Prasklý rám - delší sedlovka

47 nepřečtených
  • PP

    Mám sedlovku dlouhou 350mm a nebyla nikdy vytažena víc než nad min. zasunutí, spíš trochu míň. Přesto mi prasknul rám (těsně nad spojnicí trubek). Nechal jsem ho svařit a ptám se, zda mám koupit delší sedlovku, zda to má význam když stejně nebyla vytažena nad. min. hranici. Opětovnému svařování se chci samozřejmě vyhnout. Dík za názory.

    0 0
    • Daf  

      Ta riska je na sedlovce dost orientacne. Dulezite je aby sedlovka byla zasunuta nekolik cm pod uroven horni ramove trubky. Nekdy mas risku na sedlovce treba jen 7cm od okraje a pritom sedlovou trubku vytazenou 5 cm nad horni ramovou trubku. Takze v tomto pripade sedlovka na vytazena na risku bude hodne namahat ram.

      0 0
    • MARIN  

      Ta riska na sedlovce je kvuli sedlovce a ne kvuli ramu. Ja se drzim zasunute sedlovky aspon 10cm pod uroven spoje horni a sedlove trubky

      0 0
    • McBlacky  

      pomůže to, mám ten samej případ, vařenej rám a dávám delší sedlovku, pomůže to rozložit sílu. Máš Al nebo ocel rám?

      0 0
      • PP  

        Rám je Al. Jinak sedlovka byla zasunutá pod uroveň spoje trubek cca 7cm.

        0 0
      • fousac  

        hmmm… to mi pripomina, ze ji asi budes chtit, co?? ;)))

        0 0
    • Mamut  

      nikdy vytažena víc než nad min. zasunutí, spíš trochu míň.

      a potom pises, ze bola 7cm pod spojom hornej ramovej trubky so sedlovou. Bud mas HODNE divny ram, ale zmatok v dusi. Podla mna staci, aby koniec sedlovky bol pod spodnou stenou hornej ramovej trubky, takze pod najnizsim bodom, prisluchajucim zvaru hornej ramovej a sedlovej trubky.

      Jazdim tak ocel ram uz 8 rokov (momentalne 92kg) a ram praskol pred rokom pri zadnej patke, co asi nebude mat suvis so sedlovkou.

      0 0
    • kurýr na bajku  

      V PRVNÍ ŘADĚ JE TŘEBA ZAKOUPIT RÁM, KDE JE PRŮMĚR SEDLOVKY 31,6. POKUD NA TO NEMÁŠ PRACHY, TAK DELŠÍ SEDLOVKA ROZHODNĚ POMŮŽE.

      0 0
      • Roman  

        Jaký je důvod pro varianty rámů s sedlovkou A)27,2 B)31,6 ?

        0 0
        • kurýr na bajku  

          NO NENÍ NA TOM NIC PŘEKVAPIVÝHO. TLUSTŠÍ TRUBKA = PEVNĚJŠÍ TRUBKA (PŘI STEJNÉ TLOUŠCE STĚNY).

          0 0
          • enjoy  

            no teeda,tak to se mam.mam 31,8 a jeste ke vsemu hlinikovou redukci na 27,2,to musi bejt neznicitelny:-)

            0 0
          • miťo  

            Dovolim si ti odporovat. Nezalezi na prumeru sedlovky, ale na sile steny a provedeni svaru trubek ramu. Priklad: Kamos ma hydroformni Meridu a praskla mu tam v tom miste a ma 31,XX prumer, ja mam na letitem robustnim Duratecu Stream 27,2 a v poho. Velkou roli hraje i celkove zpracovani ramu, Duratec ma tepelnou upravu T6, pak se ten ram chova jako duralovy monoblok. Neber pumer sedlovek jako dogma. PS: Odpoved na clanek vyse: Mam 192 cm, hooodne dlouky nohy a ram 22" a sedlovka 400mmje ulne v poho. Kdyz jsem slysel, ze jeden obchodnik v Pce doporucoval klukovi, co ma 189cm ram 19", je mi jasny, ze sedlovka bude extremne vysunuta a namahani ramu enormni. Tak velikost ramu je treba taky zvazit.

