• james11

    Zdravím bajkery, mám dotaz, jak se dají šetrně posounout gpiry ? Potřebuju je posunou kvůli rohům.. Díky!

    0 0
    • Martula  

      Normálně je budeš otáčet…až budou tam kde chceš..tak je natočíš na tu stranu:)..hodně štěstí!! :D

      0 0
    • zirecek  

      Když nepůjdou otáčením alla Marťulla, tak vodu, injekční stříkačku, jar, podobné věci, dávkovat malinko. A točit, kroutit, edit zuby, zapírat se, jednou je tam dostaneš, :-).

      0 0
    • goofy  

      Povolit sroubky, posunout, dotahnout sroubky… ;o)

      0 0
      • Richi  

        Že jo, to mi také příjde jako nejrozumnější postup. :-)

        0 0
      • Richi  

        Že jo, to mi také příjde jako nejrozumnější postup. :-)

        0 0
      • Richi  

        Že jo, to mi také příjde jako nejrozumnější postup. :-)

        0 0
      • Richi  

        No teda … Jen škoda, že se nepočítá počet příspěvků. :-)

        Omluva za technický zádrhel.

        0 0
      • Soreno  

        přesně tak

        0 0
    • OCG  

      nejlepsi je koupit injekcni strikacku, solidni jehlu, technickej benzin. Napustit benzin do strikacky, jehlu pichnout pod grip (nebo skrz nej) a jemne vstriknout. Bude se to otacet jak po masle a po dvou minutach tvrdy jak kamen. Good luck! :o)

      0 0
      • Ascalabrus  

        Místo benzínu raději okenu. Nasazovat stejně – trochu okeny dovnitř, opatrně nasunout na řídítka.

        0 0
      • james11  

        mě napadla i horká voda a kýbl, co myslíte? :-)

        0 0
        • goofy  

          Jo jo. Kolo bych taky potreboval umyt… ;o)

          0 0
          • zirecek  

            Jsem druhý v pořadí, kdy, kde? :-)

            0 0
            • Stancek  

              Taky se hlasim..... 3 kola zvladnes ne?

              0 0
              • james11  

                Zvládnu i 5 kol :-))

                0 0
              • Biker jak Pes  

                Vidím, že jsi taky jel Chřibskou 50… :))

                0 0
                • Komi  

                  Mám fakt blbej dotaz, ale jak tohle umýváte??? Řešíte to jen tekoucí vodou, kartáčem a hadrem nebo používáte i jiné technologie? :-) (ne že bych kolo nikdy neumýval, ale zajímalo by mě jak to dělat nejšetrněji ;-) )

                  0 0
                  • notobi  

                    tekoucí voda ideálně Wap (s menším tlakem) pak utřu hadrem. do podrobna to doufám rozepisovat nechceš?

                    0 0
      • kurýr na bajku  

        máš ňáký bližší zkušenosti s timhle nářadím ?

        0 0
      • ZuzicK  

        Nejlíp to jde když tam stříkneš synt. líh (s pomocí střikačky a jehly).. taky to jede jak po másle.. ani zapírat se nemusíš :)

        0 0
      • svacko  

        ja som dnes uspesne aplikoval tuto metodu,len s tym rozdielom,ze som tam „nepichal“ benzin,ale obycajnu teplu vodu,a ked som este pouzil stary uterak,ktoy skvelo drzal gumu,tak to slo relativne hladko :) aj ked myslim,ze benzin by bol lepsie,ak niet po ruke benzinu,postaci aj toto.. s.

        0 0
        • kycis  

          To jo,ale benzin (ja pouzivam okenu) rychlejc vyschne a grip se driv prestane protacet.

          0 0
          • capis  

            Tak, tak, jedině okenu, benzín, nebo líh může některé materiály gripů poškodit, okena je sice také líh, ale v jiné koncentraci a vcelku rychle se odpaří.

            0 0
    • wroum  

      tak jak pise goofy a pokud absentuji sroubky, tak pouziju kompresor :-)

      0 0
    • Lister  

      jak psal OGG, jen dnes jsem nenašl ten benzín, tak jsem použil slivovici a taky to funguje skvěle :o)

      Uzkou jehlou jsem propích grip asi v polovině, vstříkl trošku slivky a grip se začal protáčet prakticky okamžitě. Jen tedy ještě nemůžu poreferovat za jak dlouho to vyschne :o)

      0 0
      • goofy  

        Barbare! ;o)

        0 0
        • Lister  

          ono jí bylo opravdu málo, tak 2ml, ale byla kvalitní, to jsem musel okoštovat, musela mít co nejvíc %, aby to rychle vyschlo :o)))))))

          0 0
          • james11  

            tak plýtvat cenným mokem! :-O neúrodu švestek na tebe! :-)))

            0 0
            • Lister  

              nevadí mě stejně moc nechutná, a jinak pořád se to protáčí, tak tam toho alkoholu asi tak moc nebylo :o)

              0 0
      • PIWNIK PONURY  

        zkus to vycucnout!-)

        0 0
    • BikerM  

      Nejlepší je mejdlo..

      0 0
    • -b-n-x-  

      ja mam takovou dalsi metodu. Pri nasazovani to lehce namazu lithiovou vazelinou. Nasadim lehce. Tato vazelina nejak po case ztuhne a drzi dobre. Akorad si nemuzu zrovna vzpomenout jak to potom sundavam :-)))

      0 0
    • lubos  

      Mne se absolutne na 100% osvedcilo WD40. Striknu dovnitr a pekne se to da vybrat po par otocenich. Totez pri nasazeni. Pak je potreba pockat az se odpari.Gripy pak nejde protocit. Nefunguje ale u penovych.

      0 0
      • enrico  

        a jak sa to cez tu silikonovu gumu odparí? resp. kolko to trva, hodinu, den, týžden? mam to nahrievať fenom alebo čo s tym mam robiť? Dnes som sa s tym sral dve hodiny, skušal som vsetko, benzin, denaturovaný lieh, lak na vlasy, okenu a furt sa to točí, asi tak šlahnem chemoprénu a bude s tym naveky amen

        0 0
        • enjoy  

          beze srandy,uvazuj nad ODI. ps:mas mail:-))

          0 0
        • lubos  

          Podla toho , kolko sa ti podari tam strektnut. Ak to spravne male mnozstvo tak do 15 minut. A gripy mi drzia rovnako, ako keby boli sroubovacie ODI :)

          0 0
          • wroum  

            a urcite jdou i stejne dobre sundat.

            BTW ja si casto gripy prendavam podle toho na kterym bajku zrovna jedu, s ODI to neni problem :-)

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Ja se snazim mit na vsech stejny.

              0 0
              • wroum  

                ja taky a stacej mi na to v pripade potreby jenom jedny. prendany sou hned a este sem nikdy nejezdil na dvou kolech najednou. a zatimco ty mas stejny typ, tak ja mam opravdu STEJNY gripy :-)

                0 0
            • lubos  

              Samozrejme. Znovu s pouzitim WD. Ver mi, gripy jsem sundaval/nandaval a prevlikal za lonsky rok minimalne 20–30×. Samozrejme, pokud chces prezouvat gripy jak pises, tak ODI maji vyhodu. Ja ale nemuzu zadne gripy, ktere maji na konci cokoliv tvrde. Tudiz jedine takove, ktere nemaji zatku ale gumenne ukonceni. Plus, zadne hrbole, a max. tloustka 3cm, myslim. Tluste gripy nemuzu.

              ps: je mozne, ze ne na kazde gripy WD (plus uvedeny postup) funguje. Ale na ty co mam jo. Trochu horsi s protacenim je to treba u Ritchie gripu. Ale ty taky nepouzivam ..

              0 0
              • wroum  

                tak to sem delaval taky, akorat GT 85 je na to lepsi, ale to je fuk, pohodlny neni ani jedno ani druhy. to uz snad radsi ten kompresor – fouknes pod ne vzduch a dole je hned a opacne to jde samzrejme taky :-) a nepotrebujes WD a podobny a ty gripy takhle vydrzej opravdu neomezene sundani/nandani. navic nemusis cekat ani vterinu.

