• Páník

    pojedete nekdo,pripadne pokud jste jeli,please o nejake postehy.podle propozic by to mel byt spis takovy „sranda“ zavod,coz mi vyhovuje.sice jsem se zarek,ze na kole zavodit nebudu,pac jsem si v dorosteneckem veku uzil soutezeni az az,ale toto asi zkusim.

    0 0
    • Páník  

      …jo a jeste odkaz www.mtb.cenytisku.cz/rocnik2006/

      0 0
    • McBlacky  

      jel jsem už dvakrát a moc sranda mi to nepřišlo, je to strašná střelba. Jak je to krátký a lehký tak se jedou příšerný kule start-cíl. Druhá půlka je silně taktická a je dobrý mít silnou skupinku která střídá, tam najedeš nejvíc. dá se jet na krosu a i klidně s pevnou vidlí. uvidíme se tam :)

      0 0
      • prodi  

        Škoda, že se tam nedá postavit do první lajny na startu nějakou fintou, viď? :)

        0 0
        • McBlacky  

          loni sem stál v první lajně :) ale teda na čestný startovný no :(

          prědloni jsem jel úplně zezadu, páč jsem přijel pozdě. start je blbej hned v prvním kopci se to štosuje a jak to prochrápeš tak je konečná, je to tak krátkej závod že jak ujede čelo už to sám težko stáhneš

          0 0
          • prodi  

            Já vím. Letos už snad nějak využiju to, že tam bydlím :-)))

            0 0
          • coffield  

            Kvůli tomu startu a za ním následujícímu podjezdu se z toho loni stal takový oddechový závod :)

            Ale proč ne…

            0 0
      • Páník  

        koukam,ze nejlepsi mel cas 1,5 hodiny,coz je prumerna pres 30…tak tam se asi pohybovat nebudu:),povazoval bych za uspech,kdybych dojel do 2 hodin,pac ja se na kole spis kocham:).jeste jsem zadnej zavod nejel,navic je to blizko,tak to chci zkusit…no nic, uvidime se na startu a pak az u gulase:)

        0 0
      • frof  

        Uz to tady padlo nekolikrat.Kudla zavod. Je to co se tyce postavene trate a terenu hodne neatraktivni.Takovy zavod pres satelitni mestecka a chatove osady.Ja bych to prejmenoval na zavod o Zahradni konev".

        0 0
    • Daf  

      Letos se tam chystam.

      0 0
    • bajkr  

      tak to je peklo :-D

      0 0
      • Páník  

        no co…„zavod je urcen pro sirokou verejnost“:)

        0 0
      • Jarous1  

        Nevim co se Ti nezdá… Pokud náhodou pojedu, tak budu mít skoro stejnou výbavu…;-)

        0 0
        • bajkr  

          škoda že vzadu na tom nosiči nemá košík na rohlíky :-)

          0 0
          • karliner  

            a vepředu kvůli rovnováze košík se střapatým jorkšírem :-)

            0 0
      • fousac  

        sakra.. ten nosic mi chybi k dokonalosti.. jinak to sedi.. ;))

        0 0
      • jizby  

        …a slavnostní defilé uzavíraly alegorické vozy …

        0 0
      • Krutohlav  

        ..cca 50 km okruh Posázavím pro amatérské a sváteční cyklisty. 60% po zpevněných lesních a polních cestách , 20 % terén a 20% asfalt převýšení je 650 metrů. Trať svým charakterem není náročná a je sjízdná bez problémů jak na horském tak trekingovém kole.

        Na smiech je skôr fakt, čo robí taký „závodník“ ako ty na závode pre sváteční cyklisty na trekingovych kolech ???

        0 0
    • jecnak  

      Silnicni zavod v terenu. V casti, kde jsou rovinky kolem Jevanskych rybniku je to regulerni soupereni v baliku, jede se kolem 36 – 45.

      0 0
    • yakub  

      já už se těšim a určitě jako v předchozích letech pojedu. Mě ty rychlý „maratony“ celkem vyhovujou…

      0 0
    • Meesha  

      Me se to libi, letos jedu znovu. Snad uz z „prvni lajny“ Tunel je krutej :-)

      0 0
      • prodi  

        Tunel nic není, pokud tam nějaký vtipálek nenastraží nějakou past:)

        0 0
        • cabbage  

          dobrej napad:o) z chaty to tam nemam delako…:-D

          0 0
          • prodi  

            Žebych se taky letos zúčastnil jinak než závodně a vzal si kameru? :)

            0 0
            • frof  

              Urcite o atraktivni useky nebude nouze.

              0 0
              • prodi  

                Jo, možná jak ležím v cíli a chlastám toho jejich Ferdinanda :)

                0 0
                • McBlacky  

                  :) souhlas, sjezdy obtížnost 0, výjezdy obtížnost 0 nuda :)

                  0 0
                • Darkson  

                  to udělám taky, ale přijedu stejně jako loni jako divák. je to fajn

                  0 0
                  • Páník  

                    prijedte…my co pojedem si to odslapem a pak skocime na par skopku:)

                    0 0
        • Meesha  

          nahodou… loni sem jel poprve a vsichni rikali, ze tam maj bejt svicky. Vjedu tam, tma jak v prdeli, tak sem si obrousil loket o tu zed a za mnou sem pak slysel jen skrtnuti, vykrik a pak se tunel zavrel :-D

          0 0
          • prodi  

            To je pravda, předloni svíčky byly, loni ne…

            0 0
          • cabbage  

            svicky jsou stejne na nic, musis koukat po tom svetlu na konci tunelu a bud vyjedes nebo ne, stejne vic nezmuzes…;)

            0 0
          • Jogador  

            Problemem hlavně jsou sluneční brýle:) Nebviděl jsem nikoho, že by si je sundaval:)

            0 0
            • McBlacky  

              já si je strčil do pusy a tak zaslintal že jsem je pak dal do dresu :) letos jedu čirý skla :)

              jinak se to nezdá ale v tunelu jsou i šutry a to jak volně tak v zemi, já brzdil a lempl mi skočil asi v 40km/h téměř na záda

              0 0
              • ¨MZ  

                Jo tunel je problém. Při prvním ročníku jsem tam vjel s hodně tmavýma brejlema a v tunelu na těch kamenech už není šance je sundat. Od té doby už brýle neberu

                0 0
    • -Alan-  

      Jede někdo na tuhle akci z Hradce Králové nebo přes HK či Pardubice? Moc by se mi hodilo svézt se, kdyby bylo místo pro mě a kolo. Příspěvek na PHM bych dal.

      0 0
    • Páník  

      Tak co letos? Kdo jede? Poradatele slibuji velkou zmenu trate, takze by to mohli zatahnout i do nejakych kopecku, aby to nebyla takova kudla,co?;)

      www.mtb.cenytisku.cz/rocnik2007/

      0 0
      • McBlacky  

        mluvil jsem v sobotu na Hluboký s pořadatelem a říkal že změny budou :

        1. Od „tunelu“ do prava až k Hlásce pak podle vody směr Hvězdonice a po nájezdu na asfalt ostrá ale velmi ostrá modrá vlevo :)
        2. Po sjezdu z Ondejova na Zvánovice se pojede ne po vrstevnici přímo ke druhému brodu ale cca v půlce cesty se pojede opět nahoru na kopec :) :) a dolů -překvápko, luxusní zelená (nahoru se ndá vyjet) :)

        to je myslím všechno co jsem vyzvěděl. Takže dle mého přibyde jeden krpál, cca 2–3km hezkého terénu po rovince a kopec z Hrušova na Ondřejov místo po rozbitým alsfaltu bude pekelnej rubec po lesní stojce

        0 0
        • Meesha  

          jj, Petr tvrdí, že letos to na pevnou neni ani nahodou. :-)

          0 0
          • prodi  

            Byl jsem s ním včera projet trasu, trochu to vyčistit od větví a bude to opravdu těžší…jsem si z něj dělal srandu, jestli chce v Posázaví pořádat Sudety :)

            0 0
            • Darkson  

              ty jo, to zní zajímavě. zvažuju přihlášku.

              0 0
            • Milenius  

              No mozna by to chtelo motorovku, nechce se mi verit, ze ty klady odstratite rucne :) jinak trasa je to pekna, kdybych mohl, tak se prihlasim

              0 0
          • pelhrimov  

            Tak již vím, že přibude terénu, ale poradí někdo, kdo si to projížděl jestli se ten závod nechá jet 1,9" gumách s nějakým rychlejším vzorkem nebo je lépe obout 2,1" terénní plášť. Použít Maxxis Ignitor nebo Ritchey Speed Max Omega?

            0 0
            • Milenius  

              Ja to jel nedavno na 1.75" a uplne v pohode, jelikoz bude asi sucho, tak bude lepsi nejaky rychlejsi vzorek, jede se to cele po cestach (az na par metru), takze pro mne super trasa, skoda ze nejedu, snad to vyjde za rok

              0 0
          • pelhrimov  

            Tak již vím, že přibude terénu, ale poradí někdo, kdo si to projížděl jestli se ten závod nechá jet 1,9" gumách s nějakým rychlejším vzorkem nebo je lépe obout 2,1" terénní plášť. Použít Maxxis Ignitor nebo Ritchey Speed Max Omega?

            0 0
        • Thidney  

          ta zelená se dá vyjet, když jsem ji vyjel i já .-)), jsem tam včera byl, bych se podíval jestli tam půjdu fotit páč byl vprostřed zelený v zatáčce strom, ale už je bohužel pryč .-/ jo pokud jedeš zelenou dolů je zrádná tím, že je to dlouho rovná rychlá cesta a pak se to zlomí v zatáčky kořeny a vymletý rygoly.

          0 0
          • McBlacky  

            hmm no je fakt že když jsem tam byl naposled tak můj nejlehčí převod byl 28/28 :) pak pár let pauza kdy přibyly svaly a ubyly zuby -na pile :)

            0 0
        • Milenius  

          Projel jsem si to nanecisto a muj komentar: TO ze je to litaci zavod teda absolutne neplati, sice jsem presne nevedel ve d trech mistech kudy jet vlacel jsem kolo lesem, kde se jet nedalo, ale to neberu

          1. ta modra je silena, spousta popadanych stromu, prudky kopec nahoru, vlek jsem kolo lesema krovim, jet se tam neda, uvidime, zda to tam aspon troch vycisti
          2. nevik kudy se tam melo jet kolem zvanovicky potoka doleva, prtooze jsem tam zadnou cestu nenasel a je tam prudky kopes nahoru, pouze les, tak jsem to radsi objel az na silnici k hradci a zpet po lesni do voderat, kde se jelo dobre, tak to netusim, kudy se tam mohlo jet
          3. vyjezd z mnichovic je tade dost hroznej, ne ze by mi ten kopec tak vadil, ale jet hned po startu takovej krpal v 800 lidech, to je maso, to se musi pomlatit
          0 0
      • petebike  

        docela se tesim, jedu…kdyz nebude prset…

        0 0
    • 10  

      Díval jsem se do propozic a neni tam kategorie junor…je to možný???