            0 0
            • Zdyn  

              No tepelna uprava T6 jeste neznamena, ze potom bude ram monokok. To by na strukture nesmel byt znatelny svar a to nejni tak jednoduche. A s tim praskanim je to taky tezky. Zpracovani ma na tom asi nejvetsi podil, ale praskaj i kvalitni ramy se sedlovkama 27,2 i 31,8mm. Jo a ja mam 186cm a ram 18" a vetsi bych nechtel. sedlovku mam 27,2mm 4stovku a taky mi ram skrz to nepraskl.

              0 0
              • McBlacky  

                dost velkej podíl na tom má taky fakt jestli je sedlová trubka nahoře zesílená nebo není. Někteří výrobci to dělaj, jiní ne…

                0 0
                • Zdyn  

                  No jasne tam je hromada veci, ktery na to maji vliv

                  0 0
            • Gatier  

              Nazdar!

              0 0
          • khooca  

            Hele kdy si necháš opravit ten zaseklej caps lock?

            0 0
          • BH  

            zajimavy nazor, jak muzes vedet, ze steny trubek u ramu s prumerem sedlovka 27 a 31,8 jsou stejne? To je nejak normalizovane a pevne dane u ruznych vyrobcu?Nepouzivaji nahodou vyrobci spise toto pravidlo: vetsi prumer = mensi tloustka steny trubky = stejna pevnost při nižsí hmotnosti?Co tepelne zpracovani a vubec provedeni svaru, to nema zadny vliv?

            0 0
            • kurýr na bajku  

              NO TAK JISTĚ, ŽE TO MÁ TAKY VLIV, ALE CO SEM NAPSAL TAK PLATÍ. JAKO LOGICKY TO TAK CHÁPU.

              0 0
              • BH  

                ja si ale myslim, ze jsi vedle jak ta jedle, podle tve logiky by ramy se sedlovkou nad 30 mm nemely praskat a navic asi nezavisle na zasunuti sedlovky do ramu a jinych faktorech, ovsem i tyto ramy praskaji, takze Tva teorie asi neplati. To co TY logicky chapes jako fakt,jeste nemusi znamenat, ze to odpovida realite.

                0 0
    • Jenda  

      bych hlavne rekl ze to chce poradne zmerit prumer sedlovky a prumer ramu. Treba na Superiory je sedlovka 31.4 ale dle meho 31.6 se tam hodi o trochu lip.

      0 0
      • kurýr na bajku  

        JAXI NA TO PŘIŠEL, VŠECHNY SUPERIORY MAJ 31,6

        0 0
        • Gatier  

          Mozno tie, co ma doma :)

          0 0
        • Jenda  

          Nejlepsi je podivat se na superior.bike­funint.com/ u modelu 2005 zjistis ze – 960 ma 31.6, 930 a nizsi modely vetsinou 31.4, no a treba 29" maji 31.8 – takze priste si zkus informace overit nez zacnes zase placat nesmysly

          0 0
          • kurýr na bajku  

            TAK, OK UZNÁVÁM ŽE SEM TO NEMĚŘIL, ALE V KATALOGU JE 31,6. DU TO ZMĚŘIT.

            0 0
          • kurýr na bajku  

            TAXEM TO BYL ZMĚŘIT A KONFRONTOVAT S 820 2005model. JE TEDA FAKT ŽE 4 SETINY MILIMETRU SE BLBĚ MĚŘEJ, ALE SEDLOVKY SOU KRÁSNĚ KOMPATIBILNÍ (BEZ POCHYBY TOTOŽNÉHO ROZMĚRU). CO SE RÁMU TÝČE, TAK NEJSEM STO TO PŘESNĚ URČIT.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.