• Dread

    Ahoj Tak nak pomalu dojizdim plaste, a usoudil sem, ze je na case zakoupit nove- Uz sou z tech starejch slicky :).. Jezdim vesmes XC- lesni cesty, sotolina, blato, kamen a tak vsechno dohormady… Co doporucite/predni i zadni 1.95? Cenova hladina tak kolem 300 KC za plast. Hlavne aby sly lehce z rafku, nejlepe rukou, nemam naladu rvat je pri kazdym defektu dolu pul hodiny. Ted sem jezdil Hutchinson on the rock, ktery muzu vrele doporucit, ale sou dost drahy. S cim mate dobry zkusenosti- tzn. dobra trvanlivost a ze dobre sedej???

    Diky

    0 0
    • wroum  

      v tyhle sirce mam dobry zkusenosti s Tiogou Factory XC.

      0 0
    • rb  

      Irc Mythos,ale s obouváním mám u toho posledního problém,jde těžko…

      0 0
      • sis  

        dratovy mythos jde na muj rafek taky blbe (mavic 221), ale komos si ho pujcoval jako nahradni (DT 4,1 nebo co to ma) a sel vpohode rukou nasadit i sundat

        0 0
    • black.horse  

      proboha na co tak úzkou gumu? a 2,1 se i zdá moc? hele, to je jako trenky, když sou moc úzský tak se Tui zaříznou do pr*** aby to s těma gumama nebylo stejný:-D Jinak ty Tiogy sou super… nebo zkus Ritchey Z-max ty sou takový univerzální a dělaj se dostatečně úzký… ale v týhle ceně bych moc slušnou gumu nehledal… nějakej maxxis nebo Rubeny, Kendy a spol..

      0 0
      • Mamutt  

        Na co tak úzkou gumu? Třeba na ježdění. Je rozdíl mezi ježděním a sjížděním, víme? ;o) Já mám nejtlustší pláště ContiExplorer 2.1 a to jsou fakt balóny… (a neopovažuj se je pomlouvat slovem galuska). Mimochodem, s těmi „poletujícími“ udávanými rozměry – kolik je třeba pro tebe pro sjíždění ideál v mm (vážně by mě to zajímalo, i proto, že nejseš žadné škvrně – tak jaké máme rozdíly v preferencích)? Na moje ježdění si rozumím nejlépe s ±50mm širokým vzorkem, teď mám přesně 40mm a paráda.

        0 0
    • Lister  

      v téhle šířce můžu všechny pláště vřele nedoporučit :o)

      0 0
      • sfinga  

        proč? Já sem s touhle šířkou naprosto spokojený. Přijde mi, že to má menší valivý odpor a lépe se čistí

        0 0
        • Lister  

          Tak nějak jsem zjistil, že šířka pláště mi dodá mnohem víc klidu a jistoty, než pořádný vzorek na úzkém plášti, dost často se pohybuju po kamenitých cestách a tam je ta šířka hodně znát, pro příště dokonce uvažuju, že šáhnu po nějaké poctivé dvatrojce

          0 0
          • sfinga  

            na koamení asi jo, ale když jedeš nějaký rychlý švih nebo závod, tak tam se to hodí.Cím užší, tím lepší, teda aspon pro mě. Neumím si představit, že bych do SIDa narval 2.3 :-))))))))

            0 0
        • Honzas  

          no moje charybdisy v ± tyhle sirce teda moc nizkej valivej odpor nemaj. treba oproti RR 2,25. ale zas maj jina pozitiva, treba;-)

          0 0
    • sfinga  

      Mám Kenda Karma 1,95 a naprostá spokojenost. Můžu jen doporučit. A rukou je sundáš naprosto v pohodě. Jen se trochu rychleji sjíždějí, ale jinak jsou OK

      0 0
    • dzabo  

      ja som mal hutchinson rock a boli to 1.9 ale pripadali mi ako 2.0, z rafkov isli dole skoro sami, tuto sezonu som si kupil tiogy, dopredu factory dh 2.3 a dozadu factory xc 2.1, je fakt ze su sirsie, kamos ma continentaly v predu 2.5 a vzadu 2.3 a je to porovnatelne s mojimi tiogami, dalej nepocitaj ze to das dole rukou, inak tie tiogy niesu zle ale napr na asfalte tak trochu vibruju a stale mam take brnenie medzi nohami (tie continentaly to vobec nerobia), tolko moje postrehy

      0 0
      • Toams  

        ak si myslel tie tiogy, tak tie das dole jednou rukou … zalezi na tom, z akeho rafu … a to brnenie nie je az tak tragicke, skor ten hukot na asfalte, mne to pripada, ako keby vedla isla nejaka Scania:-) ale neva, vzdy som chcel mat efektny (efektovy) bajk:-) inac urcite mas Factory XC 2.1??? Tie som este nevidel … … vcul som kupil Tiogy Extreme 2.1, tak to bude ramusu:-)

        0 0
        • dzabo  

          cely nazov je Tioga Factory Extreme 2.1, staci :-)))

          0 0
          • Toams  

            jj, ja by som mozno este doplnil Tioga Factory Extreme XC … toto je cely nazov:-)))

            0 0
            • dzabo  

              kurna na to XC som zabudol :-)))

              0 0
              • BOREK  

                nakoupil sem Tioga Extreme XC 2,1 na predek a Tioga Factory XC 1,95R na zadek, je to hukok, trochu drina ale sedi oba sedi, za oba sem dal 400Kc

                0 0
                • dzabo  

                  to nemislis vazne, mna kazdy vysiel na 450sk(900sk spolu)

                  0 0
                • Toams  

                  nakup u Hanaka, ze?:-) ja som zobral 2× Extremku … uvidime, kam to narvem, mozno este na skusku kupim nejaky lacny maxxis dozadu a budem porovnavat:-)

                  0 0
        • dzabo  

          este k tomu sundavaniu rukou, v predu mam mach1 a v zadu alex dm24 a z ani jedneho to nejde dole rukou, ibaze si myslel hydraulicku ruku, este k tym hutchinsonom, s tymi bol opacny problem lebo ked som dostal defekt tak som musel co najrychlesie zastavit lebo uz boli napol vyzute sami

          0 0
          • Toams  

            Hmm, tak to ti neporadim, ja mam (teda uz bracho ma) na starom vzadu Schuermann DM Tour 21 a vpredu Rigida Aries a ide to pohodicka … tie Mach1 onedlho oprobujem nahodenim Extremov od Tiogy a dam vediet:-)

            0 0
    • PePu  

      Schwalbe (Little) Albert – v terenu slusne podrzi, nesjizdi se rychle, ale rukou ho z rafku mavic 717 nesundam (s montpakou vsak lehce).

      0 0
      • lubos  

        Z 317 jde v pohode, zadni Little Albert kevlar se ale bohuzel sjizdi velice rychle, a taky se utrhavaji stuple. U 2.25" se to nedeje … dost mozna 2.1" verze neni ORC ale SOFT smes i vzadu.

        0 0
        • PePu  

          Ani ti nevim, jakou mam smes – jezdim dratovou verzi Alberta (2,25"). Jeste mam v zaloze Fat Alberta v kevlaru (urcite neni soft) a ani u toho jsem nepozoroval extremni opotrebovavani. Ten jde opravdu sundat lehce.

          0 0
    • scret  

      Pokud posunes cenu vys,cca do 400,– tak se da na e-shopech sehnat docela slusnej vyber.. Rubena,Schwal­be,Ritchey,IR­C,Continental …

      0 0
    • Dread  

      Tak jsem zjistil, že na Bikestore mají Hutchinson on the rock za 299 Kč- a to sem myslel, že už se dávno nevyráběj. Takže asi pudu zase do nich. I když eště uvidim…

      0 0
    • jecnak  

      Tak s tim ti obavam se nikdo neporadi. Kombinace cena do 300CZK, dobra trvanlivost a dobra prilnavost se prakticky vylucuji.

      0 0
      • Dread  

        Nesouhlasim ty rocky co sem jezdil mi vydrželi přes 4000 km (kotouč), což si myslim je slušný- možná se mýlim, dyžtak mě opravte :). Na přilnavost si stěžovat nemůžu a cena je nyní- asi doprodej, nebo co- 300 Kč. Akorát že váží každej přes 800 g :/

        0 0
    • náčelník  

      Jestli chceš hodně úzký 1,95", tak si kup IRC NOTOS. Ty jsou o 5 mm nižší a užší než Michelin Front S/XL S ve stejném rozměru. Prostě neplatí, že 1,95 = 1,95.

      0 0
    • pos3k  

      neni nekdo z Phy kdo by objednaval neco u Hanaka? bych mozna zkusil ty levne tiogy :-)

      0 0
      • myscho  

        a co tie od Authora co boli teraz vo Vele

        http://www.author.sk/verbal/1018/

        0 0
        • pos3k  

          me odpovidat nemusis :-) (zkus odpovidat root), ja bych mozn aobjednal t y tiogyza 199,– ale davat z apostovny a balny 200,– se mi moc nechce ( proto se ptam na nekoho kdo by tam neco objednaval a byl z Phy)

          0 0
          • Toams  

            mal si sa spytat pred tromi tyzdnami (alebo kedy), s Manasom sme si objednavali haba-kuk veci …

            0 0
    • McBlacky  

      bych testnul IRC serac 2,1… to bude v reálu 1,95 a vzorek je v pohodě, drží jede, co chceš víc. V drátu bude okolo 400

      0 0
    •  

      Jen počkej, Zající!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.