Poraďte mi prosím jakou vazelínu na kolo

18 nepřečtených
  • jjirka

Ahoj poraďte mi jakou vazelínu na kolo stále to řeším už jednou jsem se tady na to ptal ale nějak jsem to nevyřešil. Používám mějakou Mogul na čerpadla, ale trochu vytejká a všechno z toho mam takový poblitý, včera jsem viděl vazelinu v tubě od Park Toolu ale stála asi 190 Kč – to mi přijde docela hodně. A co s tím chci mazat? Vlastně mažu jenom hlavový složení. Dík za Vaš e zkušenosti. A hezký den

• Daf  

Ja na vsechno pouzivam tuhle za par kacek. http://www.yarroline.com/…um_white.htm Z hlavovyho slozeni se ale vyklepe uplne kazda. Teda pokud ho nemas dole dobre utesneny.

• midlander  

Já mažu modrou lithiovou vazelínou od Exusu. Ale koupil jsem jí před pár lety a už nevim za kolik ani kde.

• kovar  

z těch, co jsem vyzkoušel, z hlavovky nejmíň vytékala Motorex Bike Grease. http://www.bikecentrum.cz/motorex.php?…

• wroum  

vazelina SKF v tube koupena v prodejne s loziskama. stala asi 30 kc a naprosto v pohode. mazu s ni uplne vsechno nejen na kole (treba rybarsky navijaky od shimana, ktery sou fakt narocny na vazelinu – s blbou jdou ztuha)

• Tommy  

Jo navijáky sou háklivý, kolo mažu pro zase vazelinou Shimano na navijáky a taky to kupodivu funguje :)) (ale nestojí 30,– :(( )

• mosquito  

bych potreboval nejakou do vidle, ale BEZ LITHIA a kolik vazeliny se vlastne spotrebuje na komplet udrzbu vidlice pruzina+elasto­mer ???

• Lada1  

ja pouzivam grafitovou pastu od mogulu. zatim se mi to osvedcilo ze vsech ruznych *** nejvice

• mastihuba  

a já mažu takovou bílou vazelinou v krabičce od solviny. Už ani nevím kde se to doma vzalo. Mazal jsem s tím už favorita v roce 86.

• Lada1  

mazes vazelinou minimalne 18 roku starou a jeste, kterou davali k facku?? tak to bych fakt nedelal

• Pá-dlista1  

…ze ty…nekomu proste staci, kdyz je ta vec funkcni a nehledi na nejnovejsi model proslule znacky.

• mastihuba  

pochopitelně už je to několikátá náplň z nejmenované fabriky, ale produkt mi připadne furt stejnej. :) Jednou jsem zjiš?oval cenu té zelené od shimana a s velkým klidem budu mazat tím čím doteď.

• morgoth1  

Vcera jsem rozebiral a cistil Blacka. Kdyz jsem vymontoval pruzinu, tak ta byla namazana zcela odlisnou vazelinou nez je zelena lithiovka od Manitoua. Chtel bych se zeptat cim tu pruzinu mazete vy a jestli se na to da pouzit zminovana lithiovka?

• náčelník  

Už to píšu na BF poněkolikáté. Ještě v dobách elastomerů bylo doporučeno mazat vidlice Manitou lithiovou vazelínou. Naopak vidlice Rock Shox se lithiovou vazelinou mazat nemají, protože by lithium mohlo rozpustit povrchovou úpravu vnitřních nohou. Osobně jsem léta mazal Manitou bez jakýchkoli problémů lithiovou vazelinou Castrol LMX.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse