• MartinXC

    Zkušenější poraďte, kde kolem Brna (tak v okruhu do 30km) jsou hezké trasy pro enduro ? Endurem myslím průseky, vyschlé potoky, kamenité stráně, atp. Ne hliněné cesty rozbité od koňů a lesáků nebo asfaltky po zimě. Dík předem !

    0 0
    • mastihuba  

      " Kam s ním? " :)))

      Asi bych se stahoval k Novýmu hradu, Adamov a směr Blansko. Nic jinýho mě v Moravským krasu nenapadá.

      0 0
      • MartinXC  

        Jo, to znám, chystám se tam, taky od Máchova památníku dolů směr Býčí skála.

        0 0
    • Paja  

      To mi pripomina jeden thread „Trasy na silnicku v okoli Brna“ :o) Ja myslel, ze sis koupil kolo a ne masinu, vyschle potoky, kamenite strane…

      0 0
    • RUR  

      Asi už je to trocu daleko, ale mezi Lomnicí u Tišnova a Boračí se určitě něco najde. Kolem Babího lomu se dá taky celkem pěkně zablbnout, ale je to spíš takový technický XC ( když se podíváš načem jezdím:)) asi jako Tři kříže u Bitýšky.

      0 0
      • MartinXC  

        Za Tišnov se snad propracuju, taky na místní sjezdovku se chystám. Z Babího lomu jsou vpodstatě 3 trajlíky

        • po červené dolů do Lelekovic (nevím jak to tam vypadá po zimě, na podzim vedlo prostředkem nepěkné koryto)
        • po tuším zelené (střední a dolní část hodně kořenů), vyůstí to na silnici do Vranova
        • po modré dolů do Kuřimi-podlesí

        Díky za tip, asi se tam v neděli vypravím.

        0 0
        • pepek  

          Zkusils už sjezd u Nového Hradu dozadu kolem Starého Hradu, za St. Hradem kolmo doleva, sjezd protíná červenou značku a končí na silnici u mostu. Pokud Vranov n. Dyjí je ještě okolí Brna, tak výjezd k Sealsfidovýmu kameni od vody a sjezd opačně je místama velmi pěkný (usek s velkými balvany).

          0 0
          • MartinXC  

            Dík za tip!

            0 0
            • pepek  

              Není zač, ještě bych zmínil trailík po žluté z Babic k silnici Adamov-Křtiny.(K Býčí skále). Pokud rád jezdíš do kopce, tak dobrý hank je od zatáčky za Adastem(správní budova), doleva do lesa (není to moc vidět), dá se tak vyjet na kopec Vyškůvka. Modrá Babice-Adamov je taky dobrá, když se jede podlaha. Nové Dvory-Macocha po zelené je(byla) mňam, když tam nebyly padané stromy.Stejně tak z Těchova po zelené k silnici u Mlýna. Zelená od silnice Hády-Ochoz po Resslův památník.Ale to asi všechno znáš, jen pro úplnost.

              0 0
        • RUR  

          Tak už jsem to našel, Veselí u Lomnice u Tišnova-Borač, myslím, ale už si nepamatuju značku(žlutá, zelená??) Byli jsme tam loni se Sidneym a je to celkem pěkný sešup.

          0 0
        • MartinXC  

          Skutečně, z Babího lomu modrá dolů na Podlesí je velice výživná, jen těch klacků po zemi v prostřední části je zbytečně moc.

          0 0
    • PaLO  

      koryto potoka:z Vranova po červené směr Kateřina dostaneš se na statni do Blanska.Okolo Babího lomu Crosovka pod Vranov.Z Klajdovky do Bílovic.Z Domašova na Šmelcovnu a potom přes Lažanky do Bytýšky.

      0 0
      • MartinXC  

        Z Domašova myslíš po cestě s kládami ? To bude mlska vsedě :-)

        0 0
        • PaLO  

          no ja nepochopil tvůj požadavek jako jen jezdit z kopce?Ja myslel,že ENDURO ježdění je i po rovině i do kopce

          0 0
          • MartinXC  

            Myslíš správně. Ale přece jen jízdní vlastnosti těžšího kola potřebují i gravitaci.

            0 0
    • slou  

      Hmm no tak osobně bych si asi profičel na zkoušku párkrát úsek U Tří křížů – jak tady někdo zmínil, těch posledních 200–300m před oplocením obory je vcelku výživné :) Osobně to jezdím středem, vlevo mezi stromy jsem to ještě nezkoušel. Jinak kolem pryglu bych zkusil nějaké spádnice k přehradě v úseku osada-Bitýška. Potom takovej krátkej štěk spíše na zahřátí od zříc. Obřanskýho hradu myslím modrá. Spojka mezi Novým hradem a Čertovým hrádkem může být taky dobrá a jakákoliv spádnice dolů k cestě mezi stromy asi taky. Červená z Vranova k cestě do Blanska- konec taky dobrý. Konec žluté ze Spáleniska dolů do Bílovic taky de. Asi ale budeš muset hledat. Koukám, že jse opakuji s tím co tady už je. Jináč co jsem napsal jde vcelku v poho :) sjet i na HT. Tož tak.

