• petik

    koupil jsem vidli a najezdil na ní asi 200km.V obchodě mi řekli že pružina je na cca75–80kg ja mam 85 a vidlice nechodí o víc jak 3cm a to jsem to pustil z haldy přes šutráky.Mám čekat že se to ještě trošku rozchodí?Je nějaký způsob jak ji trochu vyměknout aniž bych nusel měnit pružinu a investovat tak další kačky.Nemáte někdo náhodou zkušenosti s výměnou pružiny v rámci záruční reklamace?

    0 0
    • Siddha  

      normalne jdi do toho obchodu a rekni jim, at s tim neco udelaji. nebude to pruzinou a muze toho byt vic…

      0 0
    • Mooky  

      he tak to je divny … ta vidle by pod tebou mela chodit az na dno … to je vazne na to, abys to vzal d toho kramu kdes to koupil

      0 0
      • petik  

        na dno ani náhodou leda že bych se postavil na řidítka.Ale jinak při zatlačení ve stoje chodí celkem normálně nedrhne nebo tak.

        0 0
        • Mooky  

          no a ses si jistej ze v terenu nechodi vic jak ty 3 cm ? … ono to muze jen opticky klamat

          0 0
          • petik  

            jo,vždycky je setřený prach na vnitřních nohách tak oty 3 cen?áky.

            0 0
            • Mooky  

              jasne, tak to potom jo … hmm … tak to je vazne divny … a co stelovani … funguje jak ma ? … pruzeni, tlumeni …

              0 0
              • petik  

                jo to je všecko vklidu (nemám v hlavě lívance)tlumení tlumí,pružení pruží,ale málo

                0 0
                • Mooky  

                  hele netvrdim ze bys vsechno nezkousel, jen se ptam … clovek nikdy nevi

                  0 0
                  • petik  

                    jasně ok soráč.jenom nevím jestli ji nemám otevřít a podívat se jestli tam je vazelína nebo nebo dost oleje nebo něco takového co bych zvládnul doma a nemusel ji nosit do krámu kde by si ji (možná)nechali kdovíjak dlouho a to se mi nechce když je konečně počas na jízdu a mám nového bika.

                    0 0
                    • Mooky  

                      no v axelu je pokud vim vazelina … a pokud je nova a v zaruce, tak se v ni nevrtej … radsi ji zanes do kramu a pokud je ten kram slusnej, tak ti na ni juknou na miste

                      0 0
                      • petik  

                        no právě že tam asi žádná nebude,vnitřní nohy jsou úplně suché,když jsem je trochu máznul vazelínou tak to bylo o hodně lepší chodila jak po másle dokud se nohy nezaprášily a vazelína nesetřela cca 10min pak to bylo zase stejné.

                        0 0
                        • Mooky  

                          ha, tak si asi prisel na to, v cem bude zakopanej pes … zapomeli ti tam dat vazelinu … to bych jim nedaroval (rozebiral si ji ???) … ja mam necelej mesic Splice a v nem je taky vazelina a chodi uzasne … zehli jak das … dycky kdyz dorazim z projizdky, tak zbavim nohy prachu a striknu je silikonovym olejem, propruzim a setru … zatim si nemuzu stezovat

                          0 0
                          • petik  

                            ještě jsem ji nekuchal,ale zítra ji asi otevřu doufám že tam na mě nebude čekat nějaké překvapení.Mám koupit origo vazelínu Manitou nebo stačí nějaká norm.silikono­vá.Předpokládám že nějaký spešl vercajk na to potřebovat nebudu?

                            0 0
                            • CZiko  

                              Spešl vercajk na to zřejmě nepotřebuješ. Radši bych tam dal origoš vazelínu…

                              0 0
                            • Mooky  

                              no ja osobne bych to teda vzal do toho kramu, pokud to mas treba jen kousek … jestli je to v zaruce, tak bych se v tom nejak nevrtal, ale to je jen na tobe

                              0 0
    • McBlacky  

      tak to je nějakej divnej axel :)

      0 0
    • CZiko  

      …takový dotaz… namazal jsi to přes microlube, nebo to jede nasucho? :)))

      0 0
      • petik  

        ne,máznul jsem jenom vnitřní nohy.Nikam jinam než pod gumovou prachovku jsem zatím nešel.Kdybych věděl jak tak bych mazal přes microlube,ale nejsem si jistý jestli to microlube vůbec má,teda aspoň na www.progresscycle.cz o tom nepíšou a žádnou díru na maznici jsem taky nenašel.

        0 0
        • CZiko  

          jak píše už Mooky (nebo tak nějak, už si to nepamatuju:)) výš, tak ti tam určitě nedali vazelínu… v zadu na obou nohách by měly být takové malé stříbrné blbostě, nejsou moc vidět. Určitě tam musí být. Tak tam to prdneš…

          0 0
          • petik  

            no žádné mazničky tam nejsou,řek bych že to tam budu muset narvat ze vnitř,ale nevím jak

            0 0
        • Volf  

          Žena má Axela Super 05 a microlube tam není. Jinak rozhodně pruží víc jak ty tři cen?áky co jsou výše uváděný, ale je fakt, že jedna noha byla hodně málo namazaná.

          0 0
    • petik  

      nevíte kde bych na netu sehnal nějaký návod nebo alespoň obrázek jak to mazat.Na www.progrescycle.cz v originál návodu o tom nic není.Nerad bych aby mi třeba vytekl olej až to budu rozebírat nebo podobné překvápko

      0 0
    • speedy gonzales  

      nechci zakladat novy thread tak se chci zeptat indianu co vozi axela nebo skareba:

      1. kolik mate sag
      2. kolik vam vidla zajede kdyz dete ze sedla
      3. kolik % zdvihu vyuzijete v terenu
      0 0
      • Mooky  

        no ja sice nevozim ani axela, ani skareba, alebrz splice … he …

        1. no, sag sem nejak nemeril, ale rekl bych ze tak 20mm by bejt mohl
        2. vidle zajede vcelku hodne, nemam stelovani pruzeni a ani lock out, ale to me nejak nedere, zaprvy nejsem zadnej zavodnik a za druhy ze sedla du je vyjimecne
        3. no na procenta to nedokazu odhadnout, taky zalezi jakej zdvih tam zrovna mam … ale tri cvrtiny tak vidle vyuzit urcite dokaze, vidim podle prachu kam a jak chodi

        na co delas tenhle pruzkum ?

        0 0
        • speedy gonzales  

          zajima me to:-), chci porovnat

          ad b) ze sedla des treba pri sjezdu ne? no a tam je asi celkem problem kdyz mas vidli ze 3/4 zajetou

          0 0
          • danno  

            Semi zda ze si nerozumite:-), tak bud ZA sedlo ve sjezdu nebo ZE sedla do kopce ne? Do kopce se mi Splice celkem houpe, ale na to tam je LO ze jo, takze vlastne nic, no a z kopce, teda v nejakem prudsim sjezdu ZA sedlem sice nevim kolik se zanoruje, ale zehli krasne, tam je to prece zadane.

            0 0
            • speedy gonzales  

              dejme tomu ze v rychlem kamenitem sjezdu je nekdy ZA uz moc…takze rekneme ze des NAD sedlo, tzn. i vetsi vaha jde na vidli a proto se ptam jestli i pri tom zanoreni ma dost zdvihu na zehleni.

              to nazvoslovi me zacina bavit:-)

              0 0
      • wroum  

        mam blacka (pruzina, 100mm)

        1. cca 2 cm
        2. nevim ale tak tech 5 cm
        3. 100%
        0 0
    • vma  

      Mám podobné skúsenosti s Axel Super RTWD 70–100mm. Je jedno, či nastavím 70 alebo 100mm. Chodí tak asi do 5cm.

      0 0
      • milan1  
        • Odstraneno na pozadavek usera –
        0 0
        • Pá-dlista1  

          Kdyz si ty grafy prekreslite… a taky by nebylo od veci srovnat souradne systemy. Treba, aby mely vsechny pocatek v nule :)

          Je fakt zajimavy, ze v jinem threadu se do krve hadas, ze neni pravda to co tady doporucujes. Ale ja uz sem si zvyk.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.