• jecnak

    Cekam ze mi presne popisete jak se nafukuje duse. Ted jsem ji koupil a vubec tomu nerozumim.

    0 0
    • Meesha  

      kup si USTcka! ;-)

      0 0
    • sportovni_biker  

      No když se podívám na tvoji fotku v profilu, tak bych řekl, že už jsi duši někdy nafukoval. Leda, že by jsi zapomněl, jak se to dělá. :)

      0 0
      • jecnak  

        Proto se ptam, abych neco neudelal spatne. Tak mi prosim poradte.

        0 0
        • cabbage  

          nejlip asi takhle: zeptej se lempla jak je nafukuje, proved negaci lemplova vyrazu a uz to nemuzes pokazit;)

          0 0
    • enjoy  

      koupil sis UST kola a takovej zavodnik oholenej jako ty:-) pouziva duse?:-)

      0 0
      • jecnak  

        Proc mi neporadis telepate. Dyt ja si vubec nevim rady.

        0 0
        • enjoy  

          hele hele:-).jako ucitel si dobrej,aspon je tvuj cil,mozna bys me telepatii priucil,ale zatim to nepujde,pac ja si s tim taky nevim rady,myslel jsem ze bys mi jako vzdycky poradil prave ty:-).

          0 0
        • enjoy  

          vzdyt ja neumim ani nasadit plast:-))) ale mohl bys mi poradit jak si nejlepe oholit nohy,hosiku:-)

          0 0
          • jecnak  

            V tom ti neporadim, jelikoz si ted nohy neholim a asi bych na neco dulezityho zapomnel. Ale muzes si zalozit na tohle tema thread. Ostatni budou timhle originalnim tematem jiste nadseni.

            A vubec kdyz mi nechces poradit, tak nevim co.

            0 0
            • enjoy  

              ja si to radsi najdu v historii co ty na to. urcite tam bude mnoho tvych poznatku z doby,kdy jsi mel nozky jako slicna slecna:-)

              0 0
              • jecnak  

                Co to je hysterie?

                0 0
                • enjoy  

                  to je tvuj momentalni stav:-)

                  0 0
                  • jecnak  

                    Ze by telepatie?

                    0 0
                    • enjoy  

                      ale ze jsme si dneska paradne pokecali?:-))

                      0 0
                      • jecnak  

                        Ty mi ale vazne neporadis jak nafouknout tu dusi?

                        0 0
                        • enjoy  

                          no ja uz jsem ti snad rekl ze nevim co s tim a cekam az mi to poradis ty.hned zitra jsem to na tebe chtel vybalit:-). ty se mas..,ty aspon doakzes nasadit dusi a plast.tak daleko jsem se ja jeste nedostal:-/. holt jsem se to nikde nedocetl.

                          0 0
                  • -b-n-x-  

                    ty woe, Jecnak mi ted pripomina kamose co mel otres mozku

                    0 0
                    • Meesha  

                      snad si nebral Enjoye za priklad a nejezdil bez helmy! :-)

                      0 0
                    • enjoy  

                      to se mu nemuze stat,on nosi vzdy helmu:-)

                      0 0
                      • jecnak  

                        Hele dneska ti ta telepatie moc nejde. Treba kdyz plavu, tak ji nemam.

                        0 0
                        • enjoy  

                          no to snad ani nerikej nahlas!:-).vazne ne?vis jak je to nebezpecny?!:-))

                          0 0
                          • jecnak  

                            Vim a stydim se za to. Kdyz ale v navodu je, ze se nema pouzivat na jiny sporty nez na cyklistiku.

                            0 0
                            • enjoy  

                              takovej pan ucitel noseni prilby a ma jenom jednu prilbu,no toto?:-O

                              0 0
                              • jecnak  

                                Nahodou na kolo mam dve a u obou je napsany, ze se smej pouzivat jen na cyklistiku. Fakt ti to dneska nejde.

                                0 0
                                • enjoy  

                                  bavit se dlouhodobe s tebou fakt cloveka psychicky vycerpava:-)). ja ti ale teda naposledy poradim,zkus pouzivat helmu na vodni polo:-) ps:ukaz nekdy svoje prispevky tady svym detem,budou na svyho tatinka urcite pysny:-))

                                  0 0
                                  • cabbage  

                                    se nedivim ze te to tu psychicky vycerpava. vymyslet tolik blabolu da urcite zabrat:))

                                    0 0
                                    • enjoy  

                                      to si pis:-).vymyslet tolik blabolu na blaboly:-).nebo myslis ze je to tak snadny vyrovnat se stylem psani jecnakovi?:-)

                                      0 0
                                  • jecnak  

                                    Ale ja potrebuju vedet jak se nafukuje duse a ne jakou helmu mam mit do vody. Mimochodem na vodni polo se nepouzivaji helmy. To se na me nezlob, ale jako telepat by jsi to mohl vedet.

                                    0 0
                                    • enjoy  

                                      myslim ze se ti pomstim a neporadim ti:-).nebudes moct na kolo,ochabnou ti svali,bude z tebe povalec a tak se mi to libi:-)))

                                      0 0
                                • cabbage  

                                  Fakt ti to dneska nejde kolikrat uz to (doma) slysel?;))

                                  0 0
                                  • enjoy  

                                    jeste ze ten otaznik:-),uz jsem se bal ze jsi dalsi telepat:-)

                                    0 0
    • kámen úrazu1  

      To bych taky ráda věděla. Dočetla jsem se, že se k tomu většinou používá, jak se tomu nadává, pumpička(?). Ale k duši mně ji nepřibalili!

      0 0
    • JMT  

      priloz usta k ventilku a foukej, jelsli to nenafouknes, tak mas prilis slabe plice a nemel bys radsi vubec sportovat !

      0 0
      • kámen úrazu1  

        Fakt není potřeba ta pumpička? Mně se to nezdá, bo za předpokladu, že ventilkem myslíš ten černý cancourek, tak se můžu ufoukat a nic. Už mě to neba. Bolí mě tváře.

        0 0
        • Meesha  

          ten cerny cancourek je takova pojistka aby to neuchazelo – tu musis prefouknout!

          0 0
          • kámen úrazu1  

            Tak teď se v tom už vůbec nevyznám. Mohl by sem někdo strčit nákres? Mně ani nedali návod, jak Ječňákovi! Asi do toho servisu už nevpáchnu.

            0 0
        • Smazaný účet  

          Nafouknout duši není snadné, to zvládne jen zdatný náfuka. Zkus nějakého sehnat.

          0 0
      • jecnak  

        Co to je ventilek? Ptam se jen tak pro jistotu, jestli mi ho treba nezapomneli zabalit jako tu pumpicku. Nerad bych pul hodiny foukal a pak zjistil, ze je to uplne neco jinyho.

        0 0
        • JMT  

          ventilek poznas lehko, je to velky 20×20×20 cm a je to cervenomodroze­lenozluty !

          0 0
          • jecnak  

            Tak to tam nemam. Ja vedel ze to nebude tak jednoduchy. Jeste ze jsem se zeptal.

            Otazka tedy zni, kde takovy ventilek sezenu.

            0 0
            • enjoy  

              bez do obchodu a rekni jim,ze ti tahleta vec chybi:-).

              0 0
              • cabbage  

                me taky chybi ventilek, uz pisu vyhruznej mejl do degeššcyclu:)

                0 0
            • kámen úrazu1  

              Jen jestli si z Tebe nedělají kluci srandu. Já mám ventilek černý, ne barevný, pokud mně teda Meesha nelhal a je to ten cancourek. Ale vypadá to, že jo, páč se mně podařilo duši částečně už nafouknout. Ale stejně je to na nic. Mám nějaký vadný kus, z toho ventilku vypadla nějaká stříbrná matička či co. Ani ji neumějí výrobci připevnit pořádně.:-(

              0 0
              • jecnak  

                Konecne mi nekdo poradil. Aspon ted vim co je ventilek a vypada to, ze na te me proklate dusi je. Ale problem je, ze at foukam jak foukam, nic se nedeje.

