• lOlA

    jezdite nekdo na snowboardu?jestli jo tak na jakym typu(freestyle,al­pin nebo sjezdovy)popripade jaky vazani a hlavne jestli na nem mate grip.

    0 0
    • dieegoo  

      Urcite si kup freestylove prkno s klasickym mekkym vazanim a botama… sjezdova prkna treba na dualslalom se na sjezdovkach skoro vubec nevyskytujou a horko tezko se to na nem naucis, klasicke je snazsi. Dej si bacha, aby ti boty moc neprecnivali pres sirku prkna, to by ses moc nepovozil.

      0 0
      • kamtcho  

        a aku si kupit prvu dosku, chcem zacat jazdit. Neviem ci si mam kupit uz teraz lepsiu, alebo sa na zaciatok da aj s niecim lacnejsim, alebo ze by second-hand?

        0 0
        • dieegoo  

          No, second hand bych radsi nevolil. A nic drazsiho na zacatek asi taky ne, pokud nevis jiste, ze te to bude bavit… ja mel taky prkno a za dva roky sem na tom byl asi dvakrat :/ lyze sou proste best… Myslim ze pro zacatek by stacil nejaky set prkna s vazanim kolem 7 tisic. http://www.trinnity.cz/DetailPage.asp?…

          0 0
          • palkac  

            to radsi neco primo z snowboardshopu za stejnou cenu, ale i s botama… na zacatek je to fakt jedno. kdyz se dite uci lyzovat, tak se mu taky hned nekoupej profi lyze…

            0 0
        • palkac  

          kup si poradny boty. hlavne pevny a at sedej na noze. vazani jakykoliv a prkno vicemene taky. Az to budes poradne umet, tak uz budes vedet, o chces. na zacatky staci cokoli…

          0 0
    • dieegoo  

      Mozna ze by ses do tech 7 vlezl i s botama s nejakym levnejsim prknem. Chce to hledat

      0 0
    • Biker jak Pes  

      Nejdřív bych doporučoval si to někde půjčit, jestli tě to vůbec bude bavit a pak bych si teprve koupil vlastní. Vázání si kup spíš nové než z bazaru, protože nevíš jestli není uvnitř něco prasklé, to samé platí o prkně, ale jakou značku to ti moc neporadím :( Jinak určitě ten freestyle, na tom se to naučíš rychleji. Grip si tam dej určitě, bez něho se zabiješ :) Tak takhle asi… :)

      0 0
      • palkac  

        co je to grip??? ja mam na prkne akorat vazko…

        0 0
        • Manas  

          to je to mezi vazanima aby sis mel kam odlozit nohu aby se nesmekla kdyz te tahne poma/kotva/co­koliv :-)

          0 0
          • palkac  

            aha, ja vzdycky kdyz jedu na vleku, tak dam nohu do toho vazani…

            0 0
            • Toams  

              Hmmm, ja som ten „grip“ nikdy nepouzival … lebo na doske je nakreslena taka pekna hlava orla a bolo by ju skoda prelepovat … sice uz som si zohnal (samoska gratis) taky priehladny, ale tie vystupky by lamali obraz:-))), ten grip mi nechyba, naucis sa aj bez toho:-) P.S. na pome som sa vysekal jedine prve 2 jazdy, nekecam … aj to v Rakuzoch, takze ma tam nikto nepoznal:-D

              0 0
          • Pá-dlista1  

            Ja vzdycky kdyz jedu na vleku… se vezu lanovkou :) Grip jsem tam taky nikdy nemel a ani na vleku mi nechybel.

            0 0
      • bolekkrutor  

        jj souhlas s palkacem,nej­důležitější jsou slušný boty,vázo může bejt sračka,ale bacha na pumpy,ty bejvaj v háji,osobně můžu dopručit Flow,ale ten za babku nebude,deska je fakt putna,obvzlášť na českejch horách,kde to hned dodrbeš

        0 0
        • Biker jak Pes  

          Já mám normální vázání už rok a zatím spokojenost. S těma pumpama souhlas, nejlepší je koupit si nějaké kovové, ty se jen tak nezlomí, teda pokud nejsi gramař… :))

          0 0
    • Hanysek  

      JJ, jak tady rikaji, kup si hlavne dobry boty. Na tom se nevyplati setrit. Prkno dneska sezenes dobry dost levne. Vazko malinko kvalitnejsi, aby hned neprasklo. A samozrejme freestyle/freeride.

