• Golfy

    Caf bikeri. Chcel by som sa opytat, ake mate skusenosti s vidlicov rockshox pilot xc, ze ci bude dost citliva pri vahe jazdca 56kg. Popripade poradte daku vidlu v tejto cenovej kategorii.

    Dik.

    0 0
    • Mamut  

      Urcite nie.

      Pritulkyne ma Pilot C 2003 a ta vidlica je hodne tvrda. Ta ma tvrdost tak asi na mojich 90kg. Hoci ma pruzinu iba v lavej nohe.

      Kedysi RS daval makke pruziny (aj ked expert na to je manitou) a bolo treba davat tvrdsie. Teraz sa poucil, ale az prilis.

      Navyse ta vidlica dost pridiera. Ma sice najazdene iba 200km zatial, ale aj tak je to vela. Moja Judy XC 2000 mala uplne nova ovela hladsi chod ako bude mat tato po 1000km. Sprava sa proste ako vzduchova. Rozhodne to nie je zehlicka, pricom na 56kg potrebujes zehlicku.

      Nalial som jej do lavej nohy olej a vyrazne sa to zlepsilo, ale aj ta je to slabe.

      0 0
    • Golfy  

      Takze,co odporucas radsej prejst na manitou alebo je aj inaksie riesenie,(maksie pruziny sa nahodov do pilotov nevyrabaju)?

      0 0
      • Alex  

        Moj predajca vravel, ze vie z pilota urobit makku vidlu, ale nepovedal ako. Takze asi sa to da, len neviem ci vymeni pruzinu alebo len olej (alebo oboje)…

        0 0
      • Mamut  

        Nemam rad manitou. Lenze ja vazim 90kg a manitou je makky.

        Pre holku s 56 kilami asi lepsi vidlica ako manitou nebude (v rozumnej cene). Prave pre tie vlastnosti, pre ktore sa nehodi mne.

        0 0
        • lubos  

          Taky si myslim. Ale dulezite je, ze ne kazda manitou. Myslim, ze myslis Scareba.

          0 0
    • maco  

      Pilot XC ma pruzinu nastavenu na cca 60–65 kg. Dalej dofukavas vzduchom az po 50 psi (tak 100–110 kg jazdec). nemozes ju porovnavat s Pilot C !!! Inak ak mas moznost, v Kaktuse v BA mali Duke XC (tusim 02´) za 9900 Sk, co je len o trochu viac ako das za Pilot XC, ale kvalita je podstatne vyssia.

      0 0
      • vlk  

        nechápu co blbnete s tak vysokými cenami Duke XC se dá sehnat za 8100 a Duke XC u-turn za 8500 tak jakých 9900.Za to seženete v e shopech Psylo.

        0 0
    • blisterexist  

      ahojte, omlouvám se za architekting ale hodím to sem: nevíte někdo množství tlumícího oleje u RS Pilot Race?(v pravé vnější noze) a levé? tam nevím jestli je to taky tlumení nebo jen mazání

      prosím poraďte

      0 0
      • juli  

        100ml 15W pravá a 10ml RedRum levá.

        0 0
        • blisterexist  

          mam dotaz ohledne olejove naplne do odpruzene vidlice Rock Shox pilot se zdvihem 100 mm.

          Jake je spravne mnozstvi oleje??

          dekuji za odpoved a s pozdravem Pavel Zástava

          odpověď: Správné množství oleje je cca 130ml. Hodnoty množství olejů jsou také k dispozici v katalogu náhradních dílů Rock Shox v sekci DOWNLOAD.

          toto jsem našel na cykložitný

          a jak jsem vildici vylíval, tak tam redrum 100% nebyl, byl tam tlumičák, ale v té lévé asi bude jedno co tam bude

          0 0
          • juli  

            V první řadě Race je s 80mm zdvihu, pokud se dělala i se 100mm, tak o tom nevím. Mám tady manuál jenom k 80. Z toho vyplývá moje rada.

            Originál manuálu k RS Pilot Race bys měl najít na stránkách Sramu.

            0 0
            • blisterexist  

              na sramu jsem nenašel nic, ta vidle má reálně těch 80, ale nohy by dovolili 100, ale na stránkách toho žitného je napsané že se má lít aji cosi z vrchu, taky hodně, ale tam jsou v obou nohách vzduchové písty, tak nevim,

              a jak se takové množství naleje do té pravé nohy? po složení přez otvor na šroub? nebo nějak interně do tlumiče?

              0 0
              • juli  

                Tak jsi špatně hledal.

                Na vzduchový pístek je potřeba taky troška oleje tuším 2ml, ale to se už dočteš v tom manuálu.

                0 0
            • blisterexist  

              žitný má na stránkách Pilot C, a Pilot XC/SL

              toto je na Pilot C:

              Oil Volume

              Damper (right) Spring (left)

              Top – 80mm 110cc/ml – 10wt n/a

              Bottom – 80mm n/a 10cc/ml – 5wt

              Top – 100mm 130cc/ml – 10wt n/a

              Bottom – 100mm n/a 10cc/ml – 5wt

              a toto na Pilot XC/SL

              Oil Volume

              Damper (right) Spring (left)

              Top 95cc/ml – 5wt 6cc/ml – 15wt

              Bottom 10cc/ml – 15wt 10cc/ml – 5wt

              0 0
              • juli  

                Ptáš se na Pilot Race a tady odkazuješ na XC a SL. To jsou jiné vidle.

                V tom odkazu, který jsem dal výše, je pro Race, jak uživatelský, tak servisní manuál včetně obrázků.

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.