• volvej

    Zdravím vás, pánové. Měl bych takový skromný dotaz. Chtěl bych si koupit trenažér a zajímalo by mě, jaký je rozdíl mezi magnetickým a elektromagnetickým bržděním?

    0 0
    • juli  

      Magneticke brzdeni znamena zpravidla mechanicke priblizovani permanentniho magnetu k setrvacniku, ktery se otaci v magnetickem poli toho magnetu. Cim blize je magnet setrvacniku, tim je vetsi zatizeni. Neni potreba externiho napajeni. U elektromagneticke brzdy se elektrmagneticke pole kolem setrvacniku tvori na pevne civce, zpravidla byvaji dve, nebo tri, napetim privadenym do civek. Zvetsovanim-zmensovanim napeti se meni velikost pole a tim zatizeni. Takoveto brzdeni ma jemnejsi regulaci zatizeni, ale vyzaduje napajeni. Elektrotechnici asi vrzou zubama, ale princip jsem asi vystihnul :)

      0 0
    • Eila  

      panove?!:-P

      0 0
    • Bulda  

      valce!!!

      0 0
      • jecnak  

        Po dnesku musim rict, ze je to pravda. Trenazer i spiningovy kolo je proste na slapani divny, to mi nikdo nevymluvi.

        0 0
    • pegal  

      trenazer si nekupuj .. je to zbytecne drahej vesak .. :)

      0 0
      • volvej  

        On ani spining není moc levnej, mě osobně stojí tak tři klacky za sezónu+ benzín. Cenová návratnost trenážeru doma by byla docela rychlá.

        0 0
        • DW6  

          Já mám letos 40hodin spinningu…cca 2000korun.Jsem z paneláku,kde to jde strašně slyšet.

          0 0
        • pegal  

          ono jde spis oto ze te to prestane bavit a skonci to jako vesak na hadry .. taky jsem si ho vloni koupil s velkou pompou ze na nim budu jezdit porad .. stal me 9.000,– .. vloni mi to jezdeni jakztakz vydrzelo .. letos jsem na tom sedel dvakrat .. tak jsem ho za 4.000,– prodal .. a jezdim jenom venku .. (perfektne se na tom piluje technika) ..

          0 0
    • Eila  

      je tio nahouby, stejne na tom dyl jak hiodinu nevdrzis a za mesic nejdyl te to prestane bavit…

      0 0
      • Lance  

        davam trenazeru mesic, maximalne dva......

        0 0
      • prodi  

        Já na tom vydržím max. 2 hodiny 4-krát týdně, ale musím koukat u toho na video. Ještěže mám nějaké nahrávky z OH, TdF, ČP XC a pod.

        0 0
        • Vladimír  

          jsem z panelaku a asi kvuli suchemu vzduchu mne po prvnim sezeni na trenazeru chytnou prudusky a boli v krku, takze to zase na pul roku zabalim. Mate take nekdo tak blbe zkusenosti?

          0 0
    • Ice-goofy  

      Ja jsem si koupil tacx flow (viz foto biku) musim rici, ze jsem se k tomu dostal nahodou a vyslo me to na 85eu (jinak bych do toho nesel) a zatim pri tomto pocasi je hodne vyuzivanej(v dobe volna) i kdyz deti maji ze me legraci :) a ta nuda pri slapani, ale o tom se nemusim zminovat.. jeste ze mam rozsahlou videozasobu :)

      0 0
      • Vladimír  

        to je hodne dobra cena, ja to ted videl u sirera za 9 000

        0 0
      • pavlicek  

        A bydlíš v paneláku nebo v rodinným domě? Ptám se proto, že mám nějakej starší vzduchovej ergáč, nevím co to je za značku, dostal jsem ho, no, a bydlím v paneláku. A aby sousedům pode mnou (a nejen pode) nepukla hlava, mám ergáč podloženej šesti napůl přeloženýma karimatkama a třema 2.0 pláštěma. I tak se vibrace přenáší, ale prý už je to snesitelný. Tak by mě zajímalo, jak je na tom ten tvůj, jestli mám uvažovat o něčem lepším.

        0 0
        • Vladimír  

          bydlim v panelaku. Ja mam trenazer starsiho typu, ktery se podlozil pod misto kde je stredove slozeni, tim se cely zadek trochu zvednul a zadni rafek je brzdeny valeckem na rucni dotazeni. Rachot to nedela. Ale ze sucheho vzduchu me boli v krku

          0 0
          • pavlicek  

            Ono v mým případě nejde o ten rachot, ten je slyšet jenom v bytě, ale jde o vibrace, který přes ten rachot v bytě slyšet, ale o to víc se přenáší panelama do okolních bytů. Mám sice dobrý sousedy, ale právě proto bych jim rád ulevil.

            0 0
            • pavlicek  

              oprava – doplnění: který přes ten rachot v bytě NEJSOU slyšet

              0 0
        • rarášek1  

          Bydlím v domku, ale s panelovou podlahou. Jakýkoliv pojezd na spineru vyvolá docela solidní vibrace celého domu. A v místnosti pod ním, mám pocit že u nás přistává letadlo.

          0 0
          • Venda  

            Já mám válce a na techniku jsou určitě lepší. Bydlím v rod. domku, tak hluk nevadí, akorát televize nestíhá jak je nahlas. :-)

            0 0
            • Venda  

              Jo a ještě.. z válců se dá spadnout nebo vyjet. A občas to dost bolí..

              0 0
              • rarášek1  

                Válce nesmím. Projel jsem přes obývák a zdevastoval co se dalo.Proto jsem koupil spiner.

                0 0
    • black.horse  

      pro info… začal sem používat Roto Mistral a když pod ním je koberec, tak se to dá přes den v paneláku v pohodě používat a koukat u toho na Simpsony:-)

      0 0
      • pavlicek  

        A jak je to u tohodle trenažeru s přenosem vibrací? Neptal ses sousedů? Nejhorší je to v bytě pod námi, ale slyšet je to i nad námi a v sousedních, dokonce i na schodišti. Ty vibrace já neslyším, protože dělá kravál samotný kolo. Ptám se proto, jestli má smysl si pořizovat novej a lepší, protože ten můj je dost šunka. Díky za info.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.