• matra

    Tak patrioti, mrsknete sem ten vas oblibenej, ja davam do placu Velky Hradiste-Mentaurov-Pokratice u nas v LTM a pak samosebou Rez-Dolanky na trase do Kralup..

    0 0
    • Smazaný účet  

      netvrdim že nejlepší, ale docela zábavná je cestička malý žernoseky – litochovice (nad labem) nad portou bohemicou. dyž sme u těch patriotů. :o)

      0 0
      • carlos  

        Diky za typ. Vcera jsme to jeste se dvema kamosema zkusili. Sice jsme sjeli z casovych duvodu jen z Kozakova do Vesce, ale bylo to dost vyzivne. Az na jedny kamenne schody (vystup na Drabovnu) a na par spadlych stromu pres cestu (bohuzel pravy bunny hop nezvladame) jsme to sjeli. (Jeste jsme to parkrat svedli na nekolika mistech, kde jsme hned nezareagovali a nenasli tu spravnou stopu, ale pokud to ma clovek najete, tak verim, ze se to da sjet takrka vsechno). Jenom predstava letu z te „skalni vyhlidky“ dole pod Drabovnou (kousek nad ni cervena nenapadne odbocuje doprava je desiva…

        0 0
    • Quake 9.0  

      Ještě bych přihazoval délky toho singlíku a popis profilu. Aby bylo jasno, jestli to má cenu tam jezdit.

      0 0
      • Quake 9.0  

        Jinak bych to viděl z Kozákova po červené do Turnova. Fakt super. Jede to skoro samo a skoro stále se něco děje.

        cca 9km, z kopce a z mírného kopce. 2× schody nahoru.

        0 0
        • rtw  

          Neni částí toho sjezd z Hlavatice? To se jelo jako závod na Bikefestu když ještě býval a dost lidí končilo na chirurgii, jenže v roce 96 byla i přední odpružená vidle luxus:-)))

          0 0
          • Quake 9.0  

            Není. Do Turnova přijedeš od Klokoček, které projíždíš. Jo a ten sjezd z toho Kozákova (cca 2km) je oproti té Hlavatici tankodrom po dešti (kořeny, kameny, prudké, samá zatáčka, prostě super). Tím Klokočím je to taková pěkná pěšinka (samá zatáčka, pár skoků a taky moc fajn) PS: Jezdím to na svém XC kole bez snižování sedlovky, ale občas je to hranice možností = sedlo zaražené pod žebra :-)

            0 0
            • rtw  

              Aha. Já zas takový HC nejsem a bajkuju spíš od Kozákova na druhou stranu:-) Ale sedlovku taky moc nesnižuju, jsem líná z kola slejzat:-)))

              0 0
              • Quake 9.0  

                Přesně tak. Na sedlovce mám upínání na imbus a je to. Co nezvládnu s vytaženou sedlovkou, tak počítám, že nade mnou terén zvítězil a tlačím. Hold lenost je lenost, ale nelituju, to by se potom dalo sjet už všechno.

                0 0
          • quidos  

            sjezd z Hlavatice je špatný, udělali tam dřevěné zábrany a kamenné rygoly v úplně blbejch místech, zábrany i na schodech z Mašova dolů k Libuňce. PS:Na těch schodech jsem se jednou taky pěkně vymlel, tedhy ještě pevná vidle…

            0 0
            • Jirik123  

              z hlavatice se da jet docela dobre(usek rozhledna-restaurace pod H..) , sice sem se tam naposled zrakvil, ale to bylo spis moji nepozornosti:-)

              0 0
        • carlos  

          Diky za typ. Vcera jsme to jeste se dvema kamosema zkusili. Sice jsme sjeli z casovych duvodu jen z Kozakova do Vesce, ale bylo to dost vyzivne. Az na jedny kamenne schody (vystup na Drabovnu) a na par spadlych stromu pres cestu (bohuzel pravy bunny hop nezvladame) jsme to sjeli. (Jeste jsme to parkrat svedli na nekolika mistech, kde jsme hned nezareagovali a nenasli tu spravnou stopu, ale pokud to ma clovek najete, tak verim, ze se to da sjet takrka vsechno). Jenom predstava letu z te „skalni vyhlidky“ dole pod Drabovnou (kousek nad ni cervena nenapadne odbocuje doprava je desiva…

          Omlouvam se, ze se opakuji, ta odpoved mela patrit sem (alespon doufam, ze jsem se tentokrat trefil :)

          0 0
      • matra  

        Spravne, takze Rez-Dolanky vesmes po rovine podel vody, delka tak 3?, ale prave soucast trasy od prazsky ZOO do Kralup, z Hradiste je to nekdy mene, jindy vice, ale porad dolu, taky tak 3 km, zaver podel potoka=nadhera, trasa viz foto..

        0 0
        • max78  

          Rez-Dolanky neni idealka. Je tam par kmenu, pod ktere se ani pri nejvetsi snaze s kolem nevlezu a je tam dost provoz. Vzhledem k tomu, ze z jedne strany jsi dva metry nad vltavou a mas pro sebe asi 1 m mista, tak jsi porad nekde stranou a uhybas, nebo nekdo uhyba Tobe. Navic me tam jednou sestrelil jeden biker, ktery nedobrzdil a zustali jsme oba viset za naslapy hlavou dolu nad vltavou. Radeji jezdim do Kralup pres Vetrusice sjezdem do Maslovic.

