• scret

    Mel bych jednu otazecku do debaty:))) nejen pro OCG:) Prijde nekomu divne pri stavbe kola zacinat od kvalitniho zakladu,tzn. ramu a vidle? Nebo naopak,tzn. dobre komponenty a horsi ram…

    0 0
    • Manas  

      Mel jsi pridat anketu :-) Zaklad je ram + vidle.

      0 0
    • JMT  

      rek bych ze zalezi na tom jesli to ht nebo fs, u fulla je zaklad ram a vidle, u ht uz se to stejne nicim dohnat neda…

      0 0
    • Lister  

      Souhlas – rám a vidle je základ, ale spíše bych to definoval tak, že vybrat přesně takový rám, který odpovídá tvé postavě, nárokům a stylu ježdění, pak už to nidky nemůže být špatný kolo :o)

      0 0
      • OCG  

        Presne to si myslim… Vyber ramu je subjektivni vec. Je samozrejme, ze je ram a vidle zakl. vec, ale jen proto, ze kazdy ma jine proporce, jinak jezdi atp. Ale zadavateli threadu slo o neco jineho. Ram Author Versus je pro nej trabant, prestoze jeho majiteli sedi jak latex :o)

        0 0
    • OCG  

      On je mozna i problem v tom, ze ja to kolo nestavel. Koupil jsem ho jak bylo, sakumprdum a jediny, co jsem tehdy dodaval, byly naslapny pedaly. Az pak mi prestaly stacit mechanicky kot. brzdy, az pak se mi naskytla moznost koupit vyhodne XTR kliky a prevodniky atd. atd. Vylepsuju, nestavim! Samozrejme az nebudu limitovanej penezma, tak si pekne vyberu nejakyho Cuba nebo tak neco a nadupanou vidlici a poskladam si to podle hesla RAM a VIDLE = zaklad. A hlavni je, ze mi ten ram sedi, vyhovuje a libi! Tak co tady resis?

      0 0
      • Jenda  

        asi takhle – kupovat XTR kliky mi prijde obecne jako vyhazovani penez – normalni smrtelnik je od XT behem jizdy myslim nema sanci poznat. Poradnej ram taky nevim jestli poznam – stejne me ram vydrzel vetsinou min nez kliky:-( takze ta kombinace co jsi vytvoril mi prijde bizarni ale pokud ti to vyhovuje a mas z toho dobrej pocit tak proc ne. Myslim ze jediny kde i pri beznym jezdeni opravdu poznas kvalitu je vidle.

        0 0
        • OCG  

          XTR jsem koupil za 2500, coz mi prislo jako skvela cena. Za tu cenu poridis tak max LX, a to s problemy… Co se ramu tyce, tak zatim mi vyhovuje, slouzi, je v pohode a taky se mi libi, a tudiz nemam jediny duvod vyhazovat prachy za novy, subjektivne „lepsi.“ A ve sve podstate je mi jedno, jestli jsem vytvoril bizarni kombinaci nebo ne :o) A to jsem jeste zatajil, ze brzdim absurdni kombinaci Julie a Marty! (muhehe) :o))))

          0 0
          • Jenda  

            pokud i ostatni veci ktery vypadaj oproti tvymu ramu jako sperky jsi koupil za podobny ceny jako ty kliky tak potom je to velmi ekonomicky poskladany kolo:-)

            0 0
            • OCG  

              Ano, napr. tu Martu jsem koupil za 2000. Ostatne, docela by me zajimalo, podle ceho posuzujes kvalitni ram, ze mluvis o o nekterych dilech jako o spercich a o ramu se radsi nevyjadrujes. Podle toho, jestli tam je nalepka Author Versus, Duratec nebo Cannondale? Co kdybych si ten ram prestrikal, dal si tam jiny nalepky, porad by to byl sunt? Osobne verim, ze pak proti ramu nikdo nerekne ani slovo. No a tak mi nezbyva, nez se zeptat, v cem je tvuj Ovarek lepsi. Tedy jinymi slovy: CO JE DOBRY RAM?

              0 0
              • scret  

                Jak ti tu uz nekdo take rekl,vytvoril jsi bizardni kombinaci!!! Napsal jsem to i ja,nebo spis jsem tu tvoji kombinaci nechapal.Bohuzel ty jsi to vzal osobne a od prvniho okamziku jsi utocil,alespon dle myho nazoru,mozna se ale mylim… Ten ram jsem nejezdil,ale jezdil jsem Moduse,coz pochybuju ze je horsi ram… Nijak mne neuchvatil,ale to je zase subjektivni… To mne uchvatil uz vic treba Spyder,kterej stoji priblizne stejny prachy… Jinak si myslim ze nejde zas az tak o tu nalepku a averzi dost lidi vuci tyhle znacce… A kdybys na nej nalepil treba Duratec apod. tak by to stejne bylo poznat,protoze si myslim ze tyhle znacky jsou co se tyka kvality,zpraco­vani,geometrie apod. uplne nekde jinde!

                0 0
                • OCG  

                  Neberu to az tak osobne, jak se mozna zda… Docela se bavim:o) Co clovek, to nazor, akorat tech, co se mi zdaji rozumny tu moc neni. Spousta lidi vcetne tebe tu jsou superarbitry vkusu a technologii. Jak uz jsem rekl, tak jak martu, tak ty xtr kliky jsem koupil za smesne penize, a vubec jsem nepremyslel, ze nekdo bude kombinaci techto dilu s versus ramem povazovat za bizardni (jak ty pises, spravne je BIZARNI). Ty dily mi prisly jednoduse lepsi nez to, co jsem na tom kole mel pred jejich nakupem, byly za dobry prachy, tak co je nekoupit, ze? A dokud mi ten ram slouzi, proc bych ho mel menit? Zas tak bohatej nejsem, a navic nepotrebuju mit tri ramy… Mne osobne zarazi, zes versuse nikdy nejel – z Authoru mas zkusenost jen s Modusem (ktery se lisi jen materialem, pokud vim) a tvrdis, ze je to spatny. Libi se ti Spyder. No proti gustu zadnej disputat, ne? A uz vidim, jak za jizdy rozeznas Duratec od Authora… Nenech se vysmat. A nezapomen, ze nejde o to, co jezdis, ale o tvoje nohy… Libila se mi reportaz z Krale Sumavy, kde psali, jak si to tam svistel manik na favorit ramu s packama na ramu. Uz vidim, jak bys prskal, kdyby se ta fotka tady objevila :o) Nic, tohle nema smysl, du radsi psat diplomku.

                  0 0
                  • scret  

                    „Co clovek, to nazor, akorat tech, co se mi zdaji rozumny tu moc neni.“ hmm,jsem zvedavej co se jeste dozvime:))) Pripoustim svoji chybu nebo i nasledne chyby v pravopisu,pisu rychle tak to po sobe nekontroluju:) Nemyslim si ze spousta lidi tady jsou superarbitry vkusu a technologii…Tvuj nazor! Versuse jsem jel,nybrz pred hodne lety,kdy to byl jeste jinej ram a v tu dobu jsem nemel zkusenosti co mam dnes,takze by to nebylo ani zcasti objektivni… Co se tyka Moduse,matros je lepsi a presto to neni nic extra,takze Versus nebude zrejme lepsi… Nevim v cem by mel byt??V cene??!! A co je levnejsi je lepsi??? A myslis si ze nepoznas za jizdy Author od Duratecu???Nenech se vysmat Ty!Poznas to na jizdnich vlastnostech!Jentak mimochodem:)))Jinak nejde mi o znacku,kdyby delal lepsi ramy Author,tak to priznam,jenze to tak neni… Jinak porovnaval jsem jizdni vlastnosti Moduse a Spyderu (nevim presne kterej to byl ram,nejakej ten lepsi hlinik:) ) a ty mel Spyder o dost lepsi.. No nic. A u Spyderu se mi treba libi moznost si zvolit vlastni design – barvu,polepy atd. Timpadem to nebude zase takova tuctovka…

                    A vzdycky jsem byl nazoru ze je to v nohach!!!To je vzdycky. Ale na druhou stranu vsechno je otazka priorit a kdyz nekdo ma chut nacpat do kola treba 200 koliku a nejezdi jak mistr sveta,tak co?Je to jeho vec:) To neznamena ze ja osobne jsem takovej,jen na kole chci komponenty ktere me nebudou „brzdit“:) coz je dost subjektivni…

                    0 0
                    • OCG  

                      kdyz kolem tebe nekdo pojede, poznas i podle jizdy, jestli je to author nebo rb nebo duratec? takhle sem to myslel… Vis? je mi jasny, ze to poznas na jizdnich vlastnostech. Ale skritecku, ty furt nechapes jednu vec: nemam potrebu menit ram, bo mi vyhovuje a libi se mi, prestoze kombinace nej a xtr + marta a buhvi co jeste na tebe bizarne pusobiciho je mozna divna a je mi vcelku jedno, co si myslis ty a je mi jedno, jestli je to sracka nebo ne. A chces videt podle me rozumnej nazor?Tak si, drahy rozumbrado, precti posledni prispevek od Jendy :o)

                      0 0
                      • scret  

                        „A uz vidim, jak za jizdy rozeznas Duratec od Authora…“ Touhle vetou jsem opravdu nepochopil ze myslis za jizdy ze na nem nekdo jako jede a ty na nej koukas. Hmm,tak jsem asi brzda…

                        0 0
                      • scret  

                        Mimochodem precti si jeste jednou jak to vsechno zacalo,tzn. komentar u fotek tyho biku. Porad jsem se ti snazil vysvetlit ze proste jen tu kombinaci nechapu.

                        0 0
                      • Lance  

                        cece jako bych to psal ja.......

                        0 0
                    • OCG  

                      mimochodem: ta spojka nybrz se tam skutecne nehodi, ne vzdy je zastupna za „ale“ :)

                      0 0
                      • scret  

                        Kdyz uz jses tak „inteligentni“ ze me opravujes v cestine,tak byses mozna mohl zamyslet nad tema svejma urazkama…Anebo visco?Bez psat tu diplomku.Radsi. Protoze se rozcilujes podle tebe nad neci nechapavosti a netoleranci a sam jsi stejnej a hyris vesele urazkama…

                        Jinak me je uplne sumak na cem jezdis ty,zrejme jsi opravdu nepochopil proc jsem zakladal tenhle thread.Bylo to proto ze jsi porad nechapal,ze jsem se divil na tou kombinaci komponentu…nev­nucuju ti svoje nazory,ale porad mi prijde zes to vzal moc osobne a urazila se tvoje jesitnost.Mozna jsi cekal ze ti ten bajk bude kazdej chvalit a opevovat ci co…

                        0 0
                        • OCG  

                          urazkama? ja napsal, ze jsi akorat rozumbrada :o) to je vsechno. Nechme toho, nema to smysl. Vzajemne se nechapem, ty nechapes, jak sem to tak mohl poskladat, ja nechapu, ze ty nechapes vysvetleni, proc to tak je. Toz toho nechme, akorat si navzajem kazime den. :o)

                          0 0
              • Jenda  

                neber to tak osobne:-) ja proti authoru celkem nic nemam, jak jsem psal vyse – nevim jestli jsem schopnej na jizdnich vlastnostech poznat ram kvality Versuse od treba RB, jezdil jsem Superiora 930 coz uz je papirove vyrazne kvalitnejsi ram ale jestli je tomu tak ve skutecnosti nevim. Spis si asi nepochopil, ze nez jsi napsal, ze za XTR kliky jsi dal 2000 (btw nejspis corka nebo charita jinak si to nedovedu vysvetlit) tak kazdymu prislo nepochopitelny proc mas na kole ktery cely puvodne stalo cca 24 tis kliky jejichz normalni cena je vic nez 1/3 ceny biku. A sperk vuci ramu – no ze XTR sperk je o tom myslim neni pochyb a ze versus je zadnej extra sperk neni muzeme polemizovat a myslim ze teda ne. Jo a Ovarek je lepsi o tlumic:-)

                0 0
                • OCG  

                  Neberu to zas tak osobne, neboj, o kolo nejde, at si kazdej mysli co chce, jen me trochu stvou nekteri zdejsi rozumbradove, kteri maji odpoved na cokoliv :o) Kliky byly jety, je to starsi model, tusim 02 nebo 03, stejne tak ty Marty. Nebyly novy. A mne se zoufale nelibily ty, co tam byly puvodne, tak jsem skocil po nabidce a opravdu nepremyslel, ze mam kliky co stoji 1/3 celyho kola. Ovarek je hezkej, ma tlumic, mne spis slo prave o to, jakej je rozdil mezi ramy hotovych kol. Predpokladam, ze Ovarek je taky Taiwan, stejne tak jako vetsina produkce do 30000. A jakej je teda mezi nima rozdil? (to abych vedel, az si budu chtit koupit novej ram, muhehe. Nebo to radsi mam prestrojit na Merida Sp. Edition Disc?)

                  0 0
                  • Jenda  

                    hele me se na ramy neptej – poznam akorat jestli mi sedi geometrie a jak je tezkej:-) a i stou geometrii je to diskutabilni – zvyknes si na skoro vsechno a kratky stejne jako dlouhy kolo ma svy vyhody a nevyhody. To ze nektery znacky (treba Merida) praskaj vic nez je obvykly je celkem znamy ale myslim ze Author neni zrovna ten pripad. Takze jezdi a men az ti praskne nebo te omrzi:-)

                    0 0
                  • scret  

                    A nejde o to jestli je ten ram vyrobenej na Taiwanu nebo v USA,jde ale o to jak! Z jakyho matrose,kvalitou apod. O tom snad neni pochyb…

                    0 0
                    • OCG  

                      jezisimarjapanno…

                      0 0
                      • scret  

                        snad se jeste nezacnes modlit.....:)

                        0 0
                        • OCG  

                          nezapominej na cenu prace. A ta bude v USA vyssi nez ta Taiwanu, coz se samozrejme promitne do ceny ramu. Takze uplne klidne muzes koupit kvalitativne srovnatelny ram za dost rozdilne prachy. Jen proto, ze jeden budou delat americky a ten druhej taiwansky ruce :o)

                          0 0
        • lubos  

          Jakekoliv kliky od Shimana kupovat je vyhazovani penez.

          0 0
          • prodi  

            A tobě ty XTR někdo daroval?

            0 0
            • lubos  

              Ne, koupil jsem si je sam (ne za MOC samozrejme), a stejne mam takovej nazor. Shimano totizto neumi udelat pily, ktere drzi. Resp. nejspis je to zamer a z XTR chteji mit zlatej dul. Ted mam XTR pily, prehazovac , presmykac a redeji bych mel SRAM/FSA. I kdyz Hollowtech II jako system dute osy, z hlediska montaze a systemu se mi libi nejvic. Zatim :)

              0 0
    • OCG  

      jeste me napada: jezdil jsi ten ram, mas zkusenosti, ze je to sracka nebo tu jen tak placas? :o)

      0 0
    • Meesha  

      ram a vidle je zaklad ale urcite bych si nenavesil na ram za treba 15 tisic alivko, to fakt nee! To je ti pak ram uplne k ho*nu.

      0 0
      • kovar  

        boha jeho, to jsou kydy.

        0 0
        • Pavlos  

          jenom tak mimochodem ty uz nemas kolo v profilu proc?

          0 0
        • Tomcat_1  

          Ja az sundam Alivko, bude to asijenapouze na natlak meho ekonomicky zhyraleho okoli :-))

          0 0
        • enjoy  

          vynikajici zpusob jak vyjadrit nesouhlas!:-D mimochodem mam stejny nazor jako meesha.a nebud hned na*ranej ze sam dokazes kolo tak zmrsit:-).urcite sis to nemel brat osobne:-)

          0 0
      • lubos  

        Proc ?

        0 0
        • sis  

          to by me taky zajimalo. myslim ze alivko je dost funkcni za ty prachy. kdybych skladal bike a vysolil 15 kapriku za ram tak nez bych event. dosetril na lepci tak si tam to alivko klidne dam

          0 0
          • lubos  

            Mne osobne se Alivio prehazka docela libi, resp. verze 2003 myslim, nevim jak vypadaji ted. Rozhodne bych si ji klidne dal i misto XT. Akorat … ta vaha :)

            0 0
      • Pá-dlista1  

        A na ramu za 40 je to v poradku? Ja jen jestli tam nemam dat radsi Altuse.

        0 0
    • lubos  

      Ram je taky jenom komponenta :) Ale obvykle se vsechno vesi prave na tam …

      0 0
    • jecnak  

      Vsechno je to spotrebak, jen ram vydrzi spolu s vidli tak 2 – 3 roky.

      0 0
    • pos3k  

      no zaklad je ram a vidle

      ja zacinal ale jinak :-) mtb za 15k, vymena komponent acera-lx,xt®, pak vidla a nakonec novej ram :-) bylo to dano nejvice financema (financne na rodicich nezavisly student)

      0 0
    • Daf  

      Udelej kompromis, porid si vse primerene tvym moznostem. V prubehu zivotnosti vymenis vsechno a dojde i na ram. Prijde mi blby kupovat neco s vedomim, ze to budes stejne za chvili menit.

      0 0
    • Peslezedirou  

      Nejlepší je jít zlatou střední cestou, prostě mít všechny věci na kole vyvážené. Třeba nějakou střední řadu od Shimana/Sramu Deore/ESP7 k tomu rám za cca 5 peněz a vidli 7 a 10 penězi a budu spokojenej. Za rok najedu tak okolo šesti tisíc tak by mi možná stačilo i to Alivio s lepší vidlicí, na HT poznám stejně akorát jenom to jestli mi geometrie sedí nebo ne a jestli rám tlumí víc nebo míň nepoznám pač jsou všechny HT kostitřasové :o)

      0 0
      • scret  

        To je i muj nazor v idealnim pripade,nekdy ale proste musis setrit a tak se da relativne usetrit na komponentech,to je potom asi nejschudnejsi cesta k upgrejdu… Ale zda se mi nesmyslny osadit bike treba komplet XTeckem a pak menit ram,protoze musis treba vymenit pak sedlovku, treba i predstavec…

        0 0
        • Peslezedirou  

          Pokud bych teda musel udělat nějakou ekonomickou variantu tak bych kolo skládal tak abych měl solidní rám, vidlici, kola (náboj, dráty, ráfek) a sedlo. Na ostatním bych klidně šetřil, sedlovka, představec, šaltr, smyk, pláště atd. Prostě bych dal levnější komponenty tam kde častěji odcházejí, nebo přímo neovlivňují můj pocit z jízdy.

          0 0
    • FrontMan  

      Vycházím z toho co je pro mně pocitově výhodnější. Co mi je z toho že mám XTR kabát když sedím na rámu který by mohl být lepší a pruřím vidlou kt. by mohla mít lepší chod? A navic jak už tu někdo psal: Ty poznáš rozdíl mezi XTR klikama a třeba XT?

      0 0
    • Smazaný účet  

      Já bych řek že je to fuk. Než půl roku nejezdit na ničem a jenom se doma kochat pohledem na muj superskvělej rám a mačkat vidlici o zem, nebo naopak cvakat páčkama v ruce a přitom si představovat že k nim je i kolo, rači k tomu koupit nějakej shit. Nechápu co je na tom divnýho. Jak pravil ječňák, ani rám není na věčnost. Já mam kolo složený skoro výhradně z lowendů, páč zrovna na nic lepšího nebyly prachy a byla třeba výměna… až budu mít na lepší věci, třeba i na novej rám, vyměnim je… A že rám s vidlí je základ? Když budu mít mizerný brzdy, rozhašený řazení, a pláště co nebudou držet ani na asfaltu, tak mi to zkazí jízdu stejně jako nefunkční vidle.

      0 0
    • Tomcat  

      hmm a budeš na tom jezdit ty? Jestli jo tak, není divný na to dávat prostě to, co člověk chce. Stavěl jsem kolo kolem vidlice, na kolo střední třídy cpal XTR , prostě no-problem

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.