• jaski

    už to tady parkrat bylo ale je „konec“ sezony tak by me zajimalo jak se osvedcily komponenty atd. a co brat a naopak nebrat.jestli to tady nekde je z blizsi minulosti tak hodte link

    0 0
    • BB  

      jaký konec sezony ? mě po 6 nedělích srostla klíční kost, tak jsem dnes znovu začal a nehodlám skončit.

      0 0
      • jaski  

        tohle sem cekal tak proto to je napsany v uvozovkach „…“

        0 0
        • BB  

          tak sorry. U me v letosni sezone dostal jednicku Hydrapak, ke kteremu jsem zbehl od Camelu. Mam Team, puvodne jsem myslel, ze bude pouze na kratke svihy, ale zjistil jsem, ze ho lze vozit i na celodenni vyjezdy v Alpach.

          0 0
    • mikin  

      letos jsem koupil hydry LX581 a vrele doporucuju. Taky SPD 520 a taky skvely. Prsmyk Deore nic moc

      0 0
      • Biker jak Pes  

        s těma SPD můžu souhlasit, taky si je nemůžu vynychválit, možná je to tím, že to jsou moje první SPD…

        0 0
      • till  

        Funkcne sou moje 520 bez vyhrad, akorat z pravy neustale vychazi otravny praskani:-(

        0 0
        • mikin  

          mam SPD 520 od jara, ale podle diskuze tady je potreba pritahnout vnitrky

          0 0
        • vili  

          to mne delalo taky,ale neni to nejspis z pedalu ale ze spojeni osa-klika,zkus to project sroubovakem a namazat vazelinou a uvidis ze to prestane

          0 0
          • till  

            myslim ze to kliky delat nebodou, jelikoz mam XT04 a dela to prava strana, kde zadnej rozebiratelnej spoj mezi klikou a stredem neni a zaclo to v podstate okamzikem vymneny prasklejch slehacu prave za 520

            0 0
    • JMT  

      doporucuju cokoli od rb, dale fox a sram, novy rubeny sou taky dost dobry (ale u me sou porad nejlepsi plaste rr evolution) naopak jako festovni shit mi prisli plaste wtb exiwolf

      0 0
    • Misiak  

      Vidla Fox Vanilla 130-delikatesa, len trocha robi pazvuky, ale zevraj je to OK. Shimano Saint hydra-brzda-mam ju len kratko ale je to narez. Plast zadny Ritchey Z-max-vyborny univerazal. Sedlo Fizik Dolomiti-no nic moc teda…

      0 0
      • Toams  

        Co ti vadi na Dolomite? Ja ho mam a pohoda jazz, ani makke, ani tvrde, tak akurat na moju prdel … najprv som ho mal 3 roky na cestaku a teraz je 3 mesiace na bajku a vcelku fajn zmena oproti Ritchey Vector Wing (aj ked mi teda budu chybat tie kevlarove boky:-( …)

        0 0
    • enjoy  

      fajn tema,fakt:-) akorat me nenapada nic moc co jsem letos koupil:-) snad jenom racing ralphy.jsou bezva,jenom musis sklenici videt spis poloplnou:-).

      0 0
    • gobike  

      No tak asi bych uz nikdy nekoupil Innovadery od Ritchey 2.0 a sedlo WTB speed V, to taky neni zrovna nej.

      0 0
    • till  
      • RacingRalphy…no lehkej plast,ale na muj vkus moc nepodrzi…ale jinak to de:-)
      • po dvou letech mi u šlehačů praskla osa na pravym pedalu, reklamace OK, jinak si na ne nemuzu stezovat (akorat ve me ted hloda, co asi udela ta druha osa…)
      0 0
    • CZiko  

      už nikdy bych si nekoupil napůl karbonové řídítka Amoeba Scud… to byl hrozný kauf. Jinak mi 100% sedly gripy Race Face God and Evil. A ještě jsem nedávno koupil MRZ MX Comp Air 2006 a s ní jsem taky hodně spokojený.

      0 0
      • Volf  

        No když se podívám na tvý kolo tak se ani nedivím, že jsi s nima nebyl spokojenej. Já je mám tuto sezónu a naprostá spokojenost, ale jsou jednoznačně určený na XC.

        0 0
        • CZiko  

          nene… ty řídítka byly ještě na XC, které jsem pak vyměnil za dirta.