      0 0
      • madcat  

        jj, ten sjezd po žluté do Bílovic je hodně vypečenej, tam to mám rád :) pak sme ještě našli dobrej rychlej sjezdík po pěšince někde po zelené od památníku J. Opletala směrem k rozcestníku turistických stezek u Křtin, ale už nevím kde přesně to bylo, taková zvlněná pěšina mezi stromama, na začátku přejedeš silnici zrovna v takové vracečce, musí se tam přes zábradlí, a končí to u toho rozcestníku, posledně sme tam málem zajeli nějaký odpočívající bikery :-))

        0 0
    • BOREK  

      a ja myslel ze bikovani je o tom si ty mista najit sam, pruzkumnik, dobyvatel novych mist, takove male dobrodruzstvi :(, mapa je dobra pro orientaci

      0 0
      • MartinXC  

        To jo, proč ale objevovat ameriku, když tam někteří běžně jezdí ?

        0 0
      • speedy gonzales  

        kdybych te vsude nezavedl, tak nic nenajdes,ty jeden pruzkumniku:-))))) ale napsals to pekne

        0 0
    • Loner  

      Prosímtě nemohl by ses s tím endurem nebo jak říkáš tomu nesmyslu přestěhovat někam do těch svých vychvalovaných Beskyd a produkovat randál a smrad tam? Nebo si zaplať hodinu ve vranovském žlebu nebo pod Maršovem je taky plac nebo se běž přizabít na trať loňského ČP na Vinohrady ale proboha neotravuj u Mácháče a ve vranovských lesích a v Krasu. To už je vrchol, když biker a posléze silničář pokračuje endurem, k úplné dokonalosti ti chybí sněžný skútr a Pláně v Krkonoších, na otrávené běžkaře nebrat ohled. Fuj, to je mě zle.

      Howgh

      0 0
      • MartinXC  

        LOL Možná randál dělá tvoje plečka a smrad zůstává za tebou. Použij Google dřív, když nevíš k čemu se vyjadřuješ, indiáne.

        Jinak Beskydy samozřejmě s endurem samozřejmě nevynechám.

        0 0
        • PIWNIK PONURY  

          :-)

          0 0
        • Loner  

          .. From Wikipedia, the free encyclopedia Enduro is a form of motorcycle racing run on courses that are predominately off-road. The main type of enduro event, and the format to which the world enduro championship is run, is a time-card enduro, whereby a number of stages are raced in a time trial against the clock. ..An enduro motorcycle is specialized for nature of the sport, with the deep suspension of a motocross bike combined with the features required to make it legal for the public road portions of the course. Engines are generally single-cylinder two-stroke between 125 and 300 cm³, or four-stroke between 250 and 650 cm³.

          ..pokud je tvůj stroj poháněn šlapáním, potom rád beru zpět chápu tvoji fůru smíchu, neslyšel jsem nic o indiánovi..

          0 0
          • MartinXC  

            Jsme na b-f, tedy enduro je tady bikové. To víš že šlapu, motorky mám přes 20 let za sebou ;-)

            Rád tě někde v lese potkám chlape :-)

            0 0
      • RomanH  

        :o)

        0 0
    • Splinter  

      Hezká trasa je z Rozdrojovic po modré ke Třem křížům a od nich pak po myslím že zelené dolů do Chudčic.. :)

      0 0
    • misko  

      Cauko, mam v Brne novy full akedze sa blizi Jar rad by som ho prevetral.

      Ake zabavne traily mi odporucite? Nieco pre full a idealne co najblizsie k Brnu, dik!

      0 0
      • Baba-Ji  

        Toz neco se tu najde, ale tezko takhle popisovat.

        Zabavny je Karasek u Sobesic, Francie a Kolohnat u Vranova, neco je na Hadech, pak spousta trati v Horicich…

        …je lepsi se domluvit a pripojt se nekdy na vyjizdku ;)

        0 0
      • tonik666  

        Jdi na facebook, najdi si trail guide a pres nej se spoj s Martinem (Zelwakem), at te nelam v Brne vezme

        0 0
        • Baba-Ji  

          ty znas Zelwaka? :)

          …nebyls na nekterem z jeho illegalu v poslednich dvou letech v Beskydech?

          …ted mne dochazi, ze nebyl, paac te znam z kempu onehda v Mastalich, takze na Zelwakovo akci bych te asi pamatoval O:)

          ......btw. Zelwak bude delat jarni endurko tady u Brna… ;)

          0 0
          • siskin  

            Tak to mě zajímá, když tak pošli info, jestli to není jen pro pár kamarádů.. :)

            0 0
            • nomecz  

              To by me taky zajimalo :)

              0 0
            • Baba-Ji  

              no je to vicemene pro zname, zname znamych…

              …nebyls nahodou letos na Nakakatu?

              0 0
              • siskin  

                Jasan..

                Asi myslíš loni :), jo byl. I rok předtím, letos jedu zase. :)

                0 0
          • tonik666  

            Jo, znam Zelwak uz docela dlouho z bajkovyh akci. V Brne jsem byl jen jednou na vyjizdce, na jeho akce jsem obycenje zvany, ale nejak jsem zatim nedorazil.

            Jo puvodne jsme se videli Mastalich, ale od te doby jsem te videl v rychlebech, myslim ze opakovane. jsme tam docela casto

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.