• jecnak

Tak abych jeste vic znejistel, tak si necham poradit na foru :-) Shanim proste nejakou bytelnejsi vidlici do 10k Kc a na vyber momentalne zustalo tohle: MX Comp ETA na 105mm RS Judy Race (rv 2001) 63/80mm RS Duke XC

Celkem jsem rozhodnuty pro Marzocchi, ale treba ta RS Judy je zase o pul kila lehci, coz se vazne docela dost. Ceny Judy a M jsou podobne. Duke je z toho samozrejme nejlevnejsi a hmotnostne taky vyjde nekde kolem 1700g.

A ted babo (bajkere) rad :-) Diky za vsechny rozumny nazory.

• Otaku  

a co MX Pro hehe…

• jecnak  

Proti MX Comp tam vidim akorat navic regulaci tlumeni zvenku, ale to neni az tak super, protoze tohle steluju akorat dvakrat rocne… Navic je to uz pres 10k Kc.

• Otaku  

IMHO: RS (judy,Duke)→ chrt M→ turista zamysli se co jsi a podle toho vyber ;-)

• fousac  

chrt skoro nejvetsi… ty delas jako ze ho neznas… :)

• jecnak  

No ja nevim, ja bych to zase tak striktne nerozdeloval, protoze ta M ma zase vzduch, takze bude mit progresivni chod, coz se mi na chrteni zda celkem dobry a navic je tam ta ETA. JEdiny co je proste blby je ta hmotnost, ale tady zas neni tak znat a pokud je vyvazena zivotnosti a tuhosti, tak je mi to uz celkem fuk.

• Aiax  

Neco podobneho jsem resil pred 6 mesici. Nakonec jsem vybral MX Comp. Nelituju a je to presne jak pises – da se nastavit hodne sportovne (spis mi na ni chbi mod „skareb“, aby brala i mensi nerovnosti), ale vaha… ja mam 105mm a s ocelovym sloupkem = hrube pres 2kg. Pokud se smiris s vyssi vahou a mensi citlivosti na zacatku chodu, tak je MXC asi nejlepsi volbou, jinak bych asi bral duka. Ja priste chci vyzkouset FOX Vanilla nebo Marzocchi Marathon…

• sun7dots  

Tak tejden zpatky jsem presne tohle resil. Vybiral jsem mezi tou Marcoskou a dukem. Nakonec jsem se rozhod pro Marzosku. Vyborna volba. Od ty doby sem porad na kole a nemuzu se toho nabazit;) A nevim jestli to je jenom placebo efekt, ale davam ted i veci co mi pred tim delaly problemy. Doporucuji.

Libi se mi na ni, ze ji muzu mit hodne na meko a ani tak nechodi na doraz. A to ji mam fakt hodne mekou. Do kopce to taky neva, to zapnes etu, vidli vicemene zamknes a je to.

• Jogador  

No to je docela normalni, jen to neni až tak moc funkčností té vidlice, ale tím, že se změní geometrie kola. Samozřejmě je změna někdy i k horšímu…:)

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse