Brzdná síla hydraulických kotoučových brzd

47 nepřečtených
  • Zerocool

    Ahoj, chtěl bych poradit, mám nové hydraulické kotoučové brzdy LX. Problém je v tom, že zadní brzdy vůbec nebrzdí. Dá se nějak brzdná síla seřídit nebo je to tím, že se brzdy musí nejprve zajet, ale proč potom přední brzda brzdí perfektně?? Není to nějaká vada. Brzdy mám chvíli, najel jsem jen 25km o víkendu. Díky za odpověď.

    0 0
    • pegal  

      .. tak to asi bude zavzdusnena ..

      0 0
    • jaski  

      jeste se podivej jestli si tam nezapomnel namontovat kotouc :)

      0 0
    • Motyll  

      Pricin muze byt nekolik. Zkus nasledujici. Vezmi technicky benzin a PORADNE odmasti zadni kotouc. Jemnym smirkem prejed desticky. Jinak 25 km je pomerne malo, zalezi jaxi brzdil. Na zajeti to naplno rozjed a zabrzdi cca 50×.

      0 0
      • vaclavfikr  

        A pokud to nepomůže, budeš asi muset vyměnit destičky. Můžou být od něčeho (nejspíš brzdové kapaliny) zašpiněný.

        0 0
        • Zerocool  

          Destičky jsou úplně nové, respektive celé kolo je úplně nové…

          0 0
      • Zerocool  

        Zkusím to brždění. Problém je v tom, že když stisknu páčku, tak nejde měkce, postupně, ale prostě lehce a na konci se tvrdě zastaví, není v ní vůbec cítit žádny tah…

        0 0
        • pegal  

          .. a jeste nam prozrad co jsi vylil na ty desticky ..

          0 0
          • Zerocool  

            :) na destičky jsem nevylil nic, pokud na ně nevylili něco v tom obchodě…:(

            0 0
        • jaski  

          a hejbou se ti desticky k sobe?sundej to a zkus bez kotouce zmacknou paku jestli se hejbou k sobe.

          0 0
          • Zerocool  

            Jo k sobě se hejbou a doléhají i na kotouč, ale ne dostatečně na to, aby zabrzdili kolo při jízdě…

            0 0
            • jaski  

              tak to je zavzdusneny.

              0 0
            • Pá-dlista1  

              Jak muzou dolehat nedostatecne? To mas paku na gripu? Jestli ne a paka nepruzi jak rikas, tak to jsou bud nezajety desticky/kotouc nebo zaspineny… to ze je to kolo „nove“ nic neznamena.

              0 0
              • Zerocool  

                jo páku mám nadoraz, na té páce je ale imbus, kterým se ta síla dá regulovat, ne?

                0 0
                • jaski  

                  proste jestli mas zmacknes paku a desky douhned k sobe ale neubrzdej kotouc tak jeto zavzdusneny.jestli dou desky k sobe az po kdyz uz mas paku treba v polovine tak je to spatne serizeny a mozna i zavzdusneny­.proste to odvzdusni:)

                  0 0
                • Peslezedirou  

                  Sílu si reguluješ sílou svých prstů, zápěstí atd., ale ne tímhle imbusem. Nastavuje se sním vzdálenost páky od gripu.....

                  0 0
                  • Zerocool  

                    ok, zkusím s tím najet ještě pár km a uvidím, pokud to bude pořád stejné, dám to do servisu odvzdušnit…

                    0 0
                    • kovar  

                      mě by zajímalo, jak můžeš najet ještě pár km s pákou nadoraz u gripu?

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        Asi to bude snazsi nez potom zastavit ;)

                        0 0
                      • Zerocool  

                        to kovar: no myslím, že na dočasnou dobu přední brzda stačí, ne???

                        0 0
                        • kovar  

                          to jo, ale myslel jsem, ze doufáš, že se ta zadní nějak tím ježděním sama spraví:-)

                          0 0
                    • Peslezedirou  

                      Nech to odvzdušnit rovnou. Chvilku koutčům trvá než se zajedou, ale to nebude tvůj případ. Vzdálenost páky si pak nastav jak ti vyhovuje, odpočítej třeba závity a pokud jsi ladič tak se dá použít šupléra.

                      0 0
                • vaclavfikr  

                  síla ne, dá se regulovat počáteční vzdálenost od řidítek. Zkuz je odvzdušnit, u Shiman to nebude takovej problém. Pak můžeš podniknout i ty další kroky.

                  0 0
                • Pá-dlista1  

                  Jo a kdyz to pretahnes, tak ti pres noc v predsini desky rozdrti kotouc ;) … omlouvam se. viz. Peslezedirou

                  0 0
                  • Zerocool  

                    Jak to můžu odzdušnit sám?? nemám s tím žádné zkušenosti:(

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      V nejhorsim… se muzes podivat do historie a postupovat podle navodu.

                      0 0
                      • Zerocool  

                        navedeš mě, kde ho najdu??

                        0 0
                        • Pá-dlista1  

                          Samozrejme… pod tim velkym cervenym bannerem na uvodni strance s prispevkama je vyhledavani a dve bila policka. Do jednoho napises treba „odvzdusneni“ a kliknes na hledej.

                          0 0
                          • Zerocool  

                            to mi bylo jasné:) díky…

                            0 0
                            • jaski  

                              tak proc se ptas:D

                              0 0
                              • Zerocool  

                                myslel jsem, že víš, který je nejlepší a hodíš link…

                                0 0
                                • Zerocool  

                                  ale jinak mě ta brzda fakt štve, je úplně nová…přední brzdí jak víno, není možné, že by si to jízdou „sedlo“?

                                  0 0
                                  • vlk  

                                    no a neprohodili ti v obchodě brzdové destičky? Např goldfren na lx, xt, xtr brzách vůbec nebrzí. Máš tam ty originální?

                                    0 0
                                  • jaski  

                                    myslis ze si pamatuju kazdej thread s odvzdusnenim?ja se to taky naucil sam a to mam jeste k tomu uzavrenej system.ee to tezko ze by si to sedlo.proste to odvzdusni u tech novejsich brzd to uz neni takovy sr***.

                                    0 0
                                  • alexej  

                                    sedne si to !technicky řešený jsou přední i zadní stejné ne? obě je skontroluj detajlně esi destičky dosedaj stejně na kotouč. protoč zadní kolo a dívejse jak brzdí. sundej kolo koukni na destičky , nandej a jeď to projet brzdi furt zadní dokud nezačne brzdit!

                                    0 0
                                  • vlk  

                                    anebo zkus prohodit destičky z přední na zadní, a hned víš zda je to v destičkách nebo je to zavzdušněný.

                                    0 0
    • alexej  

      přesně tak! rozjeď se a brzdi malo ,hodně i sešlapánim ! no a jak už bylo řečeno zajedou se dýl.

      0 0
    •  

      Máme rádi zvířata!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.