                0 0
                • lubos  

                  GT .. je to mozny, nezkousel jsem to. Kompresor nemam (malokdo ma imho) … a osobne si myslim, ze naleptani gumy WDckem drzi gripy lip (zas sundani by byl lepsi ten kompresor), nez pouhe nasednuti. Jinak samozrejme kompresor by me nikdy neprisel na mysl :) To jsou moc silne technicke konstrukce :)

                  0 0
          • Pá-dlista1  

            Uaaa :-D a jeho pacicky prinaseji daleko vetsi stesti nez pacicky zajeci :)

            0 0
            • lubos  

              Hehe, cekal jsem tvoji reakci :) .. ale bavime se porad o XC/maratonu, ne motorkach bez motoru :) I mne se obcas myslim stane, ze grip se malinko posune, ale ja to pisu z hlediska toho sveho jezdeni, no :) No a jak jsem psal, neni grip jako grip, nejsou riditka jako riditka.

              0 0
    • norman  

      Profíci to dělaj mýdlovou vodou nebo vodou s Jarem, v malým množství stříknout pod grip ( inj. skříkačka s jehlou) a rozhejbat. Po vyschnutí si to zase sedne.

      0 0
      • albinek  

        …nevím kteří profíci, ale v servisu jsme to dělali védéčkem nebo gétéčkem, nadzvihneš grip tenkým šroubovákem, trochu stříkneš a do minuty se ani nehne – (počítám stovky kol)…není co řešit..:-)

        0 0
    • wosic  

      Našel jsem tohle fórum, protože jsem právě musel posunout gripy kvůli rohům :) Osvědčilo se mi to takhle: Povytáhl jsem grip směrem ven asi o centimetr. Šlo to těžko, ale šlo. Potom jsem postříkal okenou grip zevnitř, tu část od kraje gripu po kraj řídítek a taky jsem postříkal okenou část řídítek, kde byl předtím grip. Grip jsem potom narazil zpátky, protočil ho a celý ho vytáhl. Potom jsem grip a řídítka pořádně vysušil, posunul na řídítkách co bylo potřeba a grip jsem nasadil zpátky tak, aby na kraji řídítek zůstalo místo pro roh. Oby gripy jsou teď jak beton.

      1.) Grip mi nešel k představci posunout ani o milimetr

      2.) Řídítka pod gripem musí být čistá a suchá. Nic se nevypaří, grip je guma.

      3.) pokud se pod grip dostane benzín nebo mýdlová voda, tak se grip bude protáčet už trvale

      0 0
      • juli  

        Ale, jdi ty brepto :-)

        0 0
      • TJK  

        a kvuli tomhle se registroval :-D

        0 0
      • jIrI___  

        Bod 2 je nesmysl. Máš pravdu v tom, že grip je guma, ale je to pórovitá guma :).

        Já za dob bezobjímkových gripů používal metodu injekční jehly a vody. Propíchnout jehlou grip, natlačit pod grip vodu a tím vznikla fluidní vrstva, po které se grip pohyboval v podstatě bez odporu a jakmile voda vyschla, tak se grip neprotáčel.

        0 0
        • marapara  

          Tak tak. Často u gripů, které nemají červík na aretaci otáčení, jediné řešení.

          0 0
      • Fuglsang  

        k bodu 3.: udělal jsem to WDčkem, bylo to OK; včera déšť a gripy se brutálně protáčej, dneska lehkej déšť a vlho a opět protáčení. Je to tím počasím nebo se budou protáčet trvale?

        0 0
    • oXide  

      Neser se s tím a udělej to jako kámoš. Přilož rohy, odměř to, ořízni gripy a rohy nasaď :D Rychlé, jednoduché, a rozdíl stejně není vidět :)

      A teď vážně, doporučuju tu stříkačku a mě stačila normální voda :)

      0 0
      • ClAyD  

        Na svém starém kole jsem použil metodu odřezávání gripů a funguje to skvěle, nemusím pak posouvat řazení, brzdy atd.

        0 0
        • albinek  

          ?????????…zřejmě nemáš problém vecpat ruce do krutě zkrácených gripů??????????­?????

          0 0
          • Pajas04  

            Když mají gripy 130mm, tak ti zbude tak 110 a to by se ještě dalo ne?

            Každopádně řezat gipy je blbost ;).

            0 0
    • Joseph de Sax  

      řekni manželce, ať ti je nejdříve pochčije…pak to už půjde lehce…

      0 0
    • kucka7  

      Mě se osvědčilo použít vzduchovou pistoli,strčíš lehce pod kraj ,pomalu pustíš a celej grip se odlepí,posuneš kam chceš a je hotovo.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.