• MaRtYs

    Pleas… potrebuju poradit s vyberem vidli, procital sem uz i historii, tak jen, aby mi to zbytecne nekdo nevratil :o) Shanim vidlu tak cca do 5000. Vyhdl jsem si Manitou Axel Platinum Air Lockout, Rock Shox J-4 U-Turn, SR Suntour XC-Pro-E RL. Muzete mi nekdo pomoct nebo hlavne poradit s vyberem, popr. jinym typem. Mnohokrat diky

    0 0
    • gobike  

      Splice:)

      0 0
    • Solis1  

      Bylo by docela jeste vhodny,kdyby si rekl jak a co jezdis a co od ni ocekavas…))

      0 0
      • MaRtYs  

        No za ty penize asi zadny zazrak cekat ani nemuzu :)) Neco do lehciho terenu, horske hrebeny, sjezdy, ale zadny Hard…

        0 0
        • Solis1  

          NO,pokud muzes jeste trochu prihodit,tak tohle za ty penize neni spatna volba..Sam ji mam,ale 06 a sem spokojenej..:) koloshop.cz/in­dex.php?vyrobek=1641&sou­castka=13&vyrob­ce=131

          0 0
          • MaRtYs  

            Jo tak na tu jsem koukal taky :o)) ale to uz je dost… kdyz k tomu pripoctu jeste pumpu, tak jsem na 6 300 :)) Zatim se mi zdala nejlepsi varinta s Manitou Axel Platinum Air Lockout… Nasel jsem ji nekde za 4700, zatim stale koukam co by bylo eventualne na vyber…

            0 0
    • sportovni_biker  

      Jsem řešil o Vánocích přesn to samé co ty. I výběr jsem měl podobný. Nakonec jsem zvolil Splice a ještě jsem ji neprojel a už je v servise kvůli vaklu.

      0 0
      • jaski  

        tak to potesi

        0 0
        • sportovni_biker  

          To teda jo, navíc mě drbe, že jsem to koupil v kamenném obchodě a ten to sehnal od ProgressCyclu. Vidlici jsem jim (28.2.2006) odnesl ať jim to tam pošlou. Tenhle týden v pátek jsem tam byl a prý už ji poslali, ale když jsem psal na ProgressCycle(měl jsem dotaz ohledně pružin), tak jsem se ještě zeptal na tu vidlu, jak to s ní vypadá a prý tam ještě není. Takže teď nevím kde je, protože v kamenném obchodě mi říkali, že potom co jsem ji donesl, tak ji poslali. To už by tam měla dávno být. Mám takový pocit, že se jim to tam nechtělo poslat (prodejce ji různě testoval a nic nenašel/byl jsem u toho), takže mi ji za cca 3 týdny dá, jakože opraveno. No doufám, že to tak není

          0 0
          • jaski  

            taky zajimavy.aby ti ji vubec vratili.ti reknou ze ji ztratila posta at si to s nima vyridis

            0 0
            • sportovni_biker  

              To by mě asi kleplo, protože s tímhle by mi ani rodiče nepomohli. Ti se o tom nesmí právě dozvědět, že je zase v servise. By mi neuvěřili, ze nebyla v pořádku :-(

              0 0
              • jaski  

                hehe ja si taky nechavam posilat veci ke svoji holce protoze kdyby zjistili ze dam treba 1200 za blbou prehazku tak by asi docela koukali:-)

                0 0
                • sportovni_biker  

                  U tebe by koukali, u nás by vznikla hádka

                  0 0
                  • jaski  

                    no nejdriv by koukali a pak by se do me pustli zeutracim za hovadiny ze za to bych mel novy kolo:-) a ze jim vydrzi sisko 10 let apod.:-)

                    0 0
                    • sportovni_biker  

                      hej, ty si úplně můj člověk :-)))

                      0 0
                      • jaski  

                        njn se stava:-) slysim jeste dotedka ze mi pred 7 lety koupili novy kolo za 10k samozrejme zeuz ho nemam a zbyly mi znej akorat tak riditka a predstavec.to slysim kazdej den pomalu:-)

                        0 0
                        • sportovni_biker  

                          No tohle se mělo stát i s mojím kolem, protože já měl vybrané a oni mi koupili kolo, které vypadalo efektivně, ale nic moc. Tak jsem to 1 rok vydržel a nakonec mi dali druhou šanci, ale jestli potom přijdu, že se mi něco nelíbí, tak mě poženou. Staré kolo si vzala mamka s tím že si koupí menší rám, tak sháním rám na jejich 163 cm (ani nevím jestli 17" nebo 16") a zatím levný a celkem v poho jsem našel Spyder

                          0 0
                          • jaski  

                            rodice maj kauflandacky ocelace s vahou tak 20kg s nejhorsim vybavenim co znam a najedou tak 3k rocne.a jediny co menili asi po 9k km je kazeta a retez.fakt nechapu.jednou udelali 154km za den.

