• vrana

    Mám blbý začátečnický problém – je mi děsná zima na nohy :-) Teda od kotníků dolů. Co s tím děláte? Mám zcela normální tenisky a tak po jedné až dvou hodinách jízdy při 10 stupních mám nohy zmrzlé na kost.

    Viděl jsem návleky na boty – pomůže to? Jsem trochu skeptický, protože se mi zdá že problém je kromě vetru hlavně mokro. Prostě se při šlapání zpotím – zbytek těla částečně řeší funkční hardy (Moira) ale nohy mám prostě trochu mokré a pak potvory zmrznou.

    Jezdím na silnici – takže jednak rychleji než na MTB a taky nejsem schován před větrem mezi stromy.

    Co doporučujete? Návleky, speciální cyklo boty, ..?

    0 0
    • Hanz_Zlin_CB  

      bych doporucil poradny filcaky :)

      0 0
    • Pá-dlista1  

      Potapeci maji v letnich neoprenech taky vodu…

      0 0
    • Manas  

      ja jsem na zimu haklivej od ty doby co jsem dve zimy jezdil na karate na motorce. Ale na kole mi stacej teply FUNKCNI ponozky a dlouhy capaky s nowindem vepredu a gumickama pod chodidlo. bezpecne mi to kryje kotnik a jinak na capaky obcas dam kalhoty (takovy ty plateny teplaky). Neni mi na kotnik + lejtko zima zhruba do 5 stupnu.

      0 0
    • R.1  

      Ploskačku do kapsy

      0 0
    • Hanz_Zlin_CB  

      jak to tak sleduju neni na to kdyz nekdo poradne pomuze a odpovi k vjeci .)))))))))9

      0 0
      • R.1  

        Dyt od toho to forum je preci! :)

        0 0
        • Lance  

          jo, neco nevim,tak se zeptam a slusny clovek vzdy odpovi......

          0 0
          • R.1  

            páč není hloupý ten, kdo neví, ale ten, kdo se cóó? Neze,… no…? neze…??? Neze…??? NEZEPTÁ, vy debilové!

            :)))

            0 0
            • Fidoo  

              aha – tak to si nás poučil. Když bude odpovídat někdo jako ty, tak se stejně nic nedozví. Hlavně když odpovíš tak nápaditě a chytře … he he he … moc sem se nasmál a hodně mi to dalo.

              0 0
      • Volf  

        Jako sorry, ale když někdo napíše, že je mu v teniskách zima tak co má dělat, tak nnechápu co čekáš za odpovědi.

        0 0
        • tjuren  

          Možná doteď jezdil v sandálkách. Takže k sandálkám je to velkej skok, ne? Mě je na nohy zima taky, horší je , že i s návlekama. Musím v mrazu zastavovat a kousek jít a rozhýbat prsty, jinak bych o ně přišel.

          0 0
    • lidumil  

      J8 vozím neoprenový návleky a poho

      0 0
      • vrana  

        Jen pro upřesnění. Ptal jsem se proto, že jsem v neděli po asi 5 hodinach měl OPRAVDU dost velký problém ujít pár metrů. Skoro na konci byl jeden asi 20 metrový dokopec, na který jsem prostě neměl (ono i shora je tam pro jistotu značka „cyklisto sesedni z kola“)

        K návlekům jsem byl skeptický, protože jsem zkoušel si dát na boty igelitový pytlík a přitáhnout gumou – kromě toho, že jsem vypadal jako debil jsem žádné zlepšení nepozoroval. Ale možná jsem už měl nohy promrzlé a bylo na něco takového pozdě.

        0 0
    • orca  

      Tak zaprvé jestli jezdíš v teniskách tak ty jistě dovolí bez problémů více ponožek . U toho bych začal . Popřípadě na ponošky navlékl nějakej neprofuk a šup do tenisek. To že se ti zapotí nohy dole silně pochybuji … Návleky na tenisky asi těžko páč je rozedřeš o šlapky . Cyklo boty = zásadní investice cca 1000nášlapy + 2000 boty.

      0 0
      • pegal  

        podle me je 2.000 za boty malo .. ideal od 4.000 vejs ..

        0 0
        • R.1  

          kazdy mame jine pozadavky

          0 0
        • orca  

          Já mluvil o botech obecně (na celej rok), ale pokud se budem bavit čistě o zimních tretrách tak za 2000 asi ani neexistují..

          0 0
    • jecnak  

      Jak uz psal Orca. Chce to SPD (od 750 nove, za 300–500kc bazac) a botky (od 1500 pouzitelne). K tomu pak navleky a to neopren nebo nowind.

      0 0
    • fousac  

      navleky… uz sem tak odjezdil 2 zimy a v pohode.. kecky + neopren.. na platformach…

      0 0
    • kámen úrazu1  
      1. SPD, tretry, neprofuk návleky.
      2. Pokud si zatím nechceš pořizovat nášlapy, můžou stačit nějaký kotníkový boty s huňatým kožíškem od ?amanů. Případně plus teplý ponožky. Vyjde to levněji než první možnost.

      Mně minulou zimu tak do –5°C stačily semišový botasky, tenký a jedny teplý ponožky. Taky se tomu divím. :-)

      0 0
      • martt  

        ja sa v zime nekaslem a v pohode jazdim vo vibramoch (pohorkach). Dobre su aj robotnicke boty s ocelovou podrazkou a v nich nacpane mnozstvo ponoziek.

        0 0
    • Lister  

      řeším stejný problém jako ty, ale jdu z opačné strany. V mojich tretrách je mi zima i když použiju nahoru dvě vrsty zateplení a dovnitř ještě zateplenou vložku, široký ponožky bohužel dovnitř nenarvu. Dost dlouho jsem jezdil v pohorkách, ale nechce se mi ustupovat od nášlapů zpět. Takže koupím cykloturistické neodvětrané botky ( pro některé tady tedy stejná urověň jako tenisky) – vypadá to na něco od Axonu – do kterých si narvu víc ponožek a bude to myslím v pohodě – tady aspoň v pohorkách + teplejších ponožkách mi nikdy zima nebyla, tak by to v tohle případě nemělo být jinak.

      0 0
    • Peslezedirou  

      Kromě boty a návleků jsou hodně důležité pořádné fusky aby si měl nohy v suchu, i když to díky návlekům jde špatně. Další věc která ti taky moc nepomůže je mít nohy v tretrách pořádně namačkaný.

      0 0
    • Martin  

      Ze zkušenosti poradím nowindový návleky. Přijdeou mi lepší než neoprén (a to je co říct, jinak mám doma takříkajíc přeneoprénováno:-)

      0 0
    • Standa  

      Moje zkušenost je taková: Neoprénové návleky se mi neosvědčily,nebo? se v nich potí noha a kde je mokro je při sjezdu zima.Když jdeš s návleky ve sněhu,postupně se ti zespodu pěchuje sníh-což je velké a podstatné mínus.Funkční ponožky jsou většinou velice svíravé,takže brání krevnímu oběhu,což je jejich mínus.Takže nejlepší je koupit si zimní tretry a volné ponožky.Pokud se ti zdá za zimní tretry hodně peněz,kup si kvalitní zimní boty a volnější(neškrtí­cí)ponožku.Nej­levnější možná varianta je nastříhat si na dno boty noviny,funguje také velice dobře.

      0 0
      • Toams  

        hmmm, a ktore funkcne ponozky su moc zvierave??? ja mam zopar doma a nezvieraju ani jedny (mimochodom sedia mi aukrat, nikde neostavaju:-), akurat coolmaxove Salomony su trochu „tuhsie“ ale urcite nie zvierave:-)

        0 0
    • bajkr  

      jestli používáš toto www.sportspob.uh.cz/…_tenisky.jpg je asi každá rada drahá :o)

      0 0
      • lidumil  

        No já je vozím už třetí zimu a pohoda. Ale jen v Hospodě :-)))

        0 0
    • boboman  

      mozno by stacilo nieco na zlepsenie krveneho obehu, ja ked makam, tak moze byt aj –5 a v kozenych outdoorovych poltopankach s kvalitnou funkcnou zimnou ponozkou mi zima nebyva…ale rozhodne skus aspon tie nowindove navleky, je to najmensia polozka oproti zimnym tretram a pedalom…

      0 0
    • Krutor  

      Já mám taky problémy se zimou a řešil sem to dlouho. 1) v chladnu jezdím ve starejch turistickejch tretrách, vleze se mně tam víc ponožek (ty ale nemáš tretry žádný, takže rada bláb, že jo) 2)než jedny tlustý zimní ponožky, raději 3 vrstvy funkčních, by? slabších 3) návleky na tretry (já mám windtex či co, budou určitě dva tábory ¨příznivců – neoprén vs. neprofuk) 4) přišel sem an jeden fígl, kterej pomáhá – když počítám s větším zimou, protřu si přední část nohou teplou masážní emulzí – ta víc prokrvuje, takže to trochu pomáhá taky. 5) stejně sem ale nikdy v minusu nevydržel jet víc než 2 hoďky.