                0 0
          • cabbage  

            sem nenasel:( http://cs.wikipedia.org/…3%A1_abeceda

            0 0
      • cabbage  

        ti pripomenu az budes chtit pumpu na tlumic:-P

        0 0
    • Daf  

      To vypada ze Jecnak byl na pivku :)))

      0 0
      • Meesha  

        a ne na jednom! :-)

        0 0
        • jecnak  

          A hele. Telepaticke schopnosti se siri.

          0 0
        • JIRA  

          …a nebo vzal úplatek ačkoliv ho všichni varovali:„neber úplatky, neber úplatky nebo …“ :)

          0 0
          • wlk  

            tady to spíš vypadá, že jich měl moc málo, že ještě zvládá psát :-) já bych teda podle těch blábolů-některý sou fakt roztomilý-tipoval, že si trošku zapukal, jinak to nejni ani snad možný, aby někdo takhle vyváděl po pár pivech ! :-))))))

            0 0
          • -b-n-x-  
            • pane Chocholousek, uz zase pro vas mame praci
            • pane Karfik, vy nas ale zasobujete!
            0 0
            • wlk  

              prijměte mou omluvu, tohle se v našem ústavu stává jednou, maximálně dvakrát, v ojedinělých případech třikrát za deset let :-)))

              0 0
              • jecnak  

                Hele ale ja potrebuju nafouknout tu dusi.

                0 0
                • wlk  

                  hele brácho, soucítím s tebou, některý duše jsou prostě mrchy, ale na každou mrchu jednou dojde ;-)

                  0 0
    • McBlacky  

      a prej že nehulíš :)

      víš moc rád bych ti řekl jak na to, ale větší radost budeš mít až na to sám přijdeš.

      0 0
    • jecnak  

      Tak jo, diky vsem co pochopili za spolupraci. Tem kterym to nedoslo, budiz tento thread varovanim jak se nezakladaji nove debilni thready na debilni temata. Pripadne chytraky pak doporucuji odazat na tento thread.

      0 0
      • wroum  

        ja sem se celkem slusne pobavil. uplne stejne jako u R7 :-D

        0 0
        • wlk  

          jo byla to fakt prča,královsky sem se pobavil :-)

          0 0
    • Gatier  

      A to som ti chcel akurat poradit… Tak ide nafukat, ci nie??

      0 0
      • jecnak  

        No tak mam ted uz i tu pumpicku a jen cekam, kdy mi nekdo napise jak se ta duse nafukuje.

        0 0
    • jecnak  

      Sakra, uz tri roky jezdim na vyfouklych dusich. Samy odobornik to tu je, ale jak nafouknout dusi, to nikdo neporadi.

      0 0
      • krhac1  

        ;-))

        0 0
      • favorit.  

        a tos to ani nezkousel necim vyplnit? Vzdyt to pak musi drncat. Dal bych tam treba stary duse, plaste,…

        0 0
      • Lister  

        No to je jednoduchý – potřebuješ hadičku a k tomu kombatibilní ventilek, protože v opačném případě by se ti to pro nepřekonatelný odpor nemuselo podařit, takže hadičku spojíš s ventilkem na a pak už jen zasouváš a vysouváš v pravidelném rytmu až do úplněho uspokojení, čím rychleji zasouváš, tím rychleji uspokojení přichází.

        Doufám že už je to jasné :)

        0 0
    • Jirik123  

      :-D hezkej dukaz, ze je to tu porad stejny:-) az na ty lidi..