          0 0
          • matra  

            Od toho je to singl, ze se tam 2 kofri vedle sebe/proti sobe nevejdou preci. Naposledy (patek odpo) jsem tam opet v protaku nepotkal nikoho, pod kmen se vejdu, ale je fakt, ze jsou tam 2 novy, pres ktery se to musi nosit, ovsem to mi tu radost nezkazi.

            0 0
            • max78  

              To chapu, spis jsem chtel naznacit, ze je tam docela plno. Pokazde, kdyz tam jedu, tak je tam spousta lidi. Bikeri i turisti, a pak to takova zabava neni. Jak rikam, spis si davam ty vetrusice. Tam potkam malokoho.

              0 0
              • Luka  

                mnojo, obcas se tam nevejdou nejen bikeri/turisti, ale i tohleto :)))

                0 0
                • max78  

                  tak to je docela narez? to je na tom konci u reze?

                  0 0
                  • Luka  

                    presne tak..pred rokem.. nejaky mladasove ukradli auto a mysleli si ze prorazej, ze to bude prujezdny…nepro­razili :)

                    0 0
                    • Luka  

                      jo, nutno podotknout ze to viselo zahaknuty o parez… jinak by to skoncilo naferovku ve vltave :)

                      0 0
                      • max78  

                        Hodne husty :))) ja jsem pri tom svym padu zustal viset zadni stavbou za kamen a jednou nohou v naslapu. jinak bych sel taky do vltavy. bylo to nekde uprosted toho useku mezi rezi a maslovicemi. kluci to ale, koukam, rozjeli vic :)

                        0 0
                        • Luka  

                          jo, to ti nezavidim…ja tam jezdim dost pomaloucku, adrenalin jak blazen (strasne se bojim vejsek, kor nad vodou)…jednou me tam mijel (u ty zeleny kadibudky) chlapik na favoritu, jsem dost nechapala :)

                          0 0
                          • max78  

                            tam jezdi hodne divnejch lidi :)) je fakt, ze to je adrenalin. bydlis nekde na P8? mas nejaky tip na dobre svezeni nekde v oblasti kolem P8, kolem kralup, melnika, kolem labe…proste nekde v okruhu 60 km na sever od P8?

                            0 0
                            • Luka  

                              ani moc ne, ja su z jihu…na sever jezdime malo…ale jednou nas tam protahli lidicky z www.singletrack.wz.cz … docela slusny pojezdeni. Ale rikam, ja to tam moc neznam… (kde ja to vubec znam dobre, žeáno)

                              0 0
                            • McBlacky  

                              jj hodně divnejch, ale dá se to zajet i docela rychle. Jákej máte čas od konce silnice v Dolánkách až na silnici v Řeži po červený?

                              0 0
                              • max78  

                                nikdy jsem to nemeril. kolik je Tvuj? zkusim Te o vikendu trumfnout :)

                                0 0
                                • McBlacky  

                                  zatim taky nevim zkusim to next week :) prosím v po nebo ut večer tam nikdo nejezdete okolo 19–20,00 nebo Vám hrozí srážka se mnou – nebrzdim :)

                                  0 0
                                  • max78  

                                    bezva, dik za info :))) drzim palce, at das dobrej cas.

                                    0 0
      • Quake 9.0  

        Další mě napadá sjezd (doporučuji i jako výjezd) od kapličky v obci Vyskeř po modré k Žehrovce (směr hrad Kost). 200m převýšení a asi 2km to má. Je to ale jen o rychlosti. Když jsem jel nahoru, tak můj tep byl 160 – 170 a když dolů, tak 170 skoro stále. Podotýkám, že jsem to vyjel a hned jel dolů, takže jsem měl „roztepáno“. Většinou jsem tento postup volil abych si projel nejprve trať kuli klackům apod. Po cestě je super skok v 65km/h ze silnice na velké kočičí hlavy. Na ně se ale nedolétne, jsou těsně za dopadem.

        Jako pokračování je super sjezdíček (cca 400m) po modré hned za tím sjezdem lesem dolu. Tzn. sjedete ten sjezd výše uvedený a vydáte se lesem nahoru (tím si projdete trať). Nad lesem otočíte a šup zpátky. Dá se sjet celé na XC kole, ikdyž je to místy sebevražda. No a na závěr doporučuji pod tím lesem se vydat po žluté na Chlum (směr k Věžickému rybníku) a tam se řádně občerstvit (cca 3km, lesní pěšina, rovina a samé zatáčky, posledních 100m do kopečka na kterém je ta hospůdka).

        supermapy.cen­trum.cz/map.php?ql=Vys­ke%F8&x=0&y=0&q_sv=Vys­ke%F8&kibitz=0

        0 0
        • goofy  

          Nechci brat iluze, ale co se da vyjet nahoru, neni zrovna idealni singlik, a ta prvni cast mi pripada jako na asfalte, nebo co… Kdybych chtel napsat oblibeny singl, napisu Beskydy. Je v nich toho hodne, ale jinak se mi treba libi po zelene z Javoroveho do Tyry, z Kotare do Komorni Lhotky, a najde se po Beskydech plno jinych, ani nemluve o freeridech. Ted sem treba uplne nahodne trefil na takovou docela rychlou sutrovou cestu. Pekne to bylo. :o)

          0 0
          • Quake 9.0  

            Proč nemáš rád to co se dá vyjet nahoru? Je na tom něco špatného? Někdo třeba rád jezdí do kopce a nevidí v tom problém a užívá si to stejně jako sjezd (třeba já). Právě proto jsem chtěl ten profil trati po lidech, aby nedocházelo k nedorozumění a zbytečným zklamáním. Na Vyskři je super to, že je to všechno v rychlosti a není to nuda jako asfalt. Prostě podmínky se mění a je tam super skok. Právě pro to všechno to tam mám rád, ikdyž to je z části po asfaltu. Je to ale stejně, po tom asfaltu, samá zatáčka, takže si to člověk stejně užije.

            0 0
            • goofy  

              No stezky, ktere jsou vyzivne dolu, tak nahoru vubec nejdou vyjet. A to slapani mimo kolo jizdou nenazyvam. Jinak ja nic proti singlikum po rovine nebo i do mirneho kopecka nemam, ale z kopce je to vetsi zabava…

              0 0
              • Quake 9.0  

                Právě ten 400m sjezdík lesem, jak popisuju, nejde vyjet vůbec. A sjet jde pouze při dobré konstalaci hvězd = nezastaví se ti blbě kolo o kořen, neklouže to apod. Na tvém kole by to šlo věřím mnohem častěji. Já mám 130mm představec s negativním sklonem a sedlovku nastavenou na dlouhé tratě 50km a více.

                0 0
              • ota  

                no zrovna z Kom.Lhotky na Kotař(až na asi posl.200 metrů vyjet jde:-)

                0 0
          • Quake 9.0  

            Ještě poznámečka: Při sjezdu je povrch asi takovýto.

            1. cca300m rychlý prudký kopec lesní cesta (dobré na test kotoučovek), schudky (nelze skočit, jinak přeskočíš plot hřbitova)
            2. cca500m asfalt – 6 zatáček
            3. skok (na kolik ti odvaha dovolí) – skok lze snadno objet.
            4. cca100m kočičí hlavy v žalostném stavu
            5. cesta pokrytá travou, zatáčky, konec je úvozem.
            6. Lze přeskočit mostek přez říčku Žehrovku (skok asi 6m do dálky)
            0 0
            • goofy  

              U nas treba zelena z Javoroveho (od chaty):

              1. Jizda po sjezdovce. Pokud nejdou zrovna pesaci od lanovky, da se solidne rozjet a staci jenom preskakovat odvodnovaci kanalky)
              2. Vjezd do lesa. Par otevrenych zatacek a vyjezd do sutroveho pole a kolmo po vrstevnicich dolu.
              3. Prejezd prez cestu do lesniho singliku. Ve vestsi rychlosti by se slo pekne proletet, ale neprovozuju to, bo neni videt jestli tam nekdo nejde a trci vetve stromu.
              4. Sutrovy singlik plny vracecek, nektere projizdim spise rovne, ruce uz toho maji dost.
              5. Prejezd cesty, konecne mirnejsi klesani a rovny chodnicek, zakonceny zase kameny.
              6. Projeti poslednich par rovinek a zatacek, sjezd zlabem na louku u reky, konec srandy :o)

              Vsechno bezproblemu sjizdne i na xc, ale vyjet to nehrozi.

              0 0
              • architekt  

                jojo, neni to spatna trasa, jenom ty vracecky jsou na me nejak uzke a je na nich moc velkych sutru… ale jinak fajn :-)

                0 0
            • Jirik123  

              hele a to vyyjedes az uplne nahoru ke kaplicce? dolu uz sem to jel, nahoru sem teda vzdycky tlacil:-)

              0 0
              • Quake 9.0  

                Nahoru jsem zatím vždycky vyjel. Od Žehrovky v jednom tahu. Z Dobšic mi to trvá ke kapličce 19min po modré. PS: Nevyjel jsem to jen po dešti a na sněhu. Je to tak prudký, že to žádný pláště neudržej. To víš, křížová cesta je křížová cesta :-)

                0 0
                • Jirik123  

                  me slo hlavne o tech poslednich cca 50m, to je docela mazec jestli si to dobre pamatuju. jinak tu cestu po modry sem jeste nejel, budu to muset nekdy zkusit. diky za tip;-)

                  0 0
                  • quidos  

                    no, já myslím, že ten mazec je posledních 10–15m. Čuměj tam ty čedičový kameny a po nich to dost klouže. Až ke kapličce jsem to dal jednou, jinak skončím na těch šutrech kousilínek od vrcholu :-(

                    0 0
                    • Quake 9.0  

                      Až přímo ke kapličce mám úspěšnost tak 70%. Z těch 30% většinou končím kousilínek od vrcholu. Chyběj mi tak 2m.

                      0 0
          • pened  

            treba z Lyse po cervene na Visalaje, hned zvrchu po sjezdovce :-)

            0 0
            • pepek  

              Po žluté k přehradě je to lepší !

              0 0
              • smash  

                to bylo poprve a skoro naposled, co sem jela na kole na hory :)

                0 0
                • Andrzej  

                  tak tam pojed zitra odpoledne.....

                  0 0
                  • smash  

                    stesti, ze zitra bude prset.. :)

                    0 0
                    • Andrzej  

                      tak v tom pripade se se mnou rozluc, mam uplne sjety zadni plast a na mokru to bude prinejmensim zajimave..... takze te zitra bud vezmu do auta a nebo se potkame na nadrazi :)

                      0 0
                      • smash  

                        bylo by te skoda :)btw ja mam novy, ti ho muzu pucit :) krom toho znam jine zpusoby jak si zprijemnit den..ve zkouskovem:).­....jedine, ze bychom nahoru jeli autobusem :p

                        0 0
                        • Andrzej  

                          autobus netreba, staci, kdyz na mne nahore pockas… a dalsi prijemnosti si nech na vecer, at se nemusis ucit.

