• CZiko

    protože chci tenhle rok trochu zainvestovat do bezpečnosti, tak se koukám po chráničích na kolena/holeně. Co mám zkušenosti s chrániči, tak většina špatně větrá a nebo špatně sedí. Na chrániče Dainese jsem slyšel samou chválu, tak si chci dopřát trochu luxusu, docela jim věřím, i když je bohužel nemám kde vyzkoušet:-/ Chci se zeptat, jaké rozdíly jsou mezi těmito třemi typy: shop.dolekop.com/in­dex.php3?sessi­on=aB139CoQAc­J349&oddeleni=de­tail&sekce=47&id=294

    shop.dolekop.com/in­dex.php3?sessi­on=aB139CoQAc­J349&oddeleni=de­tail&sekce=47&id=114

    shop.dolekop.com/in­dex.php3?sessi­on=aB139CoQAc­J349&oddeleni=de­tail&sekce=47&id=112

    Kdo je máte, svěřte se mi se zkušenostmi, postřehy a kolik toho vydrží… nerad bych je za rok rozpáral (i když tak krutě a často nepadám) :-) Díky

    0 0
    • BoB  

      Rozdíl mezi těmi typy neznám, ale vozím nějaké dainesy už asi 3 roky. Je to ten typ, co se na koleni zapne ta takový širší pás a tři přezky a kolem lýtka na sucháč. Docela dost sjíždějí, takže teď lituju, že jsem tehdy nekoupil ty, které mají obepínání přes celé lýtko. Teď jsem kupoval mladýmu 661 a ty mi přijdou skvělý.

      0 0
    • BoB  

      A z párání strach neměj, přestože se ta síťovina jakoby zachytává za všechno možný (hlavně za piny) tak se mi jí ještě škubnout nepovedlo

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Oni krom toho, ze sjizdeli se i paraji, ale primo svy. No ta sitovina se casem taky roztrha. Obzvlast, kdyz se v nich spadne, ale to bych nedoporucoval, protoze jsou vetsinou jinde nez na koleni. Coz je na druhou stranu docela dobre, protoze jinak jsou kratky a nekrejou holen :) Fakt bych do tech starych nesel a do novych uz nemam odvahu.

        0 0
    • Manas  

      Nevim. Ja jsem loni zainvestoval do Foxu a nemenil bych. Zadny jiny co jsem kdy zkousel mi nesedely lip a nehejbaly se min jako tyhle.

      0 0
      • hanz  

        fox 911 a stejný pocity

        0 0
      • CZiko  

        a Dainese jsi zkoušel taky? co Fox stojí? a jaké jsi měl?

        0 0
        • Manas  

          Dainese jsem mel. Nedrzeji, klouzou. Pod kalhotama jednoznacne Fox nejlepsi.

          0 0
        • Manas  

          www.foxriders.cz/shop.php?… Tyto. Zapinani vypada forove ale uz jednu sezonu drzi dobre. Hlavne nemusis zouvat boty ani se trapit se suchacema :-)

          0 0
          • CZiko  

            jo, zrovna jsem se na ně díval:-)

            0 0
            • CZiko  

              ale dainese vypadají ukrutně lépe teda…

              0 0
              • Manas  

                No ja na vzhled dlabu. Hlavne aby drzely :-) Nicmene u novych Dainese nevim, ja mel ty starsi.

                0 0
                • CZiko  

                  držet budou… trochu vteřinového lepidla na holeň a je to! :-D

                  0 0
                  • Hanz_Zlin_CB  

                    jo o tom bych mohl povidat sedim tak v dilne drzim lahvicku vterinoveho lepidla nejde vymacknou = pouziji jeste vetsi silu= lahvicka se rozleti = depilace stehna pres monterky = navseva lekare jelikoz toho lepidla bylo 50ml a cele stehno bylo nejake divne lekar doporucil masta byl klid jj vterinove je vterinove

                    0 0
                    • CZiko  

                      tak vidíš, že funguje:-)