      0 0
    • Jirik123  

      btw. pokud ti to staci v anglictine:-))))

      www.bicyclesouth.com/change_tire.htm

      0 0
    • Krys  

      Úvodom svojho listu a čo najsrdečnejšie pozdravujem. Na každom kolese by si mal mať ventil. To je taká malá rúrka, dlhá niekoľko centimetrov. Je na vnútornom polomere kolesa, smerom k nábojú (osi kolesa). Na tom ventile je vyrezaný vonkajší závit. Slúži na priskrutkovanie tzv. čiapočky, ktorá chráni ventil pred nečistotami a zároveň slúži na uchytenie niektorých zariadení určených na plnenie duše. Najprv musíš odskrutkovať tú čiapočku. Potom na ventil upevníš pumpu. Niektoré pumpy majú hadičku, ktorá má na konci akoby maticu, ktorou pevne upevníš hadičku k ventilu. Niektoré pumpy majú rýchloupínací mechanizmus. Nasunieš príslušný otvor pumpy na ventil, preklopíš páčku a pumpa je takto pevne upevnená k ventilu. Konkrétne riešenie uchytenia býva väčšinou na obale novej pumpy. Ak tam ten návod nie je, ani to nekupuj. Pumpa pozostáva z valca a piestu s rukoväťou, ktorú musíš uchopiť a následne opakovane zasúvať a vyťahovať piest. Týmto pohybom vháňaš vzduch do duše. Niektoré pumpy môžeš postaviť na zem, prípadne vyklopiť a nohou prišlapnúť malý pedál a takto pevne zafixovať pumpu. Niektoré pumpy sa držia v ruke. Dnes sa už vyrábajú aj pumpy dvojpiestové a dokonca aj také, ktoré vháňajú vzduch pri oboch pohyboch. Dnu aj von. Tochu to pripomína tie trápne pohyby pri sexe.

      Dúfam, že som Ti aspoň trochu pomohol a že si tomu porozumel aj napriek tomu, že je to po slovensky. Ak by Ti ešte nebolo niečo jasné, kľudne sa opýtaj. Rád pomôžem. S pozdravom, Krystofer.

      0 0
      • jecnak  

        Nez jsem sel do prace, tak jsem to zkousel, ale problem to moc neresi. Dusi jsem sice uspesne nafouknul, ale potreboval bych ji jeste dat do kola. Navi tedka je moc velka, tak nevim, jak ji tam nacpat, prijde mi to nemozne. Diky za odpoved.

        0 0
        • Stancek  

          Nechapu jak Jsi ji mohl nafouknout kdyz v navodu nebylo napsany ze se ma povolit a uvolnit pod cepickou jeste ten malickej bazmek … predpokladam ze jako chrt mas galuskovy ventilky ;-)

          0 0
          • jecnak  

            Nevim co myslis, ale jestli popisujes ten valcovy kovovy bazmek, co je pridelany na dusi, tak ten mam takovy tlusty.

