• BB

    Presel jsem na packy SRAM X.0 a byl jsem zklaman chodem razeni u prehazovacky. Takove blative, zadni packu jsem musel obcas vracet rucne. Pak jsem si trochu upravoval uhel a proto jsem povolil sroub, ktery packu fixuje k riditkum. A v tu chvili to zacalo radit perfektne. Takze rada pro utahovace jako jsem ja – nedotahujte packy SRAMX X.0 na fest. Potom to spatne radi. Timto se omlouvam firme SRAM za desitky nadavek, ktere jsem ji adresoval.

    0 0
    • Pá-dlista1  

      :-D

      0 0
    • fousek  

      No ja myslel ze se packy nedotahujou na fest taky kvuly tomu aby se zbytecne nelamaly, ale jen kapku pootocily

      0 0
    • black.horse  

      No tak s tímhle sem problém ještě neměl… ale taky se přešel na SRAM a před pár dny sem se projel na kole, kde mám Shimaňácký páčky a doteďka nechápu, jak sem na tom mohl ty léta jezdit… Sram rulezzzz:-) prostě je to vychytanější a pro mě příjemnější:-)

      0 0
      • rarášek1  

        Souhlas, a hlavně se dá brzdit a řadit současně.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          … stejne jako u Shimana ;)

          0 0
          • vili  

            ne tak uplne ze,led ze bys brzdil fakacem

            0 0
            • enjoy  

              na to musis mit „figl“,zkus na to prijit:-). poradim ti,pouzivej jenom palec:-). ps:brzdit prostrednickem,ta­kova blbost..:-)

              0 0
            • marapara  

              Ty nebrzdíš fakáček? Já jsem se to naučil a není to problém :)

              0 0
            • Pá-dlista1  

              a jak jinak? ;)

              0 0
              • Bulda  

                viz enjoy – radim jenom palcem, jde to dobre (alespon u XTR 3×8 combo razeni+brzda)

                0 0
                • blue  

                  ja mam teda stary osmickovy xtrko a musel bych si asi vykroutit zapesti, abych tim palcem na druhou packu dosahnul a mohl radit

                  0 0
                  • kovar  

                    netřeba kroutit zápěstím, stačí pootočit řazení

                    0 0
                    • blue  

                      no, takhle chytrej umim bejt taky… pak uz ale zase nema s ergonomii moc spolecnyho razeni na druhy pacce

                      0 0
                      • kovar  

                        prostě to funguje. NA Shimanu rf řadím i podřazuju palcem a vyhovuje mi to víc než podřazování ukazovákem, co víc k tomu říct?

                        0 0
                        • blue  

                          mozna to, ze mas treba jiny prsty a novy packy jsou trochu jiny… me to proste palcem nevyhovuje a je to nepohodlny, co vic k tomu rict?

                          0 0
                          • kovar  

                            jasně. A jiné prsty nejspíš nemám, prostě kažému vyhovuje něco jiného, však nikoho nenutím takto řadit , ne?

                            0 0
                          • JSt  

                            kdyz si fiknes ukazovacek na cirkuli, tak nejak radit musis…

                            0 0
                        • BoB  

                          tak proč si nekoupíš Sram, tam je to od přírody?

                          0 0
                          • kovar  

                            se mi nechce zbytečne utrácet když už to shimano mám a nedělá mi to problém. Kromě toho SRAM není značka, kterou bych musel na kole bezpomínečně mít.

                            0 0
                        • pitelboy  

                          kdyz sem mel shitmano XT – RF, tak jsem taky odrazoval palcem…

                          0 0
                • kovar  

                  taky tak, u Alivia, přesto že Alivio MC20 k takovému způsobu řazení má mnohem horší ergonomii, než vyšší sady. U nového Alivia (MC410) to pravděpodobně bude lepší

                  0 0
    • RUMcajs  

      Mno, sestavil jsem konečně svého stříbrného shita a na postu řazení jsou X9 páčky a X7 přehazka.

      Nevím,jestli je to kvůli lankům potaženým teflonem, nebo kvůli čemu, ale řazení je prostě lahůdka.

      Tak lehké a přesné řazení nemá ani XT s normální pružinou.

      Shitmano asi nikdy víc :-)))

      0 0
      • pitelboy  

        taky sem presedlal na SRAM… konecne.. zatim nebyla prilezitost poradne oskouset, ale prvni dojmy jsou velice pozitivni !! zatim spokojenost velka.. chodi to daleko lehcejc a presnejc a da se to i lip vyladit.. btw mam X9 packy a XO saltr…

        0 0
    • enjoy  

      tak dobre no:-/,jdu do toho taky!:-))

      0 0
      • johny.h  

        Taky jsem přesedlal a až na přimrznutí ukazatele na smyku super. Jsem zvědav, jestli to bude fungovat oproti XT líp i v bahně jak bylo někde už psáno.

        0 0
        • RUMcajs  

          Včera jsem jezdil celý den ve sněhosračkách, projížděl loužema po náby a řazení bez nejmenšího problému (X9 + X7). Abych Shimano a Sram nějak objektivně porovnal, musím počkat až bude mít trošku vakl, pak napíšu recenzi.

          0 0
          • RUMcajs  

            Abych se ještě doplnil. Jezdil jsem i v 20cm hlubokým sněhu, přehazka byla často zakrytá vrstvou sněhu, kazeta taky a přesto to nádherně hladce a přesně řadilo. XT přehazka s klasickou pružinou byla v těhle podmínkách méně přesná, pomalejší a tu a tam neřadila, nebo řadila skokem o tři pastorky tam, či onam a na posun o 1 pastorek vůbec nereagovala.

            0 0
            • enjoy  

              rikas o 3 sem a tam?:-).to bych musel bejt hodne nervozni a nevrlej abych to tam takhle rval:-))

              0 0
    • McBlacky  

      co jsem bohužel zjistil tak pro hydry jsou páčky sram lepší protože když brzdím ukazováčkem tak u shi neodřadím, zatímco u sramu jo protože to jde palcem. Závěr je takovej že bud brzdit prostředníkem, nebo SRAM :) a jsem docela nakouslej do tech páček jít, teda na osmičku…

      0 0
    • cmelak  

      Čím víc SRAMistů tím líp!!! No more shimano…

      0 0
      • BB  

        proboha proc ? bral bych z kazdeho co je lepsi, „no more shimano“ by byla katastrofa, to by se na trhu usidlil zase dalsi monopolista a zdimal by nas. Jen at je shimano, sram a dalsi a berme si od kazdeho co umi nejlepe.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Jinymi slovy jsi napsal to same :)

          0 0
        • Peslezedirou  

          Ahoj, už ti přišel z CykloŠvec tlumič?

          0 0
          • BB  

            clovece, to je story. V utery rano jsem ho posilal postou jako obchodni zasilku do CykloSvec. Stalo me to 79 Kc, tak jsem nad tim mavl rukou. Opravdu to druhy den bylo v Pisku. Jeste ten den ve stredu dali nove tesneni a poslali PLL na moji adresu do prace. Meli to podle propozic dorucit do 18.00, ale na webu jsem nasel, ze se pokusili dorucit v 19.12, takze si pro to jedu do Uhrinevsi a jeste zacaluji 110 Kc. A jsem pekne nasranej. Reknes si, proc jsem to nedal do Probiku, ale za prve jsem to chtel urychlit a za druhe jsme chtel mit jistotu (?), ze tam bude nove tesneni a ne pouze kladivem narovnane. Takze asi skoncim tak, ze si koupim druhy tlumic a na preskacku je budu reklamovat.

            0 0
            • Peslezedirou  

              Ježiš ty máš smůlu! Podobný srajdy jsem řešil taky. Tak aď je tlumič ok, když tak cinkni číslo máš. Teď mě napadá, že by mohlo být řešení pro lidi kteří mají problémy v zimě s negativkama tlumiče DT swiss…

              0 0
    • hermes  

      Mám Shimano Deore, brzdové a řadící páčky v jednom, což mi moc nevyhovuje, uvažuju o řazení SRAM Atack grip shift, máte s obdobnou kombinací nějaké zkušenosti?

      0 0
      • Daf  

        Podle me to Deore urcite bude radit lip jak Atack se Shimanem.

        0 0
        • hermes  

          Máš s tím nějaké zkušenosti?? Pokud vím tak Attack má upravený převodový poměr speciálně pro Shimano.

          0 0
          • Daf  

            Zkousel jsem nejake levne Rocket myslim s aliviem. Ono to funguje, ale neni to uplne ono. Vyhoda sramu je prave v jinem pakovem pomeru protoze pracuje na delsi draze tak vyrazne nevadi nepresnosti plastovejch mechanismu gripshiftu. Shimano ma jiz packy vychytane. Tim ze to mixnes prijdes o vyhody obou systemu. Ale jak rikam ono to funguje, ale neradi to tak presne casteji to clovek steluje. Podle me je to krok zpet.

            0 0
            • náčelník  

              Je pravda, že mi řadí lépe grip + přehazka 3.0 než letité 800 X-ray + XT.

              0 0
              • hermes  

                Vzhledem k ceně Atacku a případné výměny za kompletní SRAM půjdu asi do dualů, ze silničky vím, že jsou dost odolné a myšlenka řazení pomocí brzdové páky se milíbí.

                Má už někdo Deore dualy?? Dají se už někde koupit??

                0 0
                • Daf  

                  Covece nejdriv ti nevyhovuji packy a razeni v jednom, a ted hned dualy :))) Neukvap se a nejdriv si to nekde osahej. Silnicni a bikove dualy neni uplne to samy…

                  0 0
                  • hermes  

                    No ono je to složitější, vadí mi, že si nemůžu nastavit vzájemnou polohu páček oproti brzdám a popravdě jsem po dualech pokukoval už dřív, jenže 29" superiora s nima nedělaj… Koupil jsem ho v akci v CykloAdam, nešlo tam nic měnit, spozdila se jim ale dodávka mého kola tak jsem se domluvil na výměně vidle, jenže ouha, po dodání jsem zjistil, že místo katalogových brzdovcých pák Hayes HML-1 a řazení Deor je tam kompletní Deoréčko v celku, nevím jestli to udělal výrobce nebo prodejce, který se jinak choval velmi solidně a nevím jestli by to měl za potřebí.

                    0 0
                • pegal  

                  rozmysli si bratre rozmysli nad temi dualy se zamysli .. nejdriv si ty dualy vyzkousej a pak si kup sram atack ..

                  0 0
                  • ddd - andy  

                    Tak, tak.. :-)

                    0 0
                  • RUR  

                    Je lepší to vzít rovnou i s přehazovačkou. Sram páčky+přehaz. je hned po CrMo rámu nejpozitivnější překvapení z posledního roku. Funguje to opravdu mile a pohodlně.

                    0 0
                    • pegal  

                      ja mam atack packy a prehazku XT (inverzni) a je to uplne v pohode a vystelovat to taky neni zadnej problem ..

                      0 0
              • vojtechposmourny  

                800 x-ray jsem měl taky a s letitým xt (96) to moc nechodilo, protože shimano jako obranu proti sramu zeslabilo pružiny svejch šaltrů na minimum, a x-ray měl přeci jenom větší vnitřní tření než páčky shimano.Ten šaltr potom díky slabý pružině to lanko z gripshiftu nebyl schopnej vytáhnout.

                0 0
                • patman  

                  taky jsem nahrazoval 800 x-ray za SRAM ATTACK Grip Shift u stare xt prehazky,myslim ze taky rok 96, a nemam v tomhle ohledu problem, je mozny zes mel vytahanou pruzinu v prehazovacce. drobnej problem mam s tim, ze gripy maji docela velky odpor a po cca 3000 km se trochu ojela ta guma na gripech,takze kdyz jsou spoceny ruce tak to potrebuje pevnejsi uchop pro prerazeni. na druhou stranu microindex na presmykaci je zalezitost, ktera me na tech gripech hodne bavi

                  0 0
                  • vojtechposmourny  

                    800×-ray mikroindex na smyku neměla. Řadilo to naprd, i když to bylo nový. Jediný, co trochu pomohlo, bylo dokola měnit bovdeny a lanka za nový. No, já pak jednou narazil na rapidfire ve výprodeji (800kč za obě páčky) a bylo po starostech. Funkce perfektní.

                    0 0
                    • patman  

                      nejak jsem to prehodil :-D samozrejme jsem vyhazoval 800 x-ray a ted mam Attack s microindexem

                      0 0
                    • náčelník  

                      Měla i neměla :) Vyráběly se verze s mikroindexem i bez.

                      0 0
                  • náčelník  

                    Mně řadí kombinace 8OO X-ray + XT 96 celkem dobře dodnes. A gripy na osmistovku se dají sehnat i teď.

                    0 0
                    • vili  

                      nacelniku ukaz kolo prosim prosim :-) to bude urcite nejakej peknej oldtimer

                      0 0
                      • náčelník  

                        Ona je to spíš taková podivná slátanina :) Musím si někde půjčit foťák.

                        0 0
                        • vili  

                          co tam mas za vidli?

                          0 0
                          • náčelník  

                            Skareb 04. Vždyť říkám, že je to slátanina. Ale pod postelí je původní Manitou Mach 5 SX.

                            0 0
                            • vili  

                              to je takova ta modra,ze?tu bych tam vratil i za cenu horis funkce a radsi si poskladal naky jiny kolo :-).skoda ze se smazalo to omarovo kolo v kola a komponenty,to byl mazel

                              0 0
                              • náčelník  

                                Ne, je černá. Elastomer + olejová patrona, model 96. Dneska už skoro nepruží. V sekci foto byla s touhle vidlí wroumova stará Merida – ta fotka asi taky zmizela.

                                0 0
                                • vili  

                                  tak to bych nekde zkusil splasit nejakyho stryho bombera v pruzine,myslim ze modely x-fly nebo tak nejak,delali je v modre a cervene a stribrne barve,nadherny vidle a nesmrtelny

                                  0 0
      • dieegoo  

        tak presne tuhle kombinaci mam na kole a nestezuju si… chodi to pekne

        0 0
    • lith  

      jezdím šaltr X-0 ,páčky X-9 a když kámoš(zarytej příznivce SHIMANA) jel na mým kole,tak se vyjádřil ve stylu,že to řadí dřív než zařadíš:o)

      0 0
    • vratan  

      Ako je to s odolnostou SRAM komponentov. Nechcel by som aby sa mi stalo toto: http://blink1.www4.50megs.com/BrokenECdM.htm Ulomila sa mu prehadzovacka a zdevastovala zadnu stavbu…

      0 0
      • visby  

        to musela byt ale supa:-) salter som namotal iba raz, ale ram drzi:-)

        0 0
      • Pekáček  

        Jo vona sama, že jo, asi jeli po silnici a najednou… Šaltry neskáčou do výpletu samy od sebe, stejně jako mě – http://www.bike-forum.cz/…05010242.jpg (Po namotání kusu drátu mezi kazetu a výplet se šaltr po odlomení výměnné patky vydal na cestu do drátů a odtud prošel ladně škrábnouc lak horní vidlí a zaklínil se mezi spodní).

        0 0
        • mechanik  

          Jo jo většinou každý tvrdí že se to stalo úplně samo že?.-)))

          0 0
      • RUMcajs  

        Mimochodem je na tý fotce pěknej celoodpruženej tandem s dvoukorunkovou vidlicí!

        0 0
    • kajulka2  

      Já mám řazení a šaltr X7, devítkovou kazetu SRAM, řetěz HG 73 ale teda musim říct že stará ACERA šaltr i řazení na osmičce kazetě Shimano řadí jaksi líp. Nemůžu ten SRAM doladit, buďto řadí perfktně od 5 dolů nebo nahoru, celej rozsah nějak nemůžu doladit, jako by to k sobě nepasovalo. Nevíte někdo proč?

      0 0
      • JJ  

        To muze delat spatne usazeny koncovky na bowdenu nebo ohla patka

        0 0
        • kajulka2  

          Na bowdeny už sem koukal, ty jsou snad dobře, ale ta patka se mi zdá lehce ohnutá, jen si nejsem jistej, mám oči z kašparovy krávy, špatně vidim. Dá se to nějak zjistit přesně? třeba sundat a položit na něco rovnýho, nebo nějak změřit…

          0 0
          • JJ  

            V servisu na to maj urcite merku a rovnacku. Je to takova dlouha zahnuta tyc se sroubem:)

            0 0
            • kajulka2  

              Tak dík, zkusim se zeptat v servisu

              0 0
              • johny.h  

                Nedávno mi v jedné prodejně poradili fígl. Závit pro přehazku je shodný se závitem náboje, takže místo přehazky našroubovat kolo a obě kola srovnat rovnoběžně:)

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.