• Meesha

Chtěl bych se zeptat lidí co jezdí nebo jezdili Sida s kotoučem jestli jsou s touhle kombinací nějaký problémy ať už s vaklem nebo nečim podobným? Mam 70kg a uvažuju o Sidovi s normalnim 160mm kotoučem. Teoretický názory kibiců apod. co na tom nikdy nejeli mě až tolik nezajímaj…;-) Dik

• jecnak  

Vzhledem k tomu, ze jsem udelal vakl i Dukovi na Vckach, tak jsem si SIDa rozmyslel.

• Martyss  

Po kolika km ti ta vůle udělala?

• jecnak  

Kolem 15k km.

• jaski  

lol a to se divis?za 15 k km by se udelal vakl i kdyby si jezdil bez brzd.natoz na dukovi

• zac  

no jo ale u nekoho to muze byt 1 sezona, a kupovat na kazdou sezonu novou vidli, bych si radsi vzal tuzsi i kdyz tezsi vidli a mel ji dyl…

• jecnak  

Tak nejak, hlavne SID nema zdvih 100mm a to rozhodlo. Ze bych ho po sezone vyhodil by me moc nepalilo, ale potrebuju trosku vetsi zdvih.

• Martyss  

Ale si duka měl dříve na 80 mm, ne? btw proč vyhazovat vidli, když stačí vyměnit pouzdra…

• jecnak  

Ale ja jezdim bez brzd ;-)

• lubos  

No nevim. Ja mam treba nejakou starsi Marzocchi, najel jsem na ti asi tak 7t na Vckach a dalsich snad 3t na kotoucich (160), a vakl porad nema. Naproti tomu AM1 ma najeto tak mozna 500, nebo 1000? km s 205mm ktoucem a leva noha ma vakl.

• mawerick  

ja vozil duka s kotoucem (180 i 160) a po dvou letech porad v pohode…

• marapara  

Nápodobně, mám Duka XC U-Turn, většinou jej vozím na 85 mm, na sjezdy 108 mm. Po téměr dvou letech používání – tj. asi 18000 km vakl nepozoruji.

• prodi  

Pokud máš 70kg, tak bych si snad hlavu nelámal. Chce to ovšem pravidelný servis.

• prodi  

To chceš na toho Treka? To budeš nebezpečnej chrt:)

• BB  

rok jsem to vozil, mam 80 kg a bez problemu

• kankrlicek  

Mám Sida 3. rokem, 73–77 kg, ale jsem stařík :), takže mu asi nebudu tak dávat, kotouč 160 mm. Provádím běžnou údržbu, na konci sezóny dám do servisu a zatím pořád bez toho vaklu. mk

• zirecek  

Nevěřte Kankrlíkovi :o), ve sjezdu dává i mladíky, SIDka má minimální provozní vakl, drží dobře.

• vifon  

Mam Sida Race 2,5 roka, z toho 1 na kotucoch (160). Pravidelne servisovana a doteraz bez akehokolvek vaklu.Jedine co mi na nej vadi, je ze je malo tuha. Z toho dovodu sa tesim na moje nove endurko s bytelnejsou vidlou. Inak so Sidom mam na XC len dobre skusenosti.

• vifon  

PS: vahu mam ako kankrlicek 73–76 kg a pri zjazdoch jej tiez davam dobre zabrat.Aj ked mam niekedy obavy ze mi kazdu chvilu prdne :-)

• lubos  

S vaklem mozna nebu takovej problem jako s tim, ze se to bude kroutit. Ale to jsem jenom slysel … a dotycny mel taky asi 120kg .. tak nevim. Ja jsem SIDa nevzal, protoze je jenom 8cm zdvih. Reba je tezsi o necelych 300g, myslim, ze bys mel radeji Rebu.

• PanJaz  

Džez nade vše!

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.