                          0 0
                      • fousac  

                        jak pravi stara cinska kletba: Zajimave casy na vas!

                        0 0
                    • fousac  

                      nebude

                      0 0
                • pepek  

                  Proč? lepší sjezdík neznám

                  0 0
          • Scotty  

            z toho Kotaře to bereš po modré? Nebo jedeš rovně přes Kyčeru a pak pořád rovně dolů (skoro doslova :)) až k sauně?? Našel jsem to náhodou,ale je to tam docela sranda :o)

            0 0
            • -b-n-x-  

              Z toho Kotare je nejlepsi aspon teda me znamy sjezdik po jakesi znacce do Komorni Lhotky. Ten sjezdik ku saune je naopak jeden z tech horsich. Aspon tak mi to pripada. Jinak kamos ted objevil nejaky pry moc pekny sjezd z Cantoryje a ja vloni poznal neco pekneho z Velkeho Stozku. No a stara znama klasika Javorovy – DH trat a taky jeste z Ostreho po zlute. Z nej mam pokazde fakt velkou radost :-)

              0 0
              • goofy  

                Jo jo. Z toho Kotare to je nejlepsi po te znacce (tusim modra?). A ze Stozku jsem taky neco objevil, ale uz si moc nevybavuju kudy to vedlo (zeby tez po znacce?)

                0 0
                • -b-n-x-  

                  jo, ten Kotar je teda po te modre. Udelat tam vedle te cesty v prostredni casti nejaky chodnicek, bylo by to uplne vychytane :-).

                  Hele, Goofy zazil jsi na Javorovem jeste tu lavku, co je na fotce?

                  0 0
                  • goofy  

                    Bohuzel. lavku uz jsem nazazil. To jsem byl este xc chrtak… :-) Akorat jsem slysel v nejakych lavkach v Gutech. Nevis o tom neco? A co upravit nejaky singlik z Ropice? ;-)

                    0 0
                    • -b-n-x-  

                      jo, to delaji kamosi. Obcas se i tady objevuji. Zeptej se uzivatele Gucana :-) Upravit singlik z Ropice? Spise vytvorit :-). Mimochodem, jeste je tam stale videt snih

                      0 0
                      • goofy  

                        No chtel jsem napsat vytvorit… To je skoro to same. Tam by to mnelo celkem pespektivu, a mohlo by to byt pekne dlouhe. Z toho Kotare by to asi nebylo moc dobre, bo by to bylo moc blizko nenechavych pesaku :-( P.S.: jdes jeste na Ropici na lyze? ;-)

                        0 0
              • Scotty  

                Ostrý po žluté jsem ještě nezkoušel.. Jezdíme to dolů po modré. Nevím jistě,ale ta značka (modrá) už je myslím zrušená,ale projet se to dá. A je to docela dobré…

                0 0
                • Andrzej  

                  mi ta zluta z ostraho pride lepsi nez vyse zminovana zelena z javoroveho, mam to tam taky moc rad…

                  0 0
                  • -b-n-x-  

                    jo, tak s tim souhlasim

                    0 0
                  • goofy  

                    Mate pravdu chlapci. Na tu zlutou jsem uplne zapomnel…

                    0 0
                  • arcco  

                    No, pokud se hovoří o žluté, a je to ta zásobovací trasa na Ostrý, myslim, že se to nedá nazvat zrovna „singlikem“, když jsem tam kdysi předjel starou obouchanou stovku.

                    0 0
                    • -b-n-x-  

                      no, takze myslis rozhodne neco jineho :-)

                      0 0
                      • goofy  

                        Asi mysli tu cestu na druhou stranu. ta jde tusim po zlute taky.

                        0 0
                        • arcco  

                          je to možné, a končí na cestě pod Kozincem.

                          Mně se teda docela líbí singlík, který začína za stanici lanovky na Javorovém z počátku pohodička, pak se vjede do houšti z borovic a pak už to jedéé.Samé vracečky, pod tebou docela pěkný sráz.Sice se tam nedá jet rychle, ale je to myslím hodně o těžišti a hraní si s kolem. A ještě jeden.Jede se ze Slaviče směrem na Polom následuje rozcestnik po žluté do Lomné.A tam to začíná.Docela ostrý sešup po kamenech, kde plášť ti brousí prdel, přejezd přes louku a pak pěkná pohodička lesíkem do Lomné.Tohle sice není singlík, ale je to pěkný.

                          0 0
                          • arcco  

                            JAJ, teď se dívám to už psal GOOFY, sice napojení máš jiné, ale koukám chlape, že si taky vychutnáváš ten závěr.

                            0 0
                          • Andrzej  

                            jojo, na te louce to je super, takovy ten schod v horni casti by lakal ke skakani :)

                            0 0
    • vojtechposmourny  

      Ok, takže po červený z Chotěboře dolů napříč serpentinami do údolí Doubravy a pokračovat dále podél řeky na Točitý vír. Jsou to asi jen dva kiláky , ale celkem výživný.

      0 0
    • jecnak  

      Kokorin – zluta z Raje (singlik zacina az po cca 3km), delka zhruba 6km, dost trialovy a pritom celkem bezpecny. Nic lepsiho a narocnejsiho jsem zatim nevidel.

