• Kol.ista

    Potreboval bych prosim pomoct. Chci vymenit olej v me vidlici (Manitou Axel Comp ´05), ale nejde mi vytahnout olejova patrona. Sundal sem vnejsi nohy a pak jednu cast te patrony (ta tycka co cumi ven), ale nejde vytahnout zbytek (to co je vevnitr), Na korunce, kam vede bovden zamykani od packy na riditkach sem odsrouboval tu matku. Stejne to porad nejde. Viz. fota v kola a komponenty. Dik za kazdou radu, bez oleja se mi jezdit nechce. Jeste se chci zeptat, jestli muzu jezdit axela bez guferu? Moc diky za kazdou radu, ted je potrebuju… :/

    0 0
    • gobike  

      Jo a nevite nekdo, jak rozebrat Sixku? :-P

      0 0
    • Kol.ista  

      Hej tak tady to snad nikdo nebere vazne. Kdyz sem to rozdelal, tak sem povolil takovy dve matky na kazde strane jedna. Zevnitr te vnitrni nohy sem vytahnul jednu cast patrony, ale jeste tam zustala jakasi druha. A ta mi nejde vyndat. Proste mi napiste nekdo

      0 0
      • Kol.ista  

        detailni navod komplet rozebrani Axela a vymeny oleje. Dik

        0 0
        • Kol.ista  

          Tak jako mohl by nekdo pomoct fakt nejakou inteligentni odpovedi a ne tady ty blaboly, ktery stejne prd pomuzou…

          0 0
          • jaski  

            nekdo mi pripada fakt jak kdyz spadnul z kola na hlavu a nemel helmu.kdyby to nekdo vedel tak ti toasi rekne nemyslis?a nevim jak se ti to tam muze protacet.si to musel ozvejkat jinak by se to neprotacelo.mam to na skarebovi taky umelohmotny a nic se mi neprotaci tak nevim.

            0 0
            • Kol.ista  

              Proc mi na to zvejkani odpovidas?? Vsimni si, ze se na to ptal gobike a jednou omylem odpovedel za me… A kdyz mi tady na moji otazku odpovidas takovy pico…, tak se nediv, ze se ptam znova na seriozni odpoved.

              0 0
            • gobike  

              Hej fakt, je to poprvne, co na to chytam a povoloval jsem to proti smeru hodinovych rucicek a je to fakt nekky, nechces hodit foto, jak to vypada na Skarebovi? Dik

              0 0
              • Lišák  

                Proti směru hodinových ručiček je do LEVA. Musíš naopak, je tam pravý závit a zašroubuješ to dovnitř.

                0 0
                • gobike  

                  No vsak jo, ale nejde to, asi se nato vykakam a nasetrim na novou vidlu:-/

                  0 0
                  • revish  

                    mas axela se serizovanim odskoku? tam by to melo jit normalne povolit, pac ta noha je kovova takze nevim jak je mozne, ze je to mekke. podle fotky to vypada, ze je ten imbus mirne vyjety. je to na osmicku imbus.

                    0 0
                    • Kol.ista  

                      Pro upresneni: Gobike rozdelava sixku za ucelem vetsiho zdvihu. Ale ja rozdelavam Axela za ucelem vymeny oleje. Aby uz v tom nebyl bordel. A na axelovi nemam serizovani odskoku. Mam tam remote lockout a ze prej musim nejdriv jeste povolit lanko aby to slo vytahnout.

                      0 0
    • Kol.ista  

      At nezakladam novej thread, tak se chci zeptat nekoho, kdo by vedel. Nedal by se doma nejak zvetsit zdvih Axela z 80mm na 100mm? Dik. Rozebrat uz umim :-D

      0 0
    • Kol.ista  

      Jeste se chci zeptat na jednu vec. Z vidlice sem vypustil olej z olejove patrony kvuli tomu ze tam budu davat jinou viskozitu a ted mi to netlumi ty zpetny rany (treba kdyz nadhodim kolo). Tak se chci zeptat jestli je to jenom tim olejem a jestli by s tim neslo neco udelat podomacku… Dik

      0 0
      • Orbis  

        až tam dáš ten novej olej:D

        0 0
      • wroum  

        delas si prdel? jestli to myslis vazne, tak doporucuji zacit pouzivat obsah dutiny lebecni. vazne.

        0 0
      • rider  

        Jestli jsi uz vypustil olej z tlumice, dej vedet, jestli se to da uvest do puvodniho stavu, ja to jeste neudelal :o)

        hele ja tam v noze s pruzinou mam takovou gumovou dorazu, prave jsem ji vyndal, dal mensi, tim se ziskalo 1cm zdvihu, musis samo dodat pruzinu(prodlouzit) a ten tlumic zasr..nej co tuhne jak se trochu ochladi vypada ze snese zdvih 120mm, ale jestli ne, moje vina to neni.:-)) mluvim o Axel elite 05 100 tpc lockout, nasr.la me ta ku.., tak jsem tu pruzinu vymenil, zalil olejem , samo utesnil ten sroubek dole a zatim nevim, co bude dal, ale vypada to ze to chodi lip nez pred tim.Dal mi vede cesta nevratnou upravou-prodlouzenim takovy ty tycky co drzi vidli pohromade nevim jak se jmenuje:).Pokud by se me nekdo na neco ptal a ja bych uz neodpovedel, tak to nedopadlo dobre a nedelejte to :o)) Dalsi tuning co me ted napada je koupit jinou vidli :-)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.