            0 0
        • Medunka  

          pane, nechcete nazornou ukazku? Mistr Lance by to treba rad nakreslil

          0 0
        • Krys  

          Výborne. Tú najdôležitejšiu časť máš úspešne za sebou. Dušu si však mal nafukovať až po vložení do plášťa. Pravda, mal som to spomenúť, je to dôležitý fakt. Takže teraz dušu vypustíš. Píšeš, že máš tlustý bazmek. Ten má na vypúšťanie duše taký malinký bazmek vo vnútri toho tlustého bazmeku. Zmačkneš a počkáš kým sa duša vypustí. Nie je potrebné vypúšťať úplne. Plášť natiahneš na ráfik, ale len jednu stranu. Teda zasunieš len jeden lem (pätka, okraj, nazýva sa to rôzne) plášťa. Takto máš plášť čiastočne nasadený na ráfiku a zároveň je tam otvor po obvode celého plášťa do ktorého vložíš dušu, ktorú si vypustil podľa vyššie uvedeného postupu. Ak sa stále nezmestí, ešte ju sfúkni. Ak máš na začiatku novú nenafúknutú dušu, pred vkladaním do plášťa ju trochu nafúkni. Lepšie sa s tým potom manipuluje. Nakoľko ju treba pred vkladaním nafúknuť zistíš sám a časom v tom získaš prax. Dôležité je vkladanie duše začínať od ventilu (tlustý bazmek). Ten prestrčíš otvorom v ráfiku a pokračuješ vo vkladaní duše do plášťa po celom obvode. Potom dušu ešte urovnáš aby bola uložená rovnomerne po celom obvode. Môžeš teraz trochu prifúknuť (také zahrievanie pred hlavným nafukovaním). Pred hlavným nafukovaním ešte musíš dostaž do ráfika aj druhý lem plášťa. Opäť je dobré začať pri ventile. Lem plášta vtlačíš pod okraj ráfika a postupuješ ďalej po obvode kolesa. Nakoniec ti ostane už iba krátky cca 10–15cm kúsok plášťa. Otoč koleso tým nezasunutým kúskom od seba. Palce zapri o ráfik a prstami obopni plášť, tak, že končeky prstov sú na nezasunutej časti plášta. Palcami teraz zatlač od seba, prstami ťahaj k sebe a zároveň vtláčaj zvyšok plášťa do ráfika. Dobré je mať spodok kolesa položený na zemi, aby sa nehýbal. A teraz môžeš nafúkať plášť na plno. Na ako tvrdo ho nafúkneš je na tebe. Napr. na jazdu po asfalte je dobré mať nafúknuté koleso čo najviac.

          0 0
          • jecnak  

            Jsem tvym velkym dluznikem, snad jeste nenarazim na nejaky podobne neprekonatelny problem, ale podle popisu se to zda snadne.

            0 0
          • jecnak  

            Medunka prisla s genialnim napadem prekladu do CJ a umistenim na Bajk.cz pro blaho budoucich generaci. Tak elementarni a zaroven dulezitou vec je treba zachovat navzdy.

            0 0
            • favorit.  

              to uz by se to rovnou mohlo hodit na wikipedii ;-)

              0 0
              • jecnak  

                To vis ze jo a jeste to tam nekdo znici dokonale propracovanou , nebojim se rici kanonickou, strukturu toho popisu.

                0 0
            • Krys  

              Nie som proti, len treba nahradiť slovo bazmek niečim iným. :) A pre úplnosť napísať, ako sa dáva dole plášť z ráfiku.

              0 0
              • BB  

                fakt dobrý a něco jsem se i přiučil – „Otoč koleso tým nezasunutým kúskom od seba. Palce zapri o ráfik a prstami obopni plášť, tak, že končeky prstov sú na nezasunutej časti plášta. Palcami teraz zatlač od seba, prstami ťahaj k sebe a zároveň vtláčaj zvyšok plášťa do ráfika.“ Já to celý dlouhý život dělám opačně „tým nezasunutým kúskom k sobě“ a vždycky s tím mám problém. Už se těším, až si někde zase píchnu, ono to není teď už tak moc často (vozím UST). Ještě jednou dík moc.

                0 0
          • Misiak  

            fiha, a este aj s diakritikou. ja by som na to nervy nemal :D

            0 0
            • Krys  

              Už dávno píšem s diakritikou. Trvalo 3 dni kým, som sa naučil rozlišovať v ktorom okne mám akú klávesnicu, kde sú práve zátvorky a tak, a bolo.

              0 0
    • Krys  

      100

      0 0
    • Jaroslávek  

      Začneme další stofku.

      0 0
    • Oakey  

      Zkus zkouknout tohle www.ivelo.cz/…ymena-plaste a třeba z toho budeš i moudrej :), jináč nevim, jak bych ti poradil

      0 0
    • Martin  

      Tome, co to hulíš za matroš? :-)

      hele, nechcete někdo natočit videonávod a dát ho na jůtjůb?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.