• Pavca

    Ahoj, jezdim XC, mozna trochu FR a chystam se prejit na pinovy pedaly. Ale minimalne bez chranicu holeni se mi do toho nechce. Taky jsem uvazoval zda nevzit rovnou chranice kolena + holene, pripadne bych uvital takove, ktere chrani i lytko. Mate nekdo s takovymi chranici zkusenosti na xc? Samozrejeme uvitam i zkusenosti na FR apod. Jak to je pohodlne treba pri 6-ti hodinove vyjizdce, a co v lete? Jsou takove chranice dobre vetrane? Co jsem zatim nasel tak by mozna byli dobre Dainese, mozna http://www.dainese.com/…articolo.asp?… nebo http://www.dainese.com/…articolo.asp?… Predem dik za rady

    0 0
    • Otaku  

      na FR, co jsem videl, dost lidi nosi Dainese.

      0 0
    • wraftler  

      na vetranie velmi rychlo zabudni… brat to na xc je strasna blbost, to jak ist na xc v integrale… ja nosim 661

      0 0
      • Pavca  

        to prirovnani k integrale sedi :-), ale nejky chranice by to chtelo

        0 0
        • Otaku  

          Nesedi, integrala je vic znat nez chranice na nohach, to mi ver.

          0 0
          • Pavca  

            No dobre, to ti verim. Ale predstava, ze mam takove chranice cely den na nohou taky neni nijak lakava. Zvlast kdyz je vedro. Ale vzhledem k tomu, ze jsem je zatim videl jen na netu, tak jsem si rikal ze treba to nebude az tak zle.

            0 0
            • wraftler  

              podla mna je blbost vozit pinove pedale na xc:) a otom ci je horsia integrala alebo holene sa da polemizovat, to mi ver:)

              0 0
              • cabbage  

                neni to blbost, treba v zime nebo kdyz ma hlavni bike neschopenku......

                0 0
      • Pavca  

        A jaky 661 vozis? ty Veggie, jak dal nize odkaz otaku? Jaky s nima mas zkusenosti?

        0 0
        • Otaku  

          ne, na FR mam sixsixone.com/ge­ar/pads_racek­nee.html, prvi den mi trochu vadili, pak jsem si ale zvyknul. Jenom mi horni popruh trochu odira nohu ze zadu pod kolenem, to musim jeste nejak vyresit.

          0 0
        • wraftler  

          nie ja vozim tieto: http://sixsixone.com/…aceknee.html su celkom v poho a je fakt ze ranu od pedalu v podstate necitis… v podstate:) ale na xc to nebudu vhodne chranice… vies co podla mna je blbost vozit na xc chranice.. napr ja si ich davam len ked idem davat nejaky vecsi drop polet alebo nieco nechutne na trialaku, inac tak 70% casu jazdim bez nich..

          0 0
          • Pavca  

            Asi to tak dopadne, ze je budu vozit jen na blbnuti a na normalni jezdeni budu jezdit bez nich.

            0 0
          • goofy  

            Tyhle vozim taky, ale na xc bych to fakt nebral… Na xc stejne urcite neshkacesh nejake prasarny nebo tak, takze by noha na pedalech mela snad vzdy vpohode zustat… :o)

            0 0
    • Otaku  

      na XC snad tohle" http://sixsixone.com/…gieshin.html

      0 0
    •  

      1. na xc je zbytečnost mit pinovy pedaly – sou těžký a spd udělaj stejnou, ne-li lepší službu Větrání – na to opravdu zapomeň, taky budeš mit pěkny pruhy od pásku :)

      Je blbost kupovat pouze chraniče na holeně, vetšinou totiž padaš taky na kolena

      ehm 6 hodin v tomdle? no to by musel byt celkem brutus jako tak 2–3 to de

      0 0
      • blue  

        s bodem jedna nemuzu souhlasit

        0 0
        •  

          no ano sou specialni pripady: totalni bahno a zima, v lete zrejme postradaji vyznam ze?

          0 0
          • blue  

            no jak myslis, ja se k SPD vracet rozhodne nebudu

            0 0
            •  

              fakt je že sem je radši ani nezkoušel eště, ale ty nejsi chrt, teda aspon si myslim, ze spis jezdis enduro – podle fotek a kola

              0 0
            • Pavca  

              Koukam, ze vozis pinovy pedaly. Chranice nevozis? Co na to rikaj holene? Nebo jsi tak dobrej, ze tam tu nohu vzdy udrzis?

              0 0
              • blue  

                diry v holeni mam zatim asi jen dve… sice mi noha obcas spadne, ale asi mam stesti a taky se nepoustim do zadnejch velkejch akci :-)))

                0 0
              • wroum  

                hele moc se bojis. ja vetsinu casu co sem na kole, tak skacu. obcas i bez chranicu a piny sem si zasek do holene tak 3× za posledni 2 roky. na XC sou chranice blbost.

                0 0
                •  

                  jenze nekdo umi a nekdo ne btw: hod do biku taky tvojeho chaparrala

                  0 0
                  • Pavca  

                    asi tak, a nejak se to naucit musim, a s chranicema by to mohlo byt mene bolestive

                    0 0
                  • wroum  

                    hodim, az se dokopu k tomu, ze ho umeju a vyfotim.

                    jedes na Tocnou?