      0 0
    • Smazaný účet  

      strasne me bavila ta cesta od Prafcicky brany smerem na Mezni Louky, je to vicemene po vrstevnici, neostre kameni, klikate, technicke, nadherne :-)))

      0 0
      • McBlacky  

        tam je to ale zakázaný! šel jsem to pěšky a jediný co mě napadalo bylo: kde mám ***** bajka :) jinak v českosas švýcarsku je hafo míst kde bych risknul pokutu ještě že tam nebydlím :)

        0 0
        • Smazaný účet  

          jo, me to zaten risk stalo :-) pac je to tam proste nadherny..... chystam se tam zase, a modlim se uz predem ;-))) pac ta pokuta je: 10000 !!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!

          0 0
          • RUMcajs  

            Ne ze chudaka ochranare prejedes a bude mavat at zastavis!

            0 0
            • Smazaný účet  

              no vono je to na rovine a fakt docela technicky, tak bys mu asi neujel…, takze by zbylo: ho shodit ze srazu ;-))))) nooooo a nebo prejet ;-)

              0 0
        • kajulka2  

          přesný, ta cesta je jako stvořená na bajka, nevim proč je to tam zakázaný :(

          0 0
      • Kolík  

        Ta je super, jelo nás tam najednou osm a ochranář si nic nedovolil! :-)

        0 0
    • tk  

      soběšická červená značka/ lesnická stezka. délku nevim, odhadem cca 6 km. oblíbenost je vysoká také díky tomu, že je jezditelná v rámci mé každodenní brněnské vyjíždky.

      0 0
      • pepek  

        Jo, jo, to je opravdu naučná (biková) stezka. Škoda, že už ju můžu jezdit i poslepu.

        0 0
        • Loner  

          Jak poslepu řeíš těch pár spadenejch stromů a vjezd do Melatína?

          0 0
          • pepek  

            Zas tak doslova to neber.Třeba v noci tam musím pořádně svítit a když zastavím a zhasnu, tak se tak bojím, že musím okamžitě zase rožnout (Pro čecháčky: rozsvítit) a vyjet.:-)

            0 0
      • JSt  

        neni to spatny, ale rozhodne bych to neradil mezi nejlepsi singliky v cr. jenom kolem brna bych napocital urcite vic nez 10 hezcich…

        0 0
        • pepek  

          Tak, které to jsou?:…

          0 0
          • JSt  

            dost jich bylo zmineno tady www.bike-forum.cz/…7/forum.html#… , takze to ber jen jako takovou rekapitulaci…

            1. krizova cesta – zelena znacka v obore po ceste z jinacovic do bitysky
            2. klasicky provaleny prygl trail ;)
            3. sjezd z babiho lomu do podlesi po modre
            4. sjezd vranov – adamov po zlute
            5. sjezd z vranova k silnici z blanska po cervene (ted krasne vymlete vodou, mokre kameny – pekne ;)
            6. vsechny sjezdiky z noveho hradu
            7. velice hezka je modra znacka kolem krtinskeho potoka (adamov – krtiny) pres byci skalu, projizdi se nekolika jeskynema ;) doporucuju!! v jeskynich davat bacha na strepy :/
            8. sjezd z babic po zlute k silnici adamov-krtiny
            9. kolem hadu je to taky pekne
            10. sjezdy ze zapadni strany do blanska – bacha na pesi >:-)

            dal treba sjezd vranov – lelekovice po zelene, sjezd do svinosic po te same zelene, cesta s.k. neumanna atd. atd. ale nic z toho se nemuze rovnat kokorinsku, beskydum a horam vubec. proto rikam, ze nejhezci singlik v cr je blbost hledat kolem brna a podobne polozenych mest…

            0 0
            • pepek  

              Jo, dobrý výčet, myslím, že ti tam chybí ještě Babí lom-Lelekovice po červené. Bod 10.: myslíš zejména Hořice-Blansko se zakončením v té uzké uličce? Máš pravdu, že Beskydy jsou nej, holt ale tohle máme hned za humny. Co by za to dali ti z HK, že?

              0 0
              • JSt  

                mne toho tam chybi… ;). de o to, ze tady najdes pekny trailiky, ale vsechny sou relativne kratky :(. kdyby treba ta krizova cesta byla nekolikanasobne delsi – byla by to supa. takhle to uz dam pomalu po slepu a technicky nejnarocnejsi casti se stava prelezt tu oplocenku po polorozpadlym zebriku. ale nestezuju si, okoli brna (zvlast sever) je bajku velice naklonene. ad bod 10.: jo, je to od horic. tam je tech sjezdiku vic – po zelene, po modre i nejake neznacene…

                0 0
              • chupas  

                pravda pravda. za humny placka :D

                0 0
            • MartinXC  

              Slušný výčet, část mám projetých, škoda jen, že je to z města vždycky 20–30km nezáživných tam, pak pár km trajlík a zase 20–30km nezáživných zpět.

              0 0
            • Krutor  

              Tak mám rád sjezd od Klostermanovy studánky (nad Rudicí) do Křtin lesem po zelené …

              0 0
            • Krutor  

              Jo a teď mě napadl sjezdík od silnice Útěchov – Adamov do Adamova. Vede dolů taky modrá, ale tenhle začíná asi o půl kilomatru dál. Taky pěkný.

