• khooca

Zdravím,

poradí někdo jakou vazelínu/olej použít na kluzáky pro maruši? Origoš bude dost mastná, tak spíš něco obyč z bauhauzu. Posledně mi jakási vazoška tak trochu rozleptala anodizaci na axelu :))

• Flais  

Vazelínu na Marzocchi??? To snad ne. Samozřejmě že se používá jen olej, jakýkoli slušný tlumičový olej. Já dávám Castrol SAE5, orig. je SAE7,5.

• TinkTink  

Tak postupnym zkoumanim ruznych webu by mela byt nejlepsi Manitou :)…

• náčelník  

Marzocchi kdysi doporučovala silikonovou vazelínu, hlavně ne lithiovou. Manitou by měla být lithiová.

• Martinson  

na kluzáky žádnou vazelínu ale silikonový olej např. Silkal, je to i v manuálu.

• khooca  

Máš pravdu, teď jsem to našel na oficiálním webu.

• goofy  

Nechapu, proc si chtel rva do olejove vidle s otevrenou lazni vazelinu?

• Vilém  

Treba ma elastomerovou EXR.

• khooca  

Na kluzáky..

• hanz  

protože třeba když dáš do marušky mezi břity stíráků vazelínu manitou tak se safra zvýší její citlivost. Mezi břitama by měl být nějaký mazivo u každý vidle.

• khooca  

Presne tak. Na Axelu to bylo o 120% lepsi.

• goofy  

Mne se tam prave vazelina nelibi… Radeji bych tam dal olej. Prece jenom vazelina vic drzi bordel…

• hanz  

už od výroby je mezi břity vazelína..když jí odstraníš vidle přestane být citlivá…když jí vyměníš za manitou tak se dějou zázraky. a na bordel je uplně jedno jestli je tam vazelína nebo olej.

• goofy  

Oprava… Ja sem vynechal to mezi brity… Ja myslel, ze to myslish nahoru… Tak to jo, ale ja sem pochopil, ze to dotycny chce jenom na promazavani po vyjizdce, a ne po rozborce, ne?

• Pekáček  

Můžu potvrdit že olej na stíráky nestačí. Chod vidlice se podstatně zlepšil až po namazání stíráků vazelínou Manitou.

• khooca  

Zas vazoska je trvanlivejsi..

• goofy  

Sakra, co je kluzak? Pokud to myslish mezi stiraky (jak psal vyse Hanz), tak ja tam davam nejakou silikonovou, co mi dotahl tatik ze shachty. Pokud to chcesh na prachovku, tak ja to vetshinou nemazu, ale nekdy to prokapnu tlumicovym olejem…

• goofy  

oprava: silikonovou vazelinu…

• khooca  

Mam na mysli prachovky.

• goofy  

Tak tam nejaky silikonovy nebo klidne i tlumicovy (ten co pouzivash na tlumeni) olej. Vazelinu bych tam urcite nedaval. Zbytecne by se chytal bordel na prachovky a nohy. Proto to skoro vubec nemazu…

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.