• vratan

    Zvazujem nakup noveho hlavoveho zlozenia Race Face Deus. Jazdite ho niekto? Na mtbr.com je pomerne mala hodnoteni. Kinga nechcem – je mimo cenovy ramec ktory som ochotny zaplatit za hlavove. Dik za nazory…

    Anketa: Ake hlavove zlozenie by ste si kupili?

    11x
    42%
    3x
    12%
    8x
    31%
    FSA
    4x
    15%
    0 0
    • náčelník  

      Jsem velmi spokojen s Cane Creek S2.

      0 0
    • Daf  

      Ja bych rek ze to je jedno. Az na toho Kinga to asi bude furt to same. Mam dobrou zkusenost s FSA ktere se da sehnat i za dobrou cenu.

      0 0
    • raceface  

      Osobně bych šel do Race Face – vždycky byly dost kvalitní… Pokud ale chceš nějakou kultovku, tak zkus třeba Syncros, ty nový modely vypadaj dobře, je to jako návrat ke starým dobrým časům… Ale vyzkoušený to nemám – mám BOHUŽEL IHS…

      0 0
      • vratan  

        syncros vyzera zaujimavo to je fakt. uvidim ci sa u nas da zohnat…

        0 0
    • Peslezedirou  

      Race Face vypadá moc pěkně i když Cane Creek co teď jezdím se mi páčí o něco víc. Před tím jsem jezdil Tioga alchemy a rozdíl ve funkci o proti o polovinu dražšímu Cane Creek nevidím, snadjenom hmotnost. Kup si to které se ti líbí nejvíc a hezky ladí s kolem…:o)

      0 0
    • vifon  

      No prave minuly tyzden mi prislo.Este ho nemam na biku, ale vyzera zaujimavo. Ak chces pridam nejake foto. Utesnene je cez o-kruzok v hornom viecku-takze by sa loziska nemali tak zasierat.Napisy su frezovane…Inak je to normal hlavovka.

      0 0
      • vifon  

        Este som zabudol, ze skrutka v hlavovke nie je z nerezu-trochu ma to nasralo. Pozinku neverim.

        0 0
    • Vrci  

      Já mám Woodman a jsem s ním spokojen.

      0 0
    • vifon  

      nejake foto

      0 0
      • vratan  

        pekne – dik za foto. za kolko si ho zohnal?

        0 0
        • vifon  

          cca. 75 euro.V CR a SR je momentalne nezohnatelne.

          0 0
          • vratan  

            jasne. zhruba to co u nas. v kakaci maju v cenniku za 2899 Sk. kamarat mi spominal ze do zanza maju dostat cely sortiment RF. tak sa uvidi…

            0 0
    • rb  

      Co je na tom tak extra krom ušetřenych x gramu?Značka?Na­jezdil jsem na obyčejnem Ritchey za 500kč snad 20 000km a v pohodě.Pravda nevypada tak dobře jako CH.K.Tak mi zkuste vysvětlit,proč ste ochotni za to dat 2000 a vic.

      0 0
      • vratan  

        je to jednoduche. teraz jazdim najlacnejsie wtb a zhanam nieco na priemysle. ze nema zmysel do toho vrazat vela penazi chapem. ale… :-))))

        0 0
      • vifon  

        No podla mna na ram istych kvalit by mali ist aj odpovedajuce komponenty.Predstav si napr. na 5-kovom bavoraku kolesa z fabie :-). Inak som ochotny dat za kvalitny komponent nejake tie money, ale zase odtial-potial.Teraz mam vyskladany novy bike a poviem ti, poriadne som uvazoval nad komponentami.