          0 0
      • Darkson  

        ty gripy mám teď taky a taktéž spokojenost

        0 0
    • yakub  

      vidle Manitou Skareb Elite – určitě ANO, skvělý chod pláš? Geax Mezcal – na suchu super, jinak skvělej rychlej pláš?, ale strašně rychle se sjel trojbarevný špalíky BBB – super, brzděj skvěle a dlouho vydržej rohy Amoeba Scud Carbon – karbon nekarbon, což jsem předtím nevěděl, takže NE

      Jinak mě teď nic nenapadá…

      0 0
      • Lister  

        Se špalkama souhlas, taky spokojenost, Manitou taky beru, ale u mě to jistí Black Super TPC – pohoda vlida a za cenu co se dá sehnat teďka (kolem 6500kč) je to naprostá pecka. Pulsák s lidlu – za ty prachy naprosté nadšení. Dále u mě spokojenost s RR 2,25 evolution. Plánuju Hut. Bulldog 2,3 v kevlaru tak doufám že nešáhnu vedle.

        Kola Motex tak +/-. Za ty prachy v pohodě, rozhodně jsem mylsel, že nic nevydrží a budu pořád centrovat, ale zatím po nějakých 500 km se hnul asi o 1mm zadní ráfek, poté co dostal náraz od šutru a přitom jsem i prorazil duši. Jinak slušná setrvačnost, ale jsou děsně tvrdý a na nerovnostech mají tendenci odskakovat. Ale byla to nouzovka, protože se mi stary kola rozsypaly a potřeboval jsem rychle nový za co nejmíň peněz.

        Celkem spokojenej jsem se sedlem WTB Laser V team – do nějakých 3 hodin v pohodě a zadek vůbec necítím, což je obrovský pokrok proti starému, kde jsem většinou další dva dny nemohl vyjed. Na celodenním výletě ale začínám cítit ty švy. Je pravda, že tak 90% trávím v sedle, takže kdybych častěji vstával tak to bude lepší.

        Co nebrat – drátový WTB Nanoraptor 2,0 – uzoučký nepohodlný, moc nedrží. Kevlar je prý jiná liga, takže si připlatit.

        0 0
        • Lister  

          PS: konec sezony??? Taky se u nás včera snažili tuhle sezonu trapně slavnostně uzavřít, ale to je snad je pro letný turisty, ne :o)

          U mě začala sezona někdy v roce 2000 a zatím nekončí :o)

          0 0
          • Biker jak Pes  

            Zato u nás to ukončení proběhlo už minulý týden, ale i tak jsem jel. Ale bike ještě zdaleka zazimovaný není… :))

            P.S. Až budou fotky z toho ukončení, tak to sem hodím, bylo to fakt zajímavé.

            0 0
          • wbiker  

            To zní dobře, Svorada a Kozlíková – letní turisti.:-)

            0 0
        • till  

          Na ty Nanoraptory si nemuzu stezovat, rek bych ze drzi dost solidne a maji malej valivej odpor.

          0 0
          • Mamutt  

            Mám 1.85 v kevlaru – na suchu/za vlhka (ne hluboké bláto) předvídatelná rychlá guma, vedení perfektní, záběr velice slušný. V hrubém štěrku se ale nechytá (ostatně jako každá tenounká guma) a v hlubším mokrém písku se také rychle zanese. akže nejezdit po pláži :o)

            0 0
        • Komi  

          Tak to čumím … celodenní výlet bych tipoval tak 70–100km cca. A to mi chceš říct, že z toho jedeš 7–10km ve stoje a přijde ti to málo? Tak to já jezdím vestoje sotva pár km za den :-)))

          0 0
        • JFB  

          ty Bulldogy se mi taky libej, ale nevim jestli radej nepujdu do Contika vertical…

          0 0
          • Lister  

            Já je plánuju na zimu a na jarní/podzimní ježdění, kdy už RR moc nestíhá. Jsem zvědavý na dvě tvrdosti vzorku na jednom běhounu, navíc Hutchinsony se mi moc líbí designově – ty šedý boky – a ještě prý mají hodně dobrou životnost, takže zatím fakt horký favorit.

            0 0
            • JFB  

              jen doufam, ze budou mit vetsi vydrz nez Pythony, ktery jsem nikdy nestih ojezdit, vzdycky sly do kytek driv boky

              0 0
              • Lister  

                vzhledem k určení do težšího terénu snad tohle hrozit nebude.

                0 0
        • MartinX  

          Souhlas! Kevlar WTB Nanoraptor 2,0 pohodový bleskáči – vše kromě bláta! :) Sedlo WTB Laser V = spokojenost… Já si užívám Skareba Super s LO – ze Sixe skok jak prase a co jsem trošku pronikl do tajů alchimie s tlumičovým olejem – jsem š?asnej bajker! :D

          0 0
        • oggy  

          zajimalo by me kde se da normalne sehnat tpc black za 6500 je-li novej dik

          0 0
    • dedek55  

      Vidle PIKE race..taky doporučuju..a sezona nekončí , raděj mám zimu na kole..je větší legrace :-))

      0 0
    • Komi  

      Tak já nic moc nekupoval a na novej bajk ještě čekám :-) .. ale letos sem nasadil SPD a všem doporučuju, protože kdo si myslí, že mu normální pedály stačí, tak je na omylu … je to nejlepší věc kterou si člověk na kolou může koupit :-)))

      0 0
    • wlk  

      spd 520-skvělý, doporučuju šaltr+smyk LX 04– naprosto bez problémů řazení deore 3×9-taky naprosto bez problémů Avid sd7 páky + čelisti-zatím nej bruzdy,co jsem na bajku měl, vřele doporučuju(ještě chci dokoupit špalky BBB, ty originál mi nějak nesedly…)

      0 0
    • Kubik  

      Kazeta BBB-nikdy vice…Uz jako nova blbe radila nakonec skoncila na reklamaci dali mi misto ni nakou Sram-ku a je po problemech.....

      0 0
    • JFB  

      no letos jsem si toho moc nekoupil, ale RR 2,25 me potesil velmi (na zadnim!); vymenil jsem i vak hydrapak za camel (jen rezervoar), a fakt se s nim lip manipuluje… jinak snad jeste brasnicka pod sedlo Secialized (ta nejmensi)-super zpracovani a tak… jen nebyla pro me:-)

      0 0
      • Lister  

        vymenil jsem i vak hydrapak za camel (jen rezervoar)

        Hned je mi naprosto jasný, který je původní, a který ho nahradil :o)

        Ale podle toho, co jsi napsal, tak původní Camel byl nahrazen novým Hydrapackem – nejspíš – z mého pohledu tedy určitě :o)

        0 0
        • JFB  

          hehe, to mi nejak nedocvaklo – me to je totiz jasny:-) takze: puvodni hydrapak se po 3 letech rozjel ve svaru (nastesti se mi to stalo doma pri plneni) a byl nahrazen camelem. stejne uz jsem mel od nej hadicku a naustek…

          0 0
          • Lister  

            tak v tom případě nechápu tohle://a fakt se s nim lip manipuluje//

            no nic nebudu moc provokovat :o)

            0 0
            • JFB  

              no me to taky prislo divny:-) pac s hydrapakem jsem byl spokojenej, dobre vysychal a tak. ale ten camel se da dobre drzet ze ten uchyt a tudiz se lip plni i sprchuje pri vymyvani, vysycha stejne dobre… tot muj nazor;-)

              0 0
    • mspalek  

      Taky přispěju :

      • XT kazeta – tam není co dodávat – spokojenost
      • sedlo Selle Italia SLR XC Gel Flow – naprostá bomba, lehký, pohodlný, s dírou. Zvyknul jsem si na něj hned. Pokud bych ho zničil např. při pádu, jdu do něj znovu.
      • kola Motex na ložiskách – potřeboval jsem druhou sadu kol a jak už psal někdo nahoře za málo peněz poměrně dost muziky, i když mouchy by se našly (např. váha)
      • pláš?ovky TUFO MTB C XC1 – přes léto jsem zkoušel jezdit do práce (cca 40 km) po silnici a Prahou, tak jsem si je pořídil. To co jsem zažil při první jízdě s nimi do práce, to se dá nazvat euforie. Pokud se někdo potřebuje přemís?ovat výhradně po asfaltu a lehčím terénu – vřele doporučuji. Sice vyšší cena, ale na jednom i-shopu se dají sehnat za solidní cenu.
      • sedlovka PELLS karbon CR Mono – tak tady jsem asi trochu ulít. Účel sice plní, ve spolupráci se sedlem výborně pohlcuje rázy, ale ta povrchová úprava, to je hrůza. Jsem se domníval, že ten lak by měl něco vydržet… A ač jsem odmaš?oval, zajíždí a zajíždí a zajíždí a už mě sere.
      0 0
      • omar  

        pells nebrat :-)) nevic se mi libi to jejich udavani vah, to by se snad melo brat jako klamava reklama :-))

        0 0
    • MaPa  

      Tak jo: Motexy – za tu cenu super, ale přední kónusy po sezóně (3tkm lehké enduro) půjdou na jaře nové – ale chápu že ty kola na to moc nejsou. Takže radím připlatit si litr za průmysly. RR 2,1 – rychlý, lehký spokojenost, kdo od nich očekává že k tomu budou super držet při vyšších rychlostech bude zklamán Přehazka LX inverz – v pohodě Bowdeny Aligator (bílo-stříbrný) – no příště radši ty tužší šedý, strašně se dřou ale jink pohoda Duše Maxis Flyweight – i ve spojení s RR pohoda, je znát rozdíl ve váze

      0 0
    • Martinkaa  

      ANO Bell Alchera trojbarevne spaliky BBB(skvele brzdi-v jednom sjezdu jsem malem letela pres riditka:->), Koolstopy(uz mam druhou sezonu porad ty jedny. A to prezily i letosniho Drasala a stale je jeste cim brzdit!!!) Hutchinson Python (akorat ta zivotnost by mohla byt trosku vetsi)

      NE Saltr Deore. Nechtela jsem inverzni saltr, tak jsem koupila Deore. Taky jsem do toho nechtela vrazet moc penez, protoze je to u me spotrebni zbozi, ale uz bych si ho znovu nekoupila. Nevim, jestli jsem koupila jen nepovedeny kousek, ale vubec to neradi tak jak bych si predstavovala… Vy co jste mi ho rozmlouvali jste meli pravdu ;-)

      0 0
      • Mamutt  

        Na bikestore mají ještě pořád neinverzní XT…

        0 0
        • Martinkaa  

          Aspon pro priste vim, ze nekdy se nevyplaci setrit… Ale zase furt lepsi namotat klacek na Deore nez na XT. Ale otazkou je, jestli me vic nastve ten namotany klacek, nebo to, ze to permanentne radi blbe…:-D

          0 0
          • Mamutt  

            V tom případě bych navrhoval investovat dalších 180Kč do alu odlamovacího šroubu. Včas rupne a ve většině případů tak šaltr zachrání, fakt to funguje. Vyrábí to tuším Middleburn, tu cenu jsem napsal, za kolik jsem je viděl naposled na krámě. Na Shimano jsou, jen ho teď nemůžu sehnat do Sramu (jestli se vůbec vyrábí) :o(

            0 0
            • vili  

              to je jako ten hlavni sroub co drzi prehazku u ramu?asi jo,dneska mne to nemysli,jsem furt jeste ve skole

              0 0
              • Lister  

                no jo první stupeň dává strašně zabrat :o)

                0 0
                • vili  

                  ále prdlajs, mam zrovna mejpl..ale vyhoda je ze muzu na bike-forum :-))))

                  0 0
            • bajaja  

              maj je u nas ve velu dokonce snad 2 barvy oba na sram

              0 0
              • Mamutt  

                No vida, a už vím, že se dělá… takže objednat už nebude problém. Jen aby byl zlatý :o) Nebo stříbrný a nechám naeloxovat :o)

                0 0
      • Gatier  

        Ci to nebude niecim inym, ze to neradi.. :) Ja som bol spokojny aj s Alivkom. Aj ked to bolo 8kolo a nemuselo to byt az tak presne. A po roku chytil vakel.

        0 0
        • Martinkaa  

          Alivko jsem taky driv mela a byla jsem spokojena. Toz nevim… Asi jsem jen mela smulu na spatny kus.

          0 0
          • Vilém  

            …nebo zohly hak prehazky:)

            0 0
            • Martinkaa  

              Sice su zenska, ale nejsu blba ;-) Vsecko 1000× prekontrolovano vcetne vymeny lanka, bowednu a cepu, kterym se to prisroubovava k patce… Uz jsem se s tim smirila :-)

              0 0
    • cosmo  

      Jednoznacne dualy…to je paradicka, kotouce shimano LX jsou taky paradni, skvele brzdi, nezavzdusnujou se, stejny brzdny ucinek po cely rok…Michelin Comp Light S, hodne se sjizdi, do naklonu je to na nich takove nejiste, clovek si na to musi zvyknout. Mel jsem letos nejvic defektu za dobu co jezdim a to jsem behem 1 hodiny pichnul 2×, na druhou stranu jsou celkem pohodlne a lehke. Pristi rok zkusim zde zatracovane a vychvalovane RR…

      0 0
    • vlk  

      ANO: přehazka XT 04 Kliky LX 05 Pedály shimana 520-musí se akorát dotáhnout Brzdy hydry LX 580(2005)-klasická páka Brzdový kotouč xt 2003 Sedlo selle italia flite trans am titanium 3barevné BBB špalky

      NE: Brzdové destičky goldfreny pro LX/XT/XTR

      Vidlice nebudu psát-o tom je tu toho dost

      0 0
      • vlk  

        PS: ANO: Novatec náboje-na průmyslech Pneumatika Continental traction pro Pneumatika Mythos XC-přední duše schwalbe extralight 14AV Přesmyk SRAM X-GEN

        NE: Hliníkové shimano střední převodník

        0 0
    • wroum  

      NE- marzocchi EXR PRO 05, plaste Bontrager Jones AC (fakt hovno vydrzej), bowdeny Jagwire, presmyk deore

      ANO- Kona DAWG MATIC, letosni uroda ;-)

      0 0
      • CZiko  

        co máš proti bowdwnům jagwire? já je mám na řazení a jsem spokojený

        0 0
        • wroum  

          u me vypadal po par dnech jako starej telefoni kabel – takovej ten co si na to lidi veseli klice :-)

          0 0
    • rock  
      • Sensor DoubleFace – sice trošku teplejší, než jsem čekal, ale nesmírně příjemné na omak a funkční (opravdu dvojitě)
      • IRC Notos 1.9" – přijatelně rychlé, super drží ve výjezdech, hlavně na vlhku (i teď, na listí a skoro sjeté); vzorek přestal existovat po 2.5 kkm
      • sedlo Pell's RSC Comfort Ti – na Nisennu to nikdy nebylo ono, Pell's je mnohem pohodlnější
      • nášlapy Shi 520 – strašně dlouho mi trvalo, než jsem si zvykl; teď jsem ve fázi, kdy mi nevadí a začínám cítit víc jistoty ve sjezdech ⇒ otázka času, než se někde zrakvím …
      0 0
      • Lister  

        Double-face – souhlas, fakt funkčí dvakrát jinak, už jsem v tom jel i 15 st a včera i v 8 na tom jen dres a na rukách rukávy, do kopce v pohodě, z kopce jsem přehodil větrovku a bylo mi celkem vedro.

        0 0
      •  

        jj, Senzor Double face- naprosta spokojenost, akorat dost profoukne, tak ze to chce este neco presto, ale jinak je to fakt super,

        0 0
        • rock  

          Minulý týden jsem vozil DF s dlouhým rukávem a přes něj letní dres; dvě vrstvy na těle už fungovaly jako větrovka, ruce byly také v teple, ale celkově se o nějakém přehnaném vedru mluvit nedalo :-) … prostě akorát …

          0 0
    • Peslezedirou  

      Tak u mě to bude malá rekapitulace.......

      1. Tlumiče

      1a) 5thElement :

      • super funkce dá se nastavit tak že rám nehoupe. Opačně se dá poladit hodně do pohodlí.
      • Plno problémů se servisem, kulové čepy zabraňují kroutícím silám na tlumič, ale díky nim není jednoče tak tuhý. Ve výseldku s problémama se servisem Nebrat.

      1b) Manitou Swinger 4 :

      • kolo je pak hodně švihové a krásně uhání. Střední a velké nerovnosti OK. Nepropadává se příliš do zdvihu.
      • Ze začátku švihu si vlastností SPV člověk moc nevšímá, ale když už je unavený tak začíná cítít menší nerovnosti, které tlumič nepobere. Váha. Nebrat pokud by se měl dát do rámu se zdvihem 70–100 mm. Na větší zdvih OK. Pro někoho + velké množství nastavení, pro někoho zas -.

      1c) Fox Float R No ProPedal

      • krásně citlivý, jednoduché nastavení.
      • kolo houpe, mě to osobně nevadí a dá se stím v klidu jezdit.
      1. Vidlice
      • Velká spokojenost s Duke SL, velký skok v citlivosti o proti předchozí Marušce, RST atd…
      • Pro těžší jezdce a nebo pro ty kdo jezdí hodně agresivně menší tuhost. Bráno standardem vidlic s 32 nohama ( Vanilla, Reba ).
      1. Pohon

      3a) Shimano XT ( Rapid Fire + šaltr )

      • naprostá spokojenost

      3b) Sram ESP 7 ( Grip + Šaltr )

      • funkce ok
      • grip mi fakt nesedl, Rapid a nebo páčky mnohem pohodlnější a pohotovější :o) Životnost Hrůza.....
      1. Vaky Hydrapak
      • naprostá spokojenost
      0 0
    • Volf  

      Spokojenost:

      Black Elite 03 super kauf řidítka Amobea Scud s přrdstavcem spokojenost Maxxis Kraken + Calibos nestěžuji si Odpružená sedlovka Suntour za ty prachy skvělý Trojbarevný špalky BBB tichý, šetrný k ráfku a dobře brzdí Hlavový složení FSA Orbit UF Řetězy Connex 808 moc fajn už několik let a letos poprvý i rychlospojka Zateplený čapáky od Sensoru kvělý Krátký kalhoty do pasu od Sensoru ušitý ze sí?oviny pod čapáky skvělý Prstový rukavice Etape taky dobrý Tepák z Lídlu bomba Dres s dlouhým rukávem z Lidlu taky slušný Poprvý v životě nerezový lanka Gripy Ritchey TGV

      Nespokojenost

      Bowdeny Aligator prostě hrůza ve srovnání s no name, moc tvrdý a neustále vržou Košíky na flašky Author strašně špiněj

      0 0
      • rb  

        Neni to u bovdenu dobra vlastnost,že je tvrdy?

        0 0
        • Volf  

          To záleží na úhlu pohledu. Celý roky jsem dával klasickej vinutej bowden i na řazení a nikdy nebyl žádnej problém a bylo to za pár kaček. Pak jsem se letos nechal uhučet do těch Aligátorů a rozdíl ve funkci naprosto žádnej a jedinej efekt kterej pozoruju je ten, že svojí tvrdostí ovlivňují otáčení řidítek a vržou jak v řazení tak v pákách. A aby se to nepletlo tak mnohem víc odíraj rám a lámou se na nich koncovky. Jedinej důvod proč ještě nejsou v propadlišti dějin je ten, že byly drahý jako kráva.

          0 0
          • Toams  

            a tie aligatory na brzdy maju tiez pozdlne vedene tie vystuze ako su na riadiacich bovdenoch alebo su vinute?

            0 0
            • rb  

              Podelně.Pravě to se mi na nich libilo,že sou tvrde.Mam je na kole taky a pravda čekal sem,že v nich lanko bude chodit lip.Neni to za ty prachy žadna slava.

              0 0
    • Meesha  

      Spokojenej sem skoro se vsim co sem letos poridil, ale nejvic prekvapili asi RR a Sidi Eagle 5

      Naopak Gebhardt a Sram PC59 never more!

      0 0
    • Toams  

      Tak ja tiez:

      • RM Quake 2002 … cely, jak je v profile okrem toho Fizika, ktory tam este aj tak nie je vyfoteny … zatial fajn kolo, len ten Blek je nejaky tvrdy:-(
      • Author super-cheap pumpa … funguje fajn, len na galuskovy ventil funguje asi 100× lepsie nez na auto-ventil …
      • Author X-Ray 5 … svieti fajn, aj ked trochu jak ufo, zatial sa neodomilo …
      • Gripy ODI Rampage … fajne gripy, dobre drzive:-)
      • Tioga Factory Extreme … este neviem, bo nie su nahodene, ale boli lacne:-)
      • Sram PowerLink rychlospojka … este som ju nepouzil a ani nemienim, kym sa retaz neroztrhne:-)
      • Specialized BG Sport … dobra botka, menej do nej fuka, ako do NorthWave Hydrogenov, ktore som nechal tatovi a celkovo mi lepsie sedi
      0 0
      • Komi  

        Není to ta pumpa jak má místo takové té zacvakávací páčky pro utažení na ventil šroub? Takovou sem si koupil, je sice malá a krizově se použít dá, ale poprvé sem s ní autoventil pumpoval 15 minut, protože to pořád profukovalo… nedoporučuji