                            0 0
                            • sportovni_biker  

                              Jo tak to máš hodně dobrý, to moje mamka má výše zmíněne, necelé kolo a taťka si koupil za 12 000 Olpran s diskama a najezdí taky dost málo. Nemá mnoc času (dojíždí každý týden z Prahy). Tak v Jeseníku hledám někoho, kdo by se mnou jezdil, ale zatím se moc nedaří.

                              0 0
                              • jaski  

                                ale ja s nima nejezdim.klasicky turisti s blatnikama odrazkama atd :-) a rychlost je taky zavratna :-)

                                0 0
                                • sportovni_biker  

                                  No jo to věřím.

                                  0 0
                                  • jaski  

                                    koukam do profilu a docela zajimave vypadaj ty bovdeny kontra alivko :-) ale jinak pekny.

                                    0 0
                                    • sportovni_biker  

                                      No ty bovdeny tam už byly, proč co je na nich špatného?

                                      0 0
                                      • jaski  

                                        ne jenom ze to vypada tak divne jako by se setrilo na razeni ale bovdeny vypadaj docela draze.no lame :-) ale vypada pekne.myslim ze budes podobnej typ jako ja-co kdyz ma trochu penez tak to vrazi do vylepseni kola.ja si treba kupuju proste postupne na co mam.jeste cekaj na vymenu rydla a predstavec…

                                        0 0
                                        • sportovni_biker  

                                          No to je pravda, bohužel všechny moje peníze chodí do kola. Jinak s těmi bovdeny fakt nevím, když jsem to kolo tak už tam byly. Já na to akorát hodil své sedlo a vidlu, kterou už zase nemám.

                                          0 0
                                          • jaski  

                                            jasny ja myslel ze si je koupil.

                                            0 0
                                            • sportovni_biker  

                                              Ne, to ne. Tedka setrim na dres, potom chci nejakou lepsi kazetu, protoze tahle je dost „zkroucena“ a jeste nejake lepsi kliky (asi FSA AlphaDrive). No a pak me ceka dlouhe setreni na hydrauliky (chci si doprat taky brzdeni malickem :-). Ale tvoje kolo tady nemas, to je skoda bych se docela i podival

                                              0 0
                                              • jaski  

                                                sem jeste nesehnal digital.ale jinak skareb comp lockout.a komoplet novy lx razeni :-) hydra coda expert :-/ docela to de na to ze zase moc penez nemam.ted sem sehnal cerny dt tak se kocham designem protoze ten jede :-D.hned jak ho sezenu tak blejsknu a pridam.

                                                0 0
                                              • lubos  

                                                Az budes mit hydrauliky, kde se da zabrzdit malickem, dej vedet ;)

                                                0 0
                    • Jogador  

                      Pokud ví co je SISko, tak to podle mě pochopí:)

                      0 0
                      • jaski  

                        vim co je sisko nebot sem ho jezdil a onimaj packovy na kole a radi porad.fakt se divim jak jim to vydrzi :-)

                        0 0
      • MaRtYs  

        Tak to je narez, o Splicu jsem moc neuvazoval…

        0 0
        • sportovni_biker  

          No já jsem se rozhodoval mezi tou J4 a Splice

          0 0
          • MaRtYs  

            Jo jasny, u me zatim vede Axel Platinum,ale zatim cekam jestli uz s ni ma nekdo zkusenosti a zda by ji nekdo vubec doporucil oproti ostatnim v te kategorii

            0 0
            • sportovni_biker  

              Máš kotouče?

              0 0
              • MaRtYs  

                ne, mam klasiky :)

                0 0
                • sportovni_biker  

                  Tak v tu chvíli bych asi o té Axelce přemýšlel hodně vážně. Otázkou je jestli nebude propouštět vzduch

                  0 0
                  • MaRtYs  

                    No to snad ne… mozna u Suntoura bych se bal, ale snad Manitou je na tom lepe. Koukam, ze si asi zastance pruziny :)

                    0 0
                    • sportovni_biker  

                      Ne tak, já se teďka Manitou docela bojím podle mých zkušeností se Splice. Ale asi bych ji vážně vzal.

                      0 0
                      • MaRtYs  

                        Jo vsak jasan… mit vice penez, tak volim asi neco jineho, ale kdyz to ma clovek omezene :) tak co se da delat…

                        0 0
                      • jaski  

                        s tim vaklem melo problem vic lidi a hodne myslim ze na blacku.

                        0 0
          • Páník  

            taky jsem se rozhodoval mezi temahle dvema a taky jsem vybral Splice…sice je celkem v poho,ale ted si trochu drbu hlavu,ze jsem si nepridal litr a nekoupil treba Toru www.koloshop.cz/index.php?… takze doporucuji MaRtYsovi nic neuspechat:)

            0 0
    • kesu  

      vzal bch manitou,j4 je tezka a suntour nechodi,ale kdyby to jen torchu slo pokusil bych se sehnal 7 na recona

      0 0
      • MaRtYs  

        no to uz je moc :)) to bych spis se pokusil sehnat o litr navic a sel bych do te Marzocchi MX Comp 105 mm

        0 0
        • sportovni_biker  

          Tak kdybych mel o litr vic, tak bych sel do Tory. na KoloShopu maji slevu www.koloshop.cz/index.php?…

          0 0
          • MaRtYs  

            Jo jasny, pak je ten vyber vetsi… Akorat kdyby asi neexistuje, musim vybrat neco do tech 5000 to je maximum, leda, ze by prisel zazrak a nasel litr na ceste :))

            0 0
            • sportovni_biker  

              Chapu, tak v tom pripade jestli nepremyslis nad kotoucemam do budoucna tak ten Axel ber

              0 0
              • MaRtYs  

                Nejsem zas kotoucovej nadsenec :)) zatim jsem maximal spokojenej to co mam. Jo a nevite o nejaky shopu, kdy byli nejaky ramy ?? Neco do tech 8 litru…Koukal jsem na Meridu a letos nic moc… Shanel jsem Cube ale nic jsem nenasel, jen na jejich nemeckych strankach a ramy v cene tam nebyli

                0 0
    • goofy  

      Pokud bych mnel vybirat tady z tech vypsanych, tak bych nebral nic. Bud si kup nejakou starsi, nebo ber Splice. Axela ve vzduchu bych nebral, zbytecna dalsi investice do pumpicky, to uz by se vyplatila i ta Tora.

      Ale stejne v tehle cene bych koupil nejakou starsi pruzinovou Marzochu nebo neco jineho. Klidne i levneji, a setril dal na lepsi. Ono kdyz koupis dobre starsi, tak ji muzes prodat, aniz bys na tom nejak stratil, nebo stratil moc…

      0 0
      • Chipita  

        nazdar,ale Marzocha comp 105 05 za 5500.- je v klidu

        0 0
        • goofy  

          No jasne, + pumpa… Proste kdyz neni vic penez. Taky to znam a zatim, nez si nasetrim na nejakou novou s pevnou osou si radeji koupim starsi, a setrim dal s tim, ze ji pak muzu prodat za temer stejnou cenu jak sem ji koupil…

          0 0
          • Chipita  

            a máš nějaké typy na starší vidle?Protože já mám skoro stejný problém a nevím jestli jít do compu 85mm 05 za 4500.- nebo jít do pružiny

            0 0
            • goofy  

              Pred nedavne jsem prodaval… ;o) Ted nevim. Zkus prosmejdit bazary, pockej na jaro, az se lidi zacnou zbavovat veci. Proste to chce hledat.

              0 0
              • Chipita  

                a nemáš náhodou zkušenosti se zdvihem 85mm?

                0 0
                • goofy  

                  Na mne to je hodne malo a pod 100 bych nesel, ale zalezi co jezdis a co od toho ocekvas…

                  0 0
                  • Chipita  

                    toď otázka:)jezdim les,polňačky a nějaké sjezdy nic velkého,a před tím,jsem měl obyčejnou Suntour,ale po 5 letech ta pružina je v prčicích a při sjezdech už to de cítit na rámu.Právě nemůžu z lidí dostat tu zkušenost s tímto zdvihem:)

                    0 0
      • kesu  

        ja bych teda do jety vidle v tydle cene nesel muzes se hodne zklamat,ale koukal sem na tu J4 a je to spusne vybaveny(lock,nas­taveni zdvihu,utlumu)az na tu vahu je to dobry,mozna bych to zvazil radsi nez toho axela co sem psal nahore.Splice neber,polovina jich ma z vyroby velkej vakl a tlumeni se da az moc snadno prorazit.A co se tyka vzduchovejch marzosek,vydrzej asi vsecko ale jsou strasne necitlivy,jedine ji predelat na pruziny pokud to jeste jde

        0 0
        • Chipita  

          no jo,ale já vážím v průměru 80kg,takž spíš asi ten vzduch než pružinu.Ta vidle má prej najeto jen 100 km,že ji kupoval před Vánocemi

          0 0
          • kesu  

            ja mam s vecma skoro devadesat (bohuzel) a jezdim na pruzinove vidli se standartni pruzinou a v pohode.pristi vidlice ale bude vzduchova,ale jedine s dvema komorama.Ja bych fakt nasetril na toho rekona…

            0 0
        • Luke  

          to je to se splice tak spatne? zatim je to muj favorit ve vyberu… vybiram asi pul roku, tak abych neprebral :-)

          0 0
          • Chipita  

            no jelikož jsem tady něco pročítal,tak to hodnotí tak na 70%

            0 0
            • Luke  

              no ja mam historii prectenou ohledne vidli snad celou, ale vim toho jeste min nez na zacatku… jeden rekne super vidla, druhy ze je na h… a potom se ma clovek rozhodovat :-)

              0 0
              • Chipita  

                právě,to je nejhorší a pak tě to dokopává do lepších a lepších vidlí za víc a víc peněz a pak úplně zapomeneš,že jsi chtěl jen něco lepšího než máš teď.taky už nevím čí jsem :(

                0 0
          • kesu  

            no je a neni kamarad si ji privezl z kseftu a mela vakl,jel na ni asi tak 100km a prorazil patronu tlumeni tak ze se mu vidlice uplne kousla(a to na ni neskocil jen sjel s nejaky prekazky typu schody).Pravda ale je ze mu vse na reklamacce opravili.Dalsi problem je,ze je docela slozity sehnat u manitou pruziny na 80kg pri tydle vaze chodi splice na standartnich pruzinach dost casto k dorazu.U rs je to lepsi tam jsou standartni pruziny tuzsi.

            0 0
            • Luke  

              tak to me zacina odrazovat, mam presne 80kg. takze zbyva tora nebo black. mx comp se da sice sehnat za 5 a pul jak tu nekdo psal, ale vzduch nechcu, radsi bych preferoval pruzinu na vetsi citlivost. no a hned je rozpocet o dva litry vyssi. s takovou zdvojnasobim cenu mojeho bajku jen vymenou vidle

              0 0
              • Chipita  

                a co taková RS Judy SL U-Turn?

                0 0
                • Chipita  

                  to byla blbost,co jsem napsal…:)

                  0 0
                • Luke  

                  hm, tak to bych radsi priplatil 3 kila za toru. judyna je na bikestore za 5600, tora na koloshopu za 5900

                  0 0
              • kesu  

                ale zase je fakt ze kdyz sehnal tvrdsi pruziny a po reklamaci si vymenil dolni okrouzek tlumeni za kovovej tak uz mu drzi ale ty pruziny staly 15kil,ja bych zvazil tu toru,hodne lidi ji tu chvali.ja mam zkusenosti s pikem a revelationem a ty muzu jen chvalit.a mam starou judy a to je super vidle,nedam na ni dopustit

                0 0
            • goofy  

              Aha, takze raci budes doporucovat vidle s nohama jako z paratek… Ostatne Axel a Splice maji obdobne systemy tlumeni, tak proc by nesel prorazit i on? Kdo vi co stim ten tvuj kamos delal, mozna z mnel fakt vadny kus, ale proc sakra Judy nebo Axel?

              0 0
        • Chipita  

          já fakt nevím do čeho mám jít,byl jsem rozhodnutý vzít tu compku 85 mm,ale pořád nevím,jestli mě ten zdvih uspokojí,a těch pružín se obávám (kvůli váze)

          0 0
    • Chipita  

      zas za ty prachy mi to přijde v poho.Když to porovnám s tou Sunturkou(65mm),tak 85 mm mi příjde jako luxus:)

      0 0
    • UCHI  

      Mám Suntour XC PRO ETA a naprostá spokojenost.Je to 60–120mm, vzduch-vzduch,nastavitelná z řidítek.

      0 0
      • Chipita  

        No co jsem čelt,tak lidi to moc v lásce nemají,prej jsou pak docela nespolehlivé

        0 0
    • Chipita  

      Kesu,tys toho napsal tolik,že teď už fakt nevím.Tady se všechno chválí:)to si člověk potom nevybere

      0 0
      • kesu  

        ja sem to po… neprecetl jsem si jaka ta j4 je ja myslel ze to je na styl stary judyny 04,tak se timto omlouvam.

        0 0
        • kesu  

          zkusenosti mam s judynama 2000 a 01(ty jsou super),u tech stavajicich fakt nevim.. ale posledni slovo-bral bych Toru!

          0 0
          • Chipita  

            no nevím,to bych raději šel do Marzocchi comp 105 2005,nevím ale příjde mi pevnější

            0 0
            • MaRtYs  

              No a co ten Manitou Axel Platinum ve vzduchu ?? Nasel jsem ho ted nekde za 4300. Asi Tora bude lepsi, ale prece jen to je rozdil… Tak jestli ma nekdo zkusenost s Axlem, tak help :o)

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.