• rich

    oficialna cena: 8.990 Kc cakal som, ze bude vysoka, ale toto ma celkom prekvapilo

    0 0
    • tomPY  

      No vzhladom na to,že to štelovacie kolečko len mení dráhu páky a nie piestika je to moc

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Vsak to staci, ne? Svuj ucel to splni. Jak bys to resil jinak? Nebo u Avidu se pak ten pistek pohybuje jinudy? :) Ta cena sice neni nejhorsi, ale zase Avid ma stejne vybavenou brzdu levnejsi.

        0 0
        • rich  

          presne to iste mi napadlo – a v roku 2005 uz Avid mozno vychyta aj nejake nedostatky.

          0 0
          • Alesh  

            Co ma Avid za mouchy? Uvazoval jsem o Juicynach… Cena Hayesu je teda vysoka, i kdyz mne to vlastne neprequapuje. U Bartonicka mi rekli, ze cena Formuli ORO bude cca 5.500,– Uvidime, jaky budou.

            0 0
            • rich  
              1. viem iba o jedinej co sa spominala na mtbr.com – problem s nedostatkom miesta medzi vypletom a „brzdou“
              2. myslel som to vseobecne – ze ak mala nejake nedostatky, ma za sebou rok na trhu a teda aj predpoklad, ze ju odladili
              0 0
              • blue  

                ad 1 – to se ale tusim tykalo jedny konkretni naby, snad ChrisKinga nebo neco takovyho

                0 0
                • rich  

                  ano myslis, ze mas pravdu – tykalo sa to jednej alebo dvoch nab

                  0 0
                • lubos  

                  ano, navic to pak vyrobca vyresil se mi zda

                  0 0
          • PePu  

            Co by mne spis vadilo, je netesnost. Nevim uz kde, ale cetl jsem nejake komentare ohledne teceni prave kolem toho stelovatka – i kdyz to mozna byla otazka spatneho kusu (ale urcite jsem videl min. dva nezavisle zdroje, jen si vzpomenout kde). Mne osobne nesedla paka do ruky (zkousel jsem na SL v Brne a tam meli J7 navic zavzdusnene).

            0 0
            • Franta  

              osobne bych taky do juicy nesel, mozna jaky budou juicy nine, zda budou mit trmen z jednoho kusu coz by bylo fajn. Ty sedmicky taky byly porad gumovy,… no nic moc, brzdily super, ale ty ostatni veci okolo a obcasna gumova paka, atd … nechtel bych

              0 0
        • tomPY  

          Možno sa mýlim,ale pokial viem u Avidu sa mení dráha páky pohybom piestu v páke.U El Camina sa piest nemení a pohyb páky sa nastavuje v rozmedzí len 10% a ešte sa aj zmení progresivita alebo jak by som to nazval.Teda viac sa mi pozdáva Avid.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            No tak dobre. Asi nebylo nejlepsi srovnavat tyhle dve brzdy, kdyz kazda je o necem trochu jinem. U Avidu nastavujes bod kontaktu desticek s kotoucem (to je neco jako ten klasicky sroub s bovdenem u mechanickych brzd.), kdezto u Hayesu (a to me prijde skoro zajimavejsi) nastavujes pakovy pomer v rozsahu +/- 15% oproti klasice (to je zas hydraulicka variace Avidackeho Speed dialu). V idealnim pripade by tyhle dve funkce chtely skombinovat a vytvorit hydraulickou paku na urovni mechanicke.

            0 0
            • tomPY  

              Ja mam Hayes Mag a vadí mi,že ich neviem nastavi? počas jazdy.A stáva sa že 2 týždne je krátky chod páky a potom bez zjavnej príčiny dlhý. Predtým som mal Hope a zvykol som si na doladovanie piestu.Preto sa bojím,že El camino bude ma? to nastavenie pre mna nedostatočné.

              0 0
              • Pá-dlista1  

                To asi ano. Pro tento ucel jsou delany spis ty Avidy. Navic usetris :) Ale jestli se ti menil (prodluzoval) krok sam od sebe, tak se ti nejspis zavzdusnovaly, ne? U HFX-9 bych se ani nedivil.

                0 0
                • tomPY  

                  Praveže on sa aj predlžuje aj skracuje.Toto su tie Mag-uzavretý systém.

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Mag je stejne jako vsechny Hayesy otevreny system.

                    0 0
                    • hanz  

                      hayesy todle dělaj když jsou zaprasený prasata-přestanou se vracet pístky a z expanze si to přicucne kapaliny.....pak to má krátkej chod jak prase.

                      0 0
                    • tomPY  

                      HFX9 je otvorený system,ale tvoje tvrdenie že aj Mag ma hlboko zaskočilo a zneistilo,priz­nám sa.

                      0 0
                      • hanz  

                        když se podíváš na všechny hayesy tak zjistíš, že jsou naprosto stejné, jen se liší ve spracování(nej­markantnější je to na pákách), system je jinak naprosto totožnej. Na tu tvou závadu stačilo očistit a namazat pístky.

                        0 0
                        • tomPY  

                          Ono to nieje závada len mi to leze na nervy.Ale na to aby ste ma presvedčili o otvorenosti Hayes MAG 2002 sa musíte ešte posnaži?.

                          0 0
                          • goofy  

                            otevreny je proto, ze ma kapalina kde expandovat, nebo ne? a co ja vim tak u HFX MAG gde expandovat ma…

                            0 0
                            • hanz  

                              přesně tak, jde o to že když je přehřeješ tak stačí povolit páku a nafouknutá kapalina uteče do expanzky........

                              0 0
                        • Franta  

                          cim bys doporucil mazat?

                          0 0
                          • hanz  

                            bud¡to rovnou brzdovým mediem(dot) nebo silikonem někdo maže tak, jinej onak…já mažu silikonem a žádnej problem…no mažu, nevím jestli se dvakrát ročně očištění a namazání dá říkat mažu.

                            0 0
                            • Andrzej  

                              rozebiras to pritom nejak? nebo jenom vyndas desticky a nejak to tam namazes?

                              0 0
                              • hanz  

                                vyndam desky, vytlačim pístky (ale ne komplet aby na tebe vypadli z prasat)a mažu a mažu(silikonovým sprejem) a on ten olej z tama omývá aj bordel, když něco drží moc tak tomu pomůžu štetcem či hadříkem…ale může se k tomu uplně na govno tak to spíš pořádně propláchnu tím silikonem.

                                0 0
                                • Franta  

                                  myslis ze je pak i znat narust brzdneho vykonu?

                                  0 0
                                  • hanz  

                                    není ani trochu…tím zlepšíš akorát posun pístů v praseti, takže se pak dobře vracej, ale na výkon to vliv nemá.

                                    0 0
    • Meesha  

      Meli by konkurovat Martam SL, takze me cena ani nejak neprekvapuje. Sem zvedavej, jak to bude brzdit v realu a na vahu…

      0 0
      • toto  

        jediny brzdy který bych řešil sou SHIMANA po vyzkoušení všeho možnýho nebrzdí nic líp

        0 0
        • cabbage  

          a co si zkousel?

          0 0
          • toto  

            HAYES, MAGURA-Julie, Louise, Gustav, HOPE, XSIV, když beru hydrauliky

            0 0
            • cabbage  

              i gustav,hope? zajimavy, zatim sem vo brzdach od shitmana slysel ze nic moc. cos jezdil od shitmana?

              0 0
              • toto  

                zkoušel jsem 525, XTR a ted jezdim SAINT

                0 0
                • cabbage  

                  a jak ti vyhovuje dc, nebo mas jiny packy?

                  0 0
                  • toto  

                    pačky stary 8-kolo XT ,

                    0 0
                    • cabbage  

                      ja myslel na brzdach, ale podle razeni je to jasny.

                      0 0
                    • hanz  

                      co máš za páky u těch saintů? deore? xt? nebo snad lx? mam stejný řazení a chtěl bych vědět jestli se to s ním trochu nehádá(poloha) a hlavně jak to brzdí?

                      0 0
            • PePu  

              Jen pro srovnani – ktere z Hope jsi jezdil?

              0 0
    • tutite  

      Avid Juicy 7 pár se dá pořídit za 10–11.000 Kč. HOPE MONO M4 stejně tak. Taky jsem kulil oči, když mi na Sport Lifu sdělili cenu El Camina.

      0 0
      • PePu  

        Kdepak se daji sehnat nove mono m4 za tuto cenu? Ja bych u nich cekal cenu o takove 2–3tis. vyssi. BTW: Uz se ti ozvali ze Speslu ohledne „zlodejskych“ cen v Cechach? :-)

        0 0
        • rich  

          Hope – skus zahranicny web :-)) 105 GBP alebo 160 USD je bezna cena

          0 0
        • rich  

          uuuu beriem spat, to su ceny k mono mini

          0 0
        • Pá-dlista1  

          Duvod u toho Speslu je na snade. To ma byt kolo pro snoby a ty to maj na chlubeni, jak maj drahy kolo. O uzitnou hodnotu toho kola vubec nejde.

          0 0
          • PePu  

            O to, ze je predrazeny se nepru. Nechci porizovat s-works, ani xtr apod. nepotrebuju – stejne to, co bych chtel, nemaji v nabidce, takze mi zbyva koupit cele kolo (SJ 120 CMP), to co nechci rozprodat (pokud nenajdu hodneho prodejce, ktery by vymenil dily hned pri koupi kola) a predelat k obrazu svemu (Vanilla R, Hope mono M4, osmikolo, zadni kolo Onyx+M717, sedlo a predni kolo chci vzit ze soucasneho biku). Jaky bys mel jiny tip na kolo/ram podobnych parametru (horstlink, bez IHS) za lepsi cenu?

            0 0
          • PePu  

            Ze by nebyl zadny vhodny tip? UP

            0 0
    • omm  

      mrkni na www.kolokolo u nich je přední+zadní brzda za 8950 je to fakt pravda nejde o překlep

      0 0
    • speedy gonzales  

      jen pro orientaci…na us webech je uz juicy carbon 06 za 270babek

      0 0
    • lubos  

      V Kaktuse za to chcu opdla cennika 9tisic Sk.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.