        0 0
        • Toams  

          nn, je to ta s jednym ventilom (a otocnou gumkou vnutri) a packou na druhej strane … tiez som pumpoval jedno koleso 10 minut a furt to nebolo ono … tak som sa nasral, nahodil redukciu na galuskac, otocil ventil-gumu a nafukal za 30 sekund … tak fcul neviem, ci som zabudol fukat autoventily, alebo ten galuskac je predsa len lepsi:-)

          0 0
        • Toams  

          http://www.author.cz/…dukt_id=1936

          … konkretne tato, aj ked mala este stary drziak bez toho poistneho sucheho zipu … co ma mimochodom sere:-)

          0 0
      • Toams  

        … dalsie ANO, bundicka Craft Nordic Cruising … v RockPointe bola zlava 20% a vcera na bajkovacke sa moc osvedcila …

        0 0
    • JirkaT  

      Jednostranné nášlapné pedály Author A-Sport 25. Otočené jsou jako normální pedály včetně klece. I díky tomu jsem do nich přesvědčil taky vlastní manželku. K tomu turistické tretry a jsme oba dost spokojeni.

      0 0
    • petryk  

      Dualy LX – po počátečním odmítání na ně nedám dopustit hydry LX – taky super brzdové desky XTR – „nouzovka“, která mě nadchla inverzní XT – má něco do sebe trojbarevné špalky BBB – stejně jako tady už několikrát – vydržely Drásala (i když ne zdaleka celého) Smart Polaris – svítí solidně, moc nežere a je to malinký Tiogy Blue Dragon nic moc v blátě, z kopce jednou pomalu, ale jsou krásně pohodlné:) RS Duke XC – po Z5 poněkud šok, co se týče citlivosti, na druhou stranu nic moc tuhého, asi půjde o dům dál

      0 0
    • náčelník  

      SRAM 3.0 přehazovačka a otočné řazení 3×7. Velmi pěkné zpracování a výborná funkce. Jezdím na tom pár dní do práce, žádné náročné podmínky, takže k životnosti nemohu nic říct.

      Brzdové páky a véčka Deore – taky dobrý.

      SLR XC – zadek si velmi rychle zvykl. O životnosti si iluze nedělám, ale zatím drží.

      0 0
    • kovar  

      ANO: pevná osa, široké gumy, minimálně 130mm neinteligentní zdvihy nad oběma koly

      0 0
      • JMT  

        pevnou osu nemam, 130 mam jenom vepredu, vzadu 105 a inteligentni(jesli je pro pedal inteligentni) a gumy ¨taky nemam nejsirsi a **STEJNE MA BAVI BIKOVAT :-) **

        0 0
        • kovar  

          mě před dvěma lety na HT taky velice bavilo jezdit, a kdybych na něm jezdil doposud, tak by mě to bavilo taky. V tom to není:-)

          0 0
    • McBlacky  

      Ano Black super air 100 s FFD, pro max pohodlí je dobrý vychytrat si tvrdost pružinového ride kitu pro začátek zdvihu, jinak je to tvrdší vidle. váhově super na závody, tuhá akorát tak aby dodala jistotu, že při kudle se nerozpadne. Flite titanium – rozumná váha, slušně pruží, ale na celodenní výlety v TF AVG okolo 120 to taky není :) Schwalbe Albert 2,25 – pro nešvihové řádění na XC kole 717 mavic – na tu váhu držej mega, ježděno s 2,25 RR, což je hodně šetří. Pells XR8 light řidítka – za ty prachy ok maxxis wormdrive – rychlost vražedná, odolnost defektům nadprůměrná, na lehké závody super volba. cucací tabletky od ervitu, nevim přesně název, ale docela fungujou

      NE deore šaltr – nebo jo ale jen když je hezký počasí a moc to nedrncá. jinak následuje rychlá smrt Viavelo střední pila – ne na silovější šlapání, frekvenci snesou. Nutný občasný tuning pilníkem, při hodně silovém šlapání se lámou zuby :/ malá je ok. XT 2005 zadní nába – ořech je špatně utěsněn, poměrně rychle se zadře/vyrezne Gumičky Avid 7 – totální peklo a struhadlo na ráfky, never more

      0 0
      • enjoy  

        :-)).mam hrozne rad kdyz neco hodnotis:-).jako vazne:-)

        0 0
    • BoB  

      Původně jsem sem chtěl taky něco napsat ale pak mě napadlo jestli by náhodou všichni co sem tak nadšeně začli psát neměli psát ty svoje postřehy do jiné sekce fóra. Napovím – je to takový ten odkaz hned vedle „forum“. Přiznávám se – začnu u sebe. Sám nevim proč tam se to píše tak těžce a sem tak snadno

