• -b-n-x-

    Jelikož letos padám nějak více než minulé roky, všiml jsem si, že skoro vždy jdu na pravou stranu. Zatímco levá ruka a noha jsou v pohodě, pravou stranu mám furt sedřenou. Kdyby se daly koupit chrániče jen na jednu stranu, mě by to asi stačilo :-). Jak je to u vás? Padáte také častěji na jednu stranu, nebo se to náhodně střídá? Samozřejmě, pokud vůbec padáte, že :-)

    0 0
    • wroum  

      nejcasteji padam dopredu. nekdy pridam i efektni stojku na riditkach :-)

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Taktez. Zrovna predevcirem a na delsi dobu naposled :/

        0 0
        • -b-n-x-  

          copak? Jump to hospital?

          0 0
        • Manas  

          No, to vubec nebyl dobrej pad. Doufam ze zase budes brzo hopkat, pac nemam s kym skakat. Nebo aspon najit nekoho kdo by me tlacil k lepsim a svetlejsim zitrkum …

          A k tematu. tedka padam, vlastne ani nevim kam. vetsinou na nohy protoze jsem hlavne ted skakal a to radsi kolo zahodim nez si rozbit hubu :-)

          0 0
      • -b-n-x-  

        No, to je právě divné. Já jsem letos párkrát letěl i přes řidítka, ale vždycky jsem se podřel jen z pravé strany :-) Zase když zatáčím, tak se mi líp zatáčí doleva.

        0 0
        • wroum  

          ja sel letos pres klandry 2×. jednou to byla fakt prdel a akorat sem plival prach, jinak nic. podruhy mi na bikrosce pri odrazu ruplo to moje zkurveny koleno, predni kolo slo dolu, zadni nahoru…predni do hrany a ja pres klandry zezhora az uplne dolu. odrenej ze vsech stran (takze ani nevim na kterou stranu sem sel :) a na mesic a neco vyrazen z provozu na bikovych komunikacich – vcera sem byl poprve od te doby na kole (zatim jen XC – koleno este neni OK)

          0 0
    • jonti  

      Mne sa tiež zdá, že padám viac na pravú stranu. Ale vačšinou to býva ten pád typu riaditka kolmo na smer jazdy a ja letím kade ma zotrvačnos? ženie.

      0 0
    • Martin  

      Jelikož nastupuju zásadně pravou, tak levá je na vystupování šikovnější. Pokud tedy spadnu, tak doprava. Ale většina pádů stojících za zaznamenání je přes řidítka.

      0 0
    • kovar  

      na severní polokouli se padá doprava, na jižní doleva – corriolisova síla

      :-)

      0 0
      • Hanz_Zlin_CB  

        s tebe mluvi moudrosti ty budes hlava studovana ale zapocet s chemie si mi dlouho dat nechtel :) pritom mi to tak slo :)

        0 0
    • vlk  

      Já jdu rovnou přes řidítka.

      0 0
    • tjuren  

      Já jsem si ustlal letos dvakrat doleva. Zeby nejake predvolebni znamení? Jednou silnice, jednou bike, takze v materiálu to neni.

      0 0
    • vojtechposmourny  

      Na hubu. I když naposled to bylo přímo na záda.

      0 0
    • Medunka  

      na tu, kde je blaticko, louzicka, sraz… ;-)

      0 0
    • goofy  

      Ja to rovnomerne stridam, aby byly obe strany rovnomerne sedrene a na zadnou nebylo opomenuto. A kdyz uz nevim kam, tak si dam efektni let prez riditka zakonceny bricho-landingem, jako pred nedavnem. Eshte ze uz byly ty listi v lese… :o)

      0 0
    • slavekRM  

      Padám většinou čelně dopředu – naposledy včera, ale fakt zajímavé je, že kolo se stočí a spadne na pravou stranu. Což mě štve – kdo má pořád rovnat patku přehazovačky.

      0 0
    • RomanH  

      Dopredu a na levou stranu

      0 0
    • Darkson  

      poslední dobou mi dělají problémy singlíky ve stráni. ačkoliv se snažím držet těžiště do svahu, nějak vystupuju ze svahu dolů, zřejmě nějaká skrytá porucha motoriky

      0 0
    • Marry  

      No ja se snazim padat co nejmene, ale obcas to teda nevyjde. Jizvy mam na obou stranach. No vlastne i na hlave…takze otaceni Zeme na me asi nema vliv :-)

      0 0
    • dalimil  

      jednou jsem v lese spadnul na něčí „velkou stranu“,hrozně jsem smrděl a bylo vůbec velmi nepříjemné.Proč to po sobě nezahrabete,sakra…

      0 0
    • hmi  

      na levou a uz me to neba, chtelo by to zmenu;))

      0 0
    • Glum  

      Znatelně víc doprava. Nejspíš zvyk ze silnice, kdy se člověk snaží podvědomě radši doplachtit ze silnice do příkopu než padnout někomu pod kola. Bavil jsem se o tom kdysi s Irem, ten měl opačně pocit, že padá spíš nalevo. Na biku v terénu je to vyrovnanější, ale pořád pravá převažuje.