      0 0
      • kime  

        jo je to mozny, juniori tam fakt nejsou proto to letos nepojedu

        0 0
        • 10  

          Tak to je pěkné na ho**o,jak tam můžou dát jednu kategorii do 29 let??To jako fakt nechápu…

          0 0
          • Medunka  

            hele, klidni hormon, zensky jezdi normalne v jedny nebo ve dvou kategoriich na spouste zavodu v CR

            0 0
            • kámen úrazu1  

              Jo. Ženský často rozdělej třeba jen na dvě kategorie (nebo ani to ne), a to i když jich je i několik desítek – eliťačky a ženy do čtyřiceti v jedný a nad čtyřicet v druhý skupině. Chtěla bych vidět, jak by někteří chlapi prskali, kdyby měli třeba i na poměrně velkým maratonu jet v kategorii s eliťákama. :-) Argument, že chlapů jezdí víc, u mě neobstojí. :-)

              0 0
          • karliner  

            No, doufám, že vaše letošní neúčast tento veskrze sympatický podnik nepoloží :-)))

            0 0
    • TOMMI  

      Dal jsem to v sobotu a proti lonsku urcite hezci a narocnejsi.Vice kopcu tim padem i sjezdu,pekny bro­dy.

      0 0
      • tm  

        Uz je na trati nejaky znaceni? Nevite nekdo kdy se objevi?

        0 0
    • McBlacky  

      no tak to jsem tam nemusel ani jezdit :/ dva defekty mě nějak sebraly náladu. nakonec 88 flek. Nová trasa se mi líbila moc. Je to závodivý a navíc je tam pár hezkých míst.

      0 0
      • tm  

        A sou negde na webu vysledky?

        0 0
        • McBlacky  

          zatím ne. tohle mám z předběžnejch co visely po dojezdu

          0 0
          • tm  

            Abych nekecal ze sem te o misto zariz, ja mam dojem ze sem byl 87 (cteno tez z predb. vysl). Taky nic moc, na Vavrove Palouku sem se smotal a ten otres sem uz pak nak nerozjel.

            0 0
            • McBlacky  

              ten sjezd je blbej, to koryto uprostřed cesty dokáže pěkně potrápit. Naštěstí o tom vím a dával jsem si bacha. Jsi mě nějspíš předjel někde za brůdkem v kopci do ondřejova když jsem po druhý měnil duši :(

              0 0
      • sfinga  

        nic si z toho nedělej, taky sem měl dva defekty. Nejdřív zadní a pak když jsem to vyměnil, tak mi najednou uteklo přední. K vsteku, ke všemu ve sjezdu na 5. km :-( Nikdo nic nepujčil, až jedna paní se zastavila, jestli nechci duši a pumpičku :-) ale to už sem byl tak na 555 místě :-) ale nakonec sem aspoň dojel na 205. Ale trať se mi líbila, bylo to pěkný

        0 0
        • McBlacky  

          jsem cvaknul zadek asi 500 metrů od místa kde jsi stál ty. Akorát jsi otočil kolo na řidítka. Jsem to tam docela rval abych dohnal blbej start :/ pak v kopci od Sázavy jsem propích o šutr předek. Naštěstí mi někdo zastavil a dal z camelu duši. Díky mu…

          0 0
    • goood  

      Trasa byla pekna, taky se mi libila vic jak lonska, akorat tam nejak pribylo brodu (nebo si z lonska pamatuju jen 2). Nemohl jsem se dostat na vyssi tepy, asi jsem trosku pretrenovanej, ale nakonec celkem spokojenost s 57.flekem. Hlavne ze nebyl zadnej defekt :)

      0 0
      • wewerka  

        Pry 750m prevyseni :) Ja jsem dojela skoro se stejnym casem jako minuly rok (3h). Skoda je, ze se to s tim 300m prevysenim navic neda srovnavat…

        0 0
        • goood  

          Zas i tolik tezsi to nebylo, loni bylo trosku bahno. Jinak loni bylo 47,2km/850m, letos 52,4km/995m

          0 0
          • Pijer  

            Tak to jsi mi vážně udělal radost, měl jsem na výškoměru 960m a začínal jsem být rozmrzelý, že o tolik proměřuje. Dokonce jsem sem chtěl napsat, jestli to někdo, pro srovnání, nemá změřený :-)

            0 0
          • karliner  

            Mě HAC 4 naměřil 965 metrů nastoupaných, 963 metrů naklesaných a 52,07 km ujetých.

            0 0
    • fil  

      Vzhledem k tomu, ze nemam najeto a puvodne jsem vubec nechtel jet … (jeste pred mesicem 5ti tydeni laborovani se zlomenym nartem) nicmene protekce do prvni vlny me presvedcila, jsem s vysledkem cca 2:23 – 140flek, moc spokojenej. Trasa dobra, presto jsem si opet potvrdil, ze masovky nejsou pro me a bojim se ve sjezdech!!! Brody super! Tesim se na fotky a tento muj 4 kratkej zavod beru jako vydarenej. Tak treba za rok. Jo a preju brzke uzdraveni te divce? co si zlomila klicni kost :O(, snad se nikomu nic dalsiho nestalo!

      0 0
    • funtomas  

      Ahoj.nevíte někdo kde jsou fotky z toho závodu ? Vyhodil sem letáček s odkazem.dík

      0 0
    • jose  

      Trasa pěkná, závodivá, jen ten začátek, kdy se to 1km po startu zašpuntovalo, nebyl dobře řešen. Jako obvykle krom těch,co měli startovní místo reservovany(já ne:-)), plno „strejdů“ ve předu a v prvním kopci,kterej se dal bezproblému jet, tlačili. takže od té doby nemělo cenu to moc hrotit, tak jsem jel na pohodu, snažil jsem se pomoct Karolině Stolařový na druhej flek, bohužel jí to o 10s nevyšlo,jinak já 82.

      0 0
      • jose  

        tak ted koukám 85.:-))

        0 0
      • coffield  

        Hm :-( Stihnul jsem nastoupit úplně na konci náměstí a promlátit se všema lidma s kočárkama, nákupníma taškama a na skejtbordech trvalo dobu :-( Takže to pak fakt nebylo o výkonu.

        0 0
    • Rolei  

      Nějak nemůžu najít výsledky..kde mám hledat? Díky

      0 0
    • MaD  

      Není mezi vámi nějaký pamětník, který to jek v roce 2005? Přeme se s klukama kolik to ve finále bylo na délku a výšku.

      0 0
      • Meesha  

        myslim, ze 47km, ale vejsku nevim.

        0 0
      • McBlacky  

        já to jel, bylo to pod 50, myslím 47, ale převýšení myslím 680 nebo 750 ted nevím přesně

        0 0
    • JancA  

      tak to me se teda vubec trasa nelibila – uz loni, rikala sem si,ze to nepojedu podruhy a vcera sem tam stala zas.Zacatek ok,pak drzka, zmrzly nohy z brodu,protoze se prede mnou vyvalel nakej borec a ja musela taky.To co se pak delo,sem v zivote nezazila,uplne mi ztuhly prsty u nohou a pak cely chodidla,jako po lokalni anestezii. S tim sem nejak dojela do cile a furt myslela na to,ze mi treba upadne nakej prst:)))))154­.misto:(,ale sem stastna,ze krome narazenyho zapesti a krvavejch kolem sem v pohode

      0 0
      • Rolei  

        Aha tak to si byla v cíli ty, tipoval jsem tě na malé tretry, že máš ty nohy zmrtlé mě nenapadlo. Omlouvám se že jsem ani nenabídl pomoc, ale měl jsem zrovna na starost dvě kola a bál jsem se nechat je bez dozoru… hlavně že ti žádný prst neupadl :-o

        0 0
      • Pijer  

        Máš to prašť jako uhoď, já ty brody všechny jel a nohy jsem měl zmrzlý úplně stejně. No možná míň, protože jsem fofroval zhruba o půl hodiny pomalejc :-), ale jinak se mi to líbilo.

        0 0
    • Palos  

      Tak jek letos kdo jede, ještě jsem to nedal, dá se to vzhledem k terénu a brodům zajet na Pythonech, bejvá tam hodně blata ? popište terén dík

      0 0
      • McBlacky  

        opět jedu.

        jel jsem to dvakrát na racing ralfech, jednou na wormdrivech. Pokud by nebylo extra mokro je to na podobný pláště – RR, python, NanoR. Kdyby pršelo tejden, asi bych vzal drapák, výjezdy jsou většinou v pevným, snad kromě modrý od Sázavy na Kaliště a posledního krátkýho výjezdu na Kolokočnou. Z kopce by vzorek mohl pomoci  na úsecích Senohraby-mnichovka; červená z Karkošky. Jinak je to asi jedno na čem.

        zatím předpověď šalamounsky slibuje lehký deštík :)

        0 0
        • jecnak  

          Tak to spis dopredu drapak, dozadu neco co jede.

          0 0
          • karliner  

            Tak to budu mít já, protože budu líný přezouvat: vepředu středně sjetý Racing Ralph, vzadu taky racing Ralph, ale sjetý hodně :-)))

            0 0
    • JancA  

      jela jsem to dvakrát a nic moc, divnej start, hned se to ucpe a nijak mě to nenadchlo. letos budu za pecí:)

      0 0
      • kleky  

        Stalo se mě loni totéž. Na začátku to byl spíše pěší závod než cyklo. Ale loni mě to po těch náročnejch čarodkách tolik nevadilo :).

        Proto si tam letos jedu spravit chuť a získat lepší názor na ten závod :D. třeba se to nepovede, třeba jo, uvidíme co nato ještě počasí :)

        0 0
        • McBlacky  

          no čarodky dokážou zamíchat s pořadím :)

          0 0
          • kleky  

            To my povídej, po 4h spánku, s kocovinou a bolavejma nohama se mě fakt loni dobře nejelo.

            A to nemluvim otom, ze tu piti me doslo uz na 15km. Holt hrdlo bylo vyprahle az beda :D

            0 0
      • ¨MZ  

        já jel první čtyři ročníky, v roce 2005 a i 2006 mě nedali číslo do první vlny, ikdyž jsem ji měl vyjetou, tak už na to kašlu. Zvláště 2006 jsem se postavil na blbou stranu na startu, kde se to po výstřelu vůbec nehýbalo a vyjížděl jsem hodně ke konci. Samozřejmě se to na trati dvakrát ucpalo a tlačilo se, ztráta alespoň 5 minut. Akorát jsem byl pěkně naštvanej za čtyři kila :-) Radši si v sobotu půjdu pro výprask na Slapy v UACu :-)

        0 0
        • favorit.  

          ja chci jet i Okolo Slap. Oba zavody se preci nevylucuji ;-)

           
          0 0
          • ¨MZ  

            tak šlo by to zvádnout, to je jasný, ale nemůžu být všude. Ty Mnichovice už jsem jel čtyřikrát, moc mě nelákají a i s cestou mě to vyjde skoro na tisícovku. To mi za to momentálně nestojí.

