El Camino VS Juice 7 nebo zbytek světa?

64 nepřečtených
  • Teg

    Vyplatí se investovat prachy do El Camin do Juice 7 nebo třeba do Shiman? ubrzdí 6" kotouč skorem 100 kilové zvíře jako jsem já? (jezdím XC a AM) Dají se sehnat díly i na Avidy, nebo jsou to jen sliby prodejců? Díkes za názory.

    0 0
    • visby  

      sainty/xt…

      0 0
    • Hnoj  

      Super záležitost jsou třmeny XTR (2*2000kč – bikestore), hydra páky LX/XT/DEORE (1600 tamtéž) + hadice (2* 700) a máš nejlusxusnější brzdy, já jsem si tohle sestavil a sám se divím jak moc to brzdí ! můžu jen doporučit…

      0 0
      • BB  

        hlasuji stejne XTR trmen, paky XT, vyborne brzdi a jeste lepsi modulace sily na pace. Ubrzdi i 100 kilove zvire.

        0 0
    • Twisp  

      v nemeckym BIKU 1/06 byl test kotoucovek Shrnuti: Juicy seven:160 – gut, 185 gut, 203 sehr gut el camino: 160 sehr gut, 203 sehr gut

      BIKE TIP: (ab 149 EUR) Formula ORO K18: 160: super, 180 sehr gut, 200 super

      0 0
    • omm  

      mrkni na tohle je to cena za obě brzdy http://www.kolokolo.cz/…-cena-za-par http://www.kolokolo.cz/…-cena-za-par pořídil jsem teď el camina.Zatim jsem je ale nenamontoval.Do­posud jsem měl HFX-9 s šesti palcovejma kotoučema a ubrzdí mojich 1OO kg v pohodě.Ta nabídka na ty XTR, ale taky neni k zahození

      0 0
      • RUMcajs  

        jj, koupil jsem je tam El-Camina a jsem spokojenej uzivatel.

        Nepovim ti, jestli se od nich vyplati investovat, je to tak trochu luxus a za stejnou cenu muzes sehnat i brzdy co vic brzdi.

        Na druhou stranu musim napsat, ze to regulacni kolecko na Caminech je supr pro jezdeni ve snehu a na ledu, pac si nastavis bryzdnou silu tak, aby se kolo hned nezastavovalo a za pul hodinky ve meste ho zas muzes vytocit tak, aby jsi na asfaltu zabrzdil natotata :-)

        0 0
      • lubos  

        Hmm, a maji tam komplet SRAM X.0 + packy trigger , model 2006 za 10355,– , chmmmmmm , jete k tomu kliky FSA K Force a bye,bye Shimano.

        0 0
        • enjoy  

          to je opravdu uzasna a opodstatnena investice:-)).jako taky me tohle chytalo,ale ty prachy:-)

          0 0
          • lubos  

            Je, ponevaz shimano razeni je na draka, stejne tak jejich pily na klikach a uzasna retezova linka 50mm. Ale prave jsem nasel ten komplet razeni SRAM o tisicku levnejsi, tak jsem v klidu :)

            0 0
          • cabbage  

            to rika ten pravej:o))

            0 0
    • senožrout  

      V tom MTB Action viz diskuse v příspěvku: Mountain Bike Action – ZDARMA 2006/1(20) to vyhrály Juicy, El Camino druhé, XT skončily poslední…

      0 0
      • igor  

        to si asi zle cital…best overall boli oznacene Magura Marta sl

        0 0
        • senožrout  

          .. sem to prokouk z rychlíku, ale tak zle jsem snad nekoukal, že by… Ale do Magur neééé…

          0 0
          • igor  

            no…pre 100kg asi nie, ale inak k nim nemam ziadnu vyhradu.

            0 0
    • hanz  

      xtr nic moc teda el camino dost rozporuplné názory, troje které sem viděl stály za hovno juicy 7 byli super ora super a mrzký peníz celkem saint jednoznačnej vítěz, vůbec bych neřešil a šel do nich

      0 0
      • Teg  

        No jedinýho čeho se bojim na Avidech jsou náhradní díly, jinak u mě vedou. To samé je asi s Magurama – nikde jsem na to neviděl nic prodávat. Možná se ale pletu.

        0 0
        • hanz  

          bojíš se oprávněně, žitný je opravdu dovozce jak lusk…vem ty shimana, náhradní díly za babku a sehnat se daj v poho.

          0 0
          • Teg  

            Jo to jsem si taky všiml – volám na nějaký číslo z vebu a nějaká „dobrá žena“ mi zdělí že tam 2 roky už sklad toho fíka není. To je na nakopání do pr… A pak si mam od takoveho koupit brzdy. Nadruhou stranu mince mi vadí monopolistické tahy shimana k čemu centrlock?, když zbytek světa jezdí na 6 dírách.

            0 0
            • hanz  

              však ty bys jezdil taky na 6-ti dírách, s tím se počítá

              0 0
              • Teg  

                ono Shimáno dělá nějakou verzi na 6 děr? né na tu jejich ozubenou vopičárnu?

                0 0
                • Vilém  

                  A kdo Te nuti pouzivat jejich kotouce a naby?:)

                  0 0
                  • Teg  

                    Aha – asi nikdo – ale pramení to z neznalosti člověka co jezdil do teď na Včakch – máš ještě nějakej typ jen na páky – nějak se bojim jít do dual controlu takže raději 2páky a brdovky zvlášť

                    0 0
                    • hanz  

                      kup třeba celou brzdu saint, nebo s lx pákou to je fuk, je to kompatybilní a řadicí páky jakýkoliv se ti budou líbyt…a kotouč taky jakejkoliv aby seděl pouze průměrem líbyl se ti. jako třeba zrovna brzdy jsou u šimana dost kompatibilní a variabilní

                      0 0
                      • Teg  

                        Jo koukal jsem že tam jsou dva typy Ačko a ten druhej – dělá na to shimano i reduce na věčí průměr kotoučů, nebo se tam nechá lupnout třeba avid. Jo a kterej s těch dvou typů pasuju na manitou a kterej na rám dozadu?

                        0 0
                        • hanz  

                          na manitou bez adapteru, proste rovnou třmen na vidlu a dozadu adapter

                          0 0
                      • enjoy  

                        jednou kompatybilni,pak kompatibilni…:-). v klidu hele:-),ale u „libyl“ uz jsem si rekl au:-)

                        0 0
                        • hanz  

                          promin češtino a češtináři…jako todle do smrti asi nezvládu

                          0 0
      • senožrout  

        A v čem se liší Saint od XTR. Já bych řekl, že je to celkem totéž.

        0 0
        • hanz  

          no to právě není…saint je hodně podobnej a možná i stejnej jak xt ale je hodně jinej jak xtr

          0 0
    • kesu  

      koupil bych magury luisy,uz jen kvuli petilete zaruce kde ti v pripade problemu uznaj vsecko a automaticky menej za novy…

      0 0
      • blue  

        jo, ale nejdriv by to chtelo poradnyho dovozce

        0 0
        • kesu  

          David Adam uz by to mel mit priklepnuty tak snad nastane zlepseni..

          0 0
        • vojta  

          Dovozce jsem sice kontaktoval jen jednou, ale rozhodne si nemuzu stezovat. Shanel jsem na Luisy orig. desticky (brzdi to s nima, nepisti, tak jsem nechtel experimentovat) a momentalne nikde nebyly. Odpoledne jsem poslal mail s dotazem, druhy den rano objednavku a treti den jsem je mel na stole.

          0 0
    • Misfit  

      JA by som siel aj pojdem :) do shimano saint:) daju sa zohnat za 8500 komplet aj s pakami vedenim a naplnene ubrzdia 100kg bez problemov… ais budu aj silnejsie nez juici a el camino:)

      0 0
    • vratan  

      Ja budem casom kupovat Maguru Louise FR (180/160). Velky vyber rozmerov kotucov, 5 rokov zaruka na tesnost, certifikacia na tandem (210/190) a v nemecku sa da zohnat za velmi prijemnu cenu 269 EUR obe (http://www.bike-discount.de/start.asp?…). Brzdny vykon takmer ako Gustav. Zaujimave je aj ze Magura ako jediny vyrobca uvadza hodnoty spomalenia ich brzd. Mozno by to mohly urobit aj ostatny vyrobcovia, aby sa dojmy odlisily od reality…

      0 0
      • Teg  

        Na tom něco jest – ale jezdit pro každý polámaný díl do němec se mi nechce a pošta taky není levná :o(

        0 0
        • vratan  

          neviem, ale jazdim kotuce stvrty rok a nikam som zatial jazdit nemusel. len som kupil jedno tesnenie za 0.40 Sk…

          0 0
          • Teg  

            Pokud se to dá servisovat snadno jako třeba vidle od manitou tak si klidně koupím i magury – jo tan německý krám má fakt levné věci

            0 0
            • vratan  

              no na kotucoch nie je velmi co servisovat. len menit dosticky. teda pokial clovek nepadne na packu ako ja…

              0 0
      • fousek  

        Co to je za termin, zpomaleni brzd? v cem se to udava a jak se to meri?

        0 0
    • tutite  

      asi budu terčem kritika tinka, ale nejlepší recenze mají Formula ORO K18, viz test v něm. BIKE. Jinak mrkni se do bazaru.

      0 0
      • blue  

        v unorovym MBA je jejich dvojstrankova recenze a jsou z nich taky celkem nadseny

        0 0
      • McBlacky  

        no že by konečně formula udělala brzdy který brzděj :)

        0 0
      • TinkTink  

        Asi Te stve, ze Te nekdo dokaze kritizovat, ze :)

        Ad ORO – ja si je osobne nekoupim, ale ze skutecne brzdi uznam naprosto v pohode…mnohem lip nez moje LX…

        0 0
      • TinkTink  

        Uuuuz jsem se podival do bazaru a uz chapu proc jsi sem napsal…pohoda, cha­pu.

        0 0
        • tutite  

          řeším dilema, které si nechat..Tak to nechám na potenc. zájemcích, ti rozhodnou. Kdysi jsem jezdil „B4“, hrůza, pak „B4 racing“, ty byly silné, ostré, ale v delším sjezdu šíleně přehřívaly. Po letech to konečně vypadá, že se Formula zbavila pověsti levných, ale nepříliš dobrých brzd.

          0 0
          • TinkTink  

            Jo toz to s Tebou zas jednou musim souhlasit…to prehrivani B4 Racing bylo dost besny…

            Jinak bych si dovolil takovou upravu – „Formula zbavila povesti drahych a neprilis dobrych brzd“…treba ty B4 Racing nebyly vubec levny…

            0 0
      • Twisp  

        jokoby to tu uz nebylo !! :)

        0 0
    • kurýr na bajku  

      Ty Juicy maj opravdu velkou brzdnou sílu, takže s ňákýma sto kilama je to bez obtíží. Moje zkušenost je taková že sem lepší brzdy eště nejel a s dílama žádnej problém nebude. Pokud ti de o destičky, kabeláž, nebo adaptér tak neměj strach. BTW: maj jednoznačně nejlepší poměr cena/výkon.

      0 0
      • TinkTink  

        A co samotna paka nebo nahradni dily na ni?

        0 0
        • kurýr na bajku  

          No i když je ŽITNEJ dovozce na prd tak si nemyslim že by to bylo nemožný. Ostatně pro rok 2006 sliboval ŽITNEJ spoustu zajímavejch věcí, který bych ani nečekal.

          0 0
          • TinkTink  

            Az to uvidim, tak tomu uverim…slibovat muzu treba i modry z nebe…

            0 0
            • cabbage  

              lol, tak uz vim kredo bajkshopu(.com):o))

              0 0
            • pos3k  

              to neni tak tezky, staci ozonizer (trosku drazsi), nebo dostat se do trafostanice nebo nekde na krizovatku a nemusi se ani litat do vzduchu pro ten ozon :-))

              0 0
          • wroum  

            po skusenostech se shanenim futer do boxxera se obloukem vyhnu jakkykoliv znacce, kterou zastupuje zitny. este ze sem je objednal preventivne, jinak bych uz pul roku nejezdil a to nevim jestli vubec nekdy budou…

            0 0
    •  

      Džez nade vše!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.