                      0 0
                      • CZiko  

                        ale teď jsem si vzpoměl na mojeho čokla… ten vlezl do garáže a na zemi našel vteřinové… no co lepšího mohla kachna udělat, než že to rozžvýkala – pak se jí to taky nějak moc nezdálo… naštěstí se mi povedlo držet jí otevřenou hubu, tak měla škraloup na jazyku a kolem huby., naštěstí se to po patnácti minutách samo odloupalo, takže neměla žádné následky:-)

                        0 0
                • CZiko  

                  držet budou… trochu vteřinového lepidla na holeň a je to! :-D

                  0 0
                  • goofy  

                    A proc si tak zavisly na tech Dainese? Vzdyt je tolik peknejsich chranicu… ;o)

                    0 0
                    • CZiko  

                      například? :-)

                      0 0
                      • goofy  

                        No mne se proste nelibi ty bile nebo svetle sede. Co sem drzel v ruce, tak se mi libily Mace, Hoots, nebo uz tu nekde zminene Harness. Proste cerne. Stejne ty bile budou zachvili zas*ane od bahna…

                        0 0
                        • CZiko  

                          a černé jsou jak na pohřeb:)

                          0 0
                        • Radek Broz  

                          To je dost otazka vkusu – me treba Harnessy i Hoots prijdou vylozene osklivy.

                          0 0
                          • goofy  

                            No je fakt, ze Harnes ma tak nejak nijak tvarovany ten plast, v tom zrovna idealni vzhled nemaji, ale jsou cerne. :o) Osobne se mi nejvic libi Mace, a potom 661, ale ty sem ani nechtel zminovat, bo potom co sem si je koupil je zacal vozit kazdy druhy, takze se mi uz pomalu prestavaji libit. :o/ Ale zase mi drzi na noze dobre, takze zadne vytky nemam…

                            0 0
    • goofy  

      Ja bych este hodil do placu 661. Sice nekteri tvrdi, ze praskaji, ale mne na nohou drzely lip, nez Dainese co sem mnel jednou pujcene. A taky spatne nevypadaly treba Mace nebo Hoots, ale ty jsem nevozil…

      0 0
    • Pá-dlista1  

      Pro rozsireni vyberu: www.macegear.com/…06/home.html Tectonic – 1790Kc. Mam je rok a spokojenost.

      0 0
      • ddd - andy  

        Mam ty ktery maj kryti lytka zezadu a „volny koleno“ a nic horsiho sem nevozil :-( Mozna ze ty na tri pasky budou lepsi, ale to co mam ja je hruza. Kolena sjizdej do vsech stran.. Vozil jsem pred tim Harnesy a spokojenost.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Tectonici jsou asi jen jedny. Mame nejspis stejny. Volny koleno? Koleno je chyceny sirokym paskem nahore. Volny je jedine, ze se muze ohybat a pod nim je jeste jedna plastova ochrana. Takze je vlastne skladaci. Neomezuje rozsah pohybu, nesjizdi a pritom kryje i ohnute koleno. Ocenuju ochranu kolena z boku a lytka zazadu. Harnessy jsem vozil predtim. Sice lepsi nez stary Dainesy (delsi), ale lytko jsem mel jak po utoku medvedici a obecne jsem se necitil tak dobre chranen jako v Mace.

          0 0
          • ddd - andy  

            Dobre se koukni na svuj odkaz – vidim tam dva druhy chranicu Tectonic.. Jo to vsecko, co pises je sice hezky, ale ty kolena proste nesedej a sjizdej – moje odreny koleno je toho dukazem..

            0 0
            • ddd - andy  

              Navic jak na ne na tech strankach koukam ja mam jeste jiny nez maj tam.. (nicmene asi ty samy co mas ty) :-)

              0 0
              • Pá-dlista1  

                To budou nejspis lokty ;) Ty „zadni“ (na zadni běhy:), model 06 maji podle obrazku predelany zapinani kolene z jednoho sirokeho pasku na dva uzke. Tj. celkem 5.

                0 0
                • ddd - andy  

                  No ty letosni vypadaj ze by mozna koleno uz mohlo drzet. Nicmene s tema loktama nevim, nevim – vsude ctu „KNEE“ ;-)

                  0 0
                  • Sirenna  

                    No, co jedinyho mi vadi, ze vubec nevetraji a clovek ma pak nohu jako kdyby sundal sadru, ale na druhou stranu uz nemam piňance ze zadu lejtek a nemusim nikomu vysvetlovat, proc mam zezadu tak dobity nohy :)

                    0 0
                • Manas  

                  No i ty co jsem mel pujceny velmi slusne cestovaly po noze. Myslim ze jeden pasek nahore toho moc neresi a dva uzky … no nevim. Uvidime. Taky nemuzes rict nic spatnyho jelikoz to je jeden ze sponzoru :-)

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Ale muzu. V nedeli jsem si je vzal na XC, blbe si je zapnul a po par desitkach km mi odrel suchej zip nohu :)

                    0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Btw. ty co jsi mel pujceny, byly minimalne o velikost mensi nez bys potreboval. To by ti padal i ten nejlepsi klobouk. Sis mel vzit ty tvoje co super drzej… prach u tebe doma ;)

                    0 0
                    • Manas  

                      Jako ony nebyly zly. Jen to klouzalo dolu a na to abych si stahnul nohu jak obinadlem mi chybel moral :-)

                      0 0
                      • Sirenna  

                        To chces rict, ze mas hubenejsi litka nez ja? :D tomu bych se musela zasmat a navic mne drzej fakt super, asi si budes muset priste oholit nohy :) me se pod nima hned spoti a pak se nehnou ani na jednu stranu ;)

                        0 0
                        • CZiko  

                          hehe… tak to si ty chrániče kupovat radši nebudu… já mám nohy jak špejle… no… možná jako tlustá špejle:-)

                          0 0
                          • Sirenna  

                            Ne, klidne si je kup, ja mam toti litka taky jako spejle :)

                            0 0
                            • CZiko  

                              ne, stále nechápeš… já mám hnáty, jakobych zažil hladomor:-) Je fakt, že zatím jsem na biku nic nezlomil vahou, tak si můžu dovolit light komponenty – viz. moje vidlice:-)

                              0 0
                              • Sirenna  

                                Tak schvalne kolik mas cm pres lejtko? ;)

                                0 0
                                • CZiko  

                                  nakonec jsem našel mámin krejčovský metr… přes lejtko 33cm a přes stehno 46 – ale nevim kde to měřit… asi uprostřed že jo? A ne že si schválně ubereš!:-)

                                  0 0
                                  • goofy  

                                    Ty si tu furt remcas, ale ja mam taky jenom 39cm prez lytko a prez stehno mam trochu vic, ale tez nic moc, 56cm… P.S.: mi to nedalo a musel sem si je zmerit… ;o)

                                    0 0
                                    • CZiko  

                                      výška? váha?

                                      0 0
                                      • goofy  

                                        187/±79

                                        Este nejake dalsi rozmery potrebujes? Treba obvod hlavy, odstavani usi… :o) Ale treba zase ruce mam tensi nez paratka z jelit. A to sem si rikal, ze letos uz konecne zase budu chodit na boulder, ale nejak neni s kym… ;o)

                                        0 0
                                        • CZiko  

                                          chudáčku podvyživenej!!! já mám 186cm/64kg :-)

                                          0 0
                                          • goofy  

                                            Podvyzivenej bohuzel nejsem, bo mam 2/3 vahy na brise. A jak jiste tipujete spravne, svaly to nejsou… ;o)

                                            0 0
                                  • Sirenna  

                                    Tak mam 34,5 a to jenom, protoze ted jezdim a nelenosim, jinak je jeste hubenejsi :)

                                    0 0
                                    • CZiko  

                                      já třeba nelenoším nikdy… jezdím pořád – a v tom sněhu to dá zabrat – jenže mě svaly nerostou, jen do nich dostanu větší sílu, což je dle mého výhoda – lepší poměr váha/výkon (to je pravá gramařina :-D)… co je ale negativní je, že vypadám jak lepra:-D

                                      0 0
                                      • Sirenna  

                                        Jezdis kazdej den? To ja taky jezdim ve snehu a jsem z toho docela znicena. To me svaly rostou, cim vic makam, tim vic jsem fit, ale vypadam jako chlapec ( tak mi rika Padlista)

                                        0 0
                                        • goofy  

                                          Sakra. To si uz clovek (ja) nebude moci dovolovat ani na zeny, bo ho preperou, jak to tu tak ctu… :o)

                                          0 0
                                        • CZiko  

                                          pokud je to jen trochu možné tak jezdím:-) ale zrovna čekám až budou penízky na napínáček od shamana a bez provizorního přesmykače, který jsem z nudy sundal a hodil do bazáče, aby se to nastřádalo dřív, bych si ten řetěz asi musel přidržovat rukou:-) …takže poslední týden to trochu pokulhává (oblíbená věta naší profesroky:-D) a tak se na to kolo aspoň chodím dívat do garáže a šteluju co se dá:-D – jak jsem se dozvěděl od někoho z fóra (možná to byla i tvá drahá polovička) tak jsem totiž cyklofetišista:-D

                                          0 0
                                          • goofy  

                                            By mne stejne zajimalo kde jezdis. Nebo u vas neni snih? Sem uz to asi pred tydnem vzdal, jezdim jenom do hospody a zpatky… :o) Sem se totiz snazil od ledna si postavit skocku, a trochu prohrnout snih, at se v tom vubec da jezdi, ale je to marne. Naposled sem to zabalil pred nedavnem. Prijel jsem k veceru z Brna, tak sem vzal lopatu, sel si trochu upravit skok a prohrabnout aspon jemne trasu (at se neborim po naboje)a sel spat z dobrym pocitem… Rano se probudim, a pred barakem bylo 20 cm cerstveho snehu. Neslo jet nikde, bo ani predtim vyslapane cesticky, vtom jeden objeveny sjezdik, byly zase zasypane, a jelikoz i foukalo, tak dokonale srovnane. Tak sem vzal aspon lyze a hura na kopec, ale jezdilo se pekne to jo, jenze fizicka ted tape… :o/

                                            Sorry, ale sem se musel z toho vykecat. Uz mi je lepe… :o)

                                            0 0
                                            • CZiko  

                                              jasně že máme sníh… a fejst… na cestě je hlavně takový ten suchý rozježděný sníh, na kterém to fejst podjíždí = trénink jak sviňa a nervy v prdeli:-D Budu na jaře lítat jak šíp… Zatím jsem se přes zimu naučil akorát abubaca – což považuju v zimě za úspěch, protože jsem byl kvůli sněhu, nebo ledu pořád na držce a sníh, nebo vodu na ráfcích, magury nerady:-) a navíc není kde jezdit…

                                              Taky mi příjde, že silničáři mají svátek – tenhle rok jsem je ještě ani jednou neviděl a cesty jsou zapadané – ono je fakt, že je to počasí většinou překvapí – no kdo by v lednu čekal sníh?

                                              0 0
                                              • goofy  

                                                Ono na cestach by se to u nas dalo v pohode… Dokonce mam vyhlidnutou jednu celkem peknou i s nejakyma zatackama, ale nejak si to oblibily decka na sankach, a dost blbe se mezi nima ve 40 klickuje… :o) Nejhorsi, ze ted to ma prej povolovat. To se bude jezdit i blbe na lyzich, bo doted ten prasanek na horach byl uplne luxusni…

                                                0 0
                                                • CZiko  

                                                  ale kličkovat mezi dětmi je ten nejlepší trénink, naučíš se zvládat kolo v rizikových situacích:-) já to tady praktikuju na kopci, ale ještě jako bonus se tam motají taky maminky:-D a to je teprv vzrůšo:-D

                                                  0 0
                                                  • goofy  

                                                    To jo. Ale jen do te doby, nez te zacne honit rozlobeny otec, ktery je ještě k tomu tvuj soused… :oD

                                                    0 0
                                                  • CZiko  

                                                    to přežiješ… třeba o prázdninách se mi docela často stávalo, že mě sjel nějaký důchodce – obvykle to byla úplná blbost, tak jsem to pokaždé odkýval – jsem zvyklý od babičky:-) Vlastně už mám tuhle sezonu dva zářezy do score listu:-D Ale maminy a otcové jsou ostřejší, to jo:-)