            0 0
    • favorit.  

      jj, ja uz jsem i prihlasenej. Kdyz budu kolem stovky, bude spokojenost. Ale pochybuju o tom…

      Minulej rok jsem nejel, ucastnil jsem se v letech 2005 a 2006. V 2005 jsem po startu fajnove boural do auta, co bylo postaveny na ulici :-/

      Jinak soucasna trat je celkem pekna a rychla. Doufam, ze vyjde pocasi, atmosfera tu byva fajnova. A u Kormorana na brodu, to bude sranda. Ne ze se zas nekdo bude snazit vodu objet po lavce!!!   :-)) 

      0 0
      • Jogador  

        Tenhle brod tam snad už neni…

        0 0
        • favorit.  

          podle mapy je tam porad  ;-)   A jinudy tohle objet nejde

          0 0
          • Jogador  

            No, podle mapy se ted hned za tunelem jede doprava, narozdíl od staré cesty, kdy se jelo doleva, ale loni jsem nejel, koukám jen na mapy… pozítří uvidim:)

            0 0
            • McBlacky  

              jako loni se jede brod pod Hláskou. Podle mě horší než ten původní. Je tam lávka, ale bývá zapáskovaná. Loni jsem ho nejel a ani letos neplánuju. těch 10sec oželím…

              0 0
      • wert_1  

        Hmm, brod je o vejšce vody v řece a ta teď asi není, v neděli jsem jel suchým kolem..

        0 0
        • favorit.  

          no, doufejme, ze kluci ze Ctyrkol udelaj hraz na potoku :-))

          0 0
        • McBlacky  

          To si pleteš – my myslíme ten brod na žlutý turistický kousek od Sázavy pod zříceninou Zlenice. Potok Mnichovka má 3–4 metry na šířku a voda je v něm pořád.

          0 0
    • McBlacky  

      slušnej let :)

      akorát by nemuselo být tolik bláta. Organizačně ráno chaos a fronta na reg jako v Polsku :) dlouhá a pomalá. Jedna hadice na mytí kol 600+ účastníků – to už byl spíš vtip.

      konkurence rok od roku větší. nakonec 30. celkově kolik v M2 a team Ski & Bike centrum Radotín netušim.

      0 0
    • Darkson  

      já se tedy účastnil jen jako divák, ale svůj názor, že pořadatel chce za tento závod „moc peněz za málo muziky“ se tedy nezměnil. zarazily mne už zmatky před startem, kdy to auta trochu zašprajcovaly. 3 budky toitoi pro 600 lidí, kde krátce po startu nebyl toaleťák, mi taky nepřišly OK. dorazilo mne, když se na startu dětských závodů zjistilo, že děti nemá kdo vést po trase. role se museli ujmout 2 z tatínků. v davu to pak jen zašumělo, když dětem(byli tam i asi 5letí prcci) hlasatel řekl, aby si na trati, která začínala po hlavní silnici, kde byl celkem provoz,  dávali pozor na auta. vše vyvrcholilo pláčem dětí a nadávkami rodičů v cíli, když polovina z mrňat  zabloudila…utvrdil jsem se v tom, že na startu tohoto pofidérního závodu mne na startu nikdo neuvidí!

      0 0
      • sfinga  

        taky trochu přidám. Konkurence rok od roku větší, a první vlna není první vlna. Dopředu se cpou lidi s botaskama na nohou, tak se pak není čemu divit, že první výjezd je docela nářez. Každej honí co nejlepší pozici. S Blackym jsme tam pár lidí dali, ale stejně si myslím, že kdybychom stáli víc vpředu, jsme na tom líp. Trochu sem chytnul krizičku ve stoupání před Ondřejovem a pak 2× bloudění kousek před cílem (někdo ukradnul cedulku), to taky závodu moc nepřidalo. Ručník dobrý, ale platit si ještě lístek do tomboly za 10 Kč, to už mi přijde od Šimery trochu vrchol. Mimo jiné nechápu, proč tam není katagorie Elite pro eliťáky. .. Bez bloudění bych dal tak 45 celkově, takhle mám 51 flek, v kat asi 21 takže nic moc… :-(

        0 0
        • prodi  

          lístek do tomboly nebyl zahrnut ve startovným proto, protože je docela opruz dělat tombolu, když všichni spěchaj domů a pro ceny si nikdo nechodí. Takhle je větší pravděpodobnost, že ten, kdo si lístek koupí, tam na tombolu taky bude. A 10Kč fakt není moc…

          0 0
          • kleky  

            Neni moc, ale i tak to kyzeny efekt prineslo jen z casti, ne vsichni byt si zplatili setrvali. A to, ze ceny mohli vyhrat i „kolem jdouci“ me uprimne prijde divne a ty akce kdy vyhlasovatel se rozhodl a rekl ze ma sanci vyhrat losovane cislo po zpatku ci dokonce startovni cislo, ktere si teoreticky nemuselo koupit listek je take zarazejici.

            Pokud si dobre pamatuji loni se k cislu dal listek do tomboli a kazdy si jej mohl ale i nemusel do osudi vhodit. Tato cesta me prijde nejlepsi, nevidim duvod proc se odtoho ustoupilo.

            K zavodu. Letos jsem si jel pooprativ neprilis dobre mineni a bohuzel se me to nepodarilo. Jsem totiz rad, ze jsem to cele prezil. Prvni tlamu jsem hodil spise svou vinou, ale ta druha, zapadnuti kola do drevene lavky a let pres riditka asi 2km pred cilem to je pro neznalce trate docela o hubu. O pesim zavode na zacatku nemluve.

            Nerad mluvim kritickym tonem, ale kdyz nektere veci dobre funguji jinde nevidim duvodu proc by nemohly fungovat i tu.

            0 0
            • prodi  

              tombola: příklad :"losujeme výherce přilby Etto, číslo 159,…159.....159 je tady? …tak ne …další…654...­..654.....taky nejde,,,,zkusí­me231.....je tady 231? "  nejeblo by tě z toho? Máš neskutečné množství cen, je docela těžké je do tomboly vůbec získat a pak to nemáš komu vlastně dát…no nevykašleš se pak na to?

              a k závodu: techniku jízdy tě pořadatel fakt nemůže učit…

              0 0
              • Meesha  

                asi tak. zrovna u tech prazcu sem chvili vyckaval, ale moc lidem se to nepovedlo trefit se z metrovy lavky do tech osmi centimetrů mezery :-) Zadna sranda… a ten poradatel co stal třicet metrů před tim a kažýmu řikal „bacha, klouže to“ (to je možná ono! Říkal, že to klouže, ne že je tam mezera) to taky pěkně kazil :-)

                0 0
      • ¨MZ  

        Mě úplně zkazil náladu pan Šimera v cíli, když jsem to jel naposledy před dvěma lety, kdy po závodě na nějaké připomínky ohledně startovného reagoval dost arogantně, příští rok že to dělat nebude a vyznělo to tak, že nás všechny seřval, že jsme si dovolili vůběc přijet a mít připomínky. Při závodě s jednou občerstvovačkou, kde si stačím vzít maximálně kelímek s pitím a po závodě dostanu ten nejlevnější párek co vůbec prodávají a ještě na něj musím stát frontu, mi to přišlo opravdu dost peněz, zvláště kydž jsem to porovnával s TransBrdy, které v té době byli levnější a zabezpečení a občerstvení nesrovnatelné.

        Jeho věta na úvodní straně na vebu závodu „Na všechny se těšim a doufám, že Já a město Mnichovice, jako pořadatelé opět vyděláme další milion.“ mě taky rozhodně nenalákala. Je mi jasný, že je s tim spousta práce a starostí, že se na tom podílí spousta lidí a že se na tom moc zbohatnout asi nedá, ale arogantní být nemusí.

        0 0
    • lodyh  

      To co popisuje Darkson sem – naštěstí – neviděl, a to že se mi jelo pěkně blbě, za to pořadatel nemůže:-) I když – neztratil sem se jako dost soupeřů, tak si asi nemám na co stěžovat. Na trati mi vadila ta dlouhá rovina v lese kousek před cílem, nebavilo mě to tam. Nakonec 121. celkem, na to jak sem unavenej, nic moc…:-)

      0 0
    • MITY  

      Mně se strašně moc líbila trasa! Byly tam parádní paséže a až na ten pěší závod na začátku to bylo po týhle stránce úžasný. Systém tomboly za 10 / 60 ,– je blbina a další, co tenhle závod shazuje je absence čipů. Proč se igelitka dostává až po dojetí taky nepobírám. Suma sumárum- trať úžasná, zbytek nic moc.

      0 0
      • nemeto  

        Mimochodem, viděl už někdo nějaké výsledky – o ty jde u závodů až v první řadě!

        0 0
        • petebike  

          na mtbs je odkaz ale spatny, nekdo tam napsal mail ze ti je posle…

          0 0
          • McBlacky  

            mě to z MTBS jde, ale není tam pořadí teamu.

            ono když to jeli bez chipů, tak to bude trvat tejden, než to zašmelej :)

            0 0
    • lodyh  

      Asi sto fotek ze startu a potom z posledního brodíku. Kdo se najde, má štěstí, kdo ne, nedá se nic dělat. Cvakala to sestři, na brodíku prakticky každýho než sem přijel. Tak uvidíte:-)

      http://lodyh.rajce.idnes.cz/…im_1.5.2008/

      0 0
    • vat  

      Tombola a pan Šimera to je opravdu pikantní téma.  V loni nám co jsme na tombolu zůstai vynadal za ty co odjeli. Ceny pak rozdával jak se mu zachtělo a bylo zřejmé, že už to chce mít co nejdříve z krku, případně že chce naštvat co nejvíce lidí. Závěr dne úplně zkazil vlastní artogancí. V loni jsem si sním o tom dopisoval, ale ta diskuze fakt nemá cenu. Upřímě řečeno nestojím o podobný zážitek, takže jsem sa na tombolu vybodnul a jel jsem domů.

      Co se týče dětských závodů, tak něco podobného jsem za ta léta co jezdím po maratonech nezažil. Totální chaos a neregulérnost. Děti vjížděli na silnici kde stála odstavená auta, nebyl nikdo kdo by je vedl, pořadatel přemlouval rodiče, kteří neznali trať aby jeli s dětmi, chaos na trati – nikdo nevěděl kudy jet, vyhráli ti, kteří si zkrátili nevědomky trasu (což pořadatelé odmítli řešit), dojezd nejstarších dětí společně s nejmladšími dětmi na kolech s přídavnými kolečka s podporou maminek byl také zdařilý. A řešení pořadatelé vyjádřené slovy „vždyť jsou to jen děti, tak to nějak rozdáme“ je pro mě také nepřijatelné. O tom, že do 14 hodin nebyl nikdo schopný vyvěsit nějaké výsledky dětských závodů ani nemluvě. Zkrátka děti na tento závod již brát rozhodně nebudu.

       
      0 0
      • Davy  

        Zažil jsem osobně a p. Šimerovi jsem už ohledně dětských závodů napsal. Jsem rád, že nejsem sám s podobným názorem. Opravdu nedobrá zkušenost a velké zklamání. Prozatím nebudu dál komentovat.

        0 0
      • Teddy  

        No dětský závod byl opravdu chaos. Byl jsem tam jako divák a docela mě překvapilo když jsem viděl že po sjezdu s Klokočné kde se odbočuje přes potůček do Mnichovic jezdily dětska proti sobě zrovna v takovém úzkém místě nehledě na to že nikdo nevěděl kudy, takže jsem tam dělal chvilku regulovčíka, protože cedulky tam nebyly a pořadatel taky ne. Jo a při přejezdu potůčku si tam jeden kluk tak 6let pěkně přelít přes řídítka naštěstí kromě pár odředin mu nic nebylo a jel statečně dál.

        0 0
      • Davy  

        Z příspěvku vyplývá, že sis taky dopisoval-a s p. Šimerou. Já mu psal na mail uvedený na webu závodu a prozatím se mi neozval a ani nevim zda zprávu dostal. Proto bych Tě chtěl požádat o kontakt  (jestli tedy nějaký máš) na p. Šimeru – asi nejlépe na mail v nicku. Než podniknu nějaké další kroky, chtěl jsem mu dát protor k vyjádření. Díky předem.

        0 0
        • prodi  

          co bys chtěl podnikat? Člověče vzpamatuj se

          0 0
          • jose  

            kua, taky to nechápu, někteří se tady vyjadřují jak kdyby uspořádali x závodů, všude jsou nějaké nepovedené věci, při takových masovkách obzvlášt.....tak se mi něco nelíbí a příští rok nepojedu a je to…mě se taky nelíbilo, že z 1 lajny(doslova:-)) jsem byl najednou tak 130, no a? aspon to víc nabudí, nejsme profíci.....

            0 0
          • Davy  

            Podle toho co píšeš nahoře si zřejmě na tomhle podniku nějak osobně zainteresovaný nebo si byl na trati a pak o průběhu dětských závodů nevíš vůbec nic.

            Buď v klidu. Nemám určitě na mysli žádné právní kroky. Za děti jsme jako rodiče podepsali stand. prohlášení. Ale za ten chaos je někdo zodpovědný. Takže jsem p. Šimeru, jakožto hlavního organizátora, po­žádal o vyjádření. Proto jsem i napsal, že to prozatím nebudu dál komentovat a počkám. To je  myslím seriózní postup. Pokud se neozve – možnost má, je to jenom jeho rozhodnutí. Potom mi nic nebrání se vyjádřit dál, případně varovat ostatní. To co se tam dělo bylo již za hranicí, především bezpečnosti. Určitě mi i ostatní rodiče dají za pravdu, že radši nic než tohle.

            0 0
            • prodi  

              máš pravdu, nic ti nebrání se vyjádřit, varovat, podnikat různé kroky. Jsou různí lidi. Někteří třeba příště nepřijedou, někteří maj potřebu ustavičně něco řešit, rejpat, šťourat, třeba jsou zapšklí, nebo maj jinej mindrák…každej je nějakej. Dělej si co chceš.....

              0 0
              • Davy  

                Nepochybuji o tom, že organizovat podobnou akci je něco jednoduchého a právě proto mě zajímá i pohled druhé strany. Opravdu to neni o rejpání ani o mindrácích, ale o tom bysme mohli ještě dlouho diskutovat. Já ještě počkám a ty třeba jako táta jednou pochopíš.

                0 0
                • prodi  

                  Já jsem táta mladé nadějné bajkerky:)

                  Nicméně spíš bych pochopil příští neúčast na závodě, než týden po něm čekat na nějaké reakce a nějaké to řešení…

                  0 0
                  • Davy  

                    Tak ti gratuluju. Nevím kolik jí je a kolik toho má za sebou. Každopádně přeju hodně úspěchů, radosti a co nejmíň podobných zkušeností jakou jsme udělali minulý týden my.

                    A snad pouze pro doplnění. P. Šimerovi jsem psal hned po závodech 1.5. a čekal na odpověď. Protože vím, že to není jenom o práci před, ale i po akci, chtěl jsem mu nechat čas. Pokud nedojde ke změně tratí, do Mnichovic na závody už radši opravdu nepojedem, Takže třeba někdy jinde naviděnou.

                     
                    0 0
              • Darkson  

                a někteří lidé zase zaměňují nezodpovědnost nebo neschopnost jednich za šťourání druhých. já u toho byl osobně a Davy má pravdu. mít na startu vlastní dítě, asi bych taky dost zuřil 

                0 0
    • Macek  

      ja jsem jel taky, nemohu hodnotit závod dětí, ale co se tyce normalniho zavodu, tak jsem byl spokojen ( nemyslim, tim svuj vysledek-jelikoz jsem pichnul a zapomel si dusi:-)), mozna par veci vazlo, ale letos jsem jel treba Peklo severu v Ceske lipe a tam mi organizace, tombola  a ceny (pr.pumbicka kellys jako 1.místo v juniorech) prisly hodne dole, oproti tomu, co daval pan Simera. tudis asi budu jeden z mala, co ma kladne hodnoceni :-) mozna, ze je to tim, ze poradam taky zavod, i kdyz jen cross-country a vim, ze organizacne to neni zadna sranda

