• Petr 1

Vím,že se běžky kolu moc nepodobají,ale jako kondiční činnost pro zimní období jsou skvělé. Zatím mám letos najeto 500 km,snad ještě něco urvu.Teď jsem kupoval kompletní výbavu na skate v docela slušným krámu/www.lbs-sport.cz/,za slušnou cenu.Mohu doporučit. Tak jak jste na tom s běžkama?

• Lance  

bezky v kazdem pripade jo. Chystam se koupit,ale jeste nevim jake,cos koupil ty?A na kolik to vyslo?dik

• dieegoo  

me popravde bezky neberou vubec… ale miluju sjezdovy lyzovani.. to je moje :)

• Petr 1  

Protože jsem připitomělý estet tak mi 10 litrů na skate vybavení nestačilo.Chtěl jsem všechno do červena takže jsem nakonec vzal Atomicy RS 9, boty Alpiny SK 35,hole Tempesty KV 2.Vzhledem k svému věku mi to doufám ,bude sloužit až do hrobu.Ceny a slevy jsou na www.lbs-sport.cz. Co jsem šmejdil jinde,lepší jsem zatím nenašel.

• Vrci  

Běžky jsou na zimu výborný, lbs můžu taky doporučit, obměňoval jsem tam loni výbavu na klasiku, letos si možná pořídim i něco na skate.

• Luke  

jezdite nekdo na bezkach zvanych BackCountry? planuju neco takoveho koupit, nemam za barakem zrovna kilometry udrzovanych tras, takze jsem se rozhodl pro tuto variantu. pokud mate s nima nejake zkusenosti, tak sem s nimi

• BiSon  

otec je loni koupil (z druhe ruky), ale uz jsme je nestihli vyzkouset. jsem na to taky zvedavej :-) jinak brodit se mimo stopu bezkama na klasiku jsem zkousel, teda nic moc zazitek

• civetta  

Ja myslim ze je to super pro ty z nas, kdo zrovna nebydlej v Josefove Dole jako nekdo 8-))) – taky na ne mam policeno, ale zatim jsem nejak neobjevil kram, kde by je prodavali. Pokud mas nejakej tip, dej vedet! Jinak dobrej obchod na bezky je Nyc-sport v Liberci (http://www.nyc-sport.cz) – maj i funkcni a fundovanou poradnu na webu.

• Bobo  

Běžkování nemá chybu, ale chce to rozumnou výbavu, aby se člověk netrápil na sto let starých Visu Extra made in CCCP. Běžky na klasiku a kombíky jsem loni snad ani nevytáhl, celou zimu jsem odbruslil po Orlických horách, co mám za barákem. Už se těším na sníh…

• siskin  

Letos planuju nákup běžkařské výbavy,ale na běžkach jsem byl naposledy tak před 10lety,takže vůbec nevím jesti klasiku,skate případně univerzály? Jsem z Brna ,ale na hory jezdím často na board,kterej musím dost omezit-špatný kolena :-( Poraďte jakou výbavu pořídit, díky. Siskin

• Vrci  

Kam jezdíš nebo budeš jezdit běhat? Strojově upravená stopa pro klasiku – klasické. Hlubokej prašan – klasika nebo BC Manžestr nebo zřídka upravovaná a zafoukaná stopa s tvrdým podkladem – skate

Klasika X skate X combi ~ silnice X MTB X treking

• Bobo  

No ono je nejdřív potřeba rozmyslet, co bys chtěl provozovat, jak píše dole Vrci. Jestli klasiku, bruslení nebo nějaký potulování se po krajině beze stop. Všechno z výbavy, co je univerzální, není úplně to ono ani pro jedno. Asi nejjednodušší je nejdřív jako základ pořídit nějaký běžky na klasiku (zvláš? když z Brna je za rohem Vysočina, kde je hromada krásných stop). Na nich se dá to bruslení trošku vyzkoušet taky, aby měl člověk aspoň přibližnou představu, o co jde. A když Tě to bruslení chytne, pořídíš další výbavu na skate. Začínat zrovna s bruslema asi není ideální, jednak je na to potřeba spešl upravenej podklad a taky je to trochu náročnější na fyzičku. Ale stojí to za to!

• siskin  

Nejčastěji jezdím do Jeseniků(Praděd,Pa­prsek. . ),lákají mě hřebenový tůry a trochu jinak poznat hory něž jen ze zjezdovky. Takže to vypadá asi na klasiku ?

• Bobo  

Můžeš zkusit začít klasiku ve stopě, když narazíš na nějakej kus upravenej na bruslení, tak semtam zkusíš zabruslit a uvidíš. Do Jeseníků asi spíš klasiku, hromada stop, na bruslení toho tolik není. Anebo se dá zkusit taková lehce hybridní výbava: běžky na klasiku, vázání s flexorem tvrdosti 105, boty nějaký trochu vyšší, s lehkým vyztužením okolo kotníku. Na NNN se pro tenhle účel např. dělají docela dobrý Alpiny, u SNS je výběr trochu složitější, ale nějaký Salomony nebo Fischery by se taky určitě daly vybrat. A až se vyprofiluješ :-), dopořídíš…

• Bobo  

Ach ten sloh… myslel jsem jako že na těch běžkách na klasiku to bruslení jde taky vyzkoušet, když teda přimhouřím obě oči.

• Vrci  

a odstraníš všechen stoupací vosk

• jonti  

ono sa to nedá, ked si obuješ poriadne tvrdé vysoké skate topánky a rýchle lyže, je to o niečom úplne inom ako ktorekolvek klasicke alebo kombi bezky.

• Bobo  

Nejde přece o to, aby zrovna vyhrával závody. Ale když teprve přemýšlí co bude jezdit, těžko si jako první pořídí skate výbavu. Myslel jsem to tak, že s věcma na klasiku je přiměřeně schopen vyzkoušet i bruslení a když si bude myslet, že právě tohle je to ono, tak se dovybaví. Imho je základem klasika, neznám nikoho, co by měl jen brusle.

• pegal  

Tady je krasne porad .. v kazdem rocnim obdobi ..

• Vrci  

Hlavně si nekupuj běžky se šupinama/drážkama.

• FunTom  

No není to 100% ověřená informace, ale nějakej novej běžkařskej areál by měl být u Žďáru nad Sázavou. No a prej se tam dá vyzkoušet kvalitní výbava na skate i klasiku. Pěkně ti to připravěj a zjistíš, o čem to opravdu je. Na vysočinu jezdím často a tak se tam asi letos zajedu podívat.

• Petr 1  

Nejsem žádný borec na běžkách/jako ve všem/,co jsem kupoval teď ty nový jsou to už moje čtvrtý.Příští sezonu chci koupit nový, vše na klasiku.Jen si proboha nekupuj combi,klasika jde mizerně,skate vůbec ne.Je to jako s kolem musíš mít dopředu jasno jak a na co ho budeš používat.Všechno potřebuje svý,tahle universálnost je na kočku.

• Lance  

myslis s trekovym kolem kdyz asfalt jde mizerne a teren vubec ne?:)

• enjoy  

to si musis koupit crosse.kdo neveri,at za fousacem bezi:-)

• náčelník  

CCCP běžky mám ještě na půdě – „prázdnik spórta Murmansk“ :)

• Bobo  

:-), jsi můj člověk. Kus mládí jsem odjezdil na Visu, než se mi splnil můj tajný sen a dostal jsem k vánocům Polary a ségra Rubíny. Pravda, trochu jsem tomu pomohl, když jsem v jednom sjezdíku z Visu Extra udělal Visu Ex.

• Paja  

Kde v Orlickych horach jsou vhodny podminky na brusleni? Jezdime na chalupou do Kunvaldu a smerem na hreben je to spis klasika vyslapane stopy/BC prodirani se terenem, bruslit se obcas da na prohrnutych lesnich cestach, ale neni to ono, bo obcas jsou prohrnuty moc, takze pro lepsi lyze je to trochu nebezpecny.

• Bobo  

Na bruslení se upravují tratě od Haničky (resp. od hájovny za tím parkovištěm) až po Šerlich. Když nasněží, vždycky to projedou z Říček přes Buďfitku okolo rašeliniště na Pěticestí a dál pod Homoli. Jednou za čas jezdí dál zpod Homole přes Velkou Deštnou na Šerlich, zpod sjezdovek zadem na Mezivrší a přes Anenský vrch dolů na Hanu a semtam upravují i Kapradinovku (V strana hřebene mezi Pěticestím a Jelenkou). Když nasněžilo, vyplatí se předem kouknout na www.ricky.cz , tam většinou píšou, co budou upravovat a kdy. Všechno je to klasický 3m manšestr se stopami na klasiku po obou stranách. Dej vědět, pobruslíme :-).

• Paja  

Aha, my se zatim za Hanicku z Kunvaldu nedohrabali, vetsinou jsme bloudili po planich a uzivali si romantickych opustenych, zasnezenych samot:o), jinak do Orlicek, je to z Brna docela daleko, takze jsme tam vetsinou 1× za zimu(obv. Silvestr) a kombinujeme bezky s sjezd. na Rickach, mnohem vic na bezkach vyskytuju na Vysocine, ovsem o5 z dosahu upravovanych trati od Ski hotelu:o)

• Dread  

Tak když už tady máme téma běžek, nemáte někdo zkušenosti s botama na klasiku Atomic race Comp? Koukal sem, že se daj sehnat za docela slušnou cenu a kvalitativně by taky nemusely být k zahození… Jinak Lbs-sport je supr- dobrý ceny, ochotnej a kvalifikovanej personál, slušný ceny atd, atd..

• JIRA  

Tenhle krám je podle mne zbytečně drahý, tedy alespoň když jsem tam byl naposledy. Pokud to měla být reklama – sorry. Nakupovat se většinou přímo u dovozců a ceny jsou „příjemnější“. Ně co se dalo koupit i na SPORTLIFE (hůlky, lyže). Napiš co a za kolik jsi pořídil – třeba to výhodný je.

• JIRA  

Jsme se schválně koukal na ceníky a „slušná cena“ = doporučená cena? :))) Slevový kupón na 3%!!! ;)

• Gatier  

Ak by som sa mohol spytat, zaujimalo by ma, ci je rozdiel medzi jednotlivymi znackami a medzi lyzami za 4l a za 8l. Na bezkach ide hlavne o rychlost a tam hra ulohu hlavne mazanie. Nie?

• Vrci  

Hlavně správná tuhost a délka. Já jsem měl problém na svých 193 cm a zimních 90 někdy i 95 kg něco sehnat. Všechny běžky s univerzální skluznicí, co jsem zkoušel (sporten, fischer, atomic) bez ohledu na cenu byly moc měkké – krátká mazací komora, takže by buď prokluzovaly při mazání do malé komory nebo by při namazání pro dobrý odraz drhly ve sjezdu a po rovině. Jenom v LBS byli schopni něco použitelnýho v rozumné době sehnat a přivezli mi to i do Budějc.

Rozdíly mezi značkami nevim, ale ve vyšších cenách si už můžeš v danné délce vybírat mezi různými tvrdostmi a u nejdražších i skluznicemi.

• J.A.V.  

Rozdíl je ve spoustě věcí, stejně jako u kol. Hlavní rozdíl mezi lyžema stejné značky za 4 a za 8 bude v hmotnosti a tuhosti (ne tvrdosti ta je individuální podle váhy a schopností lyžaře). Pak taky samozřejmě v matríálu skluzníce. Mazáním lze ovlivnit rychlost jen do určité míry – základem je kvalitní struktura skluznice. Proto třeba mají profíci i 30 párů lyží – když je lyže připravená na přemrzlej firn pro teploty pod –10, tak prostě na tajícím dešti se sněhem při +3 „nepojede“, i kdybys jí mazal tejden. Obecně je to ale spíš obráceně – na zmrzlým starým sněhu jede v podstatě všechno, teploty kolem 0 jsou alchymie a černá magie :-)

Takže shrnutí – lyže za 8 určite pojedou rychleji než lyže za 4 protože budou lehčí a pevnější. Lyžování (i skate) je ale daleko více o technice (pohybové) než o vybavení. Takže se nakonec stejně musíš rozhodnout sám, jestli máš bruslařskou techniku tak dobrou (dlouhý skluz po jedný lyži), že ty kvalitní lyže využiješ.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse