Dotaz na majitele CM 434, 436 a starsich verzi

10 nepřečtených
  • Paja

    Mam CM 434 od lonskeho leta. Zajimaly by me zkusenosti za delsi dobu s trvanlivosti uchyceni kompjutru do drzaku na riditka. Jde o to, ze „schodek"na spodni strane kompjutru za ktery zapada zarazka drzaku do mirne prohlubne je po roce opotrebovany a kompjutr jde do drzaku za a tedy i vycvaknout daleko lehceji, takze se obavam, abych ho za nejakou dobu v kamenitem sjezdu nevyklepal a neztratil. Problem je podle me ve "schodku“ drzaku bezdratove verze a drzacku na pridelani na pasek na ruku, kde ta zarazka je napevno a nepruzi, takze se pres schodek musi pretlacit silou, u dratove verze, kterou ted mam, je schodek trochu pruzici, tak jak to obvykle u kompjutru byva. Mozny je taky, ze se z toho plastu jen na schodku osoupala barva a ten podklad je tvrdsi a dal uz se nebude pouzivanim „odirat“(vizualne to nejde moc poznat), coz by bylo pozitivni:o) Takze by me zajimalo obzvlast dlouhodobejsi opotrebeni u tech kdo pouzivaji drzak na bezdrat. Dik.

    0 0
    • MartinXC  

      Pavle, já mám zkušenost se 2ma „drátovými“ držáky pro CM:

      • jeden je ten typ co popisuješ
      • druhý je s ohýbacím jazýčkem, ten jsem koupil separátně a pro nižší řadu computerů (nemá kontakt na kadenci. Ten se opotřebovává podstatně míň.

      U bezdrátu (nepoužívám) si to nepamatuju. Ale kdybys potřeboval, tak 1 kousek se mi doma povaluje :-) BTW v pátek mi chcípla baterka, bez varování. Mrcha vydržela necelý rok :-(

      0 0
      • Paja  

        Nepruzici je ten, co sem mel u bezdratu a u drzacku, ktery ma slouzit k uchyceni reminkem na ruku (pouzivam k pridelani na popruh baglu pri turistice). Pote, co jsem 434 koupil jsem asi po 3–4 mes, vymenil ten bezdrat za drat, kde je pruzna pacicka na „horni-vzdalenejsi“ strane drzacku a kompjutr se da nasadit, aniz bys to silou tlacil pres zarazku, takze ted uz se nejspis opotrebovava min (takze drat nejspis mam ten stejnej s ohybacim jazyckem a zarazkou na nem). A jak vypada na tvym kompjutru ten schodek? Ja mam z obou stran barvu pryc uprostred se jeste tenky prouzek barvy drzi, ale pri podrobnejsim studiu se mi zda, ze na tech hranach neni osoupana jen barva, ale i trochu te umele hmoticky. Bezdrat mam doma taky skovanej:), baterka ti chcipla bez predchoziho zeslabovani cislic? Mne nejdriv zacly cislice sednout, pak jsem mel na Drtici max%stoupani 45%, ale ostatni udaje – vzdalenost,… v poradku a pak to hned zdechlo:)

        0 0
        • MartinXC  

          Baterka zdechla poté, co asi 2–3 dny displej trochu zašedl (to mi občas dělalo i za provozu, pak se zase zjasnil). Čekal jsem, že vydrží aspoň rok ale nebylo to ani 9měsíců… Schodek na computeru – ošudlený, hranky zkosené i v držáku. Směrodatné pro mě je, že když comp dám do držáku, tak to zacvakne. Tak to zatím neřeším, občas ho za jízdy kontroluju, jestli sedí fest.

          0 0
          • Paja  

            Me cisla taky zesedly cca 2–3 dny pred zdechnutim, ale predtim to nedelalo, orig. baterka mi vydrzela cca rok. Schodek budu mit osudleny asi podobne, v drzaku se mi zda, ze ta zarazka je bez opotrebovani, radsi bych , kdyby byl tvrdsi plast kompjutru a meksi drzacku, aby se opotrebovavala spis zarazka na drzaku. Pri pridelani do drzaku to taky cvakne, ale jak uz jsem psal driv to slo vic ztuha, vcetne toho zacvaknuti, zatim se nebojim, ze bych ho nekde vytratil, ale kdyby se ten schodek mel uplne osoupat, tak by to asi nedrzelo na 100% spolehlive.

            0 0
    • Vladimír  

      mam bezdrat dva roky, computer sundavam po kazde jizde a vubec jsem neregistroval, ze by mene drzel.

      0 0
      • kolouš  

        Mam stejny nazor – taky ho mam 2 roky a v bezdratove verzi jsem nepozoroval oslabujici se uchyceni – ale zase docela dobre to zere baterky

        0 0
        • Paja  

          Jeden z duvodu proc mam drat – 1 baterka misto 3. Zatim to neni tak, ze by kompjutr sel vyndat lehce, ale u novyho to jde spis velkou silou a ted „normalne“ (i po „vysunuti“ pres ten schodek pri vyndavani to jde samotnymi drazkami docela ztuha). Jak mate opotrebovany ten schodek na spodku kompjutru?

          0 0
    • dafe  

      Mam bezdrat skoro tri roky a jeste drzi a nikdy nevyskocil. Ale je pravda ze uz je uchyceni o dost volnejsi nez na zacatku.

      0 0
      • Paja  

        Tri roky a po kazde jizde ho vyndavas? Tak to asi nebude tak hrozny (aspon u dratu, kde neni potreba kompjutr vyndavat, kdyz nejezdis)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.