      0 0
    • Lister  

      Přihodím to sem. Mám porpvé řetez od Sramu a zajímalo by mě jestli je jedno kam se vloží ta spojka – měl jsem totiž pocit, že na nezkracovaný řetezu ta spojka držela líp než když jsem pak ubral pár článků a vložil jsem tam spojku znovu – přišlo mi, že je jednodužší ji pak rozdělat. Ale možná šlo jen o ten pocit :o))))))

      0 0
    • AldaK  

      Nahodil jsem na silnici novej Sram 1110. Na minulém (novém 1110) jsem naměřil 132,4. Dnes novej 132,6. To je síla. Firma mi tímto dává najevo, že už mám na řetězu 1500km odjeto. Přijde mi, že u levných řetězů je hodně volná tolerance.

      0 0
      • Singlespeed  

        Sram PC1110 stojí dnes už tak málo, že řešit cokoliv je píchání do hnid :-). Pojezdíš, vyhodíš, koupíš za pár korun nový a neřešíš.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.