              0 0
              • JSt  

                ted si nejsu jisty, co myslis. je tam v zaveru takovy fest padak, ktery se napoji u zavory na tu lesni asfaltku adamov – utechov? to je docela vyzivny sjezd, kvuli klackum hodne o saltr :/. radim velka velka :))

                0 0
                • McBlacky  

                  no velká velká je zas dost o šaltr do výpletu :)

                  0 0
                • Krutor  

                  … tak to zas nevím já. Z Útěchova kousek po silnici, vlevo se odpojí modrá (myslím že je to lesní asfaltka, kerá vyjede v Adamově kousek za nádražím). Asi 1 km dál odbočíš vlevo, po cca. 300 m lesní křižovatka – tam vlevo a už se necháš "po hlavní táhnout dolů. Finále je nová lesní asfaltka asi kilák, která končí na závoře a za ní bys mohl zase začít stoupat doleva právě po té modré …

                  0 0
                  • JSt  

                    uz se chytam. jak je ta lesni krizovatka, tak kdyz nepojedes vlevo, ale vpravo, tak te to dovede k tomu sesupu, co sem psal…

                    0 0
                    • Krutor  

                      Aha, tak to musím vyzkoušet, že mě to nenapado se tudy „projet“ !

                      0 0
            • Splinter  

              Mně se hrozně líbí sjezd po žluté dolů za 4tej líšeňskej rybník:)

              0 0
              • JSt  

                v teto oblasti mam jizdni deficit. sem se tam zatoulal akorat na hoska. nekdy to tam zkusim probrazdit…

                0 0
                • Splinter  

                  V líšeňským údolí se dá dobře pojezdit,ale musíš víc hledat..

                  0 0
                  • fireball  

                    Jo, ale nejlíp mimo volné dny a za deště. Jinak je tam všude mraky pěšáků a podobných výletníků.

                    0 0
                    • Splinter  

                      Já tam v sobotu nepotkám někdy ani nohu…

                      0 0
                      • fireball  

                        Tak to asi vstáváš se slepicema! Je fak,že jsem tam ještě letos nebyl, jezdím jinam, třeba lidi zlenivěli. Na podzim jsem to málem nepoznal u Pekárny, bejval tam les a teď je to vykácený. A lidí tam bylo jako much. A to už byl sněhový poprašek.

                        0 0
                        • Splinter  

                          No tak teď se budeš divit, co eště vykáceli… Ale pořád sou cesty kde nejsou lidi.. A těma jezdím. Akorát musím nějak projet kolem konečné busu, pak už se dá lidem vyhýbat..

                          0 0
              • MartinXC  

                Jo ten je pěkný i s tím jumpem přes kmen na konci (jednou jsem tam cvaknul zadní duši). Ale nahoru jsem to nikdy nevyjel.

                0 0
          • Splinter  

            Eště… Co červená ze Soběšic??

            0 0
    • McBlacky  

      mě se líbí zelená turistická z Rabyně do Štěchovic. Dá se to to jet v tomhle směru z 99% opačně je to horší. délka 8km

      0 0
      • dalimil  

        není tam náhodou zákaz jízdy na kole ? Mám pocit,že to tam dřív bylo napsaný na Štěchovický straně stezky… jinak stezka je to super !

        0 0
        • McBlacky  

          nemyslím, ale už se tam zabili dva cyklisti… není to pro víkendáky to ne

          0 0
        • blue  

          zákaz tam bejval, ale jenom pár metrů uprostřed trasy, v trempský osadě

          0 0
        • vt  

          je tam doporuceni, ze trasa nejni pro kolo vhodna. Coz je taky pravda.

          0 0
          • dalimil  

            aha,no to je možné,něco o kole tam bylo :-)

            0 0
          • Darkson  

            na základě podobnýho doporučení bych tam hned neomylně zatočil :)

            0 0
            • cabbage  

              :o)

              0 0
            • McBlacky  

              přesně, ikdyž až ti budem se Simčou vyprávět jak jsme řádili na Vysočině po TZkách, místama to nešlo s kolem ani projít, na lezení po skále nad řekou s bikem na zádech fakt nemám, zvlášť v tretrách jeto fakt lahůdka… ale jinak třeba v Šárce pešinky se zákazem vjezdu kol opravdu patří k nej :)

              0 0
      • fousac  

        ty fakt musis mit v rodine nejaky predky kamziky… ;)))

        ad obrcazek.: to neni tip na nejlepsi singlik, ale tozhodne je to zajimava moznost, kudy protahnout cestu z cernosic/vra­ze/mokropes nahoru na vonoklasy.. staci u pamatnyho stromu na konci panelky hned na pesinku doleva mezi krovi a pak uz vicemene podle mapky po pesince.. sjezdik c.1 sem dal s jednim vypadnutim z kola (sem to zaryl do mekkyho), trasa c.2 je singlik po vrstevnici koncici prudkym dolu (proti tomu je stankovka pro decka:), to sem zatim nedal, sem se tam nechtel zrakvit sam.. ;) no a pak uz po/del lesa k chatkam a nahoru na vonoklasy na zelenou TZ..

        jo to modry je koryto s vyjezdenou stopou od nejakejch poskokanu, takovej tobogan.. sjizdnost sem zatim netestoval..

        0 0
    • RUMcajs  

      Ustecka kondicni cyklotrasa za hradem Strekov a pak Rytina souteska ci Prucelska rokle.

      0 0
      • RUMcajs  

        Zejmena na ledu, kdyz se cesta promeni v 20 dlouhe kluziste :-)

        0 0
    • hrušák  

      V českém ráji: od rybníka Branžež přes obec Zakopaná po modré značce, k restauraci Na vyhlídce, dále po červené přes Drábské světničky (bacha na pád dolů cca 20m) na hrad Valečov. Je možno jet jako okruh 20 km. Jo a je to i do kopce:))

      0 0
    • Smazaný účet  

      jinak chtel bych pochvalit za vybornej napad, udelat tendle thread, si covek dyz nekam pojede, precte a hnedka vi aspon par dobrejch tipu :-))

      0 0
    • filipes  
      1. Severni Kokorinsko a Ceskolipsko: Čap, Husí cesta, Vlhošť – pak přejet k Macháči – pokračovat luxusním úsekem přes Polomené hory – zpátky možno přes zakázané Peklo
      2. nahoru na Luž z Německa, sjet do CR, pokračovat hřebenovkou na západ a luxusní sjezdík do údolí k Tolštejnu.

      Opravdu těžké jsou jenom kratší úseky, zbytek je spíš „jenom“ pěknej

      0 0
      • filipes  

        Jo, pak taky Klič nahoru a dolů (to už asi neni uplně XC) a přejezd kopce Javor u Kytlice (to je fakt epic)

        0 0
    • lidumil  

      po žluté po levém břehu Orlice ze Sutých břehů do Krňovic – 8km? řeka nadosah, kořeny, kameny, brod.

      0 0
    • ZuzicK  

      Tak k severu stopro z Klíče, z Milešovky, a u Altenberku za Cínovcem.. další jsou docela skovaný, takže leda ukázat.. :P

      0 0
    • Pietro  

      Z Velke Javořiny po zelene smer Mlynky, pekny sjezdik, dole mi docela zalehlo v usich. Nezkousel jsem vyjet ale asi to cele nepujde. Jeli jsme to loni pri prejezdu z Rohatce (Hodonin) do Beskyd na Bilou.A z cele te trasy byl asi nejlepsi. prikladam mapku Javoriny

      Jinak u nas kolem Hlucina je to sjezdik do Certova Mlyna.

      0 0
    • pedrod  

      Plzeň: Bílá Hora – po žluté zn. po levém břehu Berounky k Dolanskému mostu a zpátky po protějším břehu (zelená značka) na Chlum a do Doubravky. Cca 12 km. Vyjma výjezdu na Chlum (416 m n.m.) je to jen s malým převýšením, občas je to ale na morál, jak pod vámi teče řeka. Sem tam přejezd skalnatých ostrohů a ploten. Krátká podvečerní projížďka vhodná na udělání žízně…

      0 0
      • biker007  

        jj, ta je dobra:) jen ji radeji jezdim obracene, zda se me to lepsi, na uzke ceste radeji tocim na pravou stranu:)) a na Bile Hore maji vyborneho Bernarda, to je idealni zakonceni:))))

        0 0
    • mm  

      nekolik kusu v hostynskych vrsich

      0 0
      • MartinXC  

        Tu vyznačenou červenou znám – před pár lety jsem ji projel ještě na starém fullu. Ach jo, ten čas letí.

        0 0
    • Hadilow  

      to jezdíš do Mentaurova dolů po žluté co končí u pionýrského tábora, nebo je tam nějaká jiná cestička co neznám? Ta žlutá má fakt brutus sklon, asi bych to nedal. Jinak dávám do placu po zelené z Varhoště (u Litoměřic) dolů do Sebuzína. A protože moje technika na kole je prachbídná a dost se bojím, tak se jedná o dost adrenalinovou záležitost :-))))

      0 0
      • matra  

        Jo tu myslim, ale bereme to takovou zkratkou, ale vyjedes u toho tabora, pak pres silnici a dal po ty zluty kolem toho plotu, tam se to da taky jeste jet jinak, ale v podstate porad po zluty nez narazis na lesni cestu do Skalice, v tomhle miste opoustis zlutou a pokracujes primo pres tuhle lesni rovne jakoby primo do Pokratic, z lesa vyjedes na ty pastviny nad potokem a na tu zaverecnou cervenou do Pokratic najedes tesne za tim mostkem..

        0 0
        • Hadilow  

          od tábora dolů to je OK, ale nad tím mi to připadá děsný :-))) Dík za odpověď a dobrý tip. Vyzkouším – maximálně to srabácky sejdu. Teď jsem si vzpoměl, že loni na Rock Machine Středohořím byl pěkný sjezdík z Výrovny do Horního Jílového.

          0 0
    • SELMIRA  

      yéye těch je Husí cesta? Jmenuje se to tak na kokořínsku? jinač samozřejmě uplně nejvíc největší pravdu má severní sekce. Nejkrásnější singlíky jsou na severuuuu! :o))

      0 0
    • speedy gonzales  

      ja myslim ze tenhle.. :-)

      0 0
    • Biker jak Pes  

      Na Opavsku bych hlasoval pro okolí Sádrovcového jezera. Dnes jsem tam byl a prostě nádhera… :))

      0 0
      • petik  

        kde to zhruba je jezdím na chalupu do Melče(směr Vítkov) a letos tam plánuju i krátkou cyklodovolenou a sháním nějaké tipy

        0 0
        • Biker jak Pes  

          Je to na druhé straně Opavy, než se jede na Melč, tedy za Městskými Sady. Ale na cyklodovolenou to není, protože to je jenom v okolí jezera. Navíc je to celkem dost technické, zkrátka takový ráj na vyblbnutí. Když se mi nechce jet nikam daleko, tak se jedu vyblbnout tam… :))

          0 0
          • Biker jak Pes  

            Jo a abych nezapomněl, tak se tam občas jezdí nějaké ty závody, většinou XC. Fotky mám na mých www stránkách, v oddělení Fotoalbum a tam potom klikni na ČEZ CUP Sádrovna Opava – 14.5.

            0 0
    • pavelr  

      Mně se líbí přejezd Kaňkových hor od V na Z po bývalé červené t.z., sjezd do Pekla a pak podél Zlatého potoka do Hedvikova u Třemošnice.

