• tjuren

    Prosím o radu. Zítra odjíždím na cykloturistický víkend do Lužických hor. Zajímá mě jestli vzít synkovi bike nebo cross kolo. Neplánujeme žádné zdolávání vrcholů ale jízdu po lesních cestách. Nevím, však jaké ty cesty většinou jsou. Zda jsou hladké, nebo občas makadam. Díky za rychlé odpovědi.

    0 0
    • tjuren  

      No tolik odpovědí jsem opravdu nečekal.

      0 0
      • JRKO  

        No, já bejt tebou bych určitě nebral cross kolo (ikdyž jsou tam i fajn cesty na cross) Jen si myslím, že hladké ty cesty moc nebudou… Každopádně cyklovýlet to bude fajn :-))

        0 0
    • Charlie_R  

      Vezmi mu radsi bika, uplne hladke cesty tam zase nejsou, jak kde, Luzicke hory je dost siroky pojem

      0 0
      • tjuren  

        Denně by to mělo být nějakých 50 –60km. Jedu tam s průvodcem a ten si bere crossa, ale je to takovej šílenec co na něm jezdí i kdejakej krpál. Centrum je tuším v Jiřetíně a odtud na všechny strany, i do Německa. Ještě si pamatuji ledovou jeskyni a nějakéj Lamberk. Synovi je jedenáct let a nechtěl bych ho tam zničit. Bike má stejně neodpruženej, ale sou na něm širší gumy.

        0 0
    • kryspin  

      pokud pojedes do vychodnejsi casti (okolo Jablonneho, Hvozdu a podobne), tak rozhodne bajka, moc zpevnenejch cest tam neni, ale spise siroke lesni, koreny, koleje a tak, nektere ted po zime docela rozjezdene od lesaku. samozrejme jsou mnohem zabavnejsi turisticke znacky, ze kterych se dost casto vyklubaji singletraily. Pokud jedes do zapadnejsi casti (Kytlice, Krizovy buk), tam je zpevnenych casti a asfaltu vic a to i na tur. znackach.

      0 0
      • tjuren  

        Toto je itinerář.

        1. den : Jiřetín, Jedlová, Rybniště, Chřibský Hrádek, Na Tokáni, Ptačí Kameny, Jetřichovice, Srbská Kamenice, Prysk, Polevsko, Hraniční rybník, Tolštejn ( 60 km ).
        2. den Jiřetín, Dolní Podluží –přechod do Německa, Jonsdorf-lázně, Rybin-zřícenina hradu, Hartau – hraniční přechod na trojmezí Polsko-Německo-Česko, Barborka nad Lužickou Nisou, Černá Louže, Rynoltice, Lemberk, Petrovice, Krompach, Ledová Jeskyně, Jiřetín ( 60 km).
        3. den Jiřetín, Rybniště, Chřibská, Kunratice, Pekelský dvůr, Česká Kamenice, Kamenický Šenov, Slunečná, Skalice u Č. Lípy, Nový Bor, Sloup v Čechách, Lindava, Cvikov,Nová huť, Jiřetín ( 60 km ).
        4. den Vše sbalíme do mikrobusu a projedeme si po ucelené cyklostezce krajem pískovcových skal k východu: Jiřetín, Chřibské, Rynartice, Všemily, Česká Kamenice, Mařenice, Jablonné v Podještědí, Křižany, kde končíme a kdesi vzadu necháme poslední pozdrav Lužice, vrchol Ralsko ( 616 m n.m.), někdejší hrad, pak vojenský prostor, později místo dostaveníčka rogalistů a teď přírodní rezervaci ( 60 km ).
        0 0
        • JRKO  

          Podle toho, co tady píšeš to nevypadá moc na terén. Jinak je tam spousta pěkných míst a hlavně klid a čistej vzduch. Všechny ty trasy maj něco do sebe.

          0 0
        • Mamutt  

          Trasy co píšeš jsou převážně po „Lužickém asfaltu“ – tzn asfalt to je, ale takový ten starý, hrubý. Děsně drncá, bike a podfouknuté gumy.

          0 0
    • climber  

      Do Lužických bych mu raději vzal bika. Když porovnám Lužické a Jizerky tak do Lužických bika a do Jizerek cross.

      0 0
      • tomoun  

        já tam budu ve Cvikově,žena je odtud.Něco jsem tam najezdil a soudím že na trek to rozhodně není.Maximálně tak ůdolím Lindavy a přes Kytlici do Č.kamenice a přes Sloup zpět po okreskách.Ale vzhledem k tomu že na silnicích jsou díry jak na mamuty tak je ten horák lepší.Půjčím si tvůj itinerář.Bod 2 a 1 neznám

        0 0
      • tomoun  

        já tam budu ve Cvikově,žena je odtud.Něco jsem tam najezdil a soudím že na trek to rozhodně není.Maximálně tak ůdolím Lindavy a přes Kytlici do Č.kamenice a přes Sloup zpět po okreskách.Ale vzhledem k tomu že na silnicích jsou díry jak na mamuty tak je ten horák lepší.Půjčím si tvůj itinerář.Bod 2 a 1 neznám

        0 0
      • tomoun  

        já tam budu ve Cvikově,žena je odtud.Něco jsem tam najezdil a soudím že na trek to rozhodně není.Maximálně tak ůdolím Lindavy a přes Kytlici do Č.kamenice a přes Sloup zpět po okreskách.Ale vzhledem k tomu že na silnicích jsou díry jak na mamuty tak je ten horák lepší.Půjčím si tvůj itinerář.Bod 2 a 1 neznám

        0 0
      • tomoun  

        já tam budu ve Cvikově,žena je odtud.Něco jsem tam najezdil a soudím že na trek to rozhodně není.Maximálně tak ůdolím Lindavy a přes Kytlici do Č.kamenice a přes Sloup zpět po okreskách.Ale vzhledem k tomu že na silnicích jsou díry jak na mamuty tak je ten horák lepší.Půjčím si tvůj itinerář.Bod 2 a 1 neznám

        0 0
        • tomoun  

          to sem tomu dal,čekal jsem že se objeví „zpráva odeslána“ a tak klikám a klikám

          0 0
      • kryspin  

        zcela souhlas. v luzickych nikdy nevis na co narazis :-)

        0 0
    • KacaK  

      ono hodně záleží na tom kudy to pojedete, zda budete preferovat silničky nebo turisticky značené lesní trasy :-)). Každá z naznačených tras se dá zvládnout po silnici nebo terénem.

      0 0
      • tomoun  

        Jaký číslo mapy si mám na ty Lužický hory koupit abych obsáhl trasu 2 a 1???

        0 0
        • kryspin  

          Ja tam jezdim vetsinou po pameti, ale kdyz uz pouzivam mapu, tak bud „Luzicke hory“ od KCT, kde je absolutne vsechno, ale prehlednejsi je mapa „Luzicke hory“ od Kompassu, kde je temer vse (az na draty vysokeho vedeni a podobne blbiny a myslim, ze tam je i vic a propracovanejsich neznacenych lesnich cest, kazdopadne to tak vypada, protoze to je prehlednejsi). Oboje v meritku 1:50 000.

          0 0
    • tjuren  

      Díky moc, jestli to dobře chápu není náročnej terén, jako spíš povrch – kodrcání. Beru odpružené vidle i sedlovku.

      0 0
    • tjuren  

      Pro ty co je to zajímá mám čerstvě nabytou zkušenost z Lužických hor. Musím říct, že můj zakládající dotaz byl velmi stupidní. Skutečně je v Lužických horách všehochuť od hladkých asfaltek(hlavně v německu) po hrubý kameny. Nejsou ani tak asi nutný drapáky, jako spíš odpružení. Jo a ty vzdálenosti berte s rezervou, najeli sme většinou o hodně víc. Jinak je to tam krásný a touto dobou ani ne moc frekventovaný. Jako doplnění a zpestření pro děti jde využít i železnici.

      0 0
      • Burizon  

        Jsem rád, že se vám u nás líbilo… Frekventované to tu rozhodně není. Občas ve všední den projedu trasu a nepotkám ani živáčka… Škoda :-(

        0 0
    • Kolík  

      Nemáte někdo konkrétní typ na přírodní nebo technickou památku v okolí Jablonného v Ještědí dosažitelnou na mtb? Dík za info.

      0 0
      • HonzaV  

        tak např. Popova skála u Petrovic, Sloní kameny u Jítravy, Parní železnice v Oybinu (SRN), Rozhledna na Hvozdu a spousta dalších míst…jsou značený v turistický mapě Lužických hor

        0 0
      • kryspin  

        … jeskyne na Vapenym, kopec Ralsko, lezecky skalky na Kozim hrbetu nebo u Horního sedla, v Německu toho je tolik, ze se to neda vyjmenovat…

        0 0
    • dancing dog  

      Lužický hory jsou pro mě nej, spolu se Středohořím, beru to jako jeden celek. Rozmanitost všeho, velkej výběr cest pro silničky až traily pro enduro, náročný výšlapy, pro mě spíš výlezy vedle kola na nejvyšší vrcholky s následným přenádherným výhledem. Vůbec neva, že nemají ani 800m, protože se zvedaj z nějakých 250m a tak to jsou skutečné hory. Každá oblast má něco do sebe, spousta zajímavých míst všude a na malé ploše- při bydlení v centrálnější části hor se dá během týdne projet a vidět skoro vše… Není v čechách pro mě hezčí výhled než z Klíče nad Novým Borem Howgh!

      0 0
      • gándhí  

        Jo, souhlas, Lužický jsou fakt supr. Vloni jsem tam byl 2× pěšky, prošel je křížem krážem a západ slunce z Klíče (nebo jiného vrcholku) je přímo mystický zážitek. Zrovna včera jsem se koukal do mapy, kudy bych je mohl projet na kole. Od východu (Liberec) až k jiho západu (Č. Lípa) vede červená tur. značka, tak možná po ní..Nebo máte někdo jiný tip na bika?

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.