        0 0
        • rb  

          To chapu,že bude blbě vypadat na(přiklad)treku Oclv vidla RS judy,to beru,to je funkčni věc,ale myslim si,že ta obyčejna hlava uděla stejnou službu jako ta CH.K.,tam de myslim jenom o vzhled.Nepo­piram,taky by se mi libila,ale nevidim v tom smysl,jenom ten DESIGN :o)

          0 0
          • zac  

            no takze smysl to ma…design! :)

            0 0
          • vifon  

            No konkretne King je cenovo mimo moju misu. Ten RF je cenovo totozny s lepsimi FSA, Cane Creek. Mas tam kvalitnejsie priemyselne loziska, lepsie utesnenie a vyrobca dava v neposlednom rade aj dlhsiu zarucnu dobu. V zasade „by mali“ loziska dlsie vydrzat, „mali by byť“ takmer bezudrzbove :-) Co si budeme hovorit, design tiez nie je na zahodenie. A ked moze farba jazdit, tak…

            0 0
    • lubos  

      Mam American Classic, vaha asi 80g, cena asi 1200,– Cz.

      0 0
      • lubos  

        doplnim, klasicky priemysly su to, vymenitelne, vyzera ze kompatabilne s inymi, a da sa pouzit aj ako semi-integratede hlavove.

        0 0
        • vratan  

          to znie zaujimavo…

          0 0
          • lubos  

            www.cykloprofi.cz/katalog.php?…

            Ja som to hlavove kupoval u nich na sportlife. A cez tento eshop obchod sedlovku trigon. Dostal som ju za dva dni cez normalnu postu. Skoro som zdochol od prekvapenia :)

            0 0
            • vratan  

              hmotnost aj cena su super. ako vyzera utesnenie?

              0 0
              • lubos  

                Vyzera to celkom dobre, asi najlepsi system z tych co som mal. Zospodu. Zhora s hlavovym nebyva problem. Ale .. ono ked jazdit v humuse, tak nic nie je tak dobre utesnene, aby za zospodu nieco nedostalo. Ak teda nevozis stale blatnik.

                0 0
    • rock  

      Mám tady tuhle věc www.stronglight.com/…ght/page.php?… funguje to, ale žádnej kult to není …

      0 0
    • kafac  

      No to je pekna debata… :-) Kazdej tady vychvaluje neco, a nikdo nevi proc… Levny hlavovy slozeni maji venecky, drazsi maji prumyslovy lozisko (tzv. cartridge) a ty nejdrazsi maji prumyslovy lozisko z nerezi..... Je uplne jedno jestli je to Race Face, Cane Creek nebo ritchey...... dulezity je to lozisko a to tam davaj vsichni made in Taiwan. Ja mam Cane Creek ZS2 a po necelym roce je lozisko v haji (zrezavelo) proto ted pujdu do cane Creek ZS6 – ma nerezovy loziska......

      0 0
      • vratan  

        nevies ako je na to Deus?

        0 0
      • Pá-dlista1  

        Nekdo to utesni, aby to nerezlo ;)

        0 0
        • vili  

          a nekdo to i obcas namaze :-)

          0 0
          • Pá-dlista1  

            i takovy veci se stavaj.

            0 0
            • vojtechposmourny  

              Ovšem, co so budeme nalhávat, není to normální :-)

              0 0
              • kafac  

                Ono to utesneny je, a namazany to mam, ale proste pres zimu se tam ta voda dostala a slozeni je v haji… a nejsem sam, kamos ma to stejny

                0 0
                • Daf  

                  Zkousel jsi ho rozebrat? Kdyz neni neco s hlavovym slozenim v poradku hned to prece poznas. Vetsinou staci lozisko vycistit dat novou vazelinu a muzes jezdit dal. Kdyz je lozisko vymackane staci prohodit horni za dolni (pokud jsou stejna) a zase to na cas vydrzi. Kdyz uz mas vymackane i to druhe, tak staci pootocit vuci sobe drahy spodniho loziska o 90st. a zase muzes jezdit dal. A kdyz uz to zase zacne zlobit, tak to uz po tom case clovek stejne uvazuje o novym ramu a na to nebudes davat stare slozeni :)

