• dudek35

    Trošku netradičně..:) Pomáháme vybrat kolo pro kolegini . Horské,cena kolem 15.000kč. Měří 162cm, váha 52kg.. Vyhledal jsem tady odkaz na výpočetní tabulku. Doporučují tam 20" rám..A to mě přijde divný..Délka rámu 58.5cm…Díky za rady..

    0 0
    • Lišák  

      Na 162cm tak 15–16".

      0 0
    • Smazaný účet  

      Záleží na výrobci.Geometrie se můžou nepatrně lišit,ale myslím,že 15–16" je akorát.Žena měří 165cm a má 15,5" v pánské geometrii a v pohodě.

      0 0
      • dudek35  

        Tak poraď znacku a model,ty geometrie se liší celkem dost.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Třeba Mongoose Meteore Comp-15 990kč. Superior XC 840–13 600kč. Rock Machine El Nino-14 800kč.Ale chtělo by se na tom projet

          0 0
          • Lišák  

            Ten Meteore Comp si teď kupovala kamoška, měří tak 160cm. Koupila „S“ a tvrdí, že dobrý.

            0 0
        • Ice-goofy  

          Moje zena ma treka(teda jako cela rodinka)

          0 0
    • Lister  

      viděl bych to tak na 16–18 dle značky a proporcí a preferencí dané ženy.

      0 0
    • wlk  

      já měřím 187 a mám 20ku a sedí mi naprosto skvěle, pochybuju, že může 20ka sedět někomu, kdo má 165 cm, to je podle mě hovadina. Já bych doporučoval tak 17–18, záleží na výrobci a geometrii, jak už tady bylo řečeno, taky si myslím, že ženský bude sedět a hlavně bude pohodlnější menší rám..

      0 0
    • Medunka  

      mam 165, vahu udavat nebudu a mam Meridu 16tku a je akorat

      0 0
    • libi  

      Ja mam cca 190cm ram 13" a je to idealni÷)))

      0 0
    • kámen úrazu1  

      20" rám je opravdu hodně. To by držela řidítka konečky prstů a seděla na špičce sedla. ;o) Taky měřím 162 cm a mám Author 16" ASL a pohoda. Author 15" („klasická pánská“ geometrie, delší rám než u 16" ASL) by mně byl taky, ale asi bych si nemohla dát řidítka níž než sedlo, bo bych byla až moc natažená. Teď mám ještě rezervu a budu snižovat. 17" by mně byla už velká. Tvrdí se, že Author mívá delší rámy, tož si myslím, že u spousty kol by padla i 16" „pánská“. Takže bych šla do 15, 16", víc už ne.

      0 0
    • Pavlos  

      Ja bych se do tohohle http://www.phenix.cz/index.php?…

      ale velikost 17" ji bude asi velka

      http://www.jamisbikes.com/…kar_geo.html

      0 0
      • martt  

        moja dcera meria necelych 170cm a jazdi na Ravo Racing XC 19'. Skusala si aj 17', ale ta 19' jej padla lepsie. Takze je to zalezitost velmi individualna.

        0 0
    • rich  

      kupovali sme 2 tyzdne dozadu bike pre priatelku – 165cm. 17" v damskom prevedeni stale velka. Vyskusana 15" panska a damska. 15" panska nakoniec zvitazila aj preto, ze bike bol o nieco lahsi (iny model samozrejme) a najma hravejsi a krajsi :-) Paradoxne mala damska verzia sice vyrazny sloping ale prekrocit hornu trubku bolo aj pre mna problem :-) A nakoniec mi to nedalo a isiel som sa previez na Tocnu – 16" ako spominal lubos by bola ok aj pre mna (171cm). Sedlovka vytiahnuta na hrane, zase pekne hrave. Ocakavam, ze sa biku nebude venovat zvlast vazne, preto radsej tato velkost. 17" by bola ok po mensich upravach ak by bola viac zrucna :-)

      0 0
    • dalimil  

      koupili jsme s přítelkyní GF wahoo ve velikosti 15.5" http://www.bike-forum.cz/forum/bikes.php?… měří 167 cm kolo

      0 0
    • wroum  

      ta moje ma 162 cm a mela Treka 4500 16" a ted ma fulla Kona 15" a je to akorat.

      0 0
    • frank1  

      Mrkni na Schwinny. Na modelech Mesa je zajímavý rám s velkým slopingem. Momentálně jsme zkoušeli s dcerou model Mesa LT ve velikosti 19" a byl akorát. Cena modelu je 9.890 po slevě(předtím 14.190,–). Za tuto cenu solidní bike s dobrou výbavou. Nebo zkus model Mesa LTD (kotoučovky). Dcera měří cca 168 cm. Akorát radím vyměnit pláště za něco lehčího. Pokud to budeš brát v solidním shopu tak ti to vymění už při prodeji.

      0 0
    • tjuren  

      Taky proženu kolo, díky za typ:-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.