      0 0
    • Blacks  

      Tak jen pár v­ěcí k závodu moc se mi nelíbí, když startuje 1000 lidi dohromady bez vln. kde clovek ceka na startu na cca 200 místě hned za elitou a nakonec se před něj odněkud nacpe dalších 200 lidí co přijdou na poslední chvíli ( z toho 100 největších turistů). Uznávám, že je to částěčně chyba pořadatelů, částečně drzost lidí a blbost těch kteří si stoupnou do první lajny a hned v prvním kopci slejzaji aby všechny zdržovali. Jinak trasa Ok-zajimavá, hodně bahnitá-na to že sem jel na tak hrozných pláštích(radši nebudu uvádět) překvapivě jen jedna držka, na značení si nestěžuji, vždy sem viděl na někoho před sebe, takže jsem nebloudil. O dětských závodech nic nevím. Absolutně scházeli čipy. Tombola za 10,– mi nepřijde moc fér. Kdž nechci losovat i nepřítomný lidi, tak snad neni problém tak jako jinde mít pro každého lístek, kam napíše jméno a číslo a pokud bude chtít vhodí ho do osudí.

      0 0
      • Teddy  

        Co kdyby byla den před startem kvalifikace jako v F1 a pak by se závodníci postavily na své startovní místa, v tomhle případě by se táhnul start až někam do Hrusic :-)

        0 0
    • krychlicka  

      jak procitam diskuzi zde i na mtbs tak jsem dospel k jedinemu zaveru..nadavat a pomlouvat na zavod (resp organizatory) zvladnou vsichni ti kteri si nikdy zadnou organizaci nezkusili, a naopak pochvala je jen od tech co vi co takovy zavod znamena zorganizovat.­.bohuzel/bohu­dik spadam do druhe skupiny a musim za sebe rict ze jsem jel mnoooohem hur zorganizovany zavody i za vyssi startovny a to jak co se tyce vlastni organizace, tomboly, cile apod tak trasy. je fakt ze par much by se tam naslo, ale vylivat si zlost v diskuzi za to ze mi nejedou nohy a nemam nic natrenovanyho mi prijde ubohy, to potom nepomuze ani ta prvni lajna na startu. na druhou stranu je samozrejme fakt, ze se najdou zavody kvalitnejsi, ale proste jestli se vam neco nelibi tak priste nejezdete a zorganizujte si svuj vlastni zavod.

      0 0
    • karliner  

      Mě se závod (trasa) líbí, jel jsem už po několikáté, jsem rád, že se najde někdo, kdo mi za cenu jednoho posezení v hospodě najde trasu, vyznačí mi ji (za to, že se našel nějakej vůl, co serval část označení fakt pořadatele neviním), postaví pořadatele na každou křižovatku, aby do mě nenarazilo auto, cestou i v cíli mi dá najíst a napít atd.

      Dětský závod hodnotit nemůžu, ale věřím, že pokud se vyskytly nějaké zádrhele, tak věřím, že příští rok to bude lepší…

      Co se týče tomboly – několik let po sobě jsem na ní zůstal (letos ne), vždy byla organizována tak, že po registraci se vhodily lístečky do nějaké krabice, ze které se pak losovalo a vždycky minimálně 2/3 lidí v době tomboly byli už na cestě domů, což byl fakt pro ty co zbyly vopruz a pro organizátora taky, takže asi letos prostě zkusil jiný způsob, no…

      Abych nepřechválil – fakt úmorný jsou ty fronty při registraci a rok od roku je to horší. Netuším, k čemu je registrace od sedmi nebo kolika ráno, když start je v deset a logicky uvažujícímu člověku dojde, že drtivá většina závodníků nepřijede dřív než v půl deváté (co by asi ***** dělali v sedm ráno na státní svátek v takový díře???). Já osobně se do fronty na číslo (byl jsem registrován předem, včetně platby, přes internet) postavil v 8:58 a číslo jsem dostal v 9:46… To, že několik desítek(???) lidí využilo chaosu a různými způsoby předběhlo neřeším, podobní zmrdi se najdou vždycky a všude, tak doufám, že i tohle se org nějak pokusí pořešit a nenechá se otrávit týpky, kteří kvůli tomu, že v prvním kopci museli chvíli tlačit a kvůli tomu nebyli 180., jak očekávali, ale až 220. nadávají na vše ostatní…

      HOWGH!

      0 0
    • full  

      až na ty sprostý slova naprostej souhlas – pan Šimera mě rozhodil svým proslovem před vyhlášením – co se týče těch odpadků – a taky to prohlášení na www. stránkách je naprostá imbecilnost…

      Přijel jsem v 9,00 hod, jsem zaregistrovanej na celou sérii Galaxy ( proto jsem se zaregistroval abych unikl dlouhým frontám) a stejně jsem musel čekat jako ostatní 45 minut – do druhý vlny jsem se tím pádem nedostal a stejně jako nás mnoho dalších jsme skejsli před mostem a dále. Podle mýho názoru to bylo špatně pořadatelsky zajištěný – už jenom ta trapná scéna s těma odpadkama…

      Aspoň to parkování musím pochválit, trať až na pár špuntů super, asi dvakrát otočený cedulky – to se dalo taky přežít, na výsledky jsou zvědaví všichni ne jenom první stovka …

      0 0
    • Teddy  

      První trojka při sjezdu s Klokočné, byl to takový fofr že mi to foťák skoro nebral.

      0 0
    • Macek  

      na stránky WWW.SOSTYM.COM jsem hodil docela veliké množství fotogrfii, tak mrkněte 

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.