                                                    0 0
                                        • Radek Broz  

                                          U nas ted fakt nelze:o( O vikendu by mela velka cast snehu odtect do mest v nizinach, tak uvidime;-)

                                          0 0
                                          • CZiko  

                                            u nás odteče do nižších částí vesnice a taky do našeho sklepa… pomalu abychom začali chystat čerpadlo, zas tam bude vody po kolena:-)

                                            0 0
                                • CZiko  

                                  hehe:-) ale obvykle se lidi dohadujou, kdo má ty svaly větší ne? :-D

                                  0 0
                        • Manas  

                          Je to mozny, ja je mam ted spis vysvihany. Ono pri badmintonu stojis vetsinou jen na spickach :-/ A na valcich taky hmotu nenaberes a cviceni v posilce na nohy me nikdo nedonuti … jeste tak stehna.

                          0 0
    • Pavlos  

      myslim ze kdyz je dovazi zamo by nebylo spatne skocit do opavy kdyz to mas takovy kousek;)

      www.zamo.cz/

      0 0
      • CZiko  

        zamo jsem zkoušel, ale ty nee… ty mi moc nesedí…

        0 0
      • CZiko  

        jo takhle, zase jsem to zběžně přečetl… to jsem si nikdy nevšiml, že by je tam měli teda… to je tam zase brzy navštívím:-) jediný dobrý obchod v Opě, kde i poradí…

        0 0
    • blaska.vita  

      Ty prvni jsou starsi model(tak 2 roky),druhe spis na bmx a tak a treti jsou na DH.Radsi bych jeste priplatil za verzi PLUS.Jsou k nim jeste chranice kotniku,ktere samostatne stoji balik.

      0 0
      • CZiko  

        kde jsi to vyhrabal?

        0 0
        • CZiko  

          myslím tenhle thread:)

          0 0
          • pepino  

            Anžto sem si včera vysmah pěknou bouli na holeni od platforem koukal sem trochu po chráničích. No a jukli na mě tyhle krásný „Césarovky“, tak jsem nelenil a vyhledal thread chrániče, bych se podělil:-) Podělal jsem se málem, když jsem jí od těch pedálů koupil:-)

            0 0
            • CZiko  

              njn… já si je nekoupil doteď:))) a furt si to vyčítám – na kole mám sice pořád něco nového, jenže na holeních taky:-D

              0 0
    • JJ  

      Kdyz uz to nekdo otevrel… Ja shanel chranice na jednokolku,takze sem potreboval hlavne ochranu lytek, ktery sem mel od pinu na pedalech dost rozmlaceny. A volba padla nakonec na tyhle, sou na lytku nejuzavrenejsi a perfektne sedi. V krame sem zkousel jeste dvoje Foxy, Kony a 661. www.dainese.com/eng/zoom.asp?…

      0 0
    • Tomcat  

      Se přidám.

      Padlo to. Nedrželo to Se to páralo.

      A byly drahý.

      Měl jsem Protec držely líp, cena lepší.

      Teďka Fox a jako sem je pokřtil pořádně.

      0 0
      • Manas  

        Fox mam tez. Nemuzu si je vynachvalit. Drzej na noze dobre a ochrana i boku kolena je super.

        0 0
        • goofy  

          Ktere Foxy presne mas?

          0 0
          • Manas  

            To kdybych vedel :-) Az budu mit cas tak se mrknu, ted pracuju jako idiot.

            0 0
            • goofy  

              Se najednou tvaris, ze pracujes, co? A pritom si tam nekde vali sunky :-)

              0 0
              • Manas  

                Nakej kripl si preposilal vlastni maily ven, i kdyz to je zakazany. No a tam mel naky pravidlo na jiny zpravy aby mu sly do DHL. No a vznikl krasnej message loop. 2 zpravy za 1s. Bezelo to pet hodin a polozilo to vsechny interni gatewaye nez jsme na tom zacali delat. Trvalo nam odstraneni skoro 7 hodin :-)

                Z jeho uctu prislo pres 200000 emailu. Docela masakr. Uz se tesim co mu global management rekne :-)

                0 0
        • CZiko  

          a kde se dají koupit?

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.