      0 0
    • Luka  

      Svata pravda… prvni 2 roky stejne nepoznas rozdil mezi DOBRYM prknem a hodne levnym… co se vlastnosti tyce… DObry boty kup, prkno si muzes pujcovat a az se to naucis, tak investovat do slusnyho, nebo ted koupit levny jen na obouchani.

      Jo, a doporucuju chranic zapesti… v jilemnici nas snowbordaky s rozdrcenym zapestim neradi videj :))

      0 0
      • Toams  

        zlomeny palec ti chranic zapestia nezachrani … osobna skusenost:-)

        0 0
        • Luka  

          se zlomenym palcem se jezdit da, se srovnanym zapestim jenom v lehky dlaze se jezdit neda vubec – vlastni zkusenost

          0 0
          • fireball  

            Se zlomeným palcem se sice jezdit dá, ale ty ostatní činnosti ( obouvání bot i prkna, vleky …) jdou zatraceně blbě, zejména pokud si pravák zlomí palec na pravé ruce… Vlastní zkušenost.

            0 0
            • Luka  

              Od toho mam chlapa, kterej me zodpovedne opecovaval a oblikal i tkanicky mi zavazoval, proste jde to, jen jsem se se sadrou nevesla ani do rukavu bundy :)

              0 0
            • Toams  

              nastastie pravak na lavej:-) a aj ostatne cinnosti isli vcelku fpohode na to, ze som ho mal komplikovane zlomeny hned pri krcku:-)))

              0 0
        • JSt  

          to se da eliminovat pouzitim rukavic s vyztuhami- treba level to dela

          0 0
    • Lister  

      nejlepší prkno jsou lyže :))))))

      0 0
      • mastihuba  

        to se takhle začne jezdit na karvech, pak se začne jezdit bez hůlek, někteří ještě zkusí monolyži, ale ve finále to stejně skončí u prkna. :))

        0 0
        • Lister  

          jsem v tom stádiu před monolyží, už jsem tady o tom jednou psal a vetšina lidí mi neveřila, že se dají na lyžích krájet hezčí oblouky než ne prkně. Prkno jsem zkoušel – dopadl jsem jako sněhulák, nevěděl jsem proč, ale pak mi ostatní borci řekli: „No víš, každý se snaží začínat tak, že to prkno šoupe ze strany na stranu a tys to začal přímo krájet, tak se nediv“ :)

          0 0
          • mastihuba  

            to je věc vkusu každého soudruha že :)

            0 0
          • JSt  

            ja taky jedine lyze. kdyz sem to jedno odpoledne zkousel byl pro me neprekonatelny problem nemoznost nezavisleho pohybu nohou… snoubordisti delaji, jak sou free a zatim sou tim prknem uplne spoutani :))

            0 0
            • Luka  

              Zato nekteri lyzari jsou tak strasne freee az obcas nevedi, kam se jim rozuteklo nacini, to se ti na prkne nestane, rozstipes se a pokud nevytrhnes vazani, tak ti prkynko hezky zustane na nozkach (pripadne zasekly v nejaky casti tela)…

              K odstraseni lyzaru.. loni v jilemnici meli super pripad, chlapik se rozflakal na lyzich, zlomil si nohu na 2× a jeste pri dopadu si rozdrtil krcek na druhy noze, takze na endoprotezu ve 40ti (mel 100kg a proste to jeho kosti nevydrzely) :) docela mazec :)

              0 0
              • Pá-dlista1  

                To je spatnou zivotospravou… to vychazi z mentality lyzaru ;)

                0 0
              • Biker jak Pes  

                Tak teda nevím jak to je s tím prknem. Já osobně si myslím, že pády na prknech jsou horší než na lyžích, jezdil jsem na lyžích a teďkom jezdím na prkně a někdy když spadnu, tak bych byl radši, aby se to vázání vyplo…

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Tak si zkus jednu nohu odepnout a pak teprve spadnout. Jo a predtim si porid notebook a nejaky mobilni pripojeni at nas muzes z nemocnice informovat jestli jses jeste radsi ;)

                  0 0
                  • Biker jak Pes  

                    hmm, to je fakt tak na to jsem nemyslel.....:))

                    0 0
                  • JSt  

                    to je nejaky trik (skok s jednou vyplou nohou). nevim, jak se menuje. ze by nofoot?

