Hayes El Camino - máte je taky?

24 nepřečtených
  • RUMcajs

    Čus,

    tak jsem konečně sestavil svého stříbrného shita a na postu brzd excelují El Camino s 160mm kotoučema.

    Přední brzdu stále ještě zajíždím, zadní je už tak zajetá, že jsem snížil brzdný účinek.

    Modulace dobrá, nastavení velmi příjemné, přehřívání nemůžu posoudit, páč mi sníh neumožňuje rozjet to na 70km/h.

    Jak jste s nima spokojený jestli je máte?

    0 0
    • Smazaný účet  

      piskaj :-)))))))

      0 0
    • Twisp  

      se 160tkou se prehreje i zmrlej tucnak ;)

      0 0
    • pitelboy  

      mno.. tak ja predloni v zime rozpalil predni maguru natolik, ze mi z desticky upadl brzdnej material… asi po 2km sjizdeni sjezdovky z Cerne hory v asi –5°C

      0 0
    • tomPY  

      160 v predu sa mi zahrievala po cca 300m strmého zjazdu.Teraz mam 203 a je v pohode.Jedine mi vadí krátka dráha páky.To mi u Hayes vadilo vždy.čiastočne pomáha to nastavenie pákového pomeru.

      0 0
      • Pi†el  

        ..kratka draha paky ? me pripada zbytecne dlouha..

        0 0
        • RUMcajs  

          Souhlas, srovnavam-li to s Magura Gustav, nebo Shimano Deore 525, tak ten chod paky je o dost delsi u Hayesu. Subjektivne to odhaduju tak o 50 procen vic nez u 525tky.

          No a co se jedovatosti a razantnosti brzdeni tyce, tak 525tky jsou na tom lepe (zkouseno jen v CR). Ta predni Camino s 160mm kotoucem me prehazuje pres riditka jen do cca 15km/h, ve vyssich rychlostech pak uz jen zpomaluje, kolo nezablokuje. Co jsem nedavno na Garde zkousel, tak to neni prehrivanim, ale proste nedostatecnou jedovatosti. Nejake rady jak z ni dostat vic brzdneho vykonu?

          0 0
          • MlokCZ  

            Vyhoď ty dětský kotouče :-)

            0 0
            • RUMcajs  

              No, brzda se neprehriva, zkousel jsem ji prehrat behem silnicniho i terenniho sjezdu jak to slo, dokonce i slapal a pribrzdoval, ale vykon byl stejny. Jen ta jedovatost tomu chybi :-(

              0 0
              • MlokCZ  

                Já to myslel kvůli výkonu a jedovatosti (a ne kvůli přehřívání), to se s velkým kotoučem radikálně změní.

                0 0
                • RUMcajs  

                  Cece, vzdyt mam jen 70kg a kolo 12!

                  0 0
                  • MlokCZ  

                    Já mám taky 70kg a kola téměř stejná (váhově o malinko více než ty) a taky mám 185-ku a 180ku vepředu a už se těším na 203ku na Canyonu.

                    0 0
              • Pi†el  

                me ale zacnou strasne piskat po delsim brzdeni v kuse..

                0 0
                • RUMcajs  

                  hmm, tak to se u mych nestava – desticky Goldfren.

                  0 0
                  • Pi†el  

                    no ja mam jeste originaly, ale uz se tesim az je sjedu, protoze moc nebrzdej.. :-( Jak si spokojen s ucinnosti tech goldfrenů ?

                    0 0
                    • RUMcajs  

                      Dobry, rozdil jsem nepoznal. Za mokra piskaj, pri rozpalenem kotouci brzdej taky. Zivotnost neposoudim, pac ziju v Irsku a kolo mam v CR kam jezdim na dovolene.

                      0 0
    • drtic  

      Je cena 7000,–Kč za obě brzdy (přední i zadní se vším všudy) nevyhovující nabídka nebo se jedná o nabídku,co by se neměla odmítnout???Pop­řípadě navrhněte nějakou jinou alternativu ve stejné cenové relaci (ovšem komplet přední a zadní)

      Jelikož jsem doposud jezdil na klasických „véčkách“ a kotouče jsem zkoušel jen jeden týden na Šumavě (Hayes HFX9,ale nějak to nebrzdilo poslední 2dny),tak bych chtěl vědět,co myslíte tou JEDOVATOSTÍ…

      Díky moc

      0 0
      • Tomcat  

        Nebrat, není to nic výhodného. Samo pokud se to srovná stím kolik stáli na začátku tak si někdo sedne nazadek. Horší je že brzdivost nemají moc dobrou , někomu taky dost často odešlo těsnění.

        Nechapu ten závěr HFX-9 nejsou ani trochu podobny jako ElCamino

        0 0
        • drtic  

          ty mělo být jen pro informaci s čím to kolo bylo :) Nijak jsem se je nepokoušel srovnávat…

          0 0
      • blackhawkdisc  

        Na ,,Kupkole" je koupis za 4litry. Odzkousel jsem 2pary, nic moc, vzdycky se vyskytly nejaky problemy, teprve po upravach slouzily, ale vyzadovaly casty serizovani, terpve po nekolika vychytavkach(mag­netizace, uprava pruzinek) se prestaly uvolnovat desticky a ,,cinkat" o kotouce (160/orig. desticky). Nakonec jsem od nich ustoupil. Technicky se mne libily, ale vpraxi nic moc. Absolvoval jsem na nich cca 1000km…

        0 0
        • Tomcat  

          jj to se Hayesu moc nepovedlo , edice Stroker je prece jen povedenejsi pokracovatel.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.