      Howgh.

      0 0
      • miche  

        Jsi moudry Krutore !! Zdravim z Trebice :-))) EB Michal

        0 0
      • pepek  

        Zkusil jsem dnes na prsty na nohou Alpu a zdá se, že to pomáhá. Prsty mě sice studily, ale spíš od té Alpy. Měl jsem je po jízdě docela teplé, jindy je mám ledové. Uvidíme v zimě:-)

        0 0
    • Martinkaa  

      Ja bych doporucila neoprenove navleky. Myslim si, ze vyhodou, je oproti navlekum s nejakou membranou, vetsi izolacni vrstva, coz se hodi hlavne tehdy, kdyz venku mrzne. Taky je dobre, ze nepropousti vodu. Neda se ale rict, ze by ti bylo na nohy teplo porad. Po nekolika hodinach jizdy ti nohy stejne promrznou, hlavne od spodu od podrazky.

      0 0
      • vlk  

        přesně tak teplé ponožky, dobře větrané letní tretry neoprénové návleky a je to v klidu.

        0 0
      • Smazaný účet  

        Mozno blba otazka: obcas musi aj biker urobit par krokov peso, obcas je to na sutroch – kolko tomu vydrzi spodok?

        0 0
        • Paja  

          Ja mam neopreny s gumovou podrazkou uz ani nevim jak dlouho (aspon 7 let) a furt se nechtej rozpadnout:o) vubec je nesetrim.

          0 0
          • Martinkaa  

            Zalezi jake si koupis. Ja mam s otvorama na patu a spicku. Mam je 2 roky a sou orvane jak samica :-))). Uz jsem kvuli nim i parkrat spadla z kola pri vyklapavani z pedalu. Proste se mi to zachytilo o pedal a uz jsem lezela… Neoprenove navleky s gumovou podrazkou jsou pry lepsi ;-)

            0 0
    • senožrout  

      ZATOPIT!!! :-)

      0 0
    • mechanik  

      Papuče po dědečkovi :-)))

      0 0
    • Bjerndi  

      Trocha historie

      Já teď i když je ráno okolo +5 tak do práce po 2 – 2,5 hodkách přijíždím s nohama zmrzlejma jak nanuk a následně ve sprše musím rozmrazovat. Teda až od té doby co mám tretry ( cca týden ) A to jezdím v icebreakerech fuskách.

      Přemýšlím jestli není blbý na jaře kupovat návleky na zimu :D Jsem taková zmrzlina, nebo moc utahuju přesku, nebo jsou prostě tretry v tomhle ohledu na pytel, protože člověk nehejbe moc prstama a bez návleků to nepůjde ?

      0 0
      • Smazaný účet  
        0 0
        • Bjerndi  

          díky za info. Vzhledem k teplotám jsem se trochu divil :) Koupím zimní, aspoň se trochu zahřeju

          0 0
          • Ma7ous  

            Ses dobrý sebevrah, každé tretry jsou dělané aby dobře větrali a to jak v zimě tak i v létě. Osobně vozím neprofuk návleky až do 15 stupnů venku. Jinak zimníma na tohle počasí nic nezkazíš.

            0 0
            • Bjerndi  

              Jsem nováček a tak sbírám zkušenosti. Na kole jsem jezdil v mládí a před rokem jsem se k němu vrátil. DOkud jsem jezdil v teniskách a merino fuskách tak ani při –15 mi nebyla kosa. Je pravda, že to jsem jel jen 30 min do práce a z práce. Ted jezdím ráno něco najíždět cca od 7:30 a tohle mě překvapilo.

              Jsem rád za rady, akorát zítra ráno a asi i v neděli budu muset ještě podstoupit rozmrazovací kůru, protože makám oba dny a ráno nikde otevřený nemaj a po práci taky ne.

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.