      0 0
    • fousek  

      zasadne napravo, asi prodam vsechny levy chranice

      0 0
    • blue  

      naposledy to bylo primo dopredu

      0 0
    • dafe  

      Vetsinou na levou a je to divne, protoze na levou i vystupuju. Ale to jsou takove ty pady-nepady, kdy jedu do prudkeho kopce ze sotva jedu, najednou sutr pod listim a buch ani nestihnu vycvaknout. A jednou primo pres hlavu, ale taky v pomale rychlosti, protoze jezdim sjezdy pomalu.

      0 0
    • Meesha  

      ja skoro pokazdy na levou. Na pravou jen kdyz je tam nejaky magneticky misto jak psala Medunka – bahno, sraz nebo tak… :-)

      0 0
    • SELMIRA  

      100% dolu 99% doprava :o)

      0 0
      • fousek  

        Hmm, to by bylo docela zly, kdyby se ti jednou podarilo upadnout nahoru, to by bylo asi na posled:-)

        0 0
        • pepino  

          Kdepak,naopak,za­čala by lítat-Douglas Adams:-) Stačí se při pádu netrefit na zem a už lítáš.Hlavně se při pádu nesoustředit na to že padáš,rozptýlit se(jsou na to i spec.lidi) a už se vznášíš:-)

          0 0
    • Peslezedirou  

      Do leva, do zádu za sedlo, do předu skoro nikdy, do …

      0 0
    • nemo  

      Já zase již několik let výhradně vlevo, levé koleno už tím pádem slouží nejen jako pohon bajku, ale také jako meteorologická stanice.

      0 0
    • Petr_67  

      V neděli jsem spadl v 10 km rychlosti na pravou stranu. Ale tak neš?astně, že jsem si ohnul přehazovačku. Její ramínko je lehce vyhlé směrem k výpletu a blbě mi to teď řadí. Co myslíte, půjde to spravit, nebo si mám chystat peníze na novou? Je to XT :-/ Jen doufám, že není vyhlá patka rámu, to by mě asi trefilo. Ach jo..

      0 0
      • Twister  

        Nezoufej. Bude to asi patka, ale to je jen spotřební díl. Srovnej ji ve svěráku, nebo to nech na servisu. Když praskne, tak nová stojí max pár set.

        0 0
    • Smazaný účet  

      dyz si muzu vybrat tak do prava :-)

      0 0
    • Baracuda  

      Zasadne na pravou – diky tomu uz sem odlehcil prehazovacku tak o 10g a pojistovnu o peknych par fufniku…

      0 0
    • vlk  

      tak zahoď leftynu a s klasickou vidlí budeš padat na obě :o)

      0 0
    • pedrod  

      Na obě (případně na všechny), ale na levou většinou kontrolovaně a s oporou nohy, na pravou obvykle s horšími následky (blbý to je zejména na singlících, kde když tu pravou nohu nestihnu dát dolů, tak se válím až na dno údolí :-)))

      0 0
    • Andrzej  

      zasadne na levou, kdysi sem mel problemy s rovnovahou(v le­vem uchu), normalne uz nic nepoznam, ale v krizovych situacich(napr. tma, opticky klamava sikma plocha, alkohol, pad na kole apod…) jdu vzdycky nalevo

      0 0
    • McBlacky  

      nejvíc dopředu a stranu si fakt nevybírám, nechávám to na situaci :)

      0 0
    • Lister  

      Poslední dobou hlavně přes řidítka, ale naštěstí vždycky na nohy, ale kolo je pak na tom hůř – vždycky pár kotrmelců. Potom taky bokem ze svahu – vždykc ze svahu – a je jedno která strana tam je, na bok ke svahu jsem se nikdy nepřevrátil – nechápu proč, asi to bude v hlavě :o)

      0 0
    • bajkr  

      poslední dobou padám dozadu woči to vyjedou, ale tělo nějak nezvládá a tak občas padám na krofky :o)

      0 0
    • Scapo  

      tak jednou ve Vrbně vedle chodniku byly takove male kopecky na hrani s asi bmxkama no a ja na XC za kamosama letim asi 10km a lehnu na pravou.hlavne za pak v 40km sjezdech v poho.

