• Kol.ista

    Musim roznytovat a pak zase snytovat retez Shimano Deore (HG 53). Problem je v tom, ze ten retez ma na obou stranach toho nytku takovou pojistku, ktera se pri roznytovani ztrhne a pak uz je ten nytek moc kratkej aby drzel retez, ten pak praska skoro porad… Nevite nekdo jak by to slo vyresit?? Treba jestli se neprodava jenom jeden nytek na takovyhle zpetny spojeni, odkaz na obrazek retezu je zde www.koloshop.cz/index.php?… dik

    0 0
    • Kol.ista  

      Tak ten nadpis se mi nepovedl… :-D

      0 0
    • Meesha  

      Shimano dela spesl nyty na nytovani, ale myslim, ze by to melo jit i normalne snytovat a roznytovat.

      0 0
      • Kol.ista  

        No prave ze ne. Ja uz sem tenhle retez jednou mel a po takovym zasahu na kterej se ted chystam mi ten retez praskal tak 2× tydne a byl na vyhozeni. Nastvalo me ze ten retez byl asi tak 1–2 mesice starej…

        0 0
        • wroum  

          chybu hledej u sebe. me se nikdy nepodarilo roztrhnout retez, kterej sem nejtoval sam. a vzdy pouzivam ten nyt, kterej tam uz byl. mel sem retezy co byly rozdelany na 3 mistech a no problem.

          0 0
          • Kol.ista  

            To ostatni retezy sem taky nytoval tim samym nejtkem, ale tenhle ma takovy blby nyty. Tak asi bude ta rychlospojka…

            0 0
            • wroum  

              s HG 53 sem nemel problem. tak nevim.

              0 0
              • Kol.ista  

                TAk asi vys jak tam je ta pojistka (krouzek na kazdy strane nytku), tak pak byl nytek moc kratkej na to aby udrzel retaz. Rychlospojka bude ale jistota a zadna starost pri rozdelavani. Da se to koupit samostatne ze? A kolik to taj stoji? Dik

                0 0
    •  

      tam dej normalne sram rychlospojku a mas po starostech

      0 0
    • Andrzej  

      rozpoj to na tom samem miste, kde je spojeny(ten cep je vic cerny nez ostatni a nema vetsinou ty kraje tak moc roznytovane)

      0 0
      • Kol.ista  

        A co pevnost?? Zitra to du koupit :-)

        0 0
        • Andrzej  

          to uvidime :) (ja sem to udelal minuly tyden, akorat ted retez nedostava tak zabrat, moc nejezdim…)

          0 0
    • chupas  

      jezdim na retezu co jsem na minimalne 7 mistech (najednou) roznytoval a zase spojil. hg73. bez zadnych novych nytku. + sram rychlospojka. drzi, najeto dost pres 4000. jedu ho na smrt kazety.

      0 0
      • Kol.ista  

        :-D, tak o je drsny. Vyraz „na smrt kazety“ sem este neslysel :-)

        0 0
      • chupas  

        aha zapomnel jsem napsat pointu. tak je divny, ze by to neslo snejtovat. prinejhorsim to nejak zafacovat rychlospojkou. jen je mi zahadou jak ji rychle rozpojit :O

        0 0
        • Kol.ista  

          No ale to je rychlospojka a ne rychlorozspojka… V tom je ten vtip. Proste ty nytky sou jakysi divny. Proste bude rychlospoojka a konec

          0 0
    • náčelník  

      Shimano před časem dodávalo k řetězům „opravářský“ nýt pro opakované snýtování. Měl nepatrně větší průměr než nýt původní. Otvor v destičce je po původním nýtu totiž vymačkaný a po opakovaném snýtování hrozí rozpojení řetězu. Je to takový „nýt pro druhý výbrus.“ Už jsme to tady před časem řešili. Dej tam spojku.

      0 0
      • Fisi  

        Oni je furt davaji ale jen k řetězu Hg-73 .všechny řetězy od shimana se daji roznytovat a snytovat jen jednou na stejnem mistě ale musi se dobře snytovat a prohlednout.Nikdy jsem neměl problem s roztrhnutim..

        0 0
    • Volf  

      Na kole jezdím víc jak 30 let a ikdyž jsem teď úplně poprvý na základě tohot BF použil rychlospojku, tak celý roky roznejtovávám a snejtovávám řetěz následujícím způsobem: Řetez shodím z převodníků, kolo položím na zem na pravej bok, řetěz podložím dvěma matičkama M5 / jsou vysoký tak, že nevyrazíš čep ůplně /, čep prvně zarazím kladivem do roviny se článkem a pak průbojníkem vyrazím. Spojení provedu obráceným způsobem / už nepotřebuješ průbojník / jen je potřeba si pohlídat, aby čep přesahoval řetez na obě strany stejně. Poslední operací je řetěz prohnout v rukách citem do boků tak, aby se nejtovanej článek začal lehce hýbat. Čep jenom zarazím rozhodně ho neroznejtovávám a nikdy se mi nestalo, že bych řetěz ,, přetrhnul ,,. jinak to tzv. trhání je pouze prasáckým řazením a nebo vy ten řetěz musel bejt 100 let starej.

      0 0
      • McBlacky  

        ale stane se že se přetrhne i jen v záběru… ale určitě na to má vliv třeba trochu křivá pila nebo uhnutý zub…

        0 0
      • Lišák  

        Přesně tento postup jsem používal u starých řetězů Favorit(?), Pak jsem používal Sedis-Sachs-Sram. Shimano jen vyjímečně, právě kvůli blbému nýtování. Posledních deset let používám nýtovač. Řetěz se mě nikdy nerozpojil, ani neroztrhnu. Viděl jsem však na vlastní oči i rozpojený i přetržený řetěz a nebylo to nikdy v nějaké velké stojce, nebo na těžký převod…

        0 0
    •  

      Svitava je řeka řek!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.