• mdk

    Cafte. Mohli by ste mi poradit ako dam dole pedále z „klik“. No preco to v uvodzovkach to preto lebo pedále som dole dal ale zostala na klukach takova tyc (nevim jak to pojmenovat)(pedale wellgo SHIT). No proste jak to dam dole. Pojde to klasicky odkrutit nejakym tym klucom alebo treba nejaky specialny klic. A jeste obidva zavity su stejne alebo ako to stym je. Do ktery strany mam tocit L a do ktorej strany mam tocit P kliku. Dekuji

    0 0
    • libi  

      huh, no tak to si asi sundal pedal z jeho osy a ne celej

      0 0
      • mdk  

        no jo asi tak. a jak sundam tu os z klik

        0 0
      • bolekkrutor  

        povoluješ proti smyslu otáčení kol,protože je to dělaný tak,abys je při šlapání jakoby neustále utahoval…ale jak už bylo řečeno,tak ti tam zůstala jenom oska a za předpokladu,že jsi nestratil kuličky,tak bys to měl snad zase dostat zpátky-jinak všechny pedály se povolují 15tkou klíčem,snad jedině jestli jsou to nášlapy,tak taky možná ze vnitř kliky tuším 10imbusem

        0 0
        • mdk  

          ne. sou to klasicke co sem koupil bajk(shit) prave proto lebo chci tam hodit slapaky

          0 0
        • tomaasz  

          ten imbus bývá 6 mm.

          0 0
          • PePu  

            …a někdy také 5 či 8 (a klidně i jiný). Jen bych doplnil bolekkrutora o směru utahování/povo­lování (kdyby to nebylo pro mdk jasné) – na levém pedálu je levý závit, na pravém pravý.

            0 0
            • libi  

              jeste doplneni pro lepsi pochopeni levej pedal povolovat doprava a pravej doleva÷)))

              0 0
        • juli  

          Promin, ale to je docela nesmysl. Zavity v klikach jsou delane tak, abys pedal naopak pri slapani vytocil. A je to prezitek z dob, kdy dochazelo k zakousnuti pedalu a naslednemu zlomeni kotniku. Tady byla sance, ze se zakousnuty pedal vytoci ze zavitu. Jinak imbus pro povoleni pedalu byva ruzny u ruznych typu. 4,5.6? mozna 5,6, nejsem si stopro jisty, ale ny 10 jsem ho jeste nevidel. 10 vytocis orech z naby.

          0 0
          • bolekkrutor  

            jj s tou 10 jsem to přehnal,teď si uvědomuju,že to je spíš ta šestka,ale že se pedál při šlapání jakoby utahuje,si vymluvit nenechám-záleží vůči čemu to bereš,já to beru vůči klice…

            0 0
            • fousac  

              pedal se opravdu povoluje.. kdyz to beres vuci klice.. kdyby se ti pedal zadrel na ose, tak ho vysroubujes..

              0 0
            • Vrci  

              Tak si to vyzkoušej. Nasaď imbus (v mém případě 8) nebo stranovej klíč, drž ho v rovnoběžné pozici k zemi a otoč klikama jako při jízdě – pedál se povolí.

              0 0
              • bolekkrutor  

                šmarjá já nemyslím pedál z osy,ale celej pedál z kliky…přece povoluju pedály proti směru otáčení kol

                0 0
                • bolekkrutor  

                  teď to čtu pořádně-mě chcete dostat do schýzy,přece nejsem blbej

                  0 0
                  • Vrci  

                    Tak si to vyzkoušej, mi taky mluvíme o celým pedálu z kliky.

                    A nehul to tolik.

                    0 0
                  • Radek Broz  

                    Uz tu s tim asi 5 minut tocim a asi maj fakt pravdu. Kdyby se pedal prestal otacet kolem osy, skutecne by se i s osou z kliky vysrouboval. Doted jsem si myslel, ze se pri slapani dotahuje. Nebo uz me dostali do schyzi;-)

                    0 0
                • fousac  

                  to jo.. ale klikama normalne tocis po smeru otaceni.. ;D

                  by jeden neveril jaka je to veda.. :DD

                  0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.