                    0 0
                    • Lister  

                      to nemůže být nofoot, jednu nohu máš zaplou, to bude nějaký „onefeet, another somewhere, I dont know where“

                      0 0
                • Luka  

                  :) tuhle debatu jsme probirali pri narovnavani myho zapesti… tak a vysledek? Lyze: padu min a vetsinou to jsou krouceny zlomeniny, ktery jsou fakt blby a pak jeste nejcastejsi zraneni u lyzare: kolena, stehenni kosti, kotniky u bezkaru a hlava. U snowbordaku: stehenni kosti pri skakani kdyz dopadnou na kolena a prisenou si prkno, kompletne predlokti a zasadne nejradeji zapesti (temer z 80% slusne komplikovany zlomeniny s nasledky na celej zivot), a pak hlava, semtam klicni kost… :) Sportem ku trvale invalidite

                  0 0
                  • Biker jak Pes  

                    Těmi slušně komlplikovanými zlomeninami myslíš například páteř a potom do konce života na vozíčku?

                    0 0
                    • Luka  

                      to jsou extremy, to se ti muze stat i kdyz spadnes na prochazce…myslela jsem nejcastejsi a nejpopularnejsi urazy… smrtaky jako kdyz se srazi dva lyzari pri dojezdu hlavama, to se nestava tak casto

                      0 0
                    • Luka  

                      a ty komplikovany zlomeniny patrily k tomu zapesti :)

                      0 0
                  • Lister  

                    //a zasadne nejradeji zapesti – temer z 80%

                    Tak to máš naprostou pravdu – prkno, poslední dobou tak hodně kolečkové brusle a kolo – typická zlomenina předloktí s posunem dolní části zlomeniny směrem ke hřbetu ruky – všechny pády mají stejný mechanismus, kdy se dopadá na natažené ruky se zápěstím ohnutým dozadu, a pak to ty kosti v předloktí nevydrží – rup a je to – tzv Collesova zlomenina neboli „Koleska“ – s kolem to nemá nic společného i když se to k němu hodí :)//

                    0 0
                    • Lister  

                      se mi ta citace moc nepovedla – jsem si splet čudlíky :)

                      0 0
                    • Luka  

                      no, nekteri magori, jako treba ja, jsme si pri padu nebyli schopni NEstrcit pod sebe tu ruku… a uz to bylo. Me krupla do poloviny ta vetsi kosticka hned u hlavy (kloubni) a cely ten zbytek se tak pekne posunul… tak ted mam rucicku o neco delsi od toho narovnavani, ale zase musim rict, ze jsem rada ze mi to rovnali v jilemnici a ne v praze. Tady vubec doktori nechapali, chodili se koukat na moje rtg, jak je to mozny ze vsechny ryhy anatomicky presne sedi, kdo to prej rovnal? :))

                      0 0
                      • mastihuba  

                        to tady snad přestanu číst, když oslouchám co všecko se mi může stát :)

                        0 0
                        • Luka  

                          nejbezpecnejsi je spat nebo bejt na mol… to se ti nikdy nic nestane… takze bud se ozer nebo bud namesicnej :)))

                          0 0
                          • mastihuba  

                            tak to druhý u mne asi nefunguje, jinak bych neměl dneska dolámaný žebra. :)

                            0 0
                        • Luka  

                          Jo a nerikej, ze se ti nikdy nic nestalo… ja mela zlomenin (neni to kostma, ale nesikovnosti – prsty z florbalu, zapesti ze SNB, kostrc z koleckovych brusli), obe achillovky natrzeny (turistika v horach), v koleni dira (kolo), nescetne odreniny, trzne rany a narazene casti tela… malokdo je takovy strevo na sport jako ja, ale kdyz me to bavi :)))

                          0 0
                          • mastihuba  

                            to se člověk i diví že tě to ještě baví :)

                            0 0
                            • Luka  

                              Jasneeeeee ze me to bavi, rada kreslim na sadru :D

                              Jo, timto dekuji svemu trpelivemu muzi, ktery si jeste porad o me nemysli ze jsem uplne leva na sport :))))

                              0 0
                          • Lance  

                            mne je tak blbe, jsem strasna mekota,shanim zimni sachy

                            0 0
                • palkac  

                  na prkne se sice pada rovnou na kokos a ruce, ale kdyz mas prilbu… navic se na prkne nejezdi rychle jako na lyzich. Navic na kazdy noze ma lyzar par kilo navic. Takze se koleno urve velmi snadno. Na snb se snad krome polamanejch rukou, otresu mozku a patere nemuze nic vaznejsiho stat…

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    V nejhorsim umres, no…

                    0 0
                  • Elwing  

                    Moje řeč, lyže jsou hrozně nebezpečný. Jsou dvě, jsou strašně dlouhý, pořád se do sebe pletou a jezděj rychle… Já se na lyžích prostě bojim. Na prkně si to vychutnávám.

                    0 0
                    • Toams  

                      Hmm, tak to by som zase netvrdil, ked to vies, tak to vies a nestane sa ti nic, jedine, ze ta sejme nejaky Madar alebo Rusak … a palec som si zlomil hned 1. den na boarde (ale jazdil dalej az do konca lyzovacky:-), na lyziach zatial injuries free:-D

                      0 0
                    • JSt  

                      ale ty lyze za to nemuzou, tak je nepomlouvej :)

                      0 0
    • JanSolar  

      Rozhodne bych doporucoval zamyslet se i nad „tvrdym“ nebo „alpine“ boardem. Sice bude asi drazsi a slozitejsi na ovladnuti, ale pokud uz dobre jezdis na lyzich nebo mas rad rychlost nebo extremni carving, tvrde prkno by mohla byt dobra volba. Podle me je freeride/freestyle prkno dobre do snowparku nebo do prasanu, ale na vetsine sjezdovek si nakonec uzijes MNOHEM vic zabavy na slalomce.

      0 0
      • mastihuba  

        JJ, na upravenou sjezdovku je určitě lepší tvrdý prkno a tvrdá bota. Ale naučit se jezdit je prý lehčí na měkým prkně.

        0 0
        • Toams  

          hmmm, je to mozne … ale ja som sa to ucil presne opacne … v Rakusku pred 8 rokmi razili opacnu teoriu:-) na tvrdom som sa naucil ako tak nepadat a vpohode zjazdit svah (modra-cervena) za den, takze mozno aj na tom tvrdom viazku nieco bude:-)

          0 0
          • Luka  

            ja nevim, ja se to naucila za den na mekkym prkne i vazani a v krkonosich… jestli teda povazujes jakztakz sjet svah stejne jako ja… plunyly napojovani oblouku mi trvalo trochu dyl… cca celej den, ale nakonec se to taky podarilo… az na tu ruku ech :)))

            0 0
            • Toams  

              nooo, plynulo ako plynulo, ale vpodstate sa to uz dalo nazvat snowboarding … sice som to este neklopil ako teraz, ale vedel som zastavit, ked mi nejaky posuk (aj v Rakusku existuju:-) vletel do trajektorie a ako tak za sebou napojit oblucky, aj ked obcas nejaka ta protihrana zo snehu a prechod z jedneho do druheho obluku urobili svoje … dovtedy som netusil, ze hodit tigra sa da aj dozadu:-)))

              0 0
          • mastihuba  

            no to jsme začli zhruba stejně :) Jsem se dvakrát za odpoledne skutálel z Hintru k Fernethauzu, sklopil uši a šel se učit na modrou.

            0 0
          • dafe  

            Na slalomovem (tvrdem) prkne s lyzakama se uci fakt hur, neodpousti to chyby a protihranu chytnes snaze. Ale to vime, ja se taky ucil na tvrdem a tez je to bratru uz 9 let. Ted si rikame dedove snowboardu :-) Zas na druhou stranu, rekl bych ze kdyz se ucis na tvrdem tak nemas takove sklony k protirotaci. To je mi vzdycky smutno kdyz vidim kolik lidi se na prkne otaci tak ze sviha horni polovinou tela na druhou stranu nez chteji zatocit a soupou…spatne se to odbourava a rezany oblouk je pak pro ne neproveditelny…

            0 0
            • Karaya  

              Ja se ucil na tvrdem sjezdovem prkne s lyzaky a prislo mi to jako pro dobreho lyzare lepsi a jednodussi.. Pády bych spočítal na prstech jedné ruky, ale taky jsem si hned pěkne narazil zápěstí :-)

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.