                    0 0
                    •  

                      no pojedu, ale sem zvedavej co tam dam… ted to tam je pro samy silence jako ses ty nebo andy… :)

                      0 0
                      • Manas  

                        Nene, je to tam vsechno ok, az na ten wallride kterej pravidelne zaslu az na rovinu k tomu stromu a pak si musim 2× slapnout na ten skok zatim a pak dupat na ten dlouhej, kterymu nekdo, nevim vubec proc, udelal na dopadu zlabek a malem sem si tam rozbil drzku :-/

                        0 0
                • Pavca  

                  hm, kdo se boji nesmi do lesa :-)

                  0 0
            • enjoy  

              ale ty je k tvymu jezdeni ani nepotrebujes prece.

              0 0
      • Pavca  

        1. s kalsickejma pedalama mam z te jizdy lepsi pocit, nez kdyz mi tu nohu neco drzi Vetrani – to vidim jako hlavni problem Na kolena samozrejme padam taky :-(, ale jde mi predevsim o ochranu holeni, pripadne i lytka pri sklouznuti nohy z pedalu. Bohuzel se to obcas stane :-(

        0 0
      • Otaku  

        ja s bodem 2..

        0 0
    • wroum  

      no abys na XC s platformama potreboval chranice, tak to musis bejt husty pako :-)

      • chranice holeni bez kolen sou spis na fotbal nez na kolo
      • 6 hodin bych v tom vydrzel max v zime, v lete tak pulku a to s nejvetsim sebezaprenim
      • jezdim s chranicema Daineese a vetraj jakz takz, ale stejne je pod nima vedro
      • chranice na koleno, holen a lytko sem este nevidel a neverim ze neco takovyho existuje
      0 0
    • -b-n-x-  

      ja to delam tak, ze na pinech jezdim bez chranicu. Ty vozim na batohu a davam je az na nejaky sjezd. Takze asi tak

      0 0
    • zirafon  

      mne sa to stava (na bmx) dost casto, tak raz za mesiac. zvlastne je, ze nikdy ten pedal netrafil ine miesto nez prednu cast nohy (holenna kost). prave predvcerom sa mi pedal zaryl do holene a vcerajsi den som stravil hladanim chranicov. vsetky tie DH a FR chranice som zavrhol, zdaju sa mi zbytocne robustne, je v nich teplo. teraz zacinam obzerat, cim si tu cast tela chrania ludia pri inych sportoch, zda sa mi, ze pri futbale sa tam pouziva chranic.

      inak, zaujimavy je ten pocit, ked pedal narazi na kost, ta vrstva koze a par vlakien svalov asi ziadne tlmenie nerobi – nejde o bolest v pravom slova zmysle, len mi to na chvilu vyrazi dych a na chvilu mi pride zle. podporuje to myslienku, ze nervove zakoncenia indikujuce bolest su len na povrchu tela – koza a svaly.

      0 0
    • fousmen  

      Pro-tec dela asi za 1500,– chranice, ktery ti obepnou celou nohu. Na koleno a holen je klasicky plast a zezadu te aspon trochu kreje takovej pruznej neopren.

      0 0
    • fousac  

      taky sem asi ctvrt roku jezdil na pinech bez chranicu a v poho.. v lese se cejtim mozna lip nez s SPD a na bixku je to primo podminka.. je fakt, ze se docela krotim a zadny vylomeniny nenacvicuju, takze sem to dostal jenom jednou zezadu do achilovky…

      ale kdyz tak po nich touzis, koukni i na MACE, ty ma Sirenna a vypadaly velmi slusne..

      0 0
    • Pavca  

      Diky vsem za rady a nazory. Mam o cem premyslet. Je fakt ze kdyz nedelam zadny blbosti tak mi ta noha nespadne. Teda zatim nespadla. Vypada to ze na delsi vyjizdky asi bez chranicu, nebo s necim jen na holene. A na blbnuti poradny chranice. A co mam delat kdyz si chci za blbnout behem delsi vyjizdky?

      0 0
      • Andrzej  

        tak z toho pak uz asi zblbnes

        0 0
      • wraftler  

        na dlhsich vyletoch to vozim zvonku na ruksaku, stihnu schnut a odpudzuje to komare:)

        0 0
        • Pavca  

          Odpuzovani komaru uz je vazny duvod proc o teto variante uvazovat :-) Jo zlata zima :-)

          0 0
          • delta  

            Takze k chranicum holeni: na pinovejch pedalech sem zacal jezdit asi pred rokem, za tu dobu mam na svejch nohach znacny mnozstvi sramu, vcetne asi nejpitomejsiho a nejbolestivejsiho (pin v koleni) Jelikoz sem ze zacatku nemel moc penez rozhod sem se pro nejlevnejsi verzi chranicu od 661 (jen jeden popruh do Y) Sou to shity, nemaj zadny vetrani vepredu a veskerej pot se ti odvede vnitrnima dirkama dovnitr takze po dvou vyjizdkach smrdej jak tejden stary fusekle, tak sem je zahodil. Dneska jezdim s foxackejma na letosek, maj specialni system uchytu, neni to pres suchej zip ale pres takovej futuristickej plast uchyt. Sou dobry ze sou dlouhy a chranej ti i vrsek kolena. Jinak kamosi jezdej Harness coz je levna alternativa dainesse a voboje tyhle chranice sou docela dobry, jen sou o kousek kratsi. Jo mimochodem v Dookie kde maj i ty ostatni veci maj i naky chranice ktery te krejou i zezadu, ale to poceni musi bejt zvyseny. Jeste je moznost koupit si takovou neoprenovou fusekli a kokos na koleno, na xc si budes brat jen tu fusekli (pedal koleno trefi fakt malokdy)

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.