      0 0
    • fousac  

      abych nezapomel.. kopec Babka nad Cernosicema je taky vdecna lokalita…

      0 0
    • tutite  

      1/ od Bílého kříže do lesa směr Bumbálka po hraničních kamenech, žádná vydusaná hliněnka, ale šutry, kořeny, krása. 2/ cestou z Lysé h. taky v Beskydech od Lukšince dolů zelenožlutou směrem k Veličkovi 3/ z Lysé směrem dolů poo asfaltce a ve druhé, levotočivé zatáčce, ven z ní a šup na žlutou, ale to už jen pro opravdobé znalce a masochisty, téměř garance toho, že nikde jizde v republice nic podobného není..

      0 0
      • rb  

        ad 1.naprostý souhlas…

        0 0
      • Luka  

        fullisti :D

        0 0
        • rb  

          Na fullu sem tam eště nebyl :o)

          0 0
          • Luka  

            tak technicti technari… :) Kdyz slysim „zadna vydusana hlinenka, ale PORADNY sutry a koreny“, zacinaji se mi klepat kosti predem… jak dlouho bude trvat az si takovyhle cesty uziju s chuti a s radosti ze slozityho terenu?

            0 0
            • rb  

              Ono to neni až taková hruza jezdil jsem to na HT se Sidem,na 1.9" gumach a techniku mam mizernou…

              0 0
              • Luka  

                to mam verit nekomu z beskyd, ze ma mizernou techniku? Mno, a jeste tu o sipkovy ruzence.....;)))

                0 0
                • rb  

                  Fakt a navic se bojim…

                  0 0
                  • Luka  

                    parada… dalsi bajker me krevni skupiny :) jak jsem tuhle slysela v jedny pohadce: „ja mam v těle strašně vzácnej prvek..... srábium!“

                    0 0
                • pepek  

                  Nahoře si musíš dát pivo (jen jedno), to uvolní přehnané, křečovité pohyby na brzdové páce a celkově zlepší plynulost jízdy:-)

                  0 0
            • goofy  

              Pokud to je zkopce, tak neznam nic lepsiho… :o) Snad este krome kvalitnich korenu ;o)

              0 0
      • McBlacky  

        pod pojmem pořádný šutry mě napadne sjezd po cestě od konce schodů na Frýdlantské cimbuří v Jizerkách dolů k potoku, vrchní část je hodně výživná – jezdí to někdo z místních na HT?

        0 0
      • pepek  

        Eště zapomněls: ze Smrku podél pomníku Lennona po červené. Na HT je to docela na srdce.

        0 0
    • Frankie  

      Jeseniky – ze Seraku dolu na Ramzovou, viz:

      www.bike-forum.cz/…ostatni.html?…

      FV

      0 0
      • pepek  

        Dyť podle značení to má být cykloturistická stezka pro rodiny s dětmi :-)

        0 0
    • cabbage  

      a co třeba krčák? ikdyž je to městský park…

      0 0
    • zaki  

      Už toho bylo hodně zmíněno, souhlas s Matrou a dalšími seveřany..Nedávno jsme jeli v Krušných horách sjezd z Měděnce po modré do Kláštěrce nad Ohří.Myslím 6,5km. Kousek silnice na rozjezd, potom kousek vedle sjezdovky, louka, vjezd do lesa. kameny, skoky, potom jehličí, kořeny a na závěr několikrát přebrodíte potok. Doporučuji…

      0 0
    • Feďa  

      Minulý týden jsem jel pohár v Mostu a tamní 47km okruh je v podstatě jeden velkej singlík:-) Více tady: www.mountainbike.cz/clanek.shtml?… a fotky na stránkách závodu: www.klmost.cz/index.php?…

      0 0
    • full  

      Zase odjinud:Pelhři­movsko Pe – Krasíkovice -Kojčice u Pejřimova ( všichni je znáte z Marečku podejte mi pero)směrem na na Sedlickou přehradu do Želiva – bomba nic lepšího neznám, délka cca 18 km, lesní pěšiny,nahoru,dolu, kořeny,hraban­ka,šutry, padáky se sedlem pod pupkem,pekelný výjezdy s maximálkou, nejdelší sjezd v širokém okolí ( cca 2 km lesem), chvilkama balancujete na pěšině metr nad vodou, řidítkama se sotva trefujete mezi stromy.

      0 0
      • MartinXC  

        Zní to pěkně … byly by nějaké fotečky ?

        0 0
      • pelhrimov  

        :) no to mě těší, že je zde někdo z Pelhřimova, také jsem si letos vyjel po červené do Želiva, ale za Kojčicemi jsem musel kousek tlačit v podmáčeném poli než jsem vjel do lesa. Zpět po zelené, to je zase po polních cestách.

        0 0
    • Páník  

      tak ja taky pridam…tahle cesta ma cca 30km a z toho dobra pulka je po singlech, zbytek po lesnich cestach a jen par prejezdu silnice, no a na Slapech je to pak jeden velkej singl,kdyz clovek vi kde jsou:)…v lete to hodlam poradne zmapovat www.panikuvblog.estranky.cz/…ova-zivohost

      0 0
    • wendak  

      mám taky jeden a to z Dvorů do lokte po zelený, v druhý půlce je to spíš zkouška odvahy :)) Do Dvorů (nad Loktem, nikoli u K.Varů) se dá dostat z Nadlesí nebo z Hruškový a nebo taky z Lokte přes Supí potok a pak po žlutý do Dvorů.

      0 0
    •  

      Zdravíme pozemšťany!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.