Tlustá sedlovka do tenké trubky

34 nepřečtených
  • Ekscel

    Myslíte že narvu novou sedlovku průměru 26,6mm do sedlové trubky, když dosavadní sedlovka má průměr 25,4mm ? Samozřejmě to není anketa, kolik z vás si myslí že narvu:-) Zajímají mě zkušenosti těch co už něco podobného zkusili. Rám je ocelový (Hi-Ten).

    0 0
    • Daf  

      Myslim ze na to nepomuze ani kladivo :)

      0 0
    • MARIN  

      No pokud ma ta sedlova trubka spravny prumer na tu starou sedlovku 25,4mm tak do ni sedlovku 26,6mm rozhodne nenarves bez nasili a poskozeni bud ramu nebo sedlovky :)

      Jinak opravdu dotaz na urovni skoro jak od Jarina :)

      0 0
      • Ekscel  

        Co mas proti urovni dotazu? Kdyz se te v hospode zeptam jestli je blbost davat tlustsi sedlovku do tenci trubky tak se zeptas jak je velky rozdil v prumerech a reknes „Jo, nedelal bych to.“. A nejspis nebudes zpochybnovat uroven dotazu. Kazdy ma prece obcas neobvykle napady o jejichz nerealizovatelnosti neni zcela presvedcen a neni nic spatneho ani odsouzenihodneho se zeptat. Kazdy neni genialni nevi vsechno o vsem. Proto tady to bike-forum je, at daji dat hlavy dohromady nedelaji se zbytecne a hloupe chyby(kroky), ktere udelal nekdo drive. Jinak diky za nazor. Presne to jsem potreboval slyset. :-))

        0 0
        • martt  

          mily ekscel, mne sa tiez zda dotaz ci narvem sedlovku, ktora ma priemer o viac ako milimeter vacsi ako trubka, tiez podivny :-)))

          0 0
        • jeniik  

          HAHA. Sorry, ale ten dotaz je fakt debilni. Pokud jsi prosel zakladni skolou a ty dve veci jsi alespon jednou v zivote videl, tak nechapu, jak se o neco takoveho vubec muzes zajimat. Navic, kdyz pouzitelna sedlovka stoji okolo tri stovek. Proc to vlastne chces zkouset???

          0 0
          • jeniik  

            Tak jo, uz to vim… Mohl jsem si to docist az do konce, ze… ;-)

            0 0
    • retro  

      Nemělo to být 26,6 vs 26,4 ?

      0 0
    • P.B.  

      Tak na to se vykašli, zkušenost s tim teda nemam, protože kvuli par penezum za jinou sedlovku zrušit rám jsem se ještě neodhodlal.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Vy jste si mozna nevsimli, ze mu radite aby nenicil ram, ale o to tu evidentne nebezi. Tady jde pravdepodobne o tu sedlovku, protoze Hi-ten ram bude mit asi o dost mensi cenu nez ta sedlovka :)

        0 0
        • Daf  

          Typl bych to na pekne starej silnicni ram. Dnes se delaji nejuzsi ocelaky na prumer 26.8mm. sedlovka 26.6 byla mozna nejuzsi co se dala sehnat. Napada me pouze sedlovku trochu sjet na soustruhu. Sedlovka v prumeru 25,4 se jen tak nesezene.

          0 0
          • Ekscel  

            Tak ram je to damsky, trekkingovy (da-li se tak vubec nazvat). Zas tak stary neni, ma necelych 5 let a je soucasti znackoveho :-)) kola Madison. Chci udelat zenusce radost a namontovat ji odpruzenou sedlovku, ale ten Suntour ji vyrabi v nejmensim prumeru 26,6mm. Jinak sedlovky prumeru 25,4 se delaji dodnes a internetove shopy jsou jich plne. Potiz je akorat s tim systemem pruzeni – chtel jsem paralelogramovy a v prumeru 25,4 se dela jen Thudbuster (od Cane Creek) a Tamer Pivot. To by vsak sedlovka stala polovinu toho co cele kolo :-((( Dekuji vsem za rady a doporuceni, je mi jasne, ze nema smysl do toho jit :-)))))

            0 0
            • JM  

              Chceš-li tam montovat SP-NCX-D3, tak ta se sice teoreticky dělá v rozměrech 27.2 i 26.6mm, ale menší průměr se v ČR zřejmě vůbec neprodává.

              0 0
          • Pá-dlista1  

            Uz si odpoved dostal, tak jen moje kapka. Tenhle prumer ja naprosto beznej. Sam mam doma hned dva ocelaky s touhle sedlovkou :)

            0 0
    • vlk  

      Zaleží na rámu.Pokud je dorržen napsaný rozmětr na sedlovku 25 a něco tak tam 26 nedostaneš­.V každém případě ji tam nervi násilím, nebo si poničíš rám.

      0 0
    • Žanek  

      Nenarveš, i kdyby ses postavil na hlavu. 1,2 mm rozdíl je moc. Zdoušel jsem do svojí Meridy (sedlová trubka 30,6mm) narvat sedlovku 30,8 a nešlo to.

      0 0
    • moriarty  

      Myslím, že to v pohodě narveš. Stačí rozehřát rám (nejlíp autogenem, aby se ocel prodloužila o 1 mm, tak budeš potřebovat asi 300 – 500°). Pak jen do ní zasunout sedlovku, nastavit si správnou výšku, protože už s tím nepůjde nikdy hnout a nechat schladnout. Bohužel si asi tím ohřátím zničíš lak a při vychládání popraskají svary, takže kolo bude nepojízdný, ale na pověšení na zeď bude stačit.

      0 0
    • moriarty  

      No ale je jistý, že ji tam nenarveš, jediný, co bys moh udělat je vzít ji k nějakýmu nástrojaři a nechat ji osoustružit na přesnej průměr. Pak ji ale jeste musíš nechat vyleštit aby nepraskla neo nepoškodila rám a nějak povrchově upravit. Vypadá to jako prasárna, ale zručnej zámečník s nářadím by to měl hotové za hodinku.

      0 0
      • Žanek  

        Zeslabit stěnu sedlovky o 0,6mm?? Tak to bych si netroufl…

        0 0
        • JirkA  

          Neumis cist??!! Psal, ze je to pro manzelku! :))

          0 0
          • Žanek  

            By mě zajímalo, co by s tím dělaal, kdyby to bylo pro tchýni… :o)))

            0 0
    • adco  

      Riešim podobný problém. Objednal som sedlovku Ritchey WCS 27,2mm, ale keď som ju dostal, zistil som, že povodná má 26,8. (samozrejme, že som ju pred časom meral šublerou, prečo som si pamatal 27,2 to teda neviem…). V servise mi kamarát sľúbil, že sa to dá vyfrézova? (sedlová trubka) a na pevnos? strata 0,2 mm by vraj nemala ma? vplyv. Tak som s tým súhlasil, uvidím ako to dopadne. Inak rám mám hliníkový 7005.

      0 0
      • jonti  

        tych 0,2 nie je az tak vela, ale myslim ze ta sedlovka wcs je uz teraz poriadne tenkostenna a zoslabovana. Tak zelam vela stastia

        0 0
        • adco  

          Ale frézova? sa bude sedlová trubka vo vnútry, nie sedlovka zvonka…

          0 0
          • Jenda  

            tak to bych rozhodne nedelal protoze zrovna praskla sedlova trubka u toho proriznuti na ramech asi nejvic praska takze jestli ji jeste zeslabis (a 0.2mm je tak 15%!) tak nevim nevim

            0 0
          • martt  

            to bych uz vobec nerobil. Priemer 27.2 je uplne bezny, na Tvojom mieste by som sedlovku predal a kupil ten spravny rozmer.

            0 0
      • Pá-dlista1  

        Kvuli sedlovce… hmm.

        0 0
      • JJ  

        Tak do toho bych fakt nesel, ale jestli si ji objednal na netu, tak ti nic nebrani ji vratit

        0 0
    • SELMIRA  

      S tim jsem měla taky problém, když jsem chtěla na Moratku sedlovku 27.2. Naštěstí mám světaznalé kamerády a ti mně poradili že v jednom nejmenovaném bikeshopu ve Finské ul. č. 7 kouzlí hodný pan Doktor mně to vyfrézoval. o)

      0 0
    • SELMIRA  

      a ten mně to vyfrézoval. :o)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.