      0 0
      • Peslezedirou  

        Kdyby jsme tam psali všichni tak by hodně theardu odpadlo. Po víkendu tam šoupnu několik věcí, které mám na 100% vyzkoušené…

        0 0
      • pos3k  

        mluvis mi z duse :-) (pod par prispevku jsem uz napsal at to autor soupne do recenzi)

        btw. zrovna kvuli par planovanym nakupum jsem se v recenzich zacetl, i kdyz hodne najdu napr. na www.mtbr.com/reviews/

        zdar bajk

        0 0
    • rb  

      Tak abych se přidal: Giant Nrs-paráda spokojenost. M.Marathon Sl-paráda spokojenost (konečně mám funkční vidli a ne drahý držák př.kola). Špalky BBB 3barv.-nic moc,moc nebzdí a vepředu kvičí.

      0 0
      • Mamutt  

        No tak sem koukej dát fotku biku s ní, jsem zvědavý, kde že to nakonec zaparkovala :o)

        0 0
    • visby  

      pridam sa aj ja:-)

      maxxis minion dh 2.5 50a/high roller 50a +uplna spokojnost, lacne, univerzalne, ani jeden defekt

      michelin dh mud3

      • taktiez uplna spokojnost, mokre korene mozu drzat
      • cena

      dmr v12

      • uplna spokojnost, super drzia nohu

      goodridge vedenie na hayes mag

      • super funkcia, uplne ina brzda
      • cena

      mojo boxxcart

      • este teraz nechapem, urcite sa za tu cenu oplati, funkcne je to scifi

      schwalbe space

      • odtrhnute stuple
      • nespocetne mnozstvo defektov
      • roztrhnuta patka

      nokian gazzalodi 2.6"

      • dobry na sucho
      • zly na mokre
      • nekvalitny kord, cely plast krivy

      viem, ze to neni pre vacsinu ludi, ale mal som potrebu sa vyrozpravat…:-)

      0 0
    • Romus  

      Manitou ano!!! ale ne od Progress Cyklu s těma šmejdama sem skončil!!

      0 0
    • Pekáček  

      ANO: Pedály M520, kliky XT, převodníky Truvativ, rámy Duratec, řetěz PC58, 59, šaltr Sram 5.0 2003, špalky Coolstop, vidle Suntour XC-Pro-E 02, přesmyk Sram 5.0, brzdové páky Sram 7.O. NE: pedály Ritchey Comp V3, převodníky XT, kliky Truvativ, rámy Max 1, servis Marzocchi.

      0 0
    • Gatier  

      Ano: Jazdit na bicykli Nie: Chodit do roboty

      0 0
      • cabbage  

        :o)))

        0 0
      • rock  

        Milé, ovšem dokud nezdědím ranec po nějakým strýčkovi z Ameriky, asi budu muset čas od času do hokny zavítat, abych pak mohl na bika …

        0 0
    • Fana.A  

      Ano-gripy Race Face God and Evil Ano-Avid SD 7 Ne-carbonová řiditka Easton EC 70

      0 0
    • Fana.A  

      Koupil jsem carbonová řidítka i představec od Eastonu,ale řidítka jsou v místě uchycení už jakoby poškozena otlakem představce.Přitom jsem je nijak nepřetahoval.Navíc nemají nakonci hliníkové vyztužení pro rohy.To jsem si tam dodatečně vlepil a zatím 1.rok vpohodě.

      0 0
    • climber  

      Největší shit: systém rapid rise na přehazce od Shimana. NEVER MORE Zklamání: tretry od Specialized, skoro nic nevydržely, popraskaly po 500 km Spokojenost: pláště IRC Serac

      0 0
    • kafac  

      Velká spokojenost s přední vidlou Manitou Black Platinum RTWD + TPC Lock Out Spokojenost s hydrama Shimano LX 585 (akorát do předu ještě koupím větší kotouč 180mm) nespokojenost s SPD Shimano M505 – děsnej shit :-( A naprostá bomba je projíždka na celopéru, halvně v zimě – už se těším až napadne sníh :-)

      0 0
      • Toams  

        ja som na 505 zacinal a nahodou oproti klipsam mega-dobre:-) vcul 520 a nestazujem si … do 505 by som uz asi nesiel:-)))

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.