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Wow :o

                    0 0
                  • kafac  

                    Rozebrany sem to samo sebou mel, spodni lozisko se rozsypalo uplne (vypadaly kulicky) tak jsem ho vymenil a horni sem myslel ze bude OK, ale kdyz jsem to slozil, tak je citit ze uz m ataky svoje za sebou. Ono s tou vazelinou to neni tak jednoduchy jsou tam prumyslovy zaplastovany loziska – injekcni jehlou jsem tam nacpal vazelinu, ale casem stejne pude :-(

                    0 0
                    • Daf  

                      Ty krytky se musi vydloubnout nozikem, nebo malym sroubovakem. Pak ten bordel a starou vazelinu vystrikat sprejem s trubickou treba GT85. Novou vazelinu tam potom nacpat neni problem. Jedine pak se bude zase tocit tak jak ma. Dokonce nevadi ani kdyz to trochu vyrezne :) Ja takhle servisuju loziska i v kolech a stredovem slozeni. Usetri to dost penez. Jen se nebat :)

                      0 0
                      • lubos  

                        taky to tak delam. Horsi je, ze nekdy je to tesneni kovove, otevrenim se znici, a je po lozisku :) Ale to neni u hlavoveho.

                        0 0
                        • kafac  

                          Oni jsou ty kulicky cely orezly, takze to pri zataceni jakoby drhne :-(

                          0 0
      • Vilém  

        Neni jednodussi vymenit to lozisko?

        0 0
        • kafac  

          Jednodussi by to bylo, kdyby to lozisko slo nekde sehnat..... Podarilo se me jedno vyzebrta u Sirera za 240,–Kc a pak jsem zjistil ze je v haji aji to druhy… tak budu zebrat jeste jednou :-)

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Ja ti teda nechci radit, ale ja se svym pristupem jdu spis jako hrdy zakaznik do prodejny s lozisky :)

            0 0
            • kafac  

              Nooo… ty jsi asi hlavovy slozeni nikdy rozebrany nevidel ze? jsou tam atipicky loziska, ktery normalne nesezenes..... www.canecreek.com/zs-2.html Nebo jestli vis kde ho sehnat, tak se podel :-)

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Jezis fuj to je integrohnus. S tim na me nechod. Hele nekdo to vyrabet musi. Neverim tomu, ze by si je nechavali vyrabet na zakazku. Urcite ma nejaky cislo.

                0 0
                • kafac  

                  Jakej integrohnus? nahodou to vypada moc pekne :-) ale ja ty misky mam jako soucast ramu, takze slozeni spociva jen ze dvou lozisek + spodni tesnici krouzek + krouzek na vidlu, horni krouzek + ta horni cast s guferem Loziska nekdo vyrabi – TH Industries – primo pro Cane Creek, jinde sehnat nejdou. Ja ho sehnal u Sirera za 250,–Kc coz je celkem palba, a potrebuju jeste jedno…

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Tak to jestli se ti zda 250Kc za lozisko jako palba, tak ten odkaz na specialku beru zpet.

                    0 0
                    • kafac  

                      On neni problem ani tak v tech 250,–Kc (i kdyz to neni zrovna malo) ale v tom ze ty loziska se proste normalne nedaji sehnat. Sehnali me jedno, a ja potrebuju jesto jedno a to nevim jestli me sezenou…

                      0 0
                • vojtechposmourny  

                  Hele, sháněl jsem ložiska na isis osu truvativ. Ve speciálce mi bylo řečeno, že je to atyp dělaný na míru pro výrobce a běžně tento rozměr v prodeji není…

                  0 0
    • chemik  

      Levná varianta, se kterou jsem ale úplně spokojenej. Žije na kole už přes 3 roky, bez známky nějakého zhoršeného chodu. Před 14. dnama jsem to preventivně rozmontoval, abych se kouknul jestli se tam neděje něco nekalého. Neděje. www.koloshop.cz/index.php?…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.