      0 0
    • wlk  

      já většinou reju držkou, takže doprostřed :-))) ale naštěstí ne moc často.

      0 0
    • Scapo  

      jo tak jednou nevim proc najedu na chodnik sletim na pravou stranu a mam pravou ruku v gipsu-obe kosti durch zlomene, kdyby to byla vetsi rychlost tak mam otevrenou zlomeninu

      0 0
    • CZiko  

      já padám hlavně dopředu… dycky něco nedoskočím a bika zahazuju pod sebe a jdu dopředu na držku:-) Jinak když zkouším nové věci, tak když už padám, tak tam nakonec nějak strčím nohu a zabráním tomu… v takových situacích se klátím spíš na levou stranu.

      0 0
    • Mamutt  

      Na držku, a také vždycky až na zem :o/

      0 0
      • goofy  

        Tak to ja nekdy jen na strom. Jednou sem se o neho tak nepekne zahaknul… A kraky to je klasika, tam uz sem skoncil tolikrat… :o)

        0 0
    • cat  

      Já nad tím většinou nestačím přemýšlet…ale rád bych to věděl,páč furt nevím na jakou nohu si pořídit snb:)

      0 0
    • kajulka2  

      Na obě střídavě

      0 0
    • Shamick  

      U mě je nejoblíbenější je orba hubou do země + následný pojezd kola(22kg) přezemě…

      0 0
    • pavelr  

      Na-/vystupuju doleva, posledních asi 5 let padám jen doprava na pravou dlaň, pravej kyčel a přehazovačku. I když vlastně letos byla jedna vyjímka – doleva, když jsem si nevšiml na polňačce vyjetý koleje.

      0 0
    • mars  

      castejsie na lavu – vidno to pri porovnani kolien…

      0 0
    • Luka  

      Na vsechny strany, a letos opravdu casto, tak co vyjizdka to drzka.

      0 0
    • pos3k  

      zalezi na jakou stranu mi ustreli predni kolo :-) (smatranim v pameti jsem zjistil ze nejvetsi drzky byly prevazne na pravou, i kdyz posledni byla na levou stranu mezi stromy, smer padu je velice podobny, do strany na bok, „tlumene“ rukou, ramenem, kolenem, kycli)

      0 0
    • Toams  

      Tento rok ani jedna drzka … pac som moc nejazdil, ale vcul sa do zimy chystam, takze tigrov bude haba-kuk … ale minuly rok som dal jeden excelentny na Kolibe … na takom malom North Shore som nejak zazmatkoval na preklapacke a plesk medzi dva sumne stromy, jazvu na ramene uz skoro nevidno:-) a kedze si pamatam len tento jeden pad, tak padam prevazne doprava:-)))

      0 0
      • -b-n-x-  

        To mi pripomina, jaxem se jeste docela nedavno chlubil, ze uz nejak nepadam. Par mesicu ubehlo a vse je razem jinak :-)

        0 0
    • enrico  

      90% na pravú, 6% na lavú, 3% na prdel a 1% cez rajdy :-)

      0 0
    • HockeyBiker  

      obvykle na tu kde je vic sutru a bordelu, pripadne bahna:-D

      0 0
    • šlapatko  

      Zásadně levá,letos to začalo na Šele a teprve teť mám koleno srostlé.Vždy se zahojí a pak následuje drška,tak pořád dokola.

      0 0
    • Stancek  

      Ja padam na vsechny strany, ale nejcasteji napravo… protoze je tam saltr ze.. kdyby byl vlevo, budu asi vic padat nalevo, Muphyho zakony funguji proste funguji.

      0 0
    • gazman  

      Letos jen 3× ale pokaždé přímo na pysk.

      0 0
    • prvniodkonce  

      Kdybych teď padnul napravo, tak chcípnu. Ta ruka a prdel tak bolí, že na pravym boku ani nemůžu spát :-D

      0 0
    • pepino  

      Na levou, bo tam nosim pinďoura a převažuje mě to :)

      0 0
    • Bafoon  

      na pravou, ted asi po 6letech prvně a na závodech a to na prvních :o) takový složitý esíčko mezi stromama kolo to vytočílo já ne

      0 0
    • dancing dog  

      doleva,většinou nestačím vyndat botu,takže na kyčel,takže při mé váze a sedačce vysoko, je otázka, kdy mi prdne krček kyčle..naštěstí sem víc padal na crossu, ted co jezdím víc na bajku, padam paradoxně míň…

      0 0
    • pegas  

      jednou doleva,jednou doprava..:-)

      0 0
    • wendak  

      padám tak jak to přijde, ale radši padám vpravo, rychleji sundám nohu a taky líp doprava zatáčím a sráz mám radši vlevo, když se nakláním a padám doleva je to docela sranda, protože pak jsem většinou jak pytel ho… a žuchnu, vpravo padám elegantněji, ale taky mám pravou stranu víc zrasovanou

      0 0
    • v POHODÌ klokan  

      No teď s měsíc starejma nášlapama ještě furt doprava :-) Ale letos jsem taky dvakrát letěl saltíčkem dopředu :-)

      0 0
    • pajan  

      Mno tak protoze jsem nadavno zacal jezdit s tretrama tak si to dokazete predstavit… Ale ted jsem natrenoval jen vyklapnuti levy nohy takze padam spis na pravo ptz to este moc neumim… :-)

      0 0
    • Eilyn  

      No zrovna včera se mi podařilo zase spadnout a bylo to na pravou stranu .. nestihla jsem vycvaknout obě nohy, jelo auto, nějak sem spanikařila, zabrzdila a spadla :D Pak když už jsem byla na te zemi, tak mi nějak nešlo ani vstanout protože to nešlo vycvaknout :D

      0 0
    • Zerocool  

      ty vole to je dotaz:) většinou dolů

      0 0
      • bruco  

        Vacsinou? Ja vzdy dolu! Aj ked je pravda, ze vacsinou pritom ponicim pravu cast mojej telesnej schranky aj biku.

        0 0
    • kámen úrazu1  

      Zásadně padám na tu stranu, kde mám nějaké aktuální zranění. Když zrovna nejsem pošramocená, padám na stranu s vícero ostrými kameny, případně se srázem dolů. Protože ale skoro trvale mám na pravé straně těla nějaké bebíčko, padám většinou doprava. To zaručuje aktualizaci zranění pravé poloviny těla a další pády vpravo. Mimochodem – nemáte někdo pravou akceschopnou tretru Specialized Comp model 2005? :-)

      0 0
    • JARDA0011  

      já prakticky nepadám…jenom když jedu v rychlosti a někde mi to ujede do zatáčky tak mam větší problém to ustát na pravo než nalevo…když jedu pravotočivou zatáčku tak když mi to ujede tak na pravý noze poposkakuju dokud kolo nezastavý ale když jedu levotočivou zatáčku tak když mi to ustřelí tak tu levou nohu dám stejně jako jí dávám na pravo akorát že ta noha se sune po zemi dokud nezastavim…nevim proč na jedný straně poskakuju a na druhý to nechám normálko šoupat…je to divný…ale aspoň že nepadám nějak výrazně a ne moc často…spíš výjimečně…

      0 0
    • Genarito  

      z 99% bohužel tam, kde mám patku :o)

      0 0
    • Bulda  

      pravděpodobnost pádu na pravou stranu je přímo úměrná ceně přehazky :))))

      0 0
      • cabbage  

        resp. velikosti kotoučů při pádu nalevo;)

        0 0
        • bruco  

          Ano, draha prehadzovacka vpravo + velke kotuce vlavo = absolutna rovnovaha bez moznosti padnut na stranu. Uz len drzka alebo chrbat :-)

          0 0
    • Krys  

      Keď som padol naposledy, bolo to dopredu. :)

      0 0
    • dannii  

      ..po přečtení tohoto threadu začínám přemýšlet, jestli tu dnešní vyjíždku vůbec dám :)…čeká mě cesta na Kluka a v SPD se asi opět zadaří k nějakému tomu pádu, obvzlášť při přiblížení se k cíli :)…jinak musím zaklepat, ale spadla jsem jen třikrát (?)…poprvé,, když jsem se učila v SPD a zrovna, když jsem si říkala, že jsem jízdu zvládla…:), pak následující den opět a úplně stejně, takže pravé koleno bylo už opravdu bolestivé..a pak jednou při vyjíždce na Dívčák jsem ponořila obličej do jehličí a detailně jsem zkoumala trail…:)..tak snad dnes opravdu bez pádu…:)

      0 0
    • fairy  

      tak jsem si to vyzkoušela a padám nalevo. Akorát nevim, jak se mi podařilo mít fialový pravý koleno. Takže výsledek – padám na levo, ale natlučenou mám  pravou stranu :)

      0 0
    • Pišák  

      Na obě, mám ale pocit že dříve vice na pravou. Naposledy na levou, ale začalo to napravo a následky se následně rozložily na strany obě. Dal bych s tím padáním docela chvíli pauzu na zotavenou ale znáte to - Tak to by mohlo vyjít, to bude paráda  … a prásk.

      0 0
    • -b-n-x-  

      Po case aktualizace :-)

      Vloni jsem zase zacal trochu vice jezdit, i kdyz teda jen do prace a zpet. Pred zimou jsem si na zimaka chytre nahodil spd a jezdim tedy v nich. No a zatim tri pady. Jeden doprava, jeden doleva, jeden primo dopredu pres riditka. Ty do boku byly kvuli neviditelnemu tzv. „cernemu“ ledu. Minuly tyden vpravo, dnes rano vlevo. Vysledek je ten, ze mam uplne krasne symetricky stejne natlucene boky a ruce :-)

      0 0
      • Jason Voorhees  

        Tak ses to po 15 letech naucil :-D

        0 0
      • TK75  

        Hm, hezky to střídáš.Já padám jen vpravo.Né že bych to chtěl, ale vždy to tak je

        0 0
      • oddie  

        Hezká vykopávka! Jonti tehdy ještě mluvil slovensky :)

        0 0
        • Krov  

          Ale jinak se v tom padání nic nezměnilo. Vykopat technická témata to by byla větší sranda.

          0 0
      • wilda81  

        Už od mládí a ve všech sportech si lámu, narážím, vykloubuji zásadně levou půlku těla (koule nevyjímaje). Takže výsledek je ten, že levé rameno, zápěstí a kotník jsou zralé na servis.

        0 0
    • Smazaný účet  

      Jako na potvoru vzdy na stranu kde to pak nejvic boli.

      0 0
    • Japhy  

      Padám přesně tam, kam mi určí výslednice tečny trajektorie pohybu, gravitační a Coriolisovy síly.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Tak to musis padat dlouho nez to vsechno vypocitas.

        Nebo mas nejakou aplikaci v telefonu?

        0 0
        • Japhy  

          To nemusím počítat, tak to prostě vždycky vyjde. :-)

          0 0
        • -b-n-x-  

          Tohle dela (jako asi milion jinych veci) mozek automaticky :-)

          Hele, vem si, kdyz treba hrajes pingpong. Co vsechno musi mozek vypocitat, abys spravne pinknul do micku. Takze, nejdrive musi zanalyzovat drahu leticiho micku, aby jej vubec dokazal palkou zasahnout. Coz je samo o sobe sakra tezky ukol, a nejsem si uplne jisty jestli uz to dnesni technika umi na stejne urovni. Nasledne vypocita jakou silou a pod jakym uhlem ma pohnout tou palkou, aby micek letel zhruba tam, kam chce. A mezitim se jeste na urovni vedomi rozhoduje, kam by jej vlastne chtel dostat :-). Pak musi pro kazdy sval v tele vypocitat spravne hodnoty, dle kterych se budou ridit. To je snad tisice ruznych udaju, ktere musi byt vzajemne spravne vyladeny, aby to fungovalo jak ma.

          Dle tohoto je tebou zminena uloha sranda pro mozek 3 leteho ditete :-)

          0 0
          • mr.antik  

            na to, aby tělo odpadlo od kola, nemusí nic počítat :-)

            0 0
            • TK75  

              Je ale důležité padat kontrolovaně a to šéfuje mozek

              0 0
              • iron.hide  

                padat kontrolovane dokazu len ti co to maju natrenovane. Bud padaju velmi casto pri nejakych trikoch a skokoch a tak to maju zautomatizovane, alebo to maju natrenovane z nejakeho bojoveho umenia, napriklad z dzuda…

                my ostatni, co padame raz za 3 mesiace, tak padame jak pytel brambor

                0 0
          • iron.hide  

            ne mozek, proste ma to samo jebne na jednu stranu

            0 0
      • jandoo  

        Takže nejmíň bolí pády na rovníku? :)

        0 0
        • Japhy  

          Ale zase ty popáleniny od asfaltu. To si nevybereš. :-D

          0 0
    • Petr L2  

      Většinou na pravou, letošní letní a podzimní pády cítím na rameni a lokti jště teď…

      0 0
    • Smazaný účet  
      0 0
    • MichaelSimek  

      To kdybych vedel, natlucenej mam levej bok, pravy predlokti, levej malicek a pravej triceps :)

      0 0
    • Charles2k  

      Nevím proč, ale většinu pádů mám na levou stranu. A i když jsem přepadl přes řidítka